Domy i apartamenty wakacyjne w Augustowie

Domy i apartamenty wakacyjne w Augustowie

Rozpocznij wyszukiwanie 187 homes w Augustów teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Augustów

Główne atrakcje w w Augustów

  • Kanał Augustowski
  • Dolina Rospudy
  • Bliskość przyrody
  • Aktywny wypoczynek
  • Rodzinne wakacje

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Augustów

475 złdla 20 lip - 27 lip
712 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Augustów

25%dla 20 lip - 27 lip
77% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Augustowie

Domy wakacyjne nad Jeziorem Necko

Jednym z atutów Augustowa są jeziora, nad którymi można wypoczywać na wiele sposobów. Osoby ceniące możliwość wodnych i słonecznych kąpieli mogą rozważyć wybór domu wakacyjnego nad Jeziorem Necko. To doskonały pomysł dla rodzin, które cenią niezależność i domową atmosferę. Balkon, taras, parking czy w pełni wyposażona kuchnia to tylko niektóre udogodnienia czekające na turystów w tej lokalizacji. Dodatkowo domy wakacyjne w tym rejonie są otwarte także dla turystów przyjeżdżających z czworonogami.

Apartamenty wakacyjne przy augustowskim bulwarze

Augustów to przede wszystkim uzdrowiskowe miasto o niepowtarzalnej atmosferze. By cieszyć się jego charakterystycznym klimatem, warto wybrać apartament w pobliżu głównego bulwaru prowadzącego z centrum miasta wzdłuż rzeki. W tym rejonie można znaleźć komfortowe apartamenty wakacyjnezapewniające dostęp do Internetu, parking i możliwość korzystania z tarasu. W tej części Augustowa również znajduje się wiele apartamentów dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi.

Domy wakacyjne na skraju Puszczy Augustowskiej

Wiele osób odwiedzających Augustów ceni ten region Polski ze względu na dzikie krajobrazy, które można podziwiać w tutejszej puszczy, a w szczególności w Dolinie Rospudy. Na uboczu miasta, a zarazem na skraju lasu, znajdują się domy wakacyjne, w których można komfortowo rozkoszować się bliskością natury. Plusem obiektów w tej okolicy są tarasy i ogrody, umożliwiające wypoczynek na świeżym powietrzu. Dodatkowo domy na obrzeżach miasta są wyposażone w udogodnienia dla rodzin z dziećmi, odwiedzających z czworonogami, a także osób niepełnosprawnych.

Położenie i komunikacja

Malownicze położenie Augustowa

Augustów leży w północno-wschodniej części Polski na obszarze Suwalszczyzny. Miasto jest otoczone przez Puszczę Augustowską, a lasy i jeziora stanowią nieodłączne elementy krajobrazu tej części Podlasia. Augustów od granicy z Białorusią, Litwą i Rosją dzieli tylko 60 km. Ciekawostkę stanowi fakt, iż miasto leży na terenie Zielonych Płuc Polski.

Dojazd do Augustowa

Do Augustowa można łatwo dostać się z każdej części Polski. Przez miasto przebiega linia kolejowa łącząca Augustów z Białymstokiem, Warszawą i Suwałkami. Augustów jest drogowym węzłem komunikacyjnym ze względu na bliskość granicy. Dojazd ułatwia obwodnica Augustowa i droga ekspresowa. Podczas pobytu w mieście można poruszać się lokalną komunikacją obsługiwaną przez autobusy.

Widok na Kanał Augustowski
Widok na Kanał Augustowski

Warto wiedzieć

Mieszanka religii

Augustów to istna mieszanka kultur i religii. Oprócz katolicyzmu wśród dominujących religii znajduje się prawosławie, a także i społeczność Kościoła Zielonoświątkowego. Poza kościołami rzymskokatolickimi znajduje się tu cerkiew i świątynia ewangelicka.

Uzdrowiskowy charakter Augustowa

Augustów ma status uzdrowiska ze względu na unikatowe walory klimatyczne i przyrodnicze. Miasto jest chętnie odwiedzane przez osoby cierpiące na choroby reumatologiczne i ortopedyczne ze względu na złoża torfu i borowiny.

Augustów pojawia się w piosenkach „Beata z Albatrosa”, a także „Augustowskie noce”.
Piękne widoki w pobliżu Augustowa
Piękne widoki w pobliżu Augustowa

5 rzeczy do zrobienia w Augustowie

1. Rejs po Kanale Augustowskim

Jednym ze znaków rozpoznawczych miasta jest słynny kanał Augustowski, którego długość liczy ponad sto kilometrów. Unikatowość tej augustowskiej atrakcji wynika z różnych poziomów lustra wody. Aby uregulować ich wysokość zbudowano aż osiemnaście śluz. Podczas pobytu w Augustowie warto wybrać się w rejs po kanale, a także po jeziorze Hańcza. Oprócz statku można zdecydować się tu również na spływ kajakiem, a także wyprawę motorówką lub łodzią rybacką.

2. Relaks na plaży i aktywny wypoczynek na nartach wodnych

W Augustowie znajduje się piaszczysta plaża, na której chętnie wypoczywają zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Plaża leży nad Jeziorem Necko i stanowi bezpieczne kąpielisko. Tuż przy niej zbudowano drewniane molo, które dodaje uroku tej malowniczej okolicy. Oprócz zażywania kąpieli wodnych i słonecznych można tu również aktywnie wypocząć, korzystając z wyciągu dla narciarzy wodnych. Do augustowskiej plaży można dojechać samochodem, a także przejść pieszo z centrum miasta bulwarem sąsiadującym z rzeką Nettą.

3. Podziwianie dzikiej Doliny Rospudy

Na północ od Augustowa znajduje się słynna Dolina Rospudy stanowiąca część Puszczy Augustowskiej. Podczas pobytu w mieście warto wybrać się na wycieczkę w te dzikie rejony o niespotykanym krajobrazie. Torfowiska, lasy i wiele gatunków chronionych zwierząt takich jak nietoperze, wilki czy bobry to tylko niektóre powody, dla których warto zobaczyć to unikatowe miejsce. Najlepszy sposób na zwiedzanie meandrującej Rospudy to wyprawa szlakiem kajakowym, który w całości liczy ponad 70 km. Alternatywą może być krótsza, jednodniowa trasa kajakowa lub poznawanie doliny pieszo czy na rowerze.

4. Spacer bulwarem wzdłuż rzeki

Podczas pobytu w Augustowie warto wybrać się na spacer promenadą, która prowadzi z centralnej części miasta wzdłuż rzeki Netty aż do Jeziora Necko. Rzeka stanowi fragment Kanału Augustowskiego, po którym powoli przepływają statki. Podczas spaceru można podziwiać również Pałac na Wodzie. Wzdłuż bulwaru biegnie też ścieżka rowerowa.

5. Wędkowanie na Jeziorze Serwy

W pobliżu Augustowa znajduje się Jezioro Serwy, które przyciąga wędkarzy z całej Polski. Można tu złowić okonia, leszcza, szczupaka czy sielawę. Osoby rozpoczynające przygodę z wędkowaniem mogą wypożyczyć łódkę od lokalnych gospodarzy. Ciekawostkę stanowi fakt, iż jezioro jest objęte strefą ciszy.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej