Domy i apartamenty wakacyjne w Rajgród

Domy i apartamenty wakacyjne w Rajgród

Rozpocznij wyszukiwanie 5 homes w Rajgród teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Rajgród

Główne atrakcje w w Rajgród

  • Rajgród, Ełk, Augustów, Jezioro Rajgrodzkie, Biebrzański Park Narodowy, Góra Zamkowa, Muzeum Kanału Augustowskiego,

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Rajgród

540 złdla 27 kwi - 4 maj
915 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Rajgród

100%dla 27 kwi - 4 maj
100% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Rajgród

Wypoczynek w malowniczej okolicy

Rajgród to świetny kierunek nie tylko na długi letni urlop, ale też weekendowy wypad za miasto. Dostępne tu obiekty noclegowe położone są w niezwykle malowniczych okolicznościach przyrody. Sam Rajgród jest niewielki, ale ciekawe domy wakacyjne nie brakuje w pobliskich miejscowościach takich jak Augustów czy Ełk. Jeśli szukasz noclegu w zacisznym miejscu – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Bliskość jeziora i lasu to gwarancja spokoju oraz idealne warunki do aktywnego spędzania czasu. Wybierz jeden z dostępnych domów wakacyjnych, a udane wyjazd masz zapewniony.

Wakacyjny pobyt nad jeziorem

Dom wakacyjny nad jeziorem to najlepszy możliwy wybór na wakacje. Nie musisz wyjeżdżać pod palmy, aby cieszyć się udanym wyjazdem. Domy wakacyjne w Rajgrodzie bez problemu zapewnią odpowiednią ilość miejsca nawet dla grup liczących 6 bądź 8 osób. Znajduje się w nich wszystko, czego potrzebujesz na takim wyjeździe – w pełni wyposażona kuchnia, salon z częścią wypoczynkową, a często także prywatny ogród. Właściciele obiektów zapewniają także sprzęt, który niezbędny jest do spędzania czasu przy grillu czy ognisku. Dla bardziej wymagających turystów polecane są domy wakacyjne wyposażone w saunę. Na miejscu dostępna jest sieć Wi-Fi, także parking.

Wakacje w Rajgród

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Letni wypoczynek na Podlasiu

Jedną z największy atrakcji Rajgrodu jest sąsiedztwo Biebrzańskiego Parku Narodowego. To nie tylko ogromny teren pełen ciekawej flory i fauny, ale też świetne miejsce na piesze wędrówki po wytyczonych szlakach. Zwiedzanie warto rozpocząć od Twierdzy Osowiec, która została wybudowana w XIX wieku.

Biebrzański Park Narodowy zaoferować może wiele ciekawych atrakcji do aktywnego spędzania czasu. Jedną z nich jest możliwość spływu tratwami. Dostępne są zarówno wyprawy jedno, jak i kilkudniowe. Nocowanie i biesiadowanie na tratwie, to brzmi jak świetna przygoda! Warto skorzystać z tej możliwości, planując wakacyjny odpoczynek w Rajgrodzie.

Wakacje nad Biebrzą

W okolicy Rajgrodu znajduje się także wiele ciekawych zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje zespół poklasztorny, który znajduje się w Wigrach. Jest to jedyna w swoim rodzaju pamiątka kultury materialnej. Nie sposób nie wspomnieć także o zabytkowym Klasztorze Kamedułów. Kompleks składa się z kilku budynków, które są aktualnie udostępnione do zwiedzania. Z wieży zegarowej podziwiać można widok na całą okolicę. Z kolei na terenie Puszczy Rominckiej znajdują się potężne wiadukty w Stańczykach. Są to najwyższe tego typu obiekty w Polsce. Filary ozdobiono elementami, które wzorowane są na rzymskich akweduktach. Aktualnie wiadukty w Stańczykach to popularne kierunek dla amatorów skoków na linie.

Podróżujący i aktywności

Rajgród dla aktywnych

Rajgród to idealny wakacyjny wybór dla osób, które preferują aktywne spędzanie czasu. Bliskość Jeziora Rajgrodzkiego sprawia, że panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Linia brzegowa wspomnianego jeziora liczy ponad 50 km, co z pewnością docenią wędkarze, ale też wielbiciele plażowania.

W okolicy Rajgrodu nie brakuje także licznych ścieżek do uprawiania turystyki pieszej. Warto wybierać te, prowadzące przez teren licznych rezerwatów czy też samego Biebrzańskiego Parku Narodowego. Atrakcyjnym celem wędrówki może okazać się też Czerwone Bagno, które znane jest z ciekawej kolekcji roślin bagiennych.

Rajgród dla amatorów odpoczynku na łonie natury

Położony na pograniczu Podlasia i Mazur Rajgród to niewielkie miasto, które pochwalić się może idealnymi warunkami do odpoczynku. Latem warto skorzystać z okazji, aby wybrać się nad Jezioro Rajgrodzkie. Jest to zbiornik wodny z zatokami, które tworzą jezioro Stackie oraz Przepiórka. Co więcej, znajduje się tu też kilka wysepek, z których największa nazywana jest wyspą Sowiak. Ciekawym sposobem na spędzenie popołudnia jest rejs, w którego czasie można podziwiać okolicę. Jezioro Rajgrodzkie znajduje się na trasie szlaku wodnego z Olecka do Augustowa. Cieszy się on dużą popularnością wśród żeglarzy.

Biebrzański Park Narodowy jest największą w kraju ostoją łosi, dlatego też tutaj powstał rezerwat przyrody Czerwone Bagno.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Rajgród

1. Zobacz Młyn na Wojdach

Nad rzeką Jegrznią wzniesiono w 1911 roku młyn wodny. Jest to ciekawy obiekt, wpisujących się w podlaską architekturę. Niegdyś w majątku Wojdy znajdowało się niemal 100 ha stawów rybnych.

2. Muzeum Kanału Augustowskiego

W Augustowie warto zobaczyć wystawę prezentowaną w Muzeum Kanału Augustowskiego. Obiekt, w którym mieści się muzeum powstał już w 1829 roku.

3. Poznaj historię Kolejki Wąskotorowej

Ciekawą atrakcją w okolicy Rajgrodu jest Ełcka Kolej Wąskotorowa. Aktualnie działa tutaj muzeum, w którym zobaczyć można zabytkową lokomotywę.

4. Góra Zamkowa

Góra Zamkowa to wzniesienie o wysokości 15 metrów, które znajduje się na półwyspie Jeziora Rajgrodzkiego. W przeszłości był to gród książęcy, aktualnie można stąd podziwiać panoramę jeziora i okolic.

5. Spacer po Biebrzańskim Parku Narodowym

Biebrzański Park Narodowy to zdecydowanie największy i najdzikszy tego typu kompleks leśny w naszym kraju. Sercem parku jest niemal 160-kilometrowa rzeka Biebrza, która rozlewa się na ogromną część rezerwatu.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej