Domy i apartamenty wakacyjne w Wieliczce

Domy i apartamenty wakacyjne w Wieliczce

Rozpocznij wyszukiwanie 40 homes w Wieliczka teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Wieliczka

Główne atrakcje w w Wieliczka

  • Kaplica św. Kingi, Kopalnia soli, UNESCO, Tężnie solankowe, Zabiegi zdrowotne, Paintball, Adrenalina

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Wieliczka

535 złdla 15 cze - 22 cze
498 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
kwi
maj
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Wieliczka

17%dla 15 cze - 22 cze
68% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
kwi
maj
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Wieliczce

Królowa kopalń

Wieliczka rozpieszcza lokalizacjami domów i apartamentów wakacyjnych. Tu zamieszkacie bezpośrednio na starówce, dodatkowo blisko wielu punktów usługowych. Sporo noclegów znajdziecie również niemal przy samej kopalni soli. Jeśli lubicie jednak spędzać czas w naturze, warto wybrać jedną z dalszych dzielnic, gdzie znajdziecie domy wakacyjne z przyjemnym ogrodem. Dla niezdecydowanych znajdą się również noclegi w połowie drogi między Wieliczką a Krakowem, dzięki czemu połączycie zwiedzanie perły UNESCO z wizytą w dawnej stolicy.

Królewskie apartamenty

W tak popularnym miejscu, jak Wieliczka można spodziewać się królewskiego przyjęcia! Domy i apartamenty wakacyjne to kolejny atut słonego miasta, który dodatkowo powinien skłonić Was do przyjazdu do słynnej Wieliczki na dłużej. Znajdziecie tu wiele domów i apartamentów wakacyjnych, które oferują coś więcej – jacuzzi, saunę czy dostęp do basenu. Do standardowych udogodnień zaś należą dostęp do Internetu, TV, parkingu i wyposażonej kuchni. W wielu miejscach będziecie mogli skorzystać z balkonu lub tarasu z obowiązkowym widokiem na roztaczające się w tle góry. Domy i apartamenty wakacyjne cechują się nowoczesnym wystrojem nastawionym na pełen wypoczynek.

Wakacje w Wieliczce

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Miasto soli

Wieliczka jest miastem, które miało strategiczne znaczenie dla królestwa polskiego. Przypomina o tym Zamek Żupny, na którego terenie obecnie działa muzeum. W całym mieście spotkacie się z licznymi nawiązaniami do soli, która zapewniała miastu renomę i uznanie przez długie stulecia. Płytę Rynku Górnego zdobi malowidło 3D pt. „Solny świat”. Tuż obok stoi specjalny infomat, którym zrobicie sobie zdjęcie z efektem 3D. Od tego miejsca odchodzi Trakt Solny, który doprowadzi Was m.in. do znajdującego się na wzgórzu klasztoru franciszkanów.

Podziemne bogactwo

Wszystkie drogi w Wieliczce prowadzą pod ziemię, do najsłynniejszej kopalni w Polsce. Kopalnia soli w Wieliczce jest pierwszym polskim akcentem na liście UNESCO. Wraz z krakowskim rynkiem została wpisana na listę dziedzictwa jako jedno z pierwszych 12 miejsc w 1978 r. Choć miasto jest piękne, wiele czasu spędza się tu w podziemiach. Dlatego po wizycie w kopalni można odpocząć na licznych terenach zielonych i złapać trochę więcej promieni słonecznych. Warto odwiedzić również bogato zdobione wnętrza kościoła św. Klemensa oraz perełkowy, drewniany kościół św. Sebastiana.

Podróżujący i aktywności

Wieliczka dla miłośników podziemnego świata

Wieliczka to jeden z punktów obowiązkowych dla tych, którzy kochają eksplorować podziemia. Zwiedzanie trasy turystycznej trwa ok. 2 godzin, podczas których zanurzycie się w magicznym podziemnym świecie najpiękniejszej kopalni globu. Perłą kopalni soli w Wieliczce jest kaplica św. Kingi. Nie brakuje tu jednak także fenomenów natury – przepięknych podziemnych jezior oraz komór solnych. Znajdujący się na terenie kopalni szyb Regis to jedyny w Polsce zachowany szyb z czasów średniowiecza. Odwiedźcie również kopalnię w sąsiedniej Bochni! To często pomijana atrakcja, gdzie jednak również znajdziecie bogato zdobione solne komnaty! A do tego można tu odpocząć na jedynej w swoim rodzaju solnej plaży!

Wieliczka dla miłośników adrenaliny

W Wieliczce czeka Was wyzwanie, jakiego jeszcze nie podejmowaliście. Alternatywą dla klasycznego zwiedzania kopalni soli jest trasa górnicza. Uczestnicy otrzymują pełen górniczy strój i osprzęt i wyruszają w labirynt korytarzu szybu Regis jako śleprzy – nieopierzeni młodzi górnicy. W tej roli spędzicie 3 godziny pod ziemią, wykonując górnicze zadania, nawigując po tunelach i posługując się górniczymi narzędziami. Będziecie musieli współpracować z pozostałymi śleprami i poczujecie, jak pobyt w ciemnościach wyostrza wszystkie zmysły! W Wieliczce znajdziecie również park linowy, gdzie dla równowagi można spędzić trochę czasu na słońcu. Zaś w Sierakowie pod Wieliczką działa Arena Mocy – największe w Polsce pole paintballowe z aż 4 różnymi poligonami!

W kopalni znajdują się niezwykle cenne Groty Kryształowe – pierwszy podziemny rezerwat w Polsce!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Wieliczce

1. Poznaj historię soli

Jak to się wszystko zaczęło? Jak wyglądało wydobycie soli przed wiekami? Wszystkiego dowiecie się w Muzeum Żup Krakowskich, przyglądając się archiwalnym zdjęciom oraz...przeglądając kolekcję zabytkowych solniczek! W muzeum dodatkowo odbywają się cykliczne wystawy sztuki.

2. Zobacz perłę UNESCO

Kaplica św. Kingi to powód, dla którego co roku w Wieliczce pojawiają się tłumy odwiedzających z całego świata. To absolutne arcydzieło, wykonane rękami pracujących w kopalni górników, które warto podziwiać więcej niż raz w życiu!

3. Odetchnij głęboko w tężni

Najnowszym dodatkiem do atrakcji kopalni soli są tężnie solankowe. Mikroklimat szczególnie sprzyjający zdrowiu dróg oddechowych wytwarzają tu ściekające ze ścian krople wody. Tu zaciągnięcie się odżywczym powietrzem, za które Wasze zatoki Wam podziękują! Na terenie tężni znajduje się również ośmiokątna wieża widokowa.

4. Zobacz Wawel B

Po zobaczeniu królewskich kopalń soli, możecie kontynuować eksplorację terenów korony, wybierając się do Niepołomic, w których mieści się zamek z XIV w., zwany często nawet „drugim Wawelem”. Tu poznacie legendę związaną ze znajdującym się na zamku tajemniczym czakramem! Co więcej, miejscowość otacza Puszcza Niepołomicka.

5. Poczuj klimat Pod Baranem

Park Na Stoku Pod Baranem to zielone płuca Wieliczki. Odpoczniecie tu nad sporym stawem oraz skorzystacie z licznych boisk i altan piknikowych. W parku nie brakuje również innowacji! Najnowszy dodatek stanowią ławki z wbudowanym głośnikiem, z którym połączycie się przez bluetooth!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej