Domy i apartamenty wakacyjne w Nowym Sączu

Domy i apartamenty wakacyjne w Nowym Sączu

Rozpocznij wyszukiwanie 44 homes w Nowy Sącz teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Sącz

Główne atrakcje w w Nowy Sącz

  • Beskid Sądecki
  • Beskid Wyspowy
  • Jezioro Rożnowskie
  • Sądecki Park Etnograficzny
  • Rzeka Dunajec
  • Kotlina Sądecka
  • Jaworzyna Krynicka

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Nowy Sącz

387 złdla 15 cze - 22 cze
537 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Nowy Sącz

< 1%dla 15 cze - 22 cze
0% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Nowym Sączu

Atrakcyjne kwatery w malowniczej beskidzkiej miejscowości

Oferujemy atrakcyjne kwatery w Nowym Sączu i okolicach. Część z nich znajduje się po północnej stronie miejscowości, niedaleko ruin zamku. Kwatery w centrum miejscowości położone są w okolicy Parku Strzeleckiego. Zakwaterowania na wschodnich przedmieściach Nowego Sącza znajdują się w pobliżu Miasteczka Galicyjskiego i Sądeckiego Parku Etnograficznego. Te natomiast, które leżą na przedmieściach po stronie zachodniej, znajdują się w okolicy Świniarska, brzegu rzeki i enklawy przyrodniczej Bobrowisko. Wygodne kwatery znajdziecie także na południowy zachód od miasta w Starym Sączu, Popowicach i Barcicach, na południowy wschód w Kunowie, Maciejowej i Łabowej, a na północy – w Chełmcu, Wielogłowach i nad Jeziorem Rożnowskim.

Doskonałe miejsce na urlop wśród nowosądeckich krajobrazów

W naszej ofercie dysponujemy różnymi rodzajami kwater: od kameralnych, przeznaczonych dla par, poprzez średnie, doskonałe na urlop dla rodzin z dziećmi, aż po obszerne zakwaterowania przeznaczone dla większych grup, około dziesięcioosobowych. Większość budynków, w których znajdują się zakwaterowania, zbudowana jest w charakterystycznym, góralskim stylu, a ich przytulne wnętrza są wykończone w drewnie. Możecie liczyć na urokliwe widoki z okna, tarasu czy balkonu: otaczać was będą nowosądeckie szczyty i lasy, malownicze o każdej porze roku. Wiele kwater ma również przydomowy ogród, co zapewni wam dodatkową prywatną przestrzeń do wypoczynku.

Wakacje w Nowym Sączu

Położenie i komunikacja

Miejscowość wypoczynkowa położona wśród gór i w pobliżu jeziora

Nowy Sącz to popularna górska miejscowość wypoczynkowa położona w Beskidach. Od strony południowej otacza ją Beskid Sądecki, od strony wschodniej wąski fragment Beskidu Niskiego, a od strony zachodniej – Beskid Wyspowy. Po stronie północnej Nowego Sącza leżą Pogórze oraz Jezioro Rożnowskie. Miejscowość położona jest między rzekami Dunajcem i Kamienicą, w Kotlinie Sądeckiej. Nowy Sącz pełni funkcję administracyjnej siedziby powiatu nowosądeckiego w województwie małopolskim. Jest również największym miastem, a zarazem stolicą regionu Sądecczyzny.

Urokliwe szlaki piesze i narciarskie, architektura i folklor

Nowy Sącz cieszy się długą tradycją, jeśli chodzi o jego popularność jako miejscowości wypoczynkowej położonej wśród pięknej przyrody. Od dawien dawna turyści zjeżdżają tu tłumnie, by nacieszyć się wspaniałymi krajobrazami i malowniczymi szlakami pieszymi dostępnymi przez cały rok. Do dyspozycji urlopowiczów w okresie zimowym pozostają też trasy narciarskie zjazdowe i biegowe. Warto też wyruszyć na wycieczkę po okolicznych miejscowościach: znajdziecie tu wiele budynków o tradycyjnej architekturze, ciekawe muzea i inne atrakcje dla odwiedzających w każdym wieku.

