Domy i apartamenty wakacyjne na Podlasiu

Rozpocznij wyszukiwanie 578 homes na Podlasie teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Podlasie

Domek letniskowy dla 8 osób w Podlasie, z ogród, zwierzęta dozwolone
8 osób, 3 sypialni
2,8
6 recenzje
Podlasie
56 złza noc
Piękny dom dla 4 osób w Podlasie, z ogród, 20 m²
4 osób
4,3
56 recenzje
Podlasie
82 złza noc
Bajeczny apartament dla 2 osób w Białowieski Park Narodowy, z ogród i sauna
2 osób
4,8
32 recenzje
Białowieski Park Narodowy
271 złza noc
Piękny apartament dla 2 osób w Białowieski Park Narodowy, z ogród, zwierzęta dozwolone, 16 m²
2 osób
4,8
118 recenzje
Białowieski Park Narodowy
82 złza noc
Wspaniały apartament dla 3 osób w Podlasie, z ogród, 30 m²
3 osób, 2 sypialni
4,5
50 recenzje
Podlasie
138 złza noc
Uroczy domek letniskowy dla 8 osób w Podlasie, z ogród i sauna, zwierzęta dozwolone
8 osób, 1 sypialni
4,2
45 recenzje
Podlasie
95 złza noc
Cudowny dom dla 4 osób w Podlasie, z ogród, 42 m²
4 osób, 1 sypialni
4,6
17 recenzje
Podlasie
275 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Podlasie, z ogród
2 osób
4,1
31 recenzje
Podlasie
69 złza noc
Przytulny, duży apartament dla 5 osób w Augustów, z ogród, zwierzęta dozwolone, 100 m²
5 osób, 2 sypialni
4,5
42 recenzje
Augustów, Podlasie
198 złza noc
Dom dla 6 osób w Podlasie, z ogród, zwierzęta dozwolone, 31 m²
6 osób, 2 sypialni
Podlasie
163 złza noc
Wspaniały apartament dla 2 osób w Białowieski Park Narodowy, z ogród, 30 m²
2 osób
4,6
154 recenzje
Białowieski Park Narodowy
120 złza noc
Piękny apartament dla 4 osób w Podlasie, z ogród, 24 m²
4 osób
4,1
32 recenzje
Podlasie
129 złza noc
Domek letniskowy dla 8 osób w Podlasie, z ogród, 64 m²
8 osób, 1 sypialni
Podlasie
322 złza noc
Doskonały apartament dla 3 osób w Podlasie, z ogród, 28 m²
3 osób
4,7
368 recenzje
Podlasie
69 złza noc
Fantastyczny wiejski domek dla 2 osób w Białowieski Park Narodowy, z ogród i sauna
2 osób
4,7
170 recenzje
Białowieski Park Narodowy
82 złza noc
Przytulny domek letniskowy dla 2 osób w Podlasie, z ogród
2 osób
4,5
9 recenzje
Podlasie
133 złza noc
Przytulny zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Białowieski Park Narodowy, z ogród
2 osób
4,8
155 recenzje
Białowieski Park Narodowy
129 złza noc
Piękny wiejski domek dla 1 osób w Białowieski Park Narodowy
1 osób
4,8
95 recenzje
Białowieski Park Narodowy
69 złza noc
Pokaż wszystkie

Porównuj bezpłatnie 578 domów i apartamentów wakacyjnych na Podlasie

Podkreśla na Podlasie

  • Jeziora
  • Prastara puszcza
  • Drewniana architektura
  • Szlaki piesze i rowerowe
  • Kuchnia regionalna

Najpopularniejsze na Podlasie

Internet 485
Zwierzęta dozwolone 323
Balkon/ taras 302
Ogród 325
Parking 574
Sauna 80
Ogrzewanie 437
Winda 94

