Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin

Podkreśla w Tykocin

  • Podlasie, Bociany, Kultura żydowska, Synagoga, Zamek

Ceny i dostępność

Ceny wynajmu wakacji Tykocin

423 złdla 3 gru - 10 gru
938 zł średnia roczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Dostępność wynajmu wakacji Tykocin

< 1%dla 3 gru - 10 gru
0% średnia roczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Tykocinie

Podlaska perełka

Dawne miasto hetmana Czarnieckiego i magnata Branickiego zachwyca kremowymi fasadami barokowych budowli, a niebo przecinają liczne bocianie skrzydła. Tu świat o każdej porze roku wydaje się bardziej słoneczny! Tykocin to jedna z miejskich perełek Podlasia, która uwodzi także regionalną kuchnią! Nie pomińcie Tykocina podczas objazdu Podlasia. Przyjedźcie tu na szybki wypad i chłońcie piękną architekturę i wyjątkową historię. Domy i apartamenty wakacyjne znajdziecie zarówno w samym Tykocinie, jak i poza miastem, gdzie obudzicie się pośród głuchej ciszy.

Magiczne Podlasie

Tykocin stale zwiększa swoją bazę noclegową, ponieważ z sezonu na sezon zyskuje na popularności. Do Tykocina możecie przyjechać ze swoją połówką, grupką znajomych czy z rodziną. Poza Tykocinem bez problemu wynajmiecie dom nawet na kilkanaście osób. Znajdziecie tu zarówno nowoczesne miejskie apartamenty, jak i podmiejskie domy, stojące w malowniczych okolicach Narwi. Wszystkie są komfortowo urządzone, byście mogli odpocząć po dniu wypełnionym wrażeniami. Standardem w obiektach jest dostęp do Wi-Fi, kuchni, parkingu czy TV. Nie brakuje tu obiektów wyposażonych w balkon lub taras, zwłaszcza za miastem. Spragnieni luksusowego relaksu podróżni mogą tu znaleźć także domy z sauną i jacuzzi!

Wakacje w Tykocinie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Bociania ostoja

Tykocin to niewielka, przepełniona zabytkami miejscowość w województwie podlaskim. Przez Tykocin przepływa Narew. Zabudowania miasta rozciągają się wzdłuż rzeki na południowym brzegu. Po drugiej stronie rzeki znajduje się jedynie zamek. To obecnie odbudowana konstrukcja XV-wiecznego zamku, który dwukrotnie rujnowano. Dziś można go zwiedzać (warto zobaczyć przepięknie zdobiony piec kaflowy) oraz posilić się w zamkowej restauracji, serwującej wyjątkowe regionalne dania. M.in. białysy, oryginalne żydowski bułeczki, bliskie bajglom, które są doskonale znane...Żydom w Nowym Jorku. Przed II Wojną Światową Żydzi zamieszkiwali tu dzielnicę Kaczorowo, na której końcu znajdziecie cmentarz żydowski.

W cieniu Białegostoku

Zaledwie 30 kilometrów od Tykocina leży Białystok. To właśnie rozwój tego miasta przyczynił się do spadku znaczenia Tykocina. Ale zanim do tego doszło, Tykocin zdążył zapełnić się zabytkową dziś zabudową. W centrum miasta wzrok od razu wabi późnobarokowy kościół św. Trójcy. Kościół wychodzi na tzw. Duży Rynek. Nieopodal znajduje się pl. Czarnieckiego z okazałym pomnikiem hetmana. To jemu powierzono misję odbudowy miasta po Potopie Szwedzkim. Wśród klasycznych zabudowań Tykocina warte obejrzenia są także Zespół Klasztorny Bernardynów z XVIII w. wraz z przyległymi ogrodami oraz jedyny zachowany w Polsce alumnat – szpital dla inwalidów wojennych.

Podróżujący i aktywności

Tykocin dla rodzin z dziećmi

Tykocin jest urokliwym miasteczkiem, atmosferą przypominającym Kazimierz Dolny, idealnym na rodzinny wyjazd zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi. Wejdźcie na zamek, podążajcie śladami Żydów, oglądając jedną z najpiękniejszych synagog w Polsce, a na koniec zjedźcie lody na Dużym Rynku, chłonąc atmosferę miasteczka, które licznie odwiedzają turyści. Na rodzinny piknik wybierzcie się do bocianiej wioski w Kaczorowie lub pojedźcie poobserwować żubry w Kiermusach. Sporo atrakcji znajdziecie także w rodzinnym ogrodzie rozrywki i edukacji Flisak, gdzie działa m.in. minigolf oraz plac zabaw. Stąd wypływają także rejsy po Narwi.

Tykocin dla miłośników historii

A tej jest tu sporo. Miasto uzyskało prawa miejskie już w 1425 r., ale jego początki sięgają jeszcze dalej, może nawet do XI w.! To dawny istotny gród kasztelański. Dziś miłośników historii przyciągają dwa wątki – dziedzictwo żydowskie oraz spuścizna Branickiego. Tykocin był niegdyś jedną z najważniejszych gmin żydowskich w Polsce. Perełką Tykocina jest przepięknie utrzymana synagoga. W dawnym domu talmudycznym działa muzeum Zygmunta Glogera, etnografa i folklorysty. Poszukiwacze śladów z przeszłości powinni udać się także na kirkut, żydowski cmentarz. Pozostało tu jednak zaledwie kilka macew. Branicki zaś, podobnie jak w Białymstoku, był fundatorem licznych budowli. W jednym z domów znajdziecie izbę pamięci poświęconą zabytkom architektury drewnianej wokół Tykocina.

To właśnie w zamku w Tykocinie 1705 roku król August II Mocny ustanowił najważniejsze odznaczenie w kraju – Order Orła Białego.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Tykocinie

1. Zobacz Wielką Synagogę

To najważniejszy zabytek Tykocina. XVII-wieczna synagoga zachwyci Was przepięknym wystrojem – starohebrajskimi naściennymi inskrypcjami, okazałą bimą i licznymi planszami tłumaczącymi zawiłości kultury żydowskiej i judaizmu.

2. Poczuj klimat podlaskiej wsi

Jak najszybciej uświadomić sobie, że jest się na Podlasiu? Zobaczyć żubra! Zajrzyjcie do Kiermusów, gdzie działa Ostoja Żubra, w której mieszka stado gospodarzy puszczy. Sama wieś również należy do niezwykle urokliwych za sprawą tradycyjnej drewnianej zabudowy, zdobionej kolorowymi elementami.

3. Zajrzyj do gniazda

O prymat maskotki okolic Tykocina żubry rywalizują z bocianami! Na dworze Pentowo działa Europejska Wieś Bociania – ostoja boćków, które można tam obserwować w iście piknikowej atmosferze. Wieś mieści się nad samą Narwią, dzięki czemu obserwacje przebiegają w niezwykle malowniczych okolicznościach.

4. Zatop zęby w serze

Zaspokajając głód w Tykocinie i okolicach, zwróćcie uwagę na ogólnopolską gwiazdę – obecne w wielu domach Sery Korycińskie, które narodziły się w pobliskim Korycinie. Legenda głosi, że wiedzę o serowarstwie mieszkańcom przekazali Szwajcarzy, którzy brali tu udział w działaniach wojskowych podczas Potopu Szwedzkiego!

5. Przepraw się kajakiem po Narwi

Narew to w tym miejscu jedna z najbardziej dziewiczych rzek w Polsce. Znajdziecie tu zarówno trasy dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Wszystkie – równorzędnie malownicze.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w TykocinHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Tykocin
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Podlasie
  4. Tykocin