Domy i apartamenty wakacyjne w Katowicach

Rozpocznij wyszukiwanie 296 homes w Katowice teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Katowice

Apartament dla 4 osób, z sauna
4,7
1845 recenzje
Katowice
od
142 złza noc
Apartament dla 8 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
8 osób, 3 sypialni, 700m do jazdy na nartach
4,7
65 recenzje
Katowice
od
541 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 3,9km do jazdy na nartach
4,9
43 recenzje
Katowice
od
279 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,7
694 recenzje
Katowice
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
9 recenzje
Katowice
od
352 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,8
435 recenzje
Katowice
od
168 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
5,0
19 recenzje
Katowice
od
245 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
5,0
22 recenzje
Katowice
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,8
317 recenzje
Katowice
od
202 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni, 4km do jazdy na nartach
4,9
58 recenzje
Katowice
od
331 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 2km do jazdy na nartach
4,9
32 recenzje
Katowice
od
180 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 3,5km do jazdy na nartach
5,0
13 recenzje
Katowice
od
168 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
25 recenzje
Katowice
od
361 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,9
12 recenzje
Katowice
od
202 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 2,5km do jazdy na nartach
Katowice
od
249 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 2,2km do jazdy na nartach
4,9
10 recenzje
Katowice
od
202 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 1,9km do jazdy na nartach
4,9
5 recenzje
Katowice
od
159 złza noc
Apartament dla 3 osób
4,9
24 recenzje
Katowice
od
211 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Katowice

  • Śląskie miasto
  • Bogata historia
  • Wydzarzenia kulturalne
  • Śląska gwara
  • Kuchnia

Najpopularniejsze w Katowice

Internet 12
Balkon/ taras 5
TV 11
Ogród 2
Parking 10
Pralka 10

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Katowicach

Apartamenty wakacyjne w Katowicach

Katowice coraz mocniej zmieniają swoje oblicze. W ciągu ostatnich kilkunastu lat przeszły prawdziwą metamorfozę. Wyremontowany został dworzec PKP. Nowy charakter zyskało także centrum skupione wokół ulicy Mariackiej. Nic więc dziwnego, że w mieście zaczyna pojawiać się coraz więcej turystów. Apartamenty wakacyjne znajdziemy tutaj właściwie w każdym punkcie metropolii. Najbardziej atrakcyjne to te leżące w pobliżu centrum. Wielu podróżnych odwiedza Katowice również, aby oglądać koncerty w legendarny Spodku. Mieszkania na wynajem znajdziemy także w pobliżu tej budowli.

Domy wakacyjne w Katowicach

Górnośląski Okręg Przemysłowy to naprawdę wyjątkowe miejsce. Tutaj możemy przejechać z jednego dużego miasta do drugiego nawet tego nie zauważając. Komunikacja miejska posiada wręcz nieprawdopodobny zasięg. W samych Katowicach nie znajdziemy dacz ani kempingów. Jeśli jednak wyjedziemy poza obręb miasta już czekają na nas ukryte w lasach i nad niewielkimi jeziorkami domy wakacyjne. Niektóre z nich leżą w odległości nie większej niż dziesięć kilometrów od centrum Katowic.

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Katowic?

Katowice to bardzo ważny węzeł komunikacyjny. Pociągiem dostaniemy się tutaj bez problemu z Krakowa, Wrocławia, Warszawy oraz Bielska-Białej. Bardzo sprawna jest również komunikacja autobusowa. Na dworzec przy ulicy Piotra Skargi docierają liczne autobusy krajowe oraz międzynarodowe. Lokalni przewoźnicy z kolei zapewniają komunikację z bardziej oddalonymi regionami Śląska. Warto także wspomnieć, że katowickie Pyrzowice są jednym z bardziej popularnych lotnisk oferujących tanie loty.

Komunikacja miejska w Katowicach

KZK GOP to prawdziwy gigant komunikacji miejskiej. Przedsiębiorstwo obsługuje bowiem nie tylko same Katowice, ale też liczne miasta i miasteczka położone w ich pobliżu. Autobusami i tramwajami obsługiwanymi przez KZK GOP dojedziemy między innymi do Bytomia, Mikołowa i Rudy Śląskiej. Sieć komunikacyjna jest gęsta i sprawna - pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście zarówno w dzień, jak i w nocy. Pewnych problemów może nastręczać jedynie niska dostępność biletów. W mieście nie znajdziemy automatów biletowych. W kartoniki musimy zaopatrzyć się w kiosku lub u kierowcy.

Nikiszowiec w Katowicach
Nikiszowiec w Katowicach

Warto wiedzieć

Kuchnia śląska

Europa Środkowo-wschodnia słynie z kuchni sytej i tłustej. Potrawy, które zjemy w Katowicach są swoistą syntezą tradycji kulinarnych Polski i Niemiec. Najbardziej śląskim daniem jest rolada z charakterystycznymi kluskami z dziurką i modrą kapustą. Popularne są także kiełbasy oraz krupnioki czyli tutejsza wariacja na temat kaszanki. Jedną z najczęściej jedzonych zup jest natomiast żurek. Porozumiewanie się w Katowicach

Odwiedzając Katowice musimy pamiętać, że jest to region mocno odrębny kulturowo. Język śląski jest tutaj niezwykle żywy. Większość mieszkańców mówi też po polsku, ale niektórzy posługują się właściwie wyłącznie "godką". Może się wiec zdarzyć, że pytający o drogę gorol nie zrozumie ani słowa z odpowiedzi mieszkańca Katowic.

Altus to największy, leżący poza Warszawą wieżowiec w Polsce.

5 największych atrakcji Katowic

1. Dzielnica Nikiszowiec

Historyczna zabudowa Górnego Śląska to przede wszystkim kamienice z czerwonej cegły. Duże skupisko tego typu domów znajdziemy w katowickiej dzielnicy Nikiszowiec. Ten rejon miasta uważany jest za architektoniczną perełkę. Osiedle posiada spójną koncepcję architektoniczną i zostało zbudowane w latach 1908 - 1918. Oprócz "familoków" z czerwonej cegły możemy tutaj podziwiać także neobarokowy kościół świętej Anny.

2. Park Śląski

Oficjalnie znajduje się w Chorzowie, ale jego zwiedzanie możemy rozpocząć także w Katowicach - parę przystanków od Galerii Silesia. Jest to jeden z największych parków miejskich w Europie i nazywany bywa także płucami Śląska. Na jego terenie czekają na nas rozległe tereny zielone oraz liczne atrakcje. Odwiedzimy tutaj między innymi zoo czy wesołe miasteczko. Przejechać możemy się także kolejką linową.

3. Strefa Kultury

Kolejny teren zielony i jednocześnie symbol zmian właśnie zachodzących w Katowicach. W obrębie strefy kultury swoje siedziby mają Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Muzeum Śląskie oraz Hala Widowiskowo-Sportowa "Spodek". Wszystkie te obiekty połączone są tak zwaną zieloną doliną - trawiastym terenem stworzonym na dachach powyższych instytucji.

4. Muzeum Śląskie

Przykład adaptacji dawnych terenów przemysłowych do nowych celów. Muzeum znajduje się w starej Kopalni Katowice. Co ciekawe aż trzy z ośmiu kondygnacji budynku znajdują się pod ziemią. W muzeum możemy podziwiać zbiory z zakresu sztuki śląskiej, scenografii oraz plastyki nieprofesjonalnej. Ważnym elementem obiektu jest także wieża widokowa przerobiona z dawnego szybu kopalnianego Warszawa II.

5. Ulica Mariacka

Imprezowe i kulturalne centrum miasta. Tutaj możemy udać się, aby zjeść kolację, napić się piwa, albo imprezować do białego rana. W rozlokowanych na Mariackiej klubach odbywają się także liczne koncerty oraz wydarzenia kulturalne. Krótko mówiąc, jeśli chcemy poznać nowych ludzi po całym dniu zwiedzania, Mariacka jest miejscem, do którego powinniśmy się udać.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Śląsk
  4. Katowice