Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża

Podkreśla w Łomża

  • Polska
  • Narew
  • Łomżyczka
  • Nizina Mazowiecka
  • Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi
  • Wzgórze Świętego Wawrzyńca

Ceny i dostępność

Ceny wynajmu wakacji Łomża

242 złdla 11 lut - 18 lut
240 zł średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Dostępność wynajmu wakacji Łomża

< 1%dla 11 lut - 18 lut
0% średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Łomży

Atrakcyjne kwatery nad Narwią i w centrum miasta

Większość łomżyńskich kwater w naszej ofercie leży niedaleko Narwi, blisko promenady zwanej Bulwarami Łomżyńskimi. Część z nich znajduje się w centrum miasta, w pobliżu interesujących obiektów takich jak Muzeum Północno-Mazowieckie czy kościoła św. Michała Archanioła. Okolica obfituje tu w sklepy, supermarkety oraz restauracje, kawiarnie i bary. Atrakcyjne zakwaterowania znajdziecie także w północnej części miasta, w dzielnicy Skowronki położonej w pobliżu niewielkiej rzeki Łomżyczka.

Urlop w malowniczym mieście o praktycznej infrastrukturze

Większość łomżyńskich zakwaterowań to kameralne i komfortowe miejsca przygotowane na przyjęcie od 2 do 4 osób. W ofercie znajdziecie także większe kwatery. Zakwaterowania znajdujące się w otoczeniu podmiejskim zazwyczaj wyposażone są w ogrody. Te, które znajdują się bliżej centrum miasta, często dysponują balkonami. Na odwiedzających czekają wygodne i estetycznie urządzone wnętrza. Z łatwością znajdziecie w okolicy niezbędne sklepy z zaopatrzeniem, a także punkty gastronomiczne, usługowe oraz trasy spacerowe w otoczeniu mazowieckiej przyrody.

Wakacje w Łomży

Położenie i komunikacja

Mazowieckie miasto nad Narwią

Łomża to miasto powiatowe, należące do województwa podlaskiego. Położone jest na terytorium Niziny Mazowieckiej, nad Narwią. Pod względem kulturowym należy do regionu ziemi łomżyńskiej. Miasto złożone jest z czterech części podzielonych na mniejsze osiedla. Stare Miasto zawiera w sobie Starówkę, Rembielin oraz osiedla Monte Cassino, Skarpa i Pociejewo. Dzielnica Południe to osiedla Jantar, Górka Zawadzka, Mazowieckie, Konstytucji, Armii Krajowej, Medyk oraz Zawady. Dwie pozostałe części, Łomżyca i Kraska, to dołączone do Łomży niegdysiejsze miejscowości.

Rozległe tereny zielone i średniowieczna zabudowa

Wokół Łomży leżą Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi oraz rezerwaty przyrody Rycerski Kierz i Czerwony Bór. Tereny te kwalifikuje się jako część Zielonych Płuc Polski. Nieco dalej znajduje się Biebrzański Park Narodowy oraz Puszcza Kurpiowska. Przez Łomżę przepływają dwie rzeki: Narew i Łomżyczka. Pod względem urbanistycznym Łomżę wyróżnia zabudowa o średniowiecznym układzie na planie prostokąta, który zachował się od początków istnienia miasta aż do dziś. W mieście znajduje się wiele budynków historycznych oraz pomników.

Podróżujący i aktywności

Łomża dla miłośników ornitologii

Sąsiadujący z miastem rezerwat przyrody Kalinowo oraz leżący nieopodal Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi to prawdziwa atrakcja dla miłośników obserwowania dzikich ptaków. Szczególnie ciekawym miejscem jest odcinek wybrzeża rzeki zwany Przełomową Doliną Narwi, miejscami niedostępny dla człowieka. Na wiosnę zatrzymują się tam różne gatunki ptaków w okresie przelotu na żerowanie i odpoczynek. Dolina Narwi to teren bardzo bogaty pod względem występowania ptaków. W ostoi Dolnej Narwi naliczono około 35 gatunków, jak dzikie gęsi i kaczki, różne rodzaje rybitw, bataliony, dubelty czy kraski.

Łomża dla amatorów historii i architektury sakralnej

Miłośnicy architektury powinni zacząć zwiedzanie Łomży od wizyty w katedrze. Została wybudowana w pierwszej połowie XVI w na polecenie książąt mazowieckich, Stanisława i Janusza. W czasie II Wojny Światowej uległa zniszczeniu, a potem została odrestaurowana, odzyskując pierwotne, gotyckie sklepienia sieciowe, gwiaździste i żebrowe. Wart odwiedzenia jest także klasztor ojców kapucynów na Popowej Górce. Budynki klasztorne i kościół pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, pochodzące z końca XVIII w, reprezentują styl baroku toskańskiego. Nie zapomnijcie także zwiedzić dziewiętnastowiecznego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, dawnej cerkwi w stylu bizantyńsko-rosyjskim.

Łomża jest miastem przyjaznym rowerzystom. W mieście i wokół niego istnieje kilkudziesięciokilometrowa sieć szlaków rowerowych.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Łomży

1. Wyruszcie na wycieczkę do Lasu Jednaczewskiego

Wybierzcie się na pieszą lub rowerową wycieczkę deptakiem po Grobli Jednaczewskiej, zaczynającym się w północnej części miasta i prowadzącym do Lasu Jednaczewskiego.

2. Odwiedźcie plażę miejską

Plaża Miejska Łomża, położona na brzegu Narwi, to lubiane miejsce odpoczynku w miesiącach letnich, popularne wśród miejscowych oraz turystów.

3. Odwiedźcie pozostałości twierdzy Łomża

Na przełomie XIX i XX w na wschodnim brzegu Narwi zaczęła powstawać imponująca twierdza okrężna, chroniąca obszar graniczący z ówczesnymi Prusami Wschodnimi. Projekt nigdy nie został ukończony, a dziś możecie zwiedzić jego fragmenty.

4. Odwiedźcie ławeczkę Hanki Bielickiej przy ulicy Farnej

Starsze pokolenia doskonale pamiętają aktorkę Hankę Bielicką, która w Łomży spędziła dużą część dzieciństwa. Na pamiątkę miasto podarowało jej uroczy pomnik z brązu, przedstawiający panią Hankę w eleganckiej sukni i kapeluszu, siedzącą na ławeczce.

5. Wespnijcie się na lokalne punkty widokowe.

Cypel na południowym brzegu Narwi to miejsce, od którego rozpoczęła się historia Łomży. To tam wybudowano pierwsze grodzisko, do którego dziś odnosi się nazwa “Stara Łomża”. Jego pozostałościami są Góra Królowej Bony i Wzgórze Świętego Wawrzyńca. Warto się na nie wybrać, by obejrzeć malowniczą panoramę nadrzecznej okolicy.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w ŁomżaHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Łomża
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Podlasie
  4. Łomża