Domy i apartamenty wakacyjne w Krynicy Zdroju

Domy i apartamenty wakacyjne w Krynicy Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 414 homes w Krynica-Zdrój teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Krynica-Zdrój

Główne atrakcje w w Krynica-Zdrój

  • Góry
  • Szlaki piesze i rowerowe
  • Miejsce na rodzinne wakacje
  • Lokalny koloryt
  • Piękne krajobrazy

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Krynica-Zdrój

469 złdla 20 lip - 27 lip
787 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Krynica-Zdrój

< 1%dla 20 lip - 27 lip
0% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty w Krynicy Zdroju

Apartamenty wakacyjne w sercu górskiego miasteczka

Urlop w Krynicy Zdroju to nie tylko możliwość odreagowania stresów i oddania się wypoczynkowi, ale także okazja do tego, aby poznać i polubić piękny obszar Polski, jakim jest Beskid Sądecki. Apartamenty wakacyjne, które pozwolą cieszyć się doskonałym wyposażeniem oraz centralnym położeniem, znajdują się w bliskich okolicach ulicy Zdrojowej, będącej główną arterią tej górskiej miejscowości. Są to lokalizacje, które pozwolą na zabranie ze sobą na wakacje psa oraz na bezpieczne zaparkowanie samochodu.

Domy wakacyjne z widokiem na pagórki

Piękny Beskid Sądecki wart jest podziwiania o każdej porze roku. Aby cieszyć się jego subtelną urodą, warto wybrać taki wakacyjny nocleg, aby mieć blisko na szlaki. Domy wakacyjne mieszczące się na obrzeżach Krynicy Zdroju to idealna propozycja dla tych, którzy po zdrowym śniadaniu od razu chcieliby pójść na spacer. Lokalizacje położone wśród bujnie zarośniętych ogrodów, które stwarzają doskonałe warunki na pobyt z dziećmi i domowym pupilem, ulokowane są, przykładowo, w południowej części miasta.

Krynica Zdrój zimą
Krynica Zdrój zimą

Położenie i komunikacja

Wśród malowniczych gór

Krynica Zdrój, zwana potocznie Krynicą Górską, to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, która położona jest na terenie województwa małopolskiego, a dokładnie w sercu Beskidu Sądeckiego w dolinie potoku Kryniczanka. Miasteczko otaczają takie wzniesienia jak Jasiennik, Krzyżowa oraz Góra Parkowa. To ostatnia jest nie lada atrakcją dla piechurów - mieszczący się na niej Park Zdrojowy oferuje szlaki piesze i rowerowe, altanki wypoczynkowe oraz możliwość wypoczęcie przy jednym z trzech jeziorek. Miasto połączone jest linią kolejową z Krakowem, Tarnowem i Nowym Sączem, a także Gdańskiem i Warszawą. W obrębie aglomeracji kursują cztery linie autobusowe działające w ramach komunikacje uzdrowiskowej.

Wsród gór

Położenie geograficzne Krynicy Zdrój sprawa, że jest ona atrakcyjnym miejscem na rodzinne, aktywne wakacje. Miasto leży wzdłuż koryt kilku potoków. Są to Palenica, Czarny Potok i Kryniczanka. Przez Krynicę przepływa także niezwykle urokliwa rzeka Muszynka. Najbliższe okolice miasta to lasy i góry. Na północ od Krynicy mieszczą się takie wzniesienia jak Jasiennk, Huzary i Hawrylówka, natomiast od południowego-wschodu miasteczko zamyka Szalony oraz Góra Parkowa. W okresie letnim warto korzystać z bliskości Beskidu Sądeckiego i poznawać jego pełne uroku szlaki i ścieżki. Warto pamiętać o tym, że nie są to trudne szlaki, a wysokość wymienionych szczytów w żadnym przypadku nie przekracza 1000 m n.p.m.

Ciekawe miejsca i zabytki

Najstarsza pijalnia wody w Krynicy Zdroju

Krynica Zdrój to nie tylko wspaniałe walory turystyczne, ale i znane uzdrowisko. Podczas pobytu warto zajrzeć do klimatycznej i jedynej w swoim rodzaju pijalni wody Słotwinka. Jest ona otwarta dla zwiedzających i kuracjuszy od początku czerwca do końca września. Jest to najstarszy tego typu obiekt w Krynicy Górskiej i pochodzi z 1806 roku. Cechą, która wyróżnia Słotwinkę na tle późniejszych pijalni, jest jej ciekawa drewniana konstrukcja. Pijalnia mieści się w kameralnym Parku Słotwińskiego, zaś woda, którą można się w niej uraczyć to "słotwinka", pomagająca oczyścić organizm z toksyn oraz wspiera leczenie nieżytu przewodu pokarmowego.

Szlakiem Nikifora

Nikifor Krynicki to znany malarz prymitywista, którego twórczością zachwycali się artyści i krytycy sztuki w połowie zeszłego stulecia. Nikifor doczekał się wielu wystaw, albumów zawierających reprodukcje jego obrazów oraz własnego muzeum. Muzeum Nikifora mieści się w Krynicy Zdrój przy Bulwarach Dietla, w drewnianym domu zwanym "Ramonówka", który cechuje się konstrukcją zrębową oraz oszalowaniem z desek pomalowanych na charakterystyczny niebieski kolor. W posiadaniu placówki jest 77 prac artysty oraz jego bardzo skromny warsztat malarski. Dodatkowo można zobaczyć albumy okolicznościowe z wystaw oraz zdjęcia Nikifora.

Dzban przy wejściu na deptak w Krynicy Zdroju
Dzban przy wejściu na deptak w Krynicy Zdroju
W Krynicy Zdroju w 2004 roku nakręcono film o życiu i twórczości malarza Nikifora. Rolę główną w obrazie pt. "Mój Nikifor" w reżyserii Krzysztofa Krauzego zagrała... fenomenalna aktorka - Krystyna Feldman, która za tą kreację otrzymała nagrodę filmową Orzeł 2005.

3 rzeczy do zrobienia w Krynicy Zdroju

1. Przejażdżka kolejką linowo-terenową na Górę Parkową

Powstała w 1937 roku i była pierwszą tego typu kolejką w Polsce. Stacje kolejki zostały utrzymane pod względem architektonicznym, w stylu awangardowego modernizmu. Jej trasa wiedzie wśród drzew, lekko pod kątem. Ze szczytu Góry Parkowej rozciąga się panorama na Krynicę-Zdrój.

2. Wizyta w Muzeum Zabawek

Niecodzienne muzeum mieści się przy ul. Zdrojwowej 46, a jego kolekcje zawierają głównie dawne zabawki europejskie. Są to nie tylko lalki czy domki dla nich, ale także domowe teatrzyki, szkopki bożonarodzeniowe, zabawki optyczne czy pluszaki z różnych epok. Muzeum nieustannie powiększa swoją kolekcję, która wystawiona jest na powierzchni ponad 400 m2.

3. Pijalnia Główna

Jej budynek położony jest przy Bulwarach Dietla. Powstał na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego stulecia i jest utrzymany w stylu modernistycznym. Jest to pijalnia o nowoczesnym charakterze, w której murach serwuje się wody takie jak Jan, Zuber czy Słotwinka. W Pijalni Głównej mieści się sala koncertowa oraz ogród zimowy. Jest to obecnie bardzo popularne miejsce, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne oraz bankiety.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej