Domy i apartamenty wakacyjne na Mazurach

Rozpocznij wyszukiwanie 597 homes na Mazury teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Mazury

Apartament dla 5 osób w Mazury, z ogród
5 osób, 2 sypialni
Mazury
od
301 złza noc
Duży dom dla 7 osób w Mazury, z taras i sauna, zwierzęta dozwolone
7 osób, 3 sypialni
3,6
9 recenzje
Mazury
od
155 złza noc
Resort dla 1 osób w Mazury, zwierzęta dozwolone
4,8
52 recenzje
Mazury
od
129 złza noc
Domek letniskowy dla 8 osób w Powiat mrągowski, z ogród, zwierzęta dozwolone
8 osób, 2 sypialni
4,6
20 recenzje
Mazury
od
146 złza noc
Resort dla 2 osób w Śniardwy, z jacuzzi i ogród
4,3
316 recenzje
Mazury
od
176 złza noc
Resort dla 3 osób w Ruciane Nida
3 osób, 2 sypialni
3,5
52 recenzje
Ruciane Nida, Mazury
od
112 złza noc
Apartament dla 2 osób w Mazury, z ogród
4,3
22 recenzje
Mazury
od
112 złza noc
Dom dla 11 osób w Mazury, zwierzęta dozwolone
4,9
13 recenzje
Mazury
od
240 złza noc
Dom dla 7 osób w Powiat olsztyński, z ogród
7 osób, 2 sypialni
4,7
7 recenzje
Mazury
od
301 złza noc
Resort dla 2 osób w Mazury
4,0
59 recenzje
Mazury
od
90 złza noc
Bungalow dla 4 osób w Powiat mrągowski, z ogród
3,8
106 recenzje
Mazury
od
202 złza noc
Dom dla 5 osób w Mazury, z ogród, zwierzęta dozwolone
5 osób, 3 sypialni
5,0
28 recenzje
Mazury
od
352 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Mazury, z ogród, zwierzęta dozwolone
2 osób
4,4
31 recenzje
Mazury
od
99 złza noc
Dom dla 6 osób w Mazury, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 14,9km do plaży, 2 sypialni
Mazury
od
228 złza noc
Apartament dla 2 osób w Śniardwy, z ogród
4,5
25 recenzje
Mazury
od
60 złza noc
Resort dla 1 osób w Mazury, zwierzęta dozwolone
3,4
66 recenzje
Mazury
od
47 złza noc
Resort dla 4 osób w Mazury, z ogród
3,3
38 recenzje
Mazury
od
137 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Powiat mrągowski, z ogród
4 osób, 8,3km do plaży, 2 sypialni
4,5
67 recenzje
Mazury
od
150 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla na Mazury

  • Natura
  • Żeglarstwo
  • Historia
  • Parki rozrywki
  • Letnie festiwale

Najpopularniejsze na Mazury

Basen 7
Internet 33
Zwierzęta dozwolone 62
Balkon/ taras 76
TV 80
Parking 76
Pralka 43
Ogrzewanie 46

Najlepsze mieszkania wakacyjne na Mazurach

Apartament pośród jezior

W Mikołajkach, Giżycku i Mrągowie wynająć można przestronne apartamenty wakacyjne. Te miasta stanowią swoiste centra kulturalne regionu. Decydując się na nocleg w jednym z nich możemy liczyć na dostęp do wielu restauracji oraz cowieczornych imprez. Wynajęcie apartamentu w mniejszej miejscowości pozwala połączyć komfort z ciszą i spokojem. Wiele domów oferujących mieszkania wakacyjne jest ukrytych w lasach porastających brzegi jezior Śniardwy czy Tałty.

Domki wakacyjne na wynajem

Domki letniskowe pozwalają na czas urlopu stworzyć własne zacisze. Zazwyczaj są całkowicie niezależne i oddzielone od innych turystów pasem zieleni. Wiele tego typu kwater położonych jest nad brzegami jezior i w otoczeniu lasu. Na Mazurach możemy wynająć domki wczasowe wszelkich gabarytów. Znajdziemy więc niewielkie budynki o powierzchni 20 metrów kwadratowych, jak i prawdziwe wille z garażem i ogrodem. Każda z większych miejscowości posiada ośrodki wczasowe oferujące tego rodzaju akomodację. Domki znajdziemy także w niewielkich wioskach - chociażby w Gałkowie czy Jerutkach.

Żaglówki na mazurskich jeziorach
Żaglówki na mazurskich jeziorach

Położenie i komunikacja

Dojazd na Mazury

Jadąc na Pojezierze Mazurskie należy liczyć się z przesiadką w Olsztynie. To miasto stanowi centrum regionu i ważny węzeł komunikacyjny. Dojeżdżają tutaj pociągi z całej Polski, jak i liczne linie autobusowe.

Przejazdy na Mazurach

Mazury są górzyste, a ich powierzchnię co chwilę ozdabiają jeziora. Takie warunki geograficzne zdecydowanie nie ułatwiają podróży. W tym regionie kolej w porównaniu z innymi częściami Polski wydaje się wielokrotnie zwalniać. Także korzystając z dróg musimy kluczyć. Pojedyncze miasta i miasteczka są jednak połączone ze sobą dzięki szerokiej ofercie prywatnych przewoźników autobusowych.

Mazurski krajobraz
Mazurski krajobraz

Ciekawe miejsca na Mazurach

Mazury dla rodzin

Powszechnie wiadomo, że turyści podróżujący z dziećmi potrzebują większej ilości atrakcji. Rozbudowana infrastruktura Mazur oferuje liczne parki i ośrodki. Czas spędzony w Giżycku pomoże urozmaicić Park Linowy Tajty. Zaskakująco dużo ma do zaoferowania niewielka miejscowość Ruciane-Nida. Tutaj leży bowiem Park Dzikich Zwierząt pozwalający z bliska poznać mieszkańców puszczy. Swoistą atrakcją jest też Galindia - zrekonstruowana wioska plemienia żyjącego na pograniczu starożytności i średniowiecza.

Mazury dla rowerzystów

Mazury wydają się być wręcz stworzone do komunikacji rowerowej. Oferują liczne trasy o średnim stopniu trudności. Jednocześnie mamy właściwie gwarancję na to, że podczas jazdy będziemy oglądać ciekawe krajobrazy. Bardzo popularny rodzaj wycieczki rowerowej w tym regionie to przejażdżka wokół jeziora. Na przykład podczas pobytu w Giżycku możemy okrążyć Niegocin.

Warto Wiedzieć

Kiedy najlepiej wyjechać?

Mazury są piękne o każdej porze roku, ale należy nadmienić, że od jesieni do późnej wiosny musimy się tutaj liczyć z zimnym klimatem północnej Polski. Dla wielu turystów ważnym aspektem pobytu nad jeziorem jest kąpiel w jego wodach. Temperatura większości akwenów sprzyja pływaniu dopiero od końca czerwca.

Festiwale i imprezy kulturalne

Każdego lata Mazury tętnią życiem. Nic więc dziwnego, że w licznych miastach znajdziemy festiwale kulturalne. Najsłynniejsze z nich to Piknik Country i Mazurska Noc Kabaretowa - odbywają się co lipiec w Mrągowie. Z kolei w sierpniu w Ełku możemy zobaczyć Mazurskie Zawody Balonowe. Oczywiście Kraina Tysiące Jezior nie mogłaby się obyć bez festiwali szantowych. Jeden z nich - Mietek Folk odbywa się w Mikołajkach pod koniec lipca.

Na Mazurach znajdują się 1063 jeziora i dlatego region nazywany bywa Krainą Tysiąca Jezior.

5 rzeczy do zrobienia na Mazurach

1. Wycieczka statkiem

W każdej większej miejscowości regionu znajdziemy statki wycieczkowe. Tak zwana biała flota oferuje liczne trasy. Taka przejażdżka stanowi świetne połączenie zwiedzania z głębokim relaksem. Dla wszystkich, którzy nie potrafią żeglować, statek jest jedyną sposobnością na poznanie klimatu Śniardw.

2. Spacer pod rękę z historią

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Adolf Hitler w latach 1941-1944 kierował Trzecią Rzeszą z niewielkiej wsi na Mazurach. Wilczy Szaniec to twierdza położona nieopodal Kętrzyna. Fort führera dzisiaj dostępny jest do zwiedzania z przewodnikiem i pozwala rzucić unikalne spojrzenie na czasy Drugiej Wojny Światowej.

3. Wioska Żeglarska

Ta marina daje unikalną okazję, aby zetknąć się z kulturą żeglarską. Najpopularniejszy port w Mikołajkach oferuje piękne widoki oraz niepowtarzalny klimat. Podczas sezonu w dziesiątkach ukrytych w okolicy tawern codziennie odbywają się koncerty. Główny repertuar stanowią oczywiście szanty.

4. Dziki zachód na północy Polski

Mrągowo słynie z Pikniku Country. Ta olbrzymia impreza to nie jest jednak jedyny akcent amerykański w miejscowości. Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z dzikiego zachodu. W tym parku rozrywki możemy zobaczyć nie tylko zabudowę typową dla Stanów końca dziewiętnastego wieku. Czekają na nas również liczne atrakcje - chociażby pokazy kaskaderskie i inscenizacja napadu na bank.

5. Park Dzikich Zwierząt

Park Dzikich Zwierząt położony nieopodal Rucianego-Nida jest prawdziwie wyjątkowym zoo. Zobaczymy w nim przede wszystkim gatunki lokalne - charakterystyczne dla Puszczy Piskiej. Odwiedzający mogą zetknąć się z tarpanami, wilkami, łosiami i jeleniami. Wszystkie zwierzęta poruszają się tutaj całkowicie swobodnie po dużych wybiegach.