Domy i apartamenty wakacyjne w Istebnej

Domy i apartamenty wakacyjne w Istebnej

Rozpocznij wyszukiwanie 81 homes w Istebna teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Istebna

Główne atrakcje w w Istebna

  • W 2006 roku do Beskidzkiej Trójwsi przyjechał legendarny Gary Fisher - ojciec chrzestny dyscypliny sportowej, jaką jest kolarstwo górskie. W towarzystwie ośmiuset rowerzystów przejechał przez Słowację i Czechy do Polski. Jego wizyta zachęciła lokalną społeczność do wytyczenia szlaków rowerowych

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Istebna, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Istebna

699 złdla 27 kwi - 4 maj
936 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Istebna

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Istebnej

Cisza i spokój - apartamenty wakacyjne w Istebnej

Apartamenty wakacyjne w Istebnej to dobry pomysł na spokojne wakacje w miłej okolicy. Większość z nich posiada pełne wyposażenie na wysokim poziomie oraz możliwość korzystania z parkingów i ogrodów. Nie ma również żadnego problemu, aby zabrać na urlop do Istebnej domowego pupila. Apartamenty wakacyjne w Istebnej ulokowane są w sercu tej uroczej miejscowości, ale również na jej obrzeżach. Poza tym bez trudu można się z nich dostać na okoliczne szlaki piesze i rowerowe.

Domy wakacyjne w Istebnej - spokój wśród zieleni

Domy wakacyjne to gwarancja ciszy i idealnego relaksu. Wypoczynkowi sprzyja ich położenie - zlokalizowane poza ścisłym centrum Istebnej, pozwalają na czerpanie radości ze spokojnego otoczenia. Miejsca parkingowe, zadbane ogrody oraz dostęp do samodzielnej kuchni to niewątpliwe zalety tych lokalizacji. Domy wakacyjne to dobry pomysł na rodzinne wakacje, zwłaszcza wówczas, jeśli na urlop z rodzicami przyjeżdżają małe dzieci. Wtedy można spędzać wolny czas zgodnie z własnym rytmem.

Położenie i komunikacja

Istebna - spokojna wioska w pięknej okolicy

Istebna jest położona w województwie śląskim, a historycznie na ziemi należącej do Śląska Cieszyńskiego. Przez miejscowość przebiega droga wojewódzka numer 941. Brak komunikacji kolejowej sprawnie zastępują autobusy PKS oraz lokalni mali przewoźnicy. Dwa najbliższe większe miasta to Cieszyn oraz Bielsko-Biała, oba położone w odległości ok. 50 km od Istebnej.

W otoczeniu pięknych gór

Istebna jest miejscowością znajdującą się w sercu Beskidu Śląskiego, w niedalekim sąsiedztwie granicy z Czechami i Słowacją, nad rzeką Olzą. Wraz z dwiem innymi wsiami, Koniakowem i Jaworzynką, Istebna tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś. Istebna mieści się na zboczach Złotego Gronia, na wysokości między 590 a 620 m n.p.m. We wsi działają dwa kompleksy narciarskie oraz studenckie schronisko górskie Chatka AKT na Pietraszonce. Przez Istebną przebiegają dwa szlaki piesze - zielony i żółty, oraz ścieżki rowerowe w tym Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń.

Ciekawe miejsca i zabytki

Wspomninie lokalnego folkloru

W zderzeniu z kulturą masową, kultura ludowa nie ma przeważnie szans i ulega wyparciu oraz zapomnieniu. Jednak w Istebnej przywołuje się pamięć o tamtejszych tradycjach. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o regionie i jego mieszkańcach warto udać się do pewnego niezwykłego miejsca, czyli do Kurnej "Kurlawej" Chaty Kawuloków. Co to za dom? Pełni on funkcję izby regionalnej, w której można podziwiać stary piec bez komina, a także zbiór instrumentów pasterskich. Obiekt to stara chata góralska pochodząca z XIX w. Należała do utalentowanej rodziny Kawoluków, zaś w jej ścianach tworzył Jan Kawulok, twórca instrumentów ludowych, muzyk i znawca regionu. Obecnie pamięć o ojcu oraz izbę z przedmiotami z przeszłości prowadzi córka Jana Kawuloka, Zuzanna. W znajdującej się w chacie kolekcji instrumentów znajdziemy pasterskie trombity oraz rogi i gajdy. Chata znajduje się pod adresem Istebna 163.

