Domy i apartamenty wakacyjne w Wielkopolsce

Rozpocznij wyszukiwanie 1 192 homes na Wielkopolska teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Wielkopolska

Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 64m²
3,8
4 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
116 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
5 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
567 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród i sauna
5 osób, 2 sypialni, 64m²
Wielkopolska
od
142 złza noc
Apartament dla 3 osób, z balkon, Dla rodziny
5,0
6 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
120 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,8
35 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
112 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon
2 osób, 1 sypialni
5,0
4 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
90 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
4,8
25 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4,7
13 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
99 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,7
8 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
112 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon
4,8
15 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
90 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
4,7
6 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
142 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,9
8 recenzje
Boszkowo, Wielkopolska
od
361 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon, Dla rodziny
4,4
4 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
82 złza noc
Studio dla 3 osób
4,4
33 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
95 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,8
27 recenzje
Wielkopolska
od
159 złza noc
Apartament dla 9 osób
9 osób, 4 sypialni
4,9
7 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
400 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,4
14 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
73 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
16 recenzje
Poznań, Wielkopolska
od
241 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla na Wielkopolska

  • Malownicze krajobrazy
  • Piękna przyroda
  • Dobra kuchnia
  • Gościnność
  • Ciekawa architektura

Najpopularniejsze na Wielkopolska

Internet 102
Zwierzęta dozwolone 29
Balkon/ taras 61
TV 121
Ogród 29
Parking 72
Pralka 85
Ogrzewanie 104
Winda 45

Najlepsze apartamenty wakacyjne w Wielkopolsce

Weekend w Poznaniu

Poznań to jedno z najciekawszych miast w Polsce, dlatego warto je odwiedzić, zatrzymując się w wygodnych lokalizacjach. Apartamenty wakacyjne, które umożliwią poznanie wielkopolskiej stolicy, a także udział w wydarzeniach kulturalnych, ulokowane są głównie w ścisłym centrum, blisko Rynku i kameralnych uliczek Starego Miasta. Mieszkania, które dopuszczają obecność zwierząt, a także posiadają balkony lub tarasy i szybkie łącze internetowe, mieszczą się m.in. tuż przy Parku Cytadela, w dzielnicy Jeżyce, Śródka, Łazarz i na Starym Mieście.

Domy wakacyjne w Wielkopolsce

Domy wakacyjne na terenie Wielkopolski pozwolą na aktywny wypoczynek wśród pięknej przyrody. Doskonałe miejsca na rodzinne wakacje znajdują się w okolicach Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego i Śremu. Jeśli rodzinne wakacje nie mogą odbyć się bez ukochanego psa, warto pomyśleć o domach wakacyjnych nieopodal Sierakowa czy Szamotuł. Domy wakacyjne z basenami znajdują się natomiast niedaleko Żnina oraz w połowie drogi między Międzychodem a Wronkami, na obrzeżach Sierakowskiego Parku Narodowego.

Stary Browar w Poznaniu
Stary Browar w Poznaniu

Ciekawe miejsca i atrakcje

Wielkopolska dla miłośników kultury i sztuki

Na każdego, kto chce spędzić kilka dni w ciekawym mieście, czeka stolica Wielkopolski, czyli Poznań. Wieczorem miasto kusi klubami, barami i restauracjami, zaś czas w ciągu dnia warto poświęcić na zwiedzanie. O godzinie dwunastej w południe tłumy mieszkańców i turystów gromadzą się pod wieżą poznańskiego Ratusza, w samym sercu miasta, aby oglądać dwa ruchome koziołki. Momentowi, w którym figurki pojawiają się, towarzyszy okrzyk zachwytu. Warto przyjrzeć się także zabytkowej zabudowie poznańskiego Rynku, w tym kolorowym kamieniczkom budniczym. Na odwiedziny czeka także Ostrów Tumski, piękne poznańskie parki i kościoły oraz znane na całym świecie, Międzynarodowe Targi Poznańskie. Miasto Poznań to także doskonałe miejsce na zakupy. Galeria Stary Browar jest budynkiem, w którym sztuka łączy się z biznesem. Warto zajrzeć na obiad, zakupy oraz po to, by podziwiać zgromadzone tam eksponaty.

