Domy i apartamenty wakacyjne na Dolnym Śląsku

Rozpocznij wyszukiwanie 3 191 homes na Dolny Śląsk teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Dolny Śląsk

Domek letniskowy dla 6 osób w Sudety (Polska), z ogród
6 osób, 2,8km do jazdy na nartach
4,6
6 recenzje
Sudety (Polska), Dolny Śląsk
273 złza noc
Duży dom dla 14 osób w Karpacz, zwierzęta dozwolone
Karpacz, Sudety (Polska)
230 złza noc
Domek letniskowy dla 8 osób w Karpacz
8 osób, 200m do jazdy na nartach, 3 sypialni
4,0
73 recenzje
Karpacz, Karkonosze
221 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób w Karpacz, z jacuzzi i ogród
4,6
100 recenzje
Karpacz, Karkonosze
606 złza noc
Apartament dla 6 osób w Karpacz
6 osób, 900m do jazdy na nartach, 2 sypialni
4,8
19 recenzje
Karpacz, Karkonosze
208 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Sudety (Polska), z ogród, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1,5km do jazdy na nartach
Sudety (Polska), Dolny Śląsk
264 złza noc
Dom dla 8 osób w Piechowice, z ogród
8 osób, 4,8km do jazdy na nartach, 4 sypialni
4,7
15 recenzje
Piechowice, Karkonosze
606 złza noc
Dom dla 2 osób w Dolny Śląsk, z ogród
4,1
56 recenzje
Dolny Śląsk
117 złza noc
Willa dla 2 osób w Sudety (Polska), z jacuzzi i ogród oraz sauna, zwierzęta dozwolone
4,9
59 recenzje
Sudety (Polska), Dolny Śląsk
295 złza noc
Dom dla 8 osób w Szklarska Poręba, z taras
4,5
44 recenzje
Szklarska Poręba, Karkonosze
373 złza noc
Apartament dla 4 osób w Kudowa-Zdrój, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,7
159 recenzje
Kudowa-Zdrój, Sudety (Polska)
121 złza noc
Domek letniskowy dla 8 osób w Karpacz, zwierzęta dozwolone
8 osób, 150m do jazdy na nartach, 3 sypialni
4,7
6 recenzje
Karpacz, Karkonosze
251 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Karpacz, zwierzęta dozwolone
4 osób, 250m do jazdy na nartach, 1 sypialni
5,0
13 recenzje
Karpacz, Karkonosze
251 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Dolny Śląsk, z ogród
4,8
76 recenzje
Dolny Śląsk
65 złza noc
Apartament dla 4 osób w Szklarska Poręba
4 osób, 500m do jazdy na nartach, 2 sypialni
4,7
26 recenzje
Szklarska Poręba, Karkonosze
351 złza noc
Kemping dla 4 osób w Wrocław, z ogród
4,0
45 recenzje
Wrocław, Dolny Śląsk
169 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób w Kudowa-Zdrój, z ogród
4,5
16 recenzje
Kudowa-Zdrój, Dolny Śląsk
126 złza noc
Wiejski domek dla 2 osób w Dolny Śląsk, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
109 recenzje
Dolny Śląsk
91 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla na Dolny Śląsk

  • Wspaniała architektura
  • Góry na rodzinne wędrówki
  • Tajemnice i historia
  • Przyroda
  • Rozrywka

Najpopularniejsze na Dolny Śląsk

Internet 146
Zwierzęta dozwolone 69
Balkon/ taras 77
TV 93
Ogród 65
Parking 148
Pralka 62
Ogrzewanie 122
Winda 61

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne na Dolnym Śląsku

Apartamenty wakacyjne we Wrocławiu

Wrocław jest przepięknym miastem, które ściąga rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Aby poczuć jego wyjątkowy klimat, należy zarezerwować apartamenty wakacyjne niedaleko od centrum tej metropolii. Mieszkania z pełnym wyposażeniem oraz z szybkim Internetem, ulokowane są przeważnie w obrębie Starego Miasta, ale także w takich dzielnicach jak Nadodrze, Ołbin czy Szczepin. Jeśli podczas weekendowego wypadu do Wrocławia, ma nam towarzyszyć pies, warto rzucić okiem na noclegi w okolicach Parku Magnolia, w dzielnicy Południe oraz nieopodal ulic takich jak Legnicka czy Poznańska.

Apartamenty wakacyjne na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to destynacja idealna na aktywne wakacje w bliskości gór i pięknych krajobrazów. Decydując się na domy wakacyjne, warto pomyśleć o tym, aby były to miejsca spokojne, najlepiej otoczone ogrodem. Są to również lokalizacje, w których na wakacjach świetnie będzie się czuł domowy pupil. Takie domy wakacyjne znajdują się w Bolesławcu, niedaleko Przemkowskiego Parku Krajobrazowego oraz w Szklarskiej Porębie i w Miliczu.

Kolorowe kamienice na wrocławskim rynku
Kolorowe kamienice na wrocławskim rynku

Ciekawe miejsca i atrakcje

Dolny Śląsk dla miłośników miejskich atrakcji

Piękne miasto Wrocław ma szeroką i bardzo interesującą ofertę dla wszystkich, którzy cenią sobie miejskie wakacje. Ulokowany nad Odrą Wrocław jest miastem silnie związanym z przepływającą przezeń rzeką. Piękny Most Grunwaldzki, a także liczne kładki tworzą współczesny rys Wrocławia. A przy okazji stanowią miejsce romantycznych zdjęć. Będąc w tym mieście, koniecznie trzeba rzucić okiem na renesansowe kamienice przy wrocławskim rynku, a także zapuścić się w pełne uroku uliczki Starego Miasta. Koniecznie trzeba pójść na Ostrów Tumski, czyli ulokowaną na Odrze wyspę z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela, Mostem Tumskim oraz zabytkową Kolegiatą Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. Panorama Racławicka, robiące piorunujące wrażenie dzieło malarskie stworzone pod kierownictwem Wojciecha Kossaka i Jana Styki oraz Hala Stulecia to kolejne dwie atrakcje Wrocławia, o których nie można zapomnieć.

Dolny Śląsk dla tropicieli tajemnic

Region Dolnego Śląska należy do najbardziej tajemniczych w całej Polsce. Miłośnicy ciekawych historii powinni koniecznie udać się z wizytą na Zamek Książ w Wałbrzychu. To wspaniały obiekt, który wywołuje ogromny zachwyt. Zamek Książ można zwiedzać na kilka sposobów, w tym także nocą. Organizatorzy nocnych przechadzek mówią, że "straszą do upadłego", bowiem w czasie wędrówki zamkowymi korytarzami, uczestnicy wycieczki mają do czynienia z całym legionem różnego rodzaju strachów, duchów i straszydeł. Nie ma litości! Każdego trzeba chociaż trochę nastraszyć. Podczas nocnego zwiedzania, turyści mogą zajrzeć do miejsc, które nie są udostępnione do zwiedzania w ciągu dnia. Wąskie klatki schodowe, tajemnicze przesmyki, ciemne korytarze... i ciarki na plecach.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Dolny Śląsk najlepiej zwiedzać w wakacyjnych miesiącach. Wówczas panują świetne warunki, aby oddawać się długim górskim wędrówkom. Lato to typowe ciepłe temperatury, czego już nie można powiedzieć o dolnośląskiej zimie. Region ma świetne warunki narciarskie i snowboardowe. Przy lekkim mrozie, sięgającym dziesięciu stopni poniżej zera, można szusować w Karpaczu, Czarnej Górze czy Zieleńcu.

Złoty Pociąg od lat rozpala zmysły. Zaginiony pojazd szynowy, jadący na trasie z Wrocławia do Wałbrzycha wiózł cenny ładunek - dzieła sztuki, drogocenne przedmioty oraz tajne dokumenty. Przypuszcza się, że pociąg ten jechał wyznaczoną trasą między listopadem 1944 a końcem stycznia 1945 roku. Nigdy nie dojechał do celu i nigdy też nie udało się go znaleźć. To jedna z największych tajemnic II wojny światowej.
Dolny Śląsk to także przepiękne krajobrazy
Dolny Śląsk to także przepiękne krajobrazy

5 rzeczy do zrobienia na Dolnym Śląsku

1. W góry!

Sudety to piękne i majestatyczne góry położone na Dolnym Śląsku. To jedne z najdzikszych gór w Polsce, które nie zostały w pełni zagospodarowane. Są one doskonałe na wędrówki o każdej porze roku. Pasmo Karkonoszy w Sudetach należy do najciekawszych, zaś jego najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.). To na Śnieżce właśnie znajduje się schronisko i obserwatorium w kształcie spodka. Innym ciekawym pasmem Sudetów są Góry Stołowe i mieszczące się w ich obrębie Błędne Skały. Można spędzić tam całe godziny, robiąc zdjęcia.

2. Szlakiem dolnośląskich zamków

Dolny Śląsk pełen jest zarówno romantycznych ruin, jak i świetnie zachowanych obiektów. Na pierwszy ogień - malownicze ruiny zamku w Bolkowie oraz zamek Grodno nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Jednym z najsłynniejszych zamków na Dolnym Śląsku jest zamek Czocha w Leśnej. Warto także zajrzeć do Kamieńca Ząbkowickiego lub do Zamku Książ w Wałbrzychu.

3. Dolina Pałaców i Ogrodów

Zajmuje ona przestrzeń w zachodniej części Dolnego Śląska, a dokładnie mieści się w Kotlinie Jeleniogórskiej. Na tym terenie znajduje się wiele pięknych i budzących zachwyt budowli pałacowych, a także wież oraz dworków. Wiele z nich ulokowało się w sercach wspaniałych ogrodów, cechujących się bogatą i różnorodną roślinnością. Przykładami urodziwych i doskonale prezentujących się pałaców są lokalizacje takie jak pałac Pakoszów w Piechowicach, pałac Paulinum w Jeleniej Górze lub zamek królewski Karpniki.

4. W Krainie Wygasłych Wulkanów

Wulkany wcale nie muszą występować tylko na egzotycznych wyspach. Otóż, w Górach Kaczawskich i na Pogórzu w regionie Dolnego Śląska znajduje się prawdziwa Kraina Wygasłych Wulkanów. Są to szczyty o kształcie stożków, zbudowane ze skały wulkanicznej. Kryją one niezwykłe ciekawostki geologiczne, takie jak Organy Wielisławskie czy gołoborza bazaltowe.

5. Jaskinia Niedźwiedzia

To jedna z najładniejszych jaskiń w Polsce. Jest to też największa jaskinia w Sudetach, bardzo bogata pod względem geologicznym i przyrodniczym. Posiada ona doskonale przygotowane trasy dla turystów, obszerne sale oraz ciekawe ekspozycje. Została odkryta dość późno, i jak to często bywa z jaskiniami, przez przypadek, w 1966 roku. Wówczas podczas prac w kamieniołomie, urwana skalna ściana pokazała komorę z licznymi szczątkami zwierząt. Jaskinię Niedźwiedzią można zwiedzać na trzech poziomach, a długość dostępnych korytarzy przekracza 3 kilometry.