Domy i apartamenty wakacyjne w Białowieży

Domy i apartamenty wakacyjne w Białowieży

Rozpocznij wyszukiwanie 67 homes w Białowieża teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża

Główne atrakcje w w Białowieża

  • Puszcza Białowieska, Żubry, Magia Podlasia, Kuchnia regionalna, Spływy kajakowe, Wędrówki wśród natury, Miejsce mocy

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Białowieża

442 złdla 2 mar - 9 mar
600 zł średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Białowieża

< 1%dla 2 mar - 9 mar
87% średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Białowieży

Wciśnij pauzę

Wobec magii Podlasia jest się bezbronnym. Już same nazwy domów i apartamentów wakacyjnych zachęcają do przyjazdu do Białowieży. Pełno tu przytulnych zakątków i ostoi żubrów. W Białowieży najlepiej zatrzymać się w klimatycznej agroturystyce. Jeśli jednak wolicie choć w swoim noclegu mieć namiastkę miasta, znajdziecie tu również komfortowe apartamenty. Nie brakuje tu też opcji luksusowych. Agroturystyk szukajcie w bocznych uliczkach wsi, a apartamentów i luksusów bliżej centrum. Jeśli chcecie kompletnie odciąć się od rzeczywistości, szukajcie też wokół Białowieży, gdzie znajdziecie kilka odludnych domów bez adresu.

Relaks wśród żubrów

To może być najprzyjemniejszy wyjazd tego roku! Domy i apartamenty wakacyjne w Białowieży to gwarancja świadomego i skutecznego odpoczynku. Znajdziecie tu przede wszystkim tradycyjne domki z mocno unowocześnionym wnętrzem. Goście jednak większość czasu spędzają na zewnątrz: wypoczywając na tarasie lub w zacisznym ogrodzie. Jest też internet, TV, wyposażona kuchnia, dogodny parking, sprzęt do grillowania i mnóstwo dobrej woli po stronie gospodarzy oraz przestrzeni wokół domu. W jednej trzeciej domów i apartamentów w Białowieży znajdziecie również saunę, dzięki której w pełni oczyścicie organizm. Do Białowieży warto przyjechać zwłaszcza w porach ciepłych, ale naszym zdaniem święta Bożego Narodzenia w Białowieży mają niezwykle magiczny powab!

Wakacje w Białowieży

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Magia pogranicza

Podlasie to trochę nowe Bieszczady i Mazury w jednym. Polacy odkryli ten region i od kilku lat przyjeżdżają tu w celu wyciszenia i naładowania baterii zieloną energią. Białowieża jest dziś wioską liczącą ok. 2000 mieszkańców, w której turyści są mile widziani. Ciężko o bardziej odległy zakątek Polski – wieś położona jest przy samej granicy z Białorusią, a zewsząd otacza ją gęsta puszcza. Puszczę przecinają liczne szlaki piesze, nordic walking, rowerowe, a wokół znajdziecie nawet trasy samochodowe! Nie można pominąć ścieżki edukacyjnej Żebra Żubra – najstarszej ścieżki przyrodniczej w Polsce! Szlak Dębów Królewskich i Książąt Litewskich to zaledwie 500-metrowa trasa wiodąca wśród wielowiekowych dębów!

Kultura zaklęta w architekturze

Białowieża automatycznie kojarzy się z dziewiczą naturą, ale zachwyca również architekturą. Dworek Gubernatora to najstarsza budowla we wsi. Ceglana cerkiew św. Mikołaja to punkt obowiązkowy. W Białowieży polowali najpierw królowie Polski, a następnie carowie Rosji, stąd można tu znaleźć liczne odniesienia do caratu i tronu Polski. W królewskim stylu wykonane są okazała Brama Pałacowa oraz park w stylu angielskim. Kulturę Podlasia można poznać, odwiedzając takie miejsca, jak Borysówka – Wieś Drewniana, która organizuje liczne warsztaty związane z regionalnymi zwyczajami.

Podróżujący i aktywności

Białowieża dla podróżników weekendowych

Choć do Białowieży daleko ma prawie każdy, kto mieszka w Polsce, to również świetna opcja na weekend – najlepiej przedłużony – i szybką zmianę perspektywy. Zapakujcie rowery na dach i ruszcie na szybki podbój puszczy. Tu trzeba zobaczyć przede wszystkim Dawny Rezerwat Ścisły – to najcenniejszy fragment puszczy, który cudownie wciąż udaje się uchronić o ludzkiej ingerencji. Wycieczka odbywa się z przewodnikiem i w wersji podstawowej trwa 3 godziny – zobaczycie mnóstwo i zaoszczędzicie sporo czasu. Dzięki czemu możecie się wybrać m.in. na wygaszoną linię kolejową relacji Białowieża-Hajnówka i podziwiać stację Białowieża Pałac lub dobrze zjeść w Białowieży Towarowej przekształconej w restaurację.

Białowieża dla entuzjastów slow life

Podlasie jest dziś synonimem ekoturystyki, a położona przy granicy Białowieża przyciąga bliskością magicznej puszczy. Wybierzcie dom wakacyjny bez internetu, odłóżcie telefon i zanurzcie się w magicznej atmosferze Białowieży. Już pierwszy spacer po mieście przeniesie Was w nieco inną rzeczywistość: podlaska architektura ludowa i uroczy Dworek Gubernatora skutecznie wprowadzą Was w podlaski stan umysłu. Odwiedźcie rezerwat przyrody Wysokie Bagno, gdzie można wędrować po dziewiczym torfowisku. Odkryjcie też legendarne „Miejsce Mocy”, które ponoć nastraja dobrą energią. Miejsce Mocy było niegdyś miejscem kultu Słowian. Można tu dojechać nie mniej magicznym środkiem transportu – drezyną!

W całej Puszczy Białowieskiej żyje zaledwie 30 osobników rysia!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Białowieży

1. Oddaj hołd dzikiej puszczy

Majestatycznej puszczy należy się hołd w postaci zdobycia wiedzy na temat zachodzących w niej procesów i toczącego się w niej życia. Poznacie je w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym, które obszernie prezentuje florę i faunę Puszczy Białowieskiej, przedstawiając poszczególne zagadnienia problemowe.

2. Wędruj po parku narodowym

Wyposażeni w wiedzę o ostatnim dziewiczym lesie Europy, wyruszcie na szlak! Czerwony szlak „Krajobrazy Puszczy” to 5-kilometrowa trasa, która poprowadzi Was wzdłuż granicy przez dolinę rzeki Narewka oraz rezerwat Wielkie Bagno.

3. Wpłyń do serca puszczy

Nie ma chyba lepszego sposobu na poznanie dzikich zakątków Podlasia niż powolne wiosłowanie po jego przepięknych rzekach. W Białowieży idealnie nadaje się do tego Narewka. Spływy kajakowe startują z miejscowości o tej samej nazwie i zabiorą Was w samo serce puszczy!

4. Dobrze zjedz

Podlaska kuchnia jest w Białowieży na wyciągnięcie ręki. Niewielka miejscowość ma nieproporcjonalną do rozmiaru liczbę dobrych restauracji. Króluje stacja Białowieża Towarowa, ale to absolutnie niejedyna doskonała kulinarna propozycja w Białowieży. Na zakupy do domu polecają się przede wszystkim sery, miody oraz tradycyjne pieczywo.

5. Stań oko w oko z żubrem

W Białowieży żubry nie są nieuchwytne. Można jest poobserwować, odwiedzając Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym zwierzęta żyją w warunkach półnaturalnych. Oprócz pełnych dostojeństwa królów puszczy w rezerwacie spotkacie również łosie, jelenie, a nawet wilka i rysia!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w BiałowieżaHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Białowieża
500+ więcej