Wielkopolska dla aktywnych

Wielkopolska daje ogrom możliwości aktywnego spędzania czasu. Spragnieni solidnego wysiłku fizycznego oraz dobrej zabawy powinni udać się do wybranego parku linowego. Jest ich w Wielkopolsce dziewięć, m.in. w Poznaniu, Pile i w Obornikach. Trasy o różnym poziomie trudności, możliwość zabrania większych dzieci oraz rywalizacja, podniosą poziom adrenaliny na cały dzień. Dla osób chcących połączyć zabawę i odpoczynek, świetnym wyborem okażą się pola golfowe w Bytkowie i w Poznaniu. Można od razu przejść do gry lub wziąć lekcje u wykwalifikowanych trenerów. Kolejna wielkopolska atrakcja to parki wodne. Mieszczą się one m.in. w Koninie, Gostyniu lub Lesznie, a każdy z nich to gwarancja świetnej zabawy w basenach i na zjeżdżalniach.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Wielkopolska najlepiej prezentuje się wiosną, latem i wczesną jesienią. Wówczas można zaprojektować wyjazd w oparciu o indywidualne potrzeby, z przewagą różnych rodzajów aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Letnie temperatury, zwłaszcza w lipcu, sięgają nawet 30 stopni Celsjusza. W tym czasie można jeździć konno, odwiedzać parki tematyczne lub zwiedzać bogatą w zabytki architektury wielkopolską ziemię. Umiarkowanie ciepła wiosna i jesień bardziej sprzyjają miejskiemu zwiedzaniu. Na taki czas doskonałą propozycją jest Poznań.

W wielkopolskim Jarocinie od 1970 roku odbywała się impreza o nazwie Wielkopolskie Rytmy Młodych, która po 10 latach zmieniła nazwę na Festiwal Rockowy w Jarocinie. Była to bardzo popularna impreza, która przyciągała tysiące fanów ostrego brzmienia.
Rynek w Poznaniu
Rynek w Poznaniu

5 rzeczy do zrobienia w Wielkopolsce

1. Drezyna - niecodzienna atrakcja

Pojazd szynowy, jakim jest drezyna, to niepowtarzalna wielkopolska ciekawostka. Krzywińska Kolej Drezynowa to wspaniała zabawa dla każdego. Miniaturowy pociąg mknie przez las, wywołując uśmiechy na twarzach uczestników wycieczki. Trasa Kolei Drezynowej z Grodziska natomiast wiedzie przez maleńkie, urokliwe stacyjki oraz mosty - wszystko są to budowle pochodzące z XIX w. Przejażdżkę można poszerzyć o ognisko z kiełbaskami, wizytę w stadninie koni oraz przy kurhanach, czyli wielkopolskich piramidach.

2. Szlakiem wielkopolskich dworów i pałacy

Miłośnicy architektury i historii będą urzeczeni zabytkowymi budynkami rozlokowanymi na terenie całego regionu. Piękny pałac w Bedrusku, zamek w podpoznańskim Kórniku, pałac w Kościelcu, pałac w Dobrzycy, ogromnych rozmiarów zamek w Gołuchowie, czy pałac w Krześlicach to tylko niektóre obiekty na zabytkowej mapie Wielkopolski. Zachowały one dawny kształt i atmosferę, a ich nierzadko malownicze położenie zachęca do zwiedzania.

3. Gwiazdy na wyciągnięcie ręki

Lekcja astronomii to doskonały sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Popularyzowaniem astronomii zajmuje się przede wszystkim Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Natomiast, aby "dotknąć gwiazd" warto wybrać się do Obserwatorium Astronogeodynamicznego w Borówcu lub do Planetarium im. Jana Heweliusza w Potarzycy. Doskonałe wrażenia są gwarantowane.

4. Na końskim grzbiecie

Weekend w siodle to nie lada atrakcja. Wielkopolska daje sporo możliwości aktywnego spędzania czasu, a jedną z chętnie wybieranych atrakcji jest jeździectwo. Wielkopolskie ośrodki jeździeckie to nie tylko opcja dla zaawansowanych, to także możliwość przebywania w towarzystwie koni, nauka jazdy oraz szlifowanie umiejętności. Można wybrać przykładowo Ośrodek jeździecki w Szamocinie, Baborówko lub w Kocieniu Wielkim i cieszyć się wspólnym czasem z dostojnymi zwierzętami, jakimi są konie.

5. Przejażdżka kolejką wąskotorową

I znowu na tory! Kolej wąskotorowa powoli znika z powierzchni ziemi, wypierana przez szybkie środki transportu. Obecnie przejażdżka taką kolejką to powrót do przeszłości. Wielkopolska oferuje wiele ciekawych tras, a na wycieczkę można wybrać się całą rodziną. Pociągiem na wąskich szynach można przejechać się w Środzie Wielkopolskiej, Gnieźnie lub w Żninie.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Wielkopolska