Domy i apartamenty wakacyjne w Wadowicach

Domy i apartamenty wakacyjne w Wadowicach

Rozpocznij wyszukiwanie 24 homes w Wadowice teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Wadowice

Główne atrakcje w w Wadowice

  • Wadowice
  • Domy i apartamenty wakacyjne
  • Jan Paweł II
  • Wadowickie Centrum Kultury
  • Beskid
  • Szlaki turystyczne
  • Zator
  • Energylandia

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Wadowice

440 złdla 20 lip - 27 lip
498 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Wadowice

< 1%dla 20 lip - 27 lip
0% średnia roczna
sie
wrz
paź
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Wadowicach

Małopolska na wyciągnięcie ręki

Małopolska znana jest głównie z pełnego atrakcji Krakowa i Zakopanego, najpopularniejszego kurortu zimowego w Polsce, ale warto odwiedzić też inne, mniejsze miasteczka, które po cichu zabiegają o uwagę turystów. Jednym z nich są Wadowice, 20-tysięczna miejscowość położona na południowy zachód od Krakowa. Jest tam wiele domów i apartamentów wakacyjnych na wynajem, znajdujących się w centrum miasteczka, w okolicznych miejscowościach i niedaleko granicy województw małopolskiego i śląskiego. Przejrzyj listę obiektów noclegowych, zarezerwuj dom lub apartament, sprawdź, jakie atrakcje oferuje to malownicze miasteczko wraz z okolicami i zacznij odliczać dni do urlopu!

Wiele udogodnień dla przyjezdnych

Wadowice są znane głównie jako miejscowość rodzinna Jana Pawła II, ale budynki i miejsca z nim związane nie są jedynymi atrakcjami. Wybierz jeden z domów lub apartamentów wakacyjnych i spędź spokojny urlop ze swoją rodziną czy znajomymi. Jeśli chcesz aktywnie zwiedzić całe miasteczko, wynajmij apartament w centrum miasta, natomiast jeśli wolisz pobyć w kameralnej atmosferze, zdecyduj się na dom na jego obrzeżach. Obiekty są w pełni wyposażone i możesz w nich korzystać z kuchni, parkingu, Internetu, niekiedy ogrodu, balkonu, tarasu, sauny czy jacuzzi. W niektórych w cenę noclegu wliczone jest też śniadanie. Życzymy udanego pobytu!

Wakacje w Wadowicach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Informacje o Wadowicach i okolicznych miasteczkach

Wadowice to niewielka miejscowość w województwie małopolskim, położona niecałe 55 kilometrów na południowy zachód od Krakowa. O tej miejscowości słyszał zapewne każdy – urodził się tam i dorastał Karol Wojtyła, późniejszy Jan Paweł II. Przez miasto przebiegają droga krajowa nr 28 (dojedziesz nią do Zatoru, a także Nowego Sącza, Krosna, Sanoka i Medyki) i nr 52 (do Andrychowa i Bielska-Białej). W mieście znajduje się też stacja kolejowa, obsługująca regionalne połączenia, głównie do Krakowa i Bielska-Białej.

Atrakcje w Wadowicach

Wadowice są znane głównie jako miasteczko Karola Wojtyły, którego dom rodzinny znajduje się tuż przy wadowickim Rynku. W miasteczku znajduje się kilka atrakcji związanych z Janem Pawłem II, kilka budynków sakralnych, pomników, muzeów, restauracji i kawiarni. W okolicach jest wiele atrakcji przeznaczonych dla rodzin z dziećmi, a także pieszych i rowerowych szlaków turystycznych w Beskidzie Niskim. Odbywa się tam też wiele imprez cyklicznych – Bieg Wadowicki, Wadowicki Półmaraton Górski czy Sylwester na Rynku.

Podróżujący i aktywności

Wadowice dla rodzin z dziećmi

Miasto Wadowice jest szczególnie przyjazne wycieczkom w gronie rodzinnym. Zarówno w mieście, jak i w jego okolicach jest wiele atrakcji, które zadowolą dzieci i dorosłych. Przede wszystkim warto zajrzeć do Wadowickiego Centrum Kultury. To tam odbywa się wiele festiwali, konkursów, projekcji filmowych, koncertów, wystaw, prezentacji i atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych – więcej informacji o aktualnych imprezach znajduje się na oficjalnej stronie Wadowickiego Centrum Kultury. Kolejnym ciekawym pomysłem jest spędzenie popołudnia na miejskim basenie. Wybierzcie się też za miasto – w Andrychowie mieści się mini zoo, a w Inwałdzie Park Miniatur „Świat Marzeń”. Pojedźcie też do Zatoru, gdzie znajduje się największy w Polsce park rozrywki Energylandia. Jest to atrakcja, na którą warto przeznaczyć cały dzień; podzielona jest na strefy odpowiednie dla małych dzieci (strefa familijna), jak i starszych członków rodziny (strefa ekstremalna).

Wadowice dla miłośników pieszych wędrówek

Będąc w Wadowicach, warto wybrać się na wycieczkę jednym ze szlaków turystycznych w Beskidzie Niskim. Wybierz jeden ze szlaków górskich położonych w rejonie Leskowca i Gronia Jana Pawła II: czerwony (prowadzący z Krzeszowa Górnego na Groń Jana Pawła II przez Harańczykową Górę), niebieski (z Tarnawej Góry na Groń Jana Pawła II przez Makowskiej Góry) i czarny (z Rzyk Jagódek do kaplicy na Groniu Jana Pawła II). Oprócz tego przez Wadowice biegnie słynny szlak św. Jakuba i kilka szlaków rowerowych.

Karol Wojtyła, a późniejszy Jan Paweł II, uczęszczał do liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach, a na słynne kremówki chodził do cukierni na rogu dawnego Rynku i ulicy Mickiewicza.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Wadowicach

1. Zwiedź dom rodzinny Jana Pawła II

W Wadowicach jedną z największych atrakcji jest dom rodzinny Jana Pawła II, położony przy ulicy Kościelnej. W muzeum możesz obejrzeć sypialnię, salon i kuchnię Wojtyłów, a z oryginalnego wyposażenia kaflowy piec, naczynia, półkę, kosz na bieliznę, portrety rodzinne, różne dokumenty Wojtyły, a także jego sutanny.

2. Wstąp do kawiarni na kawę i kremówki

Będąc w Wadowicach, koniecznie wstąp do jednej z cukierni na kawę i kremówkę. Papież Jan Paweł II nieraz wspominał o tym słodkim cieście. W Wadowicach znajduje się wiele cukierni, w których możesz skosztować słynnych papieskich kremówek.

3. Weź udział w świętowaniu

Co roku w Wadowicach hucznie świętowana jest rocznica urodzin Karola Wojtyły, 18 maja. Przez kilka dni odbywają się różnego rodzaju koncerty muzyczne, konkursy, wystawy, a z wielu europejskich krajów przybywają do Wadowic pielgrzymi.

4. Wejdź do wadowickiej bazyliki

Jednym z najważniejszych budynków w Wadowicach jest Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, która w XIII wieku była niewielką, drewnianą budowlą. Wewnątrz możesz podziwiać barokową chrzcielnicę, ołtarz główny z wizerunkiem Maryi Panny z Dzieciątkiem i kaplicę świętego Krzyża. Jest tam też wiele elementów nawiązujących do Jana Pawła II.

5. Przejrzyj zdjęcia dawnych Wadowic

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wizyta w Muzeum Miejskim w Wadowicach, położonym tuż obok domu rodzinnego Jana Pawła II. Mieści się w jednej z najstarszych kamienic w mieście i możesz tam obejrzeć ponad dwa tysiące eksponatów, na które składają się obrazy, rzeźby, ryciny czy grafiki związane z Wadowicami i okolicznymi miejscowościami.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej