Domy i apartamenty wakacyjne w Beskidach

Rozpocznij wyszukiwanie 1 903 homes w Beskidy teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Beskidy

Willa dla 5 osób, z basen, zwierzęta dozwolone
5 osób, 2 sypialni, 110m², 1,4km do jazdy na nartach
Nowy Targ, Karpaty
od
587 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
Korbielów, Karpaty
od
544 złza noc
Willa dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 90m², 4,2km do jazdy na nartach
Karpaty, Powiat cieszyński
od
270 złza noc
Domek letniskowy dla 3 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób, 2 sypialni, 75m², 1,6km do jazdy na nartach
Krynica-Zdrój, Karpaty
od
304 złza noc
Dom dla 8 osób, z widok na jezioro i basen oraz sauna i ogród
5,0
1 recenzja
Karpaty, Beskidy
od
681 złza noc
Willa dla 8 osób
Zwardoń, Karpaty
od
612 złza noc
Dom dla 6 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4,3
7 recenzje
Wisła, Karpaty
od
261 złza noc
Dom dla 9 osób, z basen dla dzieci i taras oraz basen
3,9
3 recenzje
Zawoja, Karpaty
od
959 złza noc
Apartament dla 9 osób, z ogród i sauna oraz basen, zwierzęta dozwolone
4,9
13 recenzje
Cieszyn, Karpaty
od
171 złza noc
Dom dla 5 osób, z basen i jacuzzi oraz ogród
5 osób, 3 sypialni, 140m², 350m do jazdy na nartach
4,6
5 recenzje
Cieszyn, Karpaty
od
167 złza noc
Dom dla 15 osób, z ogród
15 osób, 8 sypialni, 380m², 1,2km do jazdy na nartach
Rabka-Zdrój, Karpaty
od
1 430 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
5,0
1 recenzja
Wisła, Karpaty
od
283 złza noc
Apartament dla 6 osób, z sauna i ogród
6 osób, 2 sypialni, 1,8km do jazdy na nartach
4,7
6 recenzje
Szczyrk, Karpaty
od
398 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
4,6
3 recenzje
Karpaty, Beskidy
od
210 złza noc
Dom dla 9 osób, z ogród
Karpaty, Bieszczady
od
308 złza noc
Dom dla 16 osób, z ogród
16 osób, 5 sypialni, 700m do jazdy na nartach
4,6
22 recenzje
Nowy Targ, Karpaty
od
955 złza noc
Dom dla 4 osób, z widok i balkon oraz widok na jezioro
5,0
2 recenzje
Karpaty, Beskidy
od
274 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród
4,6
6 recenzje
Korbielów, Karpaty
od
278 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Beskidy

  • Górskie wędrówki
  • Imponujące widoki
  • Narciarstwo
  • Dzika przyroda
  • Bogata kultura

Najpopularniejsze w Beskidy

Internet 36
Zwierzęta dozwolone 28
Balkon/ taras 42
TV 45
Ogród 35
Parking 43
Pralka 19
Widok 18
Ogrzewanie 32

Najlepsze domy i apartamenty w Beskidach

Apartamenty wakacyjne w Beskidach

Apartamenty stają się coraz bardziej popularną formą zakwaterowania na terenie Beskidów. Tego typu noclegi znajdziemy przede wszystkim w większych miejscowościach regionu. Mieszkania na wynajem oferuje Szczyrk, Wisła oraz Korbielów. Pamiętajmy, że pasmo to (a raczej grupa pasm) rozciąga się też na Słowację, Czechy i Ukrainę. Apartamenty wakacyjne znajdziemy również w Čadcy i Ostravie . Ten typ zakwaterowania daje bardzo dużą możliwość zachowania prywatności. Dzięki niej będziemy mogli o wiele lepiej wykorzystać czas spędzony z bliskimi.

Domki letniskowe w Beskidach

W Szczyrku, Suchej Beskidzkiej i wielu innych miejscowościach możemy wynająć domki letniskowe. Bardzo różnić mogą się zarówno ceny, jak i standardy poszczególnych budynków. W niektórych wsiach znajdziemy dacze skonstruowane według najbardziej popularnych projektów. Jeśli jednak dobrze poszukamy, możemy wynająć stojący na hali domek przerobiony z góralskiej bacówki.

Piękne, górskie widoki
Piękne, górskie widoki

Położenie i komunikacja

Jak dojechać w Beskidy?

Mieszkańcy większości regionów Polski wybierając się w Beskidy, muszą nastawić się na przesiadkę w Bielsku-Białej lub Żywcu. Kolej jedzie wprawdzie dalej - także do Zwardonia oraz słowackiej Žiliny, ale aby dostać się do przeważającej części miejscowości, trzeba skorzystać z komunikacji lokalnej. Bielsko to duże miasto, nic więc dziwnego, że jedzie do niego wiele autobusów. Turyści pochodzący z północy kraju powinni się jednak nastawić na konieczność przesiadki w {{Krakowie}{25204}] lub Katowicach.

Przemieszczanie się po Beskidach

W obrębie Beskidów znajdziemy kilka nitek torów kolejowych. Możemy więc bez problemu dostać się do Krynicy Zdrój czy Suchej Beskidzkiej. W praktyce jednak najbardziej popularną formą podróży pomiędzy miejscowościami są busy. Niektóre z niewielkich, lokalnych firm działają sprawnie jak komunikacja miejska. Jako przykład można tutaj podać Chrustek Travel - przedsiębiorstwo przewozowe funkcjonujące w Beskidzie Żywieckim. Pewien problem może nastręczać jedynie znalezienie rozkładów jazdy. Nawet jeśli lokalne firmy mają strony, to często są one nieaktualne. Pozostają więc tabliczki przystankowe i zasięganie języka.

Warto wiedzieć

Kiedy wybrać się w Beskidy?

Beskidy są piękne o każdej porze roku i mają grupę wiernych wielbicieli, którzy odwiedzają je od wczesnej wiosny po głęboką zimę. W praktyce jednak dla większości turystów najbardziej atrakcyjne będą w lecie oraz podczas sezonu narciarskiego. Jesienią oraz wiosną niestety zbyt często możemy trafić na deszczową lub wietrzną pogodę.

Wydarzenia kulturalne w Beskidach

Na terenie Beskidów odbywają się liczne festiwale i imprezy kulturalne. Ze względu na aurę zdecydowana większość z nich ma miejsce latem. W Żywcu odbywa się Tydzień Kultury Beskidzkiej, na którym oprócz zespołów folklorystycznych pojawiają się też popularne grupy rockowe. Ciekawy charakter ma Watra w Zdyni - festiwal, który ściąga z całego świata przede wszystkim Łemków, ale też miłośników piosenki turystycznej.

Babia Góra jest najwyższym poza Tatrami szczytem Polski.
W Beskidach można liczyć na bliskość przyrody
W Beskidach można liczyć na bliskość przyrody

5 rzeczy do zrobienia w Beskidach

1. Wyprawa na Babią Górę

Najwyższy szczyt regionu. Wznosi się monumentalnie nad niewielkimi wzgórzami Beskidów. Możemy wspiąć się się na nią z trzech stron - z przełęczy Krowiarki, z Korbielowa lub ze słowackiej Slanej Vody. Należy pamiętać, że wyprawa na Babią Górę to już nie jest zwyczajny spacer. Niektóre trasy prowadzące na szczyt kwalifikują się jako trudne. Dlatego koniecznie trzeba założyć solidne buty oraz zabrać ze sobą zapas wody i jedzenia.

2. Narty na Pilsku

Jeden z najlepszych i najciekawszych ośrodków narciarskich w Polsce. Od podnóża góry w Korbielowie do jej szczytu prowadzi system wyciągów. Pierwszą część trasy przebędziemy siedząc w wygodnych siedzeniach wyciągu krzesełkowego. Później musimy przesiąść się na orczyki. Na Pilsku zobaczymy narciarzy jeszcze w momencie, w którym w innych częściach Polski śnieg już dawno stopniał.

3. Jezioro Żywieckie

Turyści, którzy odwiedzają Beskidy latem, mogą wybrać się nad brzegi Jeziora Żywieckiego. Wokół niego znajduje się kilka strzeżonych kąpielisk. Pomimo że jezioro jest niewielkie, zobaczymy na nim liczne żaglówki. Co ciekawe, miłośnicy jachtingu odwiedzają akwen nawet w zimne miesiące. Jest to zbiornik retencyjny. Ze względu na obecność pobliskiej elektrowni jego wody są zadziwiająco ciepłe o każdej porze roku.

4. Szlak Cerki Łemkowskich

Łemkowie do połowy dwudziestego wieku zamieszkiwali Beskid Sądecki. W wyniku Akcji Wisła zdecydowana część z nich została wysiedlona. Pozostały jednak pamiątki po nich - głównie drewniane cerkwie. Mogą one oczarować nawet tych turystów, którym już dawno znudziło się zwiedzanie budowli sakralnych. Cerkwie łemkowskie są kolorowe, radosne, pokryte wewnątrz prymitywistycznymi wizerunkami świętych.

5. Zamek Orawski

Leży już w słowackiej części Beskidów na pograniczu z pasmem Małej Fatry. Monumentalna budowla wzniesiona na wzgórzu. Wspinaczka na mury twierdzy należy do stromych i może przyprawić o solidny zawrót głowy. W środku jednak czekają na nas idealnie zachowane komnaty tutejszej szlachty oraz liczne legendy. O określonych porach roku możliwe jest też zwiedzanie z przewodnikiem mówiącym po polsku.