Chatki & siedliska na Podlasiu

Chatki & siedliska na Podlasiu

Znaleźliśmy 9 Chatki & siedliska. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Chatki & siedliska na Podlasie

Główne atrakcje w na Podlasie

  • Chatki i siedliska
  • Kraina Otwartych Okiennic
  • Skit w Odrynkach
  • Góra Grabarka
  • Szlak Tatarski
  • Bohoniki
  • Kruszyniany
  • Festiwal Muzyki Cerkiewnej

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości na Podlasie, które mogą być interesujące

Chatki & siedliska na Podlasiu

Poznaj wielokulturowy region

Podlasie to kraina historyczna położona na terenie województwa podlaskiego, w północno-wschodniej Polsce. Jeśli chcesz poznać ten wielokulturowy region, w którym splatają się historie osób wielu wyznań, zarezerwuj pobyt w jednej z chatek. Te obiekty noclegowe znajdziesz w wielu miejscach na Podlasiu – w okolicach Augustowa, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Dąbrowy Białostockiej, a także w miejscowościach położonych niedaleko granic polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej, czyli w Kruszynianach, Siemianówce, Masiewie, Białowieży, Hajnówce czy Werstoku. To właśnie tam Podlasie przedstawi Ci się w sposób autentyczny, więc jeśli chcesz odpocząć w swojskim klimacie, z dala od dużych miast i hałasu, to wakacje w tym regionie wydają się dobrym pomysłem.

Spędź wakacje takie, jakie lubisz

Chatki i siedliska na Podlasiu cechują się naturalnością i swojskością. Jeśli zdecydujesz się na zarezerwowanie noclegu w jednej z nich, poznasz prawdziwe oblicze Podlasia – spokojne okolice, łagodne krajobrazy i malownicze wioski z pewnością zdobędą Twoją sympatię. Obiekty noclegowe mogą przyjąć zróżnicowane liczebnie grupy: zarówno pary, rodziny z dziećmi, jak i dziesięcioosobowe paczki znajomych. Chatki położone są z dala od miast, w małych wioskach, wśród pól, łąk i lasów. Gospodarze dokładają wszelkich starań, aby ich goście czuli się jak u siebie i poczuli prawdziwy klimat spokojnego Podlasia. W chatkach będziesz mieć dostęp do sieci Wi-Fi, przyjezdni mogą też korzystać z TV, kuchni czy sprzętu do grillowania. W niektórych obiektach znajduje się ogród i plac zabaw dla dzieci. Zwierzęta są na ogół mile widziane.

Podróżujący i aktywności

Podlasie dla pasjonatów historii

Miłośnicy historii i zabytków nie będą czuli się zawiedzeni pobytem na Podlasiu. Zacznij wycieczkę od Białegostoku – wybierz się do rezydencji Branickich, zobacz pałacowe wnętrza, zajrzyj do zespołu bazyliki katedralnej i przejdź się na spacer po Rynku Kościuszki. Odwiedź też jedno z białostockich muzeów: Muzeum Podlaskie i Muzeum Historyczne. Poznaj żydowską historię Tykocina, a w Osowcu zwiedź twierdzę z czterema fortami. W Supraślu, jednym z najładniejszych miasteczek na Podlasiu, zajrzyj do monasteru, Cerkwi Zwiastowania i Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Warto też wybrać się do Jałówki, w której znajdują się ruiny kościoła św. Antoniego Padewskiego, a także do Hajnówki, w której mieści się Sobór Trójcy Świętej i Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej. Udanego urlopu!

Podlasie dla miłośników aktywnego wypoczynku na łonie natury

Podlasie ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji osobom, które na swoim urlopie chcą aktywnie spędzić czas. Miłośnicy dwóch kółek mogą zwiedzić region wzdłuż kilku szlaków rowerowych: szlaku rowerowego Green Velo, Podlaskiego Szlaku Bocianiego, Rowerowej Obwodnicy Narwiańskiej czy Szlaku Rowerowego Doliny Rospudy. Na rowerze możesz też przemieszczać się w okolicach Białegostoku i w rejonie Puszczy Białowieskiej. Jeśli wolisz sporty wodne, wybierz się na spływ kajakowy rzeką Narwią lub spływ specjalną łodzią – pychówką. Pożegluj na jednym z podlaskich jezior lub zdobądź na nich uprawnienia żeglarskie. W Dolinie Narwi możesz też zwiedzić okolice konno: znajduje się tam kilkanaście stadnin i klubów jeździeckich. Na Podlasiu skorzystaj z oferty lotów widokowych, podczas których zobaczysz podlaską przyrodę z innej perspektywy, a także dostarczysz sobie dużej dawki adrenaliny. Skocz ze spadochronem samotnie lub w tandemie z instruktorem. Jeśli wolisz spędzić czas w ciszy i spokoju, wybierz się na spacer w jednym z podlaskich parków narodowych lub parków krajobrazowych.

Na terenie województwa podlaskiego, na którym znajduje się Podlasie, możemy wybrać się do czterech parków narodowych (Białowieskiego, Biebrzańskiego, Narwiańskiego i Wigierskiego), a także do 85 rezerwatów przyrody.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu na Podlasiu

1. Odwiedź skit w Odrynkach

Wybierz się do miejscowości Odrynki, położonej niecałą godzinę drogi samochodem na południowy wschód od Białegostoku. Mieści się tam jedyna pustelnia w Polsce obrządku prawosławnego – skit świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich. Skit powstał w 2009. Miejsce to można odwiedzić niezależnie od swojego wyznania, a nabożeństwa w świątyni odbywają się codziennie.

