Domy i apartamenty wakacyjne w Siemiatyczach

Domy i apartamenty wakacyjne w Siemiatyczach

Rozpocznij wyszukiwanie 12 homes w Siemiatycze teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze

Główne atrakcje w w Siemiatycze

  • Rzeka
  • świątynie
  • puszcza
  • lasy

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Siemiatycze

236 złdla 9 gru - 16 gru
243 zł średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Siemiatycze

< 1%dla 9 gru - 16 gru
0% średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Siemiatyczach

Noclegi w przystępnych cenach

Jeśli nie mamy zbyt dużego budżetu na urlop, wakacje w Siemiatyczach będą doskonałym pomysłem. Ceny noclegów są tu bardzo niskie, wahają się od 79 do 190 zł. Większość kwater położona jest w samym sercu miejscowości, w pobliżu sklepów i restauracji.

Różnorodne noclegi z dostępem do parkingu i bezpłatnego Internetu

Każdy z domów wakacyjnych oferuje zupełnie różne udogodnienia, więc możemy być pewni, że znajdziemy tu ofertę odpowiadającą naszym potrzebom. Są tu noclegi z tarasem i blisko plaży, a nawet z restauracją, kwatery z prywatną lub wspólną kuchnią, sprzętem do grillowania czy badmintona. W niektórych miejscach znajdziemy nawet bezpłatne zestawy kosmetyków. Nie wszędzie musimy też zabierać własne ręczniki.

Wakacje w Siemiatyczach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Wyjątkowe obiekty sakralne

Urlop w Siemiatyczach zadowoli zwłaszcza fanów obiektów sakralnych. Do zwiedzania mamy tu barokowy zespół składający się z XVII-wiecznego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny oraz XVIII-wiecznego byłego klasztoru misjonarzy, synagogę żydowską i dawną szkołę talmudyczną, będącą obecnie siedzibą Muzeum Regionalnego. W Siemiatyczach podziwiać też można trzy rzeźby sfinksów. Dwa z nich, stojące na wylocie ulicy Pałacowej w kierunku ulicy Legionów Piłsudskiego, ufundowała Anna z Sapiehów Jabłonowska, która zakochała się w sfinksach podczas podróży do Gizy w Egipcie.

Nowoczesny zamek

Osiem kilometrów od miasteczka Siemiatycze, w środku lasu odkryjemy niesamowitą budowlę. Jest to współczesny zamek, od kilkunastu lat tworzony przez właściciela działki, Jerzego Korowickiego. Własnoręcznie ciosa on i obrabia kamienie, z których zbudował już Kasztelik, zwany Koroną Podlasia oraz most kamienny. Otoczony fosą zamek ma wysokość 15 m i rozciąga się z niego wspaniały widok na okolicę. Za wstęp zapłacimy „co łaska”.

Podróżujący i aktywności

Siemiatycze dla miłośników przyrody

W najbliższej okolicy Siemiatycz znajdziemy aż 4 rezerwaty przyrody – Kózki, Witanowszczyzna, Góra Uszeście i Grąd Radziwiłłowski. Większość z nich to tereny leśne, gdzie godzinami można oddawać się spacerom na świeżym powietrzu. Góra Uszeście chroni też dwa najwyższe wzgórza morenowe na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej – Duże Uszeście o wysokości 204 m n.p.m. oraz Małe Uszeście liczące 174 m n.p.m. Z kolei w rezerwacie przyrody Kózki występują murawy piaskowe i porośnięte roślinnością wodną starorzecza. Nieopodal znajduje się też Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu z dużą ilością siedlisk. Zamieszkuje go ponad 760 gatunków roślin i 141 gatunków ptaków, w tym wiele zagrożonych wyginięciem lub rzadko spotykanych.

Siemiatycze dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu

W samych Siemiatyczach znajdują się 3 sztuczne zbiorniki wodne utworzone w dolinie rzeki Kamionka. Wokół jednego z zalewów utworzono trasy biegowe i rowerowe, a nad wodą przygotowano kąpielisko miejskie, gdzie nie tylko popływamy, ale także powędkujemy i wypożyczymy sprzęt – rowerki wodne oraz kajaki. Mówiąc o tych ostatnich, trzeba też wspomnieć o możliwości zorganizowania spływu po Bugu, na przykład w otulinie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu.

Województwo podlaskie to prawdziwa skarbnica natury. Znajdują się tu 4 parki narodowe, 3 parki krajobrazowe i aż 85 rezerwatów przyrody.

Top 5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Siemiatyczach

1. Wycieczka do Drohiczyna

Może nas zaskoczyć, że niewielkie, 2-tysięczne miasteczko przez ponad 200 lat było stolicą województwa podlaskiego i odgrywało dużą rolę w handlu zagranicznym. Pozostałością po okresie świetności miejscowości są liczne kościoły, takie jak kościół katedralny pw. Trójcy Przenajświętszej, czy barokowe budowle należące obecnie do klasztoru franciszkanów i zakonu benedyktynek. Osoby, które wolą atrakcje przyrodnicze, mogą przespacerować się nad Bugiem, czy wspiąć się na Górę Zamkową, z której podziwiać można rzekę i okolice miasteczka. W Drohiczynie zobaczymy też wystawę motocykli w Parku Historyczno-Kulturowym oraz zwiedzimy jedyne w Polsce Muzeum Kajakarstwa. Wstęp do tego ostatniego jest bezpłatny, poza sezonem możliwy jedynie po umówieniu się telefonicznie.

2. Wyprawa do Białowieskiego Parku Narodowego

Wycieczkę do najstarszego parku narodowego w Polsce dobrze jest rozpocząć w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie przewodnicy objaśnią naturalne procesy zachodzące w lesie pierwotnym. Po wprowadzeniu do życia Puszczy nie możemy pominąć Obrębu Ochronnego Rezerwat, czyli właśnie pierwotnego lasu. Zwiedzanie możliwe jest tylko z przewodnikiem parku. Zobaczmy też Park Pałacowy z Dworkiem Gubernatora i Rezerwat Pokazowy Żubrów. Białowieski Park Narodowy wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ceny biletów wstępu wynoszą: 18 zł za zwiedzanie Muzeum, 16 zł – wejście do Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz 8 zł za Obręb Ochronny Rezerwat.

3. Zwiedzanie Białegostoku

Stolica regionu i największe miasto województwa podlaskiego to miasto o wielu obliczach. Obfituje w liczne tereny zielone, w pobliżu znajduje się Narwiański Park Narodowy, a w centrum Białegostoku napotkamy murale, takie jak „Dziewczynka z konewką”, „G(wa)ra w Scrabble”, czy te namalowane przy Al. Piłsudskiego, a także zobaczymy najstarszy chodzący zegar wieżowy w Polsce i Wersal Podlasia, czyli Pałac Branickich. W tym ostatnim obecnie mieści się Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, co utrudnia zwiedzanie, jednak warto przespacerować się po dwupoziomowych ogrodach przy pałacu. W mieście znajdują się też liczne muzea, takie jak Muzeum Pamięci Sybiru, czy Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

4. Wizyta na Górze Grabarka

Święta Góra Grabarka jest najważniejszym prawosławnym sanktuarium w Polsce, miejscem pielgrzymek setek ludzi. Na otoczonej Lasami Nurzeckimi Górze zwiedzać można cerkiew Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy o stosownym stroju – długich spodniach lub spódnicy i zakrytych ramionach. Oprócz tego znajdują się tu dwie inne cerkwie, które są niedostępne dla zwiedzających. Przybywający do sanktuarium pielgrzymi, których szczególnie jest dużo w Święto Przemienienia Pańskiego (18 i 19 sierpnia), zostawiają na Górze krzyże wotywne, wbijając je w ziemię. Szacuje się, że krzyży jest już ponad 10 000.

5. Degustacja regionalnych dań Podlasia

Podczas wakacji na południu Podlasia koniecznie spróbujmy zagubów. W innych zakątkach regionu ciężko będzie nam znaleźć to danie z ziemniaków i ciasta pierogowego. Z kolei w okolicy Puszczy Białowieskiej skosztujemy zupy opieńkowej i soljanki. W Białymstoku napijmy się buzy, bezalkoholowego napoju fermentowanego na bazie kaszy jaglanej, przywiezionego tu z Bałkanów przez Macedończyków. W całym regionie bez problemu dostaniemy kiszkę i babkę ziemniaczaną.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w SiemiatyczeHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Siemiatycze
500+ więcej