Glampingi na Podlasiu

Glampingi na Podlasiu

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Podlasie, które mogą być interesujące

Glampingi na Podlasiu

Wyjątkowe pogranicze

Podlasie będzie idealne, jeśli chcecie zresetować głowę i skutecznie odciąć się od współczesnego świata. To region, który od dawna jest kwintesencją slow life. Nic dziwnego, że regularnie powstają tu magiczne glampingi, których sporo trafiło już na mapę Podlasia. I to w bardzo nieoczywistych miejscach. Możecie tu m.in. zamieszkać pod samą granicą z Litwą, w głębokiej puszczy pod Supraślem lub trochę bliżej pozostałych województw – na obrzeżach Łomży. Każdy z glampingów jest wprost zanurzony w naturze i pozwoli Waszym zmysłom przestawić się na tryb slow.

W środku lasu

POV: budzicie się pośród głuchego lasu. Zamiast chwycić za telefon, wymykacie się przed domek, by poprzeciągać się w promieniach porannego słońca. Tak żyje się w glampingach na Podlasiu! Możecie tu zamieszkać m.in. w oryginalnej, oszklonej kopule, w holenderskim domku lub w drewnianej chatce okraszonej zacienioną werandą. Zgodnie z ideą powolnego podróżowania w domkach nie ma TV ani internetu. Są za to ogród, taras i miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także komfortowe meble, służące wypoczynkowi. Jest też sprzęt do grillowania, a w niektórych miejscach wyposażona kuchnia. Glampingi przeznaczone są dla maksymalnie 6 osób, ale naszym zdaniem doskonale sprawdzą się również na solo podróż!

Podróżujący i aktywności

Podlasie dla zmotoryzowanych

To może być najlepszy road trip, jaki odbyliście w Polsce! Poruszając się samochodem, dojedziecie to najbardziej odludnych miasteczek i atrakcji, zatrzymując się w kilku glampingach podczas jednego tripu! Podczas wyjazdu przeniesiecie się do folkowej krainy, odwiedzając trzy miejscowości Krainy Otwartych Okiennic: Trześciankę, Soce i Puchły. Zostawicie auto na cały dzień i ruszycie na żubrowe safari do Puszczy Białowieskiej. Zatrzymacie się w przydrożnej karczmie, by zachwycić się regionalną kuchnią. I dotrzecie aż na Suwalszczyznę, by przekonać się, że polski biegun zimna otaczają góry! To tereny objęte obszarem Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Zimą warto tu zabrać narty!

Podlasie dla miłośników kultury i sztuki

Wielokulturowe i wielowyznaniowe dziedzictwo zostawiło na Podlasiu trwały ślad w postaci doskonałej architektury i sztuki. Perełkami są rozsiane po regionie kolorowe cerkwie. Jedne z najpiękniejszych znajdziecie w Narwi, Puchłach i Trześciance. Niezwykłym symbolem prawosławia jest również góra Grabarka, którą pokrywa las drewnianych krzyży. Podążając szlakiem jaskrawokolorowych świątyni, dotrzecie do Kruszynian. To tatarska wioska, w której poznacie kulturę Tatarów zwłaszcza poprzez degustacje kulinarne. Znajdziecie tam również autentyczną jurtę oraz mnóstwo informacji o polskich wyznawcach islamu. Dotrzyjcie pod granicę do Sejn, gdzie w niesamowitej synagodze regularne koncerty daje lokalny fenomen – Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego.

Podlasie dla szukających wyciszenia

Nie mamy na to dowodów, ale przeczucie podpowiada nam, że to najcichsze spośród polskich województw. Walnie przyczyniają się do tego dziewicze tereny Puszczy Białowieskiej. Wybierając położony pośród natury glamping, odnajdziecie kojącą ciszę, kontakt z naturą i z sobą. Tu wreszcie wrócicie do właściwego rytmu dobowego. A wpatrywanie się w gwiazdy, leżąc na tarasie lub na trawie, będzie idealnym zakończeniem dnia. Jednym z najbardziej sielankowych miejsc na Podlasiu jest Narwiański Park Narodowy, który wypełniają rozlewiska i torfowiska. Można przez nie wędrować specjalnymi drewnianymi traktami lub wiosłować przez starorzecze Narwi, ciesząc się atmosferą zupełnego odludzia. Podobny klimat i jeszcze bardziej bagienne tereny odnajdziecie w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Międzynarodowy język esperanto powstał właśnie na Podlasiu! Esperanto opracował Ludwik Zamenhof, który mieszkał wówczas w Białymstoku.

7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Podlasiu

1. Zachwyć się nad Narwią

To miejsce absolutnie magiczne pod względem architektonicznym, przyrodniczym i religijnym. Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach to fenomen i kandydat na pierwsze strony przewodników po Polsce. To jedyna w Polsce prawosławna pustelnia, która położona jest w zakolu Narwi i połączona ze wsią niezwykłą 800-metrową kładką.

2. Ciesz się ciszą w kajaku

Narew ze swoimi zakolami i rozlewiskami oraz Biebrza to jedne z najlepszych i najbardziej dziewiczych tras kajakowych w Polsce.

3. Poznaj teatralny fenomen

W Supraślu w niepozornym drewnianym budynku, w otoczeniu ogrodowych rzeźb spektakle wystawia jeden z najbardziej cenionych zespołów teatralnych w Polsce – Teatr Wierszalin! To teatr awangardowy, choć przyjazny w odbiorze, mocno czerpiący z folkloru region. To Podlaskie w pełni!

4. Poznaj specjały Podlasia

Lista jest długa: ser koryciński, babka ziemniaczana, sękacz i krzepiące zupy. To na początek. Kto jeszcze nie jadł kartaczy, powinien zatrzymać się w pierwszej karczmie po przekroczeniu granicy Podlasia!

5. Odwiedź bocianią ostoję

Europejska Wieś Bociania znajdująca się pod Tykocinem to raj dla miłośników ekoturystyki. Na terenie obszernego gospodarstwa znajduje się kilkadziesiąt gniazd, dwie specjalne wieże obserwacyjne, a tuż obok malowniczo przepływa Narew!

6. Stań oko w oko z żubrem

Mityczni królowie puszczy chodzą swoimi ścieżkami, ale jest kilka sposobów, by się z nimi spotkać. „Czoło” i „Kosy most” to ostoje żubrów, w których można je poobserwować przy paśnikach.

7. Odhacz jezioro z listy

Jest taka lista klasyków z podręczników do geografii, które każdy Polak powinien odwiedzić. Na tej liście są Wigry. Nie będzie to jednak nieprzyjemna wizyta w rodzaju przymusowych szkolnych wycieczek. Wigierski Park Narodowy to bowiem kolejna perełka na mapie Podlasia. Nad jeziorem malowniczo wznosi się pokamedulski klasztor.

FAQs: Glamping na Podlasie

Jakie typy udogodnień są dostępne na glampingu na Podlasie?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że glampingi na Podlasie posiadają wszystko czego podróżujący poszukują! Tutaj, glampingi posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: grill (100%), ogród (100%) i widok (86%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat glampingów na Podlasie?

Patrząc na średnią, glampingi w tym miejscu mają raczej pozytywne opinie. Biorąc pod uwagę dane ze strony Holidu, 43% glampingów ma ocenę równą lub wyższą niż 4.5 gwiazdki. To dość wysoka ocena, co oznacza, że bez problemu znajdziesz tutaj glamping, gdzie będziesz mógł spędzić niezapomniane wakacje!

Czy glampingi na Podlasie są odpowiednie na urlop z dziećmi?

Według informacji ze strony Holidu, 71% glampingów na Podlasie jest przyjazna dla dzieci, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć glamping dla siebie i całej rodziny.

Czy glampingi na Podlasie są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Tak! W Podlasie, 71% glampingów akceptuje zwierzęta domowe, 100% posiada też ogród!

Czy glampingi na Podlasie zazwyczaj oferują dostęp do internetu?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, wynika, że na Podlasie nie ma dużo na glampingu oferujących Wi-Fi. Są inne miejscana Polsce które mają więcej glampingów z Wi-Fi. To okazja do wypoczynku offline!

Ile trzeba zapłacić za pobyt na glampingu na Podlasie?

Większość glampingów na Podlasie (57%) kosztuje mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie glampingów!

Czy glampingi na Podlasie zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Tak! Według danych zebranych w ubiegłym roku, glampingi na Podlasie są idealne przez cały rok. Tutaj, 43% noclegów ma kominek i 29% basen.

Czy glampingi na Podlasie są odpowiednie na wakacje ze znajomymi czy raczej na weekendowy odpoczynek we dwoje?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, 86% glampingów jest odpowiednia dla czterech gości. W tej lokalizacji, około 43% glampingów posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Podlasie to idealne miejsce dla małych grup znajomych!

Czy glampingi w Podlasie są najlepszą opcją, gdy szukamy ekskluzywnego wypoczynku?

Niektóre glampingi są świetnym wyborem, jeśli szukasz luksusowych wakacji, ale nie wszystkie. Jeśli marzysz o wyjątkowym noclegu, nie zwlekaj z rezerwacją, bo tylko 29% posiada basen, 14% ma klimatyzację. Jeśli tym czego szukasz jest duża przestrzeń, 86% glampingów może pomieścić czterech lub więcej dorosłych i 100% posiada ogród.

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w glampingach w Podlasie?

43% glampingów posiada balkon lub taras i 86% ma piękny widok, ale nie są to częste przypadki, więc dostępność tych obiektów może być ograniczona. Jeśli te aspekty są dla Ciebie ważne, radzimy szukać zakwaterowania z odpowiednim wyprzedzeniem oraz użyć odpowiednich filtrów, aby znaleźć dokładnie to czego szukasz. 100% glampingów w Podlasie posiada ogród, gdzie możesz cieszyć się naturą. Jeśli lubisz jeść na zewnątrz, szczególnie potrawy z grilla, 100% glampingów posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Glamping na PodlasieBooking.com Glamping na Podlasie
Airbnb Glamping na PodlasieAirbnb Glamping na Podlasie
Vrbo Glamping na PodlasieVrbo Glamping na Podlasie
Bookiply Glamping na PodlasieBookiply Glamping na Podlasie
FeWo-direkt Glamping na PodlasieFeWo-direkt Glamping na Podlasie
Abritel Glamping na PodlasieAbritel Glamping na Podlasie
HRS Glamping na PodlasieHRS Glamping na Podlasie
500+ więcej