2. Odkryj ciekawe miejsca na Szlaku Tatarskim

Poszukaj ciekawych obiektów na jednym ze Szlaków Tatarskich, wytyczonych w województwie podlaskim: Szlaku Tatarskim Dużym i Szlaku Tatarskim Małym. Obejmują one zabytki i obiekty związane z obecnością na tym obszarze Tatarów – muzułmanów. Zaliczają się do nich między innymi meczety w Bohonikach i Kruszynianach, restauracja Tatarska Jurta, Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej w Kruszynianach, a także wsie Sanniki i Łosiniany.

3. Zakochaj się w podlaskiej kuchni

Podczas wycieczki warto skosztować tradycyjnych potraw i przysmaków. Zaliczają się do nich między innymi babka i kiszka ziemniaczana, kołduny litewskie, bliny, placki ziemniaczane, pierekaczewnik, samsy i kibiny.

4. Wybierz się na spacer po Biebrzańskim Parku Narodowym

Przespaceruj się po największym parku narodowym w Polsce – Biebrzańskim Parku Narodowym, mającym powierzchnię prawie 600 kilometrów kwadratowych. Na jego terenie rośnie wiele rzadkich gatunków roślin, żyje 50 gatunków ssaków i prawie 300 gatunków ptaków. Najbardziej znanym mieszkańcem tego parku jest łoś, a wśród najciekawszych atrakcji na tym terenie znajdują się spływy kajakowe Biebrzą, szlak rowerowy Green Velo, spacery po rezerwacie Uroczysko Grzędy i podróż przez Carską Drogę, zwaną też Łosiostradą.

5. Posłuchaj pieśni cerkiewnych

Już od kilkudziesięciu lat na terenie Białegostoku i Hajnówki organizowany jest Festiwal Muzyki Cerkiewnej. Wydarzenie to było pierwszym festiwalem tego typu na świecie, przedstawiającym muzykę cerkiewną w porządku chronologicznym – od powstania chrześcijaństwa do obecnych czasów. Nie jest to wydarzenie liturgiczne; występują na nich chóry z różnych krajów.

6. Zapoznaj się z historią Grabarki

Zaplanuj wycieczkę na górę Grabarkę. Położona jest niedaleko wsi o tej samej nazwie i jest najważniejszym miejscem kultu osób wyznania prawosławnego w Polsce. Znajdują się na niej trzy cerkwie, monaster, Dom Pielgrzyma, prawosławny cmentarz, a także zbiór krzyży, przynoszonych przez pielgrzymów w czasie Przemienienia Pańskiego.

7. Zobacz drewniane malowane domy

Koniecznie zajrzyj do tzw. Krainy Otwartych Okiennic, obejmującej trzy wioski położone w pobliżu Hajnówki: Trześciankę, Soce i Puchły. Zachowała się w nich tradycyjna, drewniana zabudowa domów mieszkalnych, wyróżniająca się kolorowymi okiennicami i zdobieniami podokienników, nadokienników, szczytów czy narożników. Oprócz tego szlak turystyczny obejmuje drewniane cerkwie i kościoły, krzyże przydrożne, cmentarze i kapliczki.

FAQs: Chatki & siedliska na Podlasie

Jakie typy udogodnień można znaleźć w chatkach na Podlasie?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że chatki na Podlasie oferują wszystko czego odwiedzający sobie życzą! Tutaj, chatki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: ogród (90%), balkon/taras (87%) i grill (83%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jak podróżujący oceniają chatki na Podlasie?

Chatki w tej destynacji często posiadają wiele pozytywnych opinii. Wiele (63%) posiada ocenę 4.5 gwiazdki!

Czy chatki na Podlasie są przyjazne dla dzieci?

Według informacji ze strony Holidu, 70% chatek na Podlasie jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć chatkę dla siebie i reszty rodziny.

Czy chatki na Podlasie są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Tak! W Podlasie, 63% chatek akceptuje zwierzęta domowe, 90% ma również ogród!

Czy chatki na Podlasie zazwyczaj posiadają Wi-Fi?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, około 47% chatek na Podlasie posiada dostęp do internetu, aby pozostać w kontakcie podczas urlopu!

Ile trzeba zapłacić za pobyt w chatce na Podlasie?

Większość chatek na Podlasie (53%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie chatki!

Czy chatki na Podlasie zwykle oferują kominek lub basen?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, wiele chatek na Podlasie posiada kominek. Dlatego jest to idealne miejsce na zimowy wypad!

Czy chatki na Podlasie są odpowiednie na pobyt ze znajomymi czy raczej na wakacje we dwoje?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, 87% chatek jest odpowiednia dla czterech gości. W tej lokalizacji, około 60% chatek posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w chatkach w Podlasie?

Więcej niż połowa chatek posiada balkon i piękny widok (87% i 77%), co sprawia, że są to idealne miejsca dla tych, którzy pragną każdego dnia budzić się w niesamowitym otoczeniu. Ponadto, 90% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 83% chatek posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Chatki & siedliska na PodlasieBooking.com Chatki & siedliska na Podlasie
Airbnb Chatki & siedliska na PodlasieAirbnb Chatki & siedliska na Podlasie
Vrbo Chatki & siedliska na PodlasieVrbo Chatki & siedliska na Podlasie
Bookiply Chatki & siedliska na PodlasieBookiply Chatki & siedliska na Podlasie
FeWo-direkt Chatki & siedliska na PodlasieFeWo-direkt Chatki & siedliska na Podlasie
Abritel Chatki & siedliska na PodlasieAbritel Chatki & siedliska na Podlasie
HRS Chatki & siedliska na PodlasieHRS Chatki & siedliska na Podlasie
500+ więcej