Domy i apartamenty wakacyjne w Laskowej-Kamionnej

Domy i apartamenty wakacyjne w Laskowej-Kamionnej

Rozpocznij wyszukiwanie 31 homes w Laskowa - Kamionna teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Laskowa - Kamionna

Główne atrakcje w w Laskowa - Kamionna

  • Na narty, Małopolska, Beskidy, Beskid Wyspowy, Szybki wypad

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Laskowa - Kamionna

664 złdla 15 cze - 22 cze
764 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Laskowa - Kamionna

33%dla 15 cze - 22 cze
85% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Laskowej-Kamionnej

Narciarska perełka Małopolski

Zaledwie 70 kilometrów od Krakowa mieści się stacja narciarska Laskowa-Kamienna. Sama stacja Laskowa-Kamionna nie ma rozbudowanej bazy noclegowej. W związku z tym decydując się na domy i apartamenty wakacyjne, macie gwarancję, że będą one usytuowane gdzieś pośród błogiego odludzia. Tu będziecie się kierować nie nazwami miejscowości, a współrzędnymi geograficznymi. Znajdźcie swój wymarzony dom i obudźcie się pośród malowniczych łąk, spowitych poranną mgłą.

Nocleg w zaciszu

W okolice stacji Laskowa-Kamionna warto przyjechać nie tylko na narty, ale też po sporą dawkę luksusu. Znajdziecie tu ekskluzywnie położone domy i apartamenty wakacyjne – pośród polan, na skraju lasu, u zbocza góry. W środku zaś czekają na Was przytulnie urządzone przestrzenie, w których rozgrzejecie się po dniu spędzonym na stoku. W niektórych obiektach będziecie się mogli nawet odprężyć w jacuzzi lub saunie. We wszystkich obiektach znajdziecie też taras, balkon lub werandę, gdzie będziecie mogli cieszyć się widokami na zaciszną okolicę. A oprócz tego stabilne łącze z internetem, funkcjonalna kuchnia, byście mieli gdzie pokroić pomarańcze i goździki do grzańca, i przestronny parking. W wielu obiektach znajdziecie także telewizor, by zrelaksować się przy filmie, gdy za oknem będzie szalała burza śnieżna.

Wakacje w Laskowej-Kamionnej

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Beskidzkie Wyspy

Stacja Laskowa-Kamionna położona jest w charakterystycznych Beskidach Wyspowych. Szczyty w tym paśmie występują pojedynczo, daleko od siebie, stąd nazwa. Z kolei nazwa stacji pochodzi od pobliskiej miejscowości – Laskowej oraz zbocza góry, po której szusują narciarze – Kamionnej. To szczyt o wysokości 802 m n.p.m. Stacja i wieś położone są w niezwykle urokliwej Dolinie rzeki Łososiny. Laskowa-Kamionna jest cenionym ośrodkiem narciarskim, który często triumfuje w plebiscytach. Otacza ją przepiękny krajobraz Beskidów Wyspowych – biel ośnieżonych okolic miesza się z oszałamiającą wręcz zielenią, która ukoi Wasze spracowane oczy i umysły.

Idylliczna wieś

Stacja narciarska Laskowa-Kamionna otwiera dla Was łącznie na 4800 metrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym drogę czarną, która skrada serca zaawansowanym narciarzom. Stację obsługują cztery wyciągi – 3 talerzykowe i jedna 4-osobowy wyciąg krzesełkowy. Ich łączna przepustowość wynosi 4000 osób na godzinę. Trasa wyciągu krzesełkowego prowadzi tu przez korony drzew, co uatrakcyjnia żmudną podróż na górę. W dole zaś majaczą zabudowania wsi Laskowa. W jej centrum w słońcu jaśnieje zniewalający bielą kościół parafialny. Wyróżniają go strzeliste wieżyczki i drewniane ozdoby. Laskową na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce reprezentuje XVII-wieczny barokowy dworek. We wsi znajduje się także prywatny skansen, który również jest przystankiem na szlaku. Wszystko to sprawia, że Laskową uważa się za perłę turystyki wiejskiej.

Podróżujący i aktywności

Laskowa-Kamionna dla rodzin z dziećmi

Ośrodek jest doskonałym wyborem dla rodziców, którzy chcą przekazać pasję do narciarstwa następnemu pokoleniu. Laskowa-Kamionna jest prawdziwą narciarską wioską z wypożyczalnią sprzętu, serwisem i licznymi szkołami oraz instruktorami. Stoki są sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Kamionna jest dość łagodnym zboczem, idealnym do nauki jazdy. Docenią to oczywiście również początkujący rodzice. Długie godziny śnieżnego funu czekają Was w snowparku, a na wycieczki polecają się niezwykle malownicze szczyty Pasma Łososińskiego. Podejmijcie rodzinne wyzwanie i wybierzcie się na Sałasz (808 m n.p.m.) lub Jaworz (918 m n.p.m.).

Laskowa-Kamionna dla chcących się wyrwać

Brak pomysłu na najbliższych weekend? Wpadł Wam dodatkowy dzień wolnego? Ruszajcie na narty w Beskidy! Dzięki świetnemu położeniu blisko Krakowa możecie przyjechać do ośrodka Laskowa-Kamionna na szybki wypad, podładować baterie i wrócić. Zróżnicowane trasy ośrodka wraz ze snowparkiem dostarczą Wam intensywnych wrażeń, a po Waszym ciele błogo rozleje się euforia z wytworzonych w trakcie wysiłku endorfin. Widoki są tu wyjątkowo pyszne. Ze szczytu roztacza się panorama na Beskidy Wyspowe. Kolacja na szczycie Kamionnej, wieczorna sesja jacuzzi w domku pośród głuszy i rano obudzicie się jak nowi.

Lokalnym specjałem jest "Suska sechlońska" – podsuszone i podwędzone śliwki.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Laskowej-Kamionnej

1. Zobacz, jak się drzewiej żyło

Skansen na Jędrzejkówce dokumentuje dzieje wsi lachowskiej w XIX w. Znajdziecie tu osiem zachowanych domostw uzupełnionych drewnianymi kapliczkami. Wszystko to składa się na urokliwy obraz górskiej wsi. Oprócz oglądania stale rozbudowywanej kolekcji etnograficznej skansen oferuje także warsztaty m.in. z przędzenia czy z archeologii doświadczalnej.

2. Zobacz kameralne jezioro

Niewielkie Jezioro Kulkowe skryte jest pośród drzew. Zimą zachwyca czystym górskim krajobrazem, w pory ciepłe szmaragdowa tafla jeziora przepięknie jaśnieje w słońcu i zachęca do kąpieli. To miejsce przepełnione ciszą, gdzie znajdziecie wytchnienie od zgiełku stacji narciarskiej.

3. Posil się

Po długich godzinach zjazdów nagrodźcie się rozgrzewającym napojem i krzepiącym posiłkiem w gazdówce na Kamionnej. Na terenie stacji znajdziecie też bar oraz grill bar.

4. Zobacz przepiękną świątynię

W Łososinie Górnej, dzielnicy pobliskiej Limanowej możecie zwiedzić przepiękny XV-wieczny kościółek. To perełka Szlaku Architektury Drewnianej, która najpiękniej wygląda pośród zimowej aury. Tu poczujecie prawdziwą góralską atmosferę!

5. Rozpędź się!

Ale największą atrakcją okolic Laskowej-Kamionnej jest po prostu poddanie się białemu szaleństwu! Wskoczcie na narty lub snowboard i rozkoszujcie się tymi niesamowitymi widokami.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej