Domy i apartamenty wakacyjne na Mazurach

Rozpocznij wyszukiwanie 826 homes na Mazury teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Mazury

Duży dom dla 7 osób w Europa, z ogród i widok
7 osób, 5 sypialni
Mazury
od
674 złza noc
Duży dom dla 10 osób w Europa, z widok i ogród
5,0
2 recenzje
Mazury
od
404 złza noc
Apartament dla 4 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
38 recenzje
Mazury
od
500 złza noc
Willa dla 16 osób w Europa, z ogród
16 osób, 6 sypialni
4,9
5 recenzje
Mazury
od
1 826 złza noc
Willa dla 12 osób w Europa, z ogród
12 osób, 6 sypialni, 10,5km do plaży
Mazury
od
2 313 złza noc
Domek letniskowy dla 7 osób w Europa, z ogród
4,8
5 recenzje
Mazury
od
509 złza noc
Wiejski domek dla 10 osób w Europa, z ogród
10 osób, 5 sypialni
Mazury
od
570 złza noc
Duży dom dla 10 osób w Europa, z ogród
10 osób, 3 sypialni
5,0
14 recenzje
Mazury
od
343 złza noc
Domek letniskowy dla 3 osób w Ruciane Nida, z ogród
4,6
48 recenzje
Ruciane Nida, Mazury
od
109 złza noc
Apartament dla 2 osób w Europa, z ogród
4,6
33 recenzje
Mazury
od
78 złza noc
Dom dla 6 osób w Europa, z ogród
6 osób, 3 sypialni
5,0
16 recenzje
Mazury
od
404 złza noc
Duży dom dla 10 osób w Europa, z ogród
10 osób, 4 sypialni
Niegocin
od
648 złza noc
Dom dla 6 osób w Pasym, z taras
4,6
58 recenzje
Pasym, Mazury
od
383 złza noc
Apartament dla 4 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,9
56 recenzje
Mazury
od
143 złza noc
Dom dla 10 osób w Pasym, z ogród, zwierzęta dozwolone
10 osób, 4 sypialni
4,9
9 recenzje
Pasym, Mazury
od
804 złza noc
Willa dla 12 osób w Europa, z sauna i ogród
12 osób, 5 sypialni, 4,4km do plaży
4,8
12 recenzje
Mazury
od
1 239 złza noc
Dom dla 6 osób w Europa
6 osób, 3 sypialni
4,9
6 recenzje
Mazury
od
474 złza noc
Dom dla 10 osób w Europa, z ogród
10 osób, 3 sypialni
Mazury
od
404 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla na Mazury

  • Natura
  • Żeglarstwo
  • Historia
  • Parki rozrywki
  • Letnie festiwale

Najpopularniejsze na Mazury

Internet 44
Zwierzęta dozwolone 62
Balkon/ taras 83
TV 89
Ogród 38
Parking 90
Pralka 57
Widok 30
Ogrzewanie 59

Najlepsze mieszkania wakacyjne na Mazurach

Apartament pośród jezior

W Mikołajkach, Giżycku i Mrągowie wynająć można przestronne apartamenty wakacyjne. Te miasta stanowią swoiste centra kulturalne regionu. Decydując się na nocleg w jednym z nich możemy liczyć na dostęp do wielu restauracji oraz cowieczornych imprez. Wynajęcie apartamentu w mniejszej miejscowości pozwala połączyć komfort z ciszą i spokojem. Wiele domów oferujących mieszkania wakacyjne jest ukrytych w lasach porastających brzegi jezior Śniardwy czy Tałty.

Domki wakacyjne na wynajem

Domki letniskowe pozwalają na czas urlopu stworzyć własne zacisze. Zazwyczaj są całkowicie niezależne i oddzielone od innych turystów pasem zieleni. Wiele tego typu kwater położonych jest nad brzegami jezior i w otoczeniu lasu. Na Mazurach możemy wynająć domki wczasowe wszelkich gabarytów. Znajdziemy więc niewielkie budynki o powierzchni 20 metrów kwadratowych, jak i prawdziwe wille z garażem i ogrodem. Każda z większych miejscowości posiada ośrodki wczasowe oferujące tego rodzaju akomodację. Domki znajdziemy także w niewielkich wioskach - chociażby w Gałkowie czy Jerutkach.

Żaglówki na mazurskich jeziorach
Żaglówki na mazurskich jeziorach

Położenie i komunikacja

Dojazd na Mazury

Jadąc na Pojezierze Mazurskie należy liczyć się z przesiadką w Olsztynie. To miasto stanowi centrum regionu i ważny węzeł komunikacyjny. Dojeżdżają tutaj pociągi z całej Polski, jak i liczne linie autobusowe.

Przejazdy na Mazurach

Mazury są górzyste, a ich powierzchnię co chwilę ozdabiają jeziora. Takie warunki geograficzne zdecydowanie nie ułatwiają podróży. W tym regionie kolej w porównaniu z innymi częściami Polski wydaje się wielokrotnie zwalniać. Także korzystając z dróg musimy kluczyć. Pojedyncze miasta i miasteczka są jednak połączone ze sobą dzięki szerokiej ofercie prywatnych przewoźników autobusowych.

Mazurski krajobraz
Mazurski krajobraz

Ciekawe miejsca na Mazurach

Mazury dla rodzin

Powszechnie wiadomo, że turyści podróżujący z dziećmi potrzebują większej ilości atrakcji. Rozbudowana infrastruktura Mazur oferuje liczne parki i ośrodki. Czas spędzony w Giżycku pomoże urozmaicić Park Linowy Tajty. Zaskakująco dużo ma do zaoferowania niewielka miejscowość Ruciane-Nida. Tutaj leży bowiem Park Dzikich Zwierząt pozwalający z bliska poznać mieszkańców puszczy. Swoistą atrakcją jest też Galindia - zrekonstruowana wioska plemienia żyjącego na pograniczu starożytności i średniowiecza.

Mazury dla rowerzystów

Mazury wydają się być wręcz stworzone do komunikacji rowerowej. Oferują liczne trasy o średnim stopniu trudności. Jednocześnie mamy właściwie gwarancję na to, że podczas jazdy będziemy oglądać ciekawe krajobrazy. Bardzo popularny rodzaj wycieczki rowerowej w tym regionie to przejażdżka wokół jeziora. Na przykład podczas pobytu w Giżycku możemy okrążyć Niegocin.

Warto Wiedzieć

Kiedy najlepiej wyjechać?

Mazury są piękne o każdej porze roku, ale należy nadmienić, że od jesieni do późnej wiosny musimy się tutaj liczyć z zimnym klimatem północnej Polski. Dla wielu turystów ważnym aspektem pobytu nad jeziorem jest kąpiel w jego wodach. Temperatura większości akwenów sprzyja pływaniu dopiero od końca czerwca.

Festiwale i imprezy kulturalne

Każdego lata Mazury tętnią życiem. Nic więc dziwnego, że w licznych miastach znajdziemy festiwale kulturalne. Najsłynniejsze z nich to Piknik Country i Mazurska Noc Kabaretowa - odbywają się co lipiec w Mrągowie. Z kolei w sierpniu w Ełku możemy zobaczyć Mazurskie Zawody Balonowe. Oczywiście Kraina Tysiące Jezior nie mogłaby się obyć bez festiwali szantowych. Jeden z nich - Mietek Folk odbywa się w Mikołajkach pod koniec lipca.

Na Mazurach znajdują się 1063 jeziora i dlatego region nazywany bywa Krainą Tysiąca Jezior.

5 rzeczy do zrobienia na Mazurach

1. Wycieczka statkiem

W każdej większej miejscowości regionu znajdziemy statki wycieczkowe. Tak zwana biała flota oferuje liczne trasy. Taka przejażdżka stanowi świetne połączenie zwiedzania z głębokim relaksem. Dla wszystkich, którzy nie potrafią żeglować, statek jest jedyną sposobnością na poznanie klimatu Śniardw.

2. Spacer pod rękę z historią

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Adolf Hitler w latach 1941-1944 kierował Trzecią Rzeszą z niewielkiej wsi na Mazurach. Wilczy Szaniec to twierdza położona nieopodal Kętrzyna. Fort führera dzisiaj dostępny jest do zwiedzania z przewodnikiem i pozwala rzucić unikalne spojrzenie na czasy Drugiej Wojny Światowej.

3. Wioska Żeglarska

Ta marina daje unikalną okazję, aby zetknąć się z kulturą żeglarską. Najpopularniejszy port w Mikołajkach oferuje piękne widoki oraz niepowtarzalny klimat. Podczas sezonu w dziesiątkach ukrytych w okolicy tawern codziennie odbywają się koncerty. Główny repertuar stanowią oczywiście szanty.

4. Dziki zachód na północy Polski

Mrągowo słynie z Pikniku Country. Ta olbrzymia impreza to nie jest jednak jedyny akcent amerykański w miejscowości. Mrongoville jest odwzorowaniem miasteczka z dzikiego zachodu. W tym parku rozrywki możemy zobaczyć nie tylko zabudowę typową dla Stanów końca dziewiętnastego wieku. Czekają na nas również liczne atrakcje - chociażby pokazy kaskaderskie i inscenizacja napadu na bank.

5. Park Dzikich Zwierząt

Park Dzikich Zwierząt położony nieopodal Rucianego-Nida jest prawdziwie wyjątkowym zoo. Zobaczymy w nim przede wszystkim gatunki lokalne - charakterystyczne dla Puszczy Piskiej. Odwiedzający mogą zetknąć się z tarpanami, wilkami, łosiami i jeleniami. Wszystkie zwierzęta poruszają się tutaj całkowicie swobodnie po dużych wybiegach.