Na górskim szlaku

Wakacje w Istebnej to doskonała okazja, aby nieco pochodzić po górach. Szczególnie chętnie uczęszczanym szlakiem jest Przełęcz Kubalonka - jest to łatwy i równocześnie piękny pod względem widokowym szlak, na którym bez trudu poradzi sobie rodzina z dziećmi. Z przełęczy można obrać dalszą drogą i udać się na przykład na szczyt Stecówka, lub w kierunku Wisła Czarne, mijając po drodze Zameczek Prezydencki - pałac w stylu modernistycznym wzniesiony dla prezydenta Ignacego Mościckiego. W drodze na Kubalonkę można zajrzeć do Baru Beczka znanego jeszcze przed II wojną światową - przetrwał do dziś w praktycznie niezmienionym kształcie, zaś nazwę swoją czerpie od lady barowej w kształcie ogromnej beczki. Na Przełęczy Kubalonka swój początek ma Beskidzka Ścieżka Planetarna, ciągnąca się na dystansie 12 km, do Muzeum "Na Grapie" w Jaworzynce. Zadaniem tej edukacyjnej ścieżki jest przybliżenie turystom zagadnień związanych z Układem Słonecznym.

W 2006 roku do Beskidzkiej Trójwsi przyjechał legendarny Gary Fisher - ojciec chrzestny dyscypliny sportowej, jaką jest kolarstwo górskie. W towarzystwie ośmiuset rowerzystów przejechał przez Słowację i Czechy do Polski. Jego wizyta zachęciła lokalną społeczność do wytyczenia szlaków rowerowych.

3 rzeczy do zrobienia w Istebnej

1. W hołdzie wielkiemu himalaiście

Jerzy Kukuczka to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich himalaistów, który zginął w 1989 roku wspinając się na szczyt Lhotse w Nepalu. W Istebnej można zajrzeć do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki, którą prowadzi jego żona Cecylia. Izba mieści się w domu w przysiółku Wilcze, który Kukuczka odkupił niegdyś od swojej rodziny. Wystawa obejmuje pamiątki po Jerzym Kukuczce, sprzęt wyprawowy, fotografie z gór i nie tylko oraz odznaczenia, medale i publikacje książkowe.

2. Rzut oka na Panoramę Beskidzką

Aby w pełni docenić Istebną i jej okolice oraz dowiedzieć się więcej o otaczających ją górach, trzeba koniecznie odwiedzić Ośrodek Edukacji Ekologicznej na Dzielcu. Najważniejszym elementem ekspozycji mającej na celu przybliżenie spraw związanych z ochroną środowiska w regionie jest "Panorama Beskidzka", która prezentuje faunę i florę okolicy. Część wystawy poświęcona jest niezwykłemu drzewu, czyli świerkowi istebańskiemu, który rośnie wyłącznie na obszarze Beskidu Śląskiego i w dawnych czasach jego drewno służyło do wyrobu instrumentów muzycznych.

3. Kościół Świętego Krzyża.

To ważny drewniany zabytek położony ok. 600 metrów od Przełęczy Kubalonka. Zaraz za nim otwiera się Beskidzka Ścieżka Planetarna. Budynek powstał w końcu XVIII w. nieopodal Gliwic, a w obecnej lokalizacji znajduje się od lat 50. ubiegłego stulecia. Po przenosinach stanowił obiekt muzealny, gromadzący przedmioty sztuki sakralnej z regionu Górnego Śląska.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej