Domy i apartamenty wakacyjne w Suwałkach

Domy i apartamenty wakacyjne w Suwałkach

Rozpocznij wyszukiwanie 91 homes w Suwałki teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki

Główne atrakcje w w Suwałki

  • Miasto wielu wyznań
  • Zabytki architektury świeckiej i sakralnej
  • „Zielone Płuca Polski”
  • Jeziora
  • Unikalne walory przyrodnicze

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Suwałki

306 złdla 2 mar - 9 mar
315 zł średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
sty
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Suwałki

100%dla 2 mar - 9 mar
76% średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
sty
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Suwałkach

Noclegi w historycznym centrum lub w zaciszu przyrody

Suwałki to miasto położone w północnej części województwa Podlaskiego, przy granicy polsko-litewskiej. Strategiczna lokalizacja na historycznych szlakach transportowych zadecydowała o jego rozwoju na przestrzeni wieków i o wielokulturowym charakterze. Ilość i różnorodność zabytków architektury świeckiej i sakralnej sprawia, że jest to idealne miejsce dla pasjonatów historii. Jednocześnie Suwałki i ich okolice to region jeszcze mało znany szerokiej rzeszy turystów, a więc chętnie odwiedzany przez wszystkich spragnionych ciszy i kontaktu z przyrodą. Bogata oferta noclegowa obejmuje zarówno luksusowe apartamenty znajdujące się w centrum miasta, jak i domki lub pokoje do wynajęcia z dala od miejskiego zgiełku, w okolicach Wigierskiego Parku Narodowego

Noclegi na każdą kieszeń

Suwałki zapraszają gości zarówno do nowoczesnych apartamentów w centrum miasta, usytuowanych głównie w okręgu rzeki Czarnej Hańczy, jak również przytulnych pensjonatów agroturystycznych. Każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń. Odpoczynek w tzw. „Zielonych Płucach Polski” pomoże zregenerować siły, a otoczenie lasów i parków pozwoli na swobodną eksplorację przyrodniczych walorów regionu lub posłuży za bazę wypadową do dalszej podróży. Większość kwater oferuje gościom takie udogodnienia jak balkon lub taras, kuchnię, prywatną łazienkę oraz dostęp do wifi. W ofercie noclegowej znajdą się zarówno pokoje dla indywidualnych wycieczkowiczów, par, jak i dla kilkunastoosobowych grup.

Wakacje w Suwałkach

Okolica i miejsca warte odwiedzenia

Atrakcje turystyczne miasta i okolic

Dużym atutem Suwałk jest ich położenie. Od południa graniczą one z terenami Wigierskiego Parku Narodowego, a tuż obok leży najstarszy spośród polskich parków krajobrazowych – Suwalski Park Krajobrazowy z jeziorem Hańczą. Bliskie sąsiedztwo obu parków umożliwia turystom zwiedzanie przepięknych zielonych terenów, pieszo bądź na rowerze. Niewątpliwą atrakcją jest także spływ kajakowy Czarną Hańczą. Kierując się dalej na południe, w niecałe 40 minut można dojechać do Augustowa – słynnego w całym kraju uzdrowiska klimatycznego położonego w sercu Puszczy Augustowskiej. Suwałki są też świetną bazą wypadową na pobliską Litwę - od granicy dzieli je zaledwie 25 kilometrów. Tradycją są już wycieczki do Wilna, Kowna czy Druskiennik, a nawet do Rygi na Łotwie.

Suwałki – turystyczne serce miasta

W Suwałkach życie turystyczne skupione jest w pobliżu Parku Konstytucji 3 Maja. Ulica Chłodna to suwalski deptak łączący starą część miasta z nową. Jest to miejsce, gdzie można zrobić zakupy oraz znaleźć wiele różnorodnych restauracji oferujących posiłki kuchni regionalnej, a także międzynarodowej. Odbywają się tu również kiermasze sztuki ludowej, występy kapel podwórkowych czy teatrów ulicznych. W sezonie fantastyczną atrakcję, zarówno dla dzieci i dorosłych, stanowi Zalew Arkadia, gdzie wszyscy spragnieni słońca mają do dyspozycji plażę, siłownię pod chmurką, skatepark, korty tenisowe czy boisko do gry w siatkówkę plażową.

Podróżujący i aktywności

Suwałki – dla pasjonatów historii

Liczne atrakcje turystyczne miasta z pewnością umilą czas przebywającym tu podróżnikom niezależnie od wieku. Dorosłych niewątpliwie zachwyci historyczna atmosfera miasta, którą poczuć można przy ul. Kościuszki, przy której dominuje klasycystyczna zabudowa i zabytki, takie jak ratusz. Z racji swojego strategicznego położenia na przestrzeni wieków miasto znajdowało się pod panowaniem różnych nacji i stanowiło miejsce spotkań kultur. Warto zwiedzić kilka zabytkowych kościołów, w których czuć jeszcze ducha dawnej epoki. Jako że nadal obecne są tu małe społeczności wyznawców prawosławia, staroobrzędowców i ewangelików, każda z nich posiada swoją świątynię.

Suwałki – dziecięca kraina krasnoludków

Suwałki to miejsce narodzin słynnej poetki Marii Konopnickiej – autorki utworu dla dzieci „Marysia i siedmiu krasnoludków”. Na jej cześć w mieście utworzono szlak „Krasnoludki są wśród nas” będący atrakcją turystyczną dla rodziców z dziećmi, którzy kierując się wskazówkami umieszczonymi na mapie, odnajdą rzeźby tych baśniowych istot. Warto zwiedzić także Muzeum pisarki znajdujące się w domu, w którym się urodziła i wychowała. W ogrodzie muzeum odnajdziemy Zaułek Krasnoludków, w którym rodzice wspólnie ze swoimi pociechami mogą otrzymać kartę zadań i szukać ukrytych diamentów, korony i gąsek. Ozdobą miasta, która zachwyci zarówno dzieci i dorosłych, są liczne murale nawiązujące do fragmentów historii Suwałk oraz do współczesnych wydarzeń.

Suwałki od lat uznawane są za „polski biegun zimna”. W zimie odnotowuje się tu niższe temperatury niż w innych regionach Polski.

Top 5 sposobów na spędzenie wolnego czasu w Suwałkach

1. Suwalska nekropolia zabytkowa

Malowniczo położony w pobliżu rzeki Czarna Hańcza zespół zabytkowych cmentarzy, to jedyna tego typu nekropolia w Polsce, gdzie odnajdziemy groby tatarów, żydów, prawosławnych, staroobrzędowców, ewangelików i katolików. Można podziwiać tu ciekawe kaplice i nagrobki oraz zabytki sztuki sepulkralnej.

2. Emocjonująca wizyta w Aquaparku Suwałki

Aquapark Suwałki to idealna propozycja zwłaszcza na deszczowe dni. Składa się z części rekreacyjnej i sportowej, a także oferuje nie tylko dostęp do łaźni i saun, ale również do restauracji, klubu fitness czy usług fryzjersko-kosmetycznych. Obok Aquaparku znajduje się Miejski Plac Zabaw, pełen atrakcji dla najmłodszych, z wydzielonymi strefami dla młodzieży i seniorów.

3. Historyczne Muzeum Okręgowe

W Muzeum Okręgowym w Suwałkach można poznać wiele ciekawostek dotyczących życia Jaćwingów, czyli plemienia, które do XIII wieku zamieszkiwało tereny dzisiejszej Suwalszczyzny, jak również historii miasta.

4. Zabytkowy Klasztor Kamedułów

Klasztor znajduje się w oddalonych zaledwie 17 kilometrów od Suwałk Wigrach. Turyści mają tutaj nieograniczony dostęp do całego kompleksu, na który składają się między innymi Kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dawne eremy zakonników, wieża zegarowa czy piękne ogrody. Wąskie, kamieniste uliczki i ukwiecone zaułki zachęcają do długich spacerów.

5. Restauracja tatarska u Alika

Malutki lokal położony na ulicy Kościuszki przyciąga tłumy turystów pragnących poznać prawdziwą, tatarską kuchnię. W menu znajdą się takie specjały jak stulistnik, beremecze czy czebureki.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w SuwałkiHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Suwałki
500+ więcej