Najlepsze apartamenty wakacyjne Podlasiu

Apartamenty wakacyjne w Białymstoku

Białystok to stolica Podlasia, który jest ciekawym i pełnym zabytków miastem. Poza tym, miejscowość ta bardzo prężnie się rozwija. Można tutaj zajrzeć na długi weekend lub w czasie wakacji. Apartamenty na urlop w Białymstoku, które poza świetnym wyposażeniem, oferują także bezpieczne miejsce parkingowe oraz szybki Internet, mieszczą się przede wszystkim w samym centrum miasta, głównie w bliskich okolicach Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jeśli natomiast celem pobytu w Białymstoku jest odpoczynek poza głównymi arteriami i tłocznymi ulicami, warto pomyśleć o nieco bardziej kameralnej lokalizacji, z ogrodem i z możliwością zabrania ze sobą psa lub kota. Takie apartamenty położone są w okolicach Pałacu Branickich.

Domy wakacyjne na Podlasiu

Podlasie to oferta błogiego wypoczynku, ale także możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Piękny Augustów, opleciony wianuszkiem uroczych jezior to raj dla miłośników wody, pływania i żeglowania. W tej miejscowości można znaleźć komfortowe domy na wakacje dla całej rodziny. Z całą całą pewnością przypadną one do gustu tym osobom, które poza wysokim standardem cenią sobie także sposobność zabrania psa. Domy wypoczynkowe z ogrodami można znaleźć w takich pełnych uroku, niewielkich miejscowościach jak Bryzygiel nad brzegami Jeziora Wigry czy też w historycznym miasteczku Sejny.

Na terenie Podlasia znajdują się liczne lasy i jeziora
Na terenie Podlasia znajdują się liczne lasy i jeziora

Ciekawe miejsca i atrakcje

Z wizytą u żubra

Puszcza Białowieska to wspaniały dziewiczy lat położony na wschodnich rubieżach Polski. Ten niezwykły zakątek zamieszkuje majestatyczny żubr, który jest równocześnie symbolem tego przedwiecznego lasu. Poza tym Puszczę Białowieską zamieszkuje ok. 60 różnych gatunków ssaków, w tym ryś oraz wilk. Jest ona także ostoją ptactwa - nie bez przyczyny na tzw. podglądanie ptaków przyjeżdżają zapaleńcy z całego świata. W granicach Białowieskiego Parku Narodowego znajduje się Rezerwat Pokazowy Żubrów oraz ostoje żubrów. Poza tym na terenie parku można poruszać się zarówno po szlakach pieszych, jak i rowerowych.

Na gładkich taflach podlaskich jezior

Podlasie to doskonałe miejsce na wakacje dla wszystkich tych, którzy uwielbiają wodę i wszystko, co z nią związane. Na terenie Podlasia znajduje się kilkadziesiąt jezior. Są to m.in. takie zbiorniki wodne jak Jezioro Wigry, Jezioro Serwy lub Jezioro Białe. Wiele z nich cechuje się doskonałymi warunkami do żeglowania, pływania kajakiem oraz do plażowania. Poza tym można również oddać się uprawianiu sportów wodnych. Narty lub przejażdżki motorówkami to ogromna frajda i solidny zastrzyk adrenaliny. Otoczenie jezior, wysokie trawy oraz gęste zarośla, to miejsca gniazdowania ptaków - świetne na obserwacje dzikiej przyrody.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Podlasie piękne jest o każdej porze roku. Lato to czas rodzinnych wakacji. Należy więc się spodziewać wysokich temperatur, które złagodzi mikroklimat podlaskich jezior. Natomiast jesień będzie doskonałym czasem na aktywne zwiedzanie zabytków regionu. Nieco chłodniejsze dni pozwolą w skupieniu podziwiać zabytki architektury drewnianej, w tym cerkwie. Podlasie to polski biegun zimna - to właśnie tam każdego roku notuje się rtęć w termometrze spada najbardziej poniżej zera. Wówczas na spragnionego wyciszenia spokoju turystę czekają białe połacie jezior, nad którymi zachód słońca, w nieco chłodnych barwach, zawsze prezentuje się zjawiskowo. Wiosna to świetny czas, aby odwiedzić Puszczę Białowieską. Może przy odrobinie szczęścia uda się zobaczyć rodzinkę dzików?

Najstarszy w Polsce działający mechanizm zegarowy ulokowany jest w wieży Zamku Branickich w Białymstoku. Jest to przedmiot unikalny w skali światowej, a został zbudowany przez szwajcarskich mistrzów w drugiej połowie XVIII w.
Pałac Branickich na Podlasiu
Pałac Branickich na Podlasiu

5 rzeczy do zrobienia na Podlasiu

1. Jezioro Wigry od środka

Pływanie po jeziorach to sposób na przyjemne spędzanie czasu. Ale oglądać faunę i florę jeziora to coś absolutnie wyjątkowego. W miejscowości Stary Folwark nad Jeziorem Wigry jest możliwość popływania łódką “Leptodora II”, która posiada przeszklone dno. Dzięki temu można zapoznać się z niezwykłymi stworzeniami zamieszkującymi podwodną krainę. To jedyna tego rodzaju łódka w Polsce. Mieści 10 osób, zaś o wodnych mieszkańcach zawsze ciekawie opowiada sternik.

2. Kraina Otwartych Okiennic

Soce, Puchły oraz Trześcianka to wioski wchodzące w skład Krainy Otwartych Okiennic. Te trzy miejscowości to unikalne architektonicznie wsie o malowniczo zdobionych drewnianych okiennicach, elewacjach i szczytach. Kolorowe, czasem wręcz jaskrawe wzory, występują tylko w tym regionie, zaś swoją tematyką nawiązują do ornamentyki cechującej rosyjskie ludowe budownictwo. W czasie wizyty w Krainie Otwartych Okien można uchwycić wiele pięknych kadrów.

3. Wizyta w Białymstoku

Białystok to miejsce, w którym niegdyś krzyżowały się kultury i wyznania. Miasto do dziś ma swój ciekawy, wyczuwalny charakter, będący spuścizną dawnych czasów. W Białymstoku warto obejrzeć Pałac Branickich, wraz z piwnicami, cerkiew św. Marii Magdaleny, dawną zbrojownię, synagogę oraz lokalne kamienice. Miasto może także poszczycić się wspaniale utrzymaną zielenią miejską oraz sporą ilością zadbanych parków.

4. Coś na ząb, czyli regionalne smakołyki z Podlasia

Odwiedzając Podlasie trzeba spróbować lokalnej kuchni, w której tradycja polska miesza się ze wschodnimi wpływami. Numerem jeden jest babka ziemniaczana, czyli starte surowe z cebulą i innymi dodatkami (jaja, masło, mięso), zapieczone w bardzo wysokiej temperaturze. Również kartacze i chłodnik to typowe podlaskie dania. Na deser natomiast warto skosztować sękacza - ciasto z wypustkami powstaje w wyniku skomplikowanego opiekania jego kolejnych warstw nad rożnem. Jest delikatne w smaku i wygląda zjawiskowo.

5. Na tatarskim szlaku

Przez ziemię podlaską biegnie Szlak Tatarski, na którego trasie znajdują się miejscowości związane na różne sposoby z kulturą tatarską. Najważniejsze lokalizacje na szlaku to Kruszyniany oraz Bohoniki. Wędrówkę warto zacząć w Sokółce, odwiedzając Muzeum Ziemi Sokólskiej, w którym podziwiać można ekspozycję przedmiotów związanych z Tatarami. Kolejny punkt wycieczki to Bohoniki i tamtejszy drewniany meczet, pochodzący z drugiej połowy XIX w. W Kruszynianach natomiast, każdego roku odbywa się Festiwal Tradycji i Kultury Tatarów Polskich, podczas którego można poznać kuchnię tatarską, obejrzeć tatarskie stroje czy tatarskiej posłuchać muzyki.