Podróżujący i aktywności

Nowy Sącz dla amatorów sportów zimowych

W okolicach Nowego Sącza macie do dyspozycji kilka doskonale wyposażonych stacji narciarskich. W ośrodku Jaworzyna Krynicka czeka na was ponad 8 km świetnie utrzymanych tras zjazdowych, wyciągi orczykowe i krzesełkowe, snowpark oraz szkółka narciarska. Znajduje się tu najdłuższa trasa oświetlona w Polsce – o długości ponad dwa i pół kilometra, a także czarny szlak z homologacją FIS. Innym popularnym ośrodkiem jest Wierchomla, położony na zboczach Pustej Wielkiej. Wyróżnia go jedyny w Polsce tor playcrossowy. Warto także odwiedzić ośrodki narciarskie: Ryterski Raj w Rytrze, Centrum Słotwiny Area na Drabiakówce, Tylicz Ski w Tyliczu, czy KamiannaSKI na Okrągłej Górce.

Nowy Sącz dla amatorów pieszych wycieczek

Miłośnicy górskich spacerów chętnie udadzą się w okolice narciarskiego ośrodka Wierchomla: możecie się stąd wybrać piechotą na Radziejową, czy do Bacówki nad Wierchomlą. Zimą możecie skorzystać z rakiet śnieżnych, latem niektóre odcinki można pokonać rowerem. Popularne trasy piesze w okolicy to także czerwone szlaki: z Krościenka na Dzwonkówkę, z Dzwonkówki przez Skałkę na Przehybę czy z Radziejowej do Rytra, oraz niebieskie szlaki: z Przehyby przez Rytro do Wielkiej Roztoki, z Piwnicznej przez Łomnicę do Łabowskiej Hali czy z Obidzy na Wielki Rogacz.

Nowy Sącz to jedno z najstarszych miast Małopolski – wspominano o nim już w trzynastowiecznych pismach.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Nowym Sączu

1. Obejrzyjcie nowosądecki Ratusz

Podczas spaceru po miejscowości warto obejrzeć ten budynek o eklektycznej architekturze – ozdobę nowosądeckiego rynku. Oryginalny Ratusz uległ zniszczeniom w pożarze pod koniec XIX w, na miejscu możecie więc podziwiać jego rekonstrukcję.

2. Zwiedźcie bazylikę św. Małgorzaty

Budowa tej gotyckiej świątyni została rozpoczęta w XIV w. i kontynuowana w kolejnych stuleciach. W części budowli zachowały się oryginalne gotyckie sklepienia kryształowe. Warto odwiedzić ten ważny zabytek architektury sakralnej.

3. Odwiedźcie pozostałości miejskich murów obronnych

Z niegdyś imponujących murów obronnych Nowego Sącza pozostały obecnie fragmenty, które pozwalają wyobrazić sobie ich niegdysiejszą skalę. Odcinki oryginalnych murów znajdziecie między innymi niedaleko bazyliki św. Małgorzaty, w ogrodach klasztornych i na placu targowym.

4. Dowiedzcie się więcej o rdzennej kulturze Sądecczyzny

Wybierzcie się całą rodziną na wycieczkę do Sądeckiego Parku Etnograficznego. Znajdziecie tam wiele ciekawych ekspozycji na temat pierwszych plemiona zamieszkujących ten region. Główną atrakcją muzeum jest Miasteczko Galicyjskie – rekonstrukcja tradycyjnej dziewiętnastowiecznej miejscowości galicyjskiej.

5. Zaszalejcie całą rodziną w Lemur Parku

W Gródku nad Dunajcem znajduje się park linowy, a w nim – pięć tras o różnym stopniu trudności, gdzie zarówno najmłodsi, jak i dorośli użytkownicy znajdą dla siebie godne wyzwanie! Trasa przeznaczona dla najmłodszych jest dostępna już dla trzylatków. Przed wami wspaniała zabawa, pozytywne emocje i wiele okazji do zrobienia wspaniałych pamiątkowych zdjęć.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej