Domy i apartamenty wakacyjne na Słowacji

Rozpocznij wyszukiwanie 5 221 homes w Słowacja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Słowacja

Domek letniskowy dla 8 osób w Europa, z balkon/ taras
8 osób, 3 sypialni, 3,1km do jazdy na nartach
od
1 052 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
10 recenzje
od
174 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
5 osób, 2 sypialni, 50m², 4,8km do jazdy na nartach
5,0
47 recenzje
od
217 złza noc
Dom dla 7 osób w Europa, z ogród
7 osób, 2 sypialni, 3,3km do jazdy na nartach
5,0
13 recenzje
od
261 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Europa, z ogród i sauna, zwierzęta dozwolone
6 osób, 1 sypialni
5,0
36 recenzje
od
261 złza noc
Apartament dla 4 osób w Europa, z sauna i jacuzzi
4 osób, 1 sypialni
4,9
49 recenzje
od
361 złza noc
Duży dom dla 25 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
25 osób, 9 sypialni, 200m²
4,9
5 recenzje
od
1 130 złza noc
Dom dla 6 osób w Europa, z ogród
6 osób, 3 sypialni, 64m²
4,9
19 recenzje
Pieniny
od
304 złza noc
Domek letniskowy dla 3 osób w Terchová, z jacuzzi i ogród oraz sauna
4,9
5 recenzje
Terchová
od
1 517 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób w Europa, z sauna i ogród oraz jacuzzi, zwierzęta dozwolone
4,9
149 recenzje
od
183 złza noc
Domek letniskowy dla 12 osób w Europa, z ogród
12 osób, 4 sypialni
4,9
12 recenzje
od
652 złza noc
Apartament dla 5 osób w Europa, z ogród
4,9
34 recenzje
od
130 złza noc
Dom dla 7 osób w Europa, z ogród
7 osób, 3 sypialni, 55m²
4,9
63 recenzje
od
261 złza noc
Dom dla 6 osób w Europa, z ogród
6 osób, 1 sypialni, 85m², 2,1km do jazdy na nartach
4,9
304 recenzje
od
217 złza noc
Apartament dla 4 osób w Europa, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 50m²
4,9
15 recenzje
od
61 złza noc
Wiejski domek dla 2 osób w Europa, z sauna
2 osób, 1 sypialni, 18m²
4,9
42 recenzje
od
130 złza noc
Apartament dla 4 osób w Europa, z ogród
4,8
211 recenzje
od
152 złza noc
Dom dla 5 osób w Europa, z ogród
5 osób, 1 sypialni, 60m²
4,8
60 recenzje
od
152 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Słowacja

  • Góry
  • Przyroda
  • Zamki
  • Kuchnia
  • Jaskinie

Najpopularniejsze w Słowacja

Internet 256
Zwierzęta dozwolone 111
Balkon/ taras 223
TV 299
Ogród 126
Parking 307
Pralka 130
Widok 68
Ogrzewanie 285

Najlepsze mieszkania wakacyjne na Słowacji

Apartamenty wakacyjne na Słowacji

Ciężko o kwaterę o większym standardzie niż apartament. To wakacyjne mieszkanie pozwala podczas urlopu żyć całkowicie po swojemu. Zazwyczaj posiada kilka sypialni. Rodzice będą więc mogli zachować prywatność, a dzieci cieszyć się przestrzenią dla siebie. Z tego typu akomodacji często korzystają także grupy znajomych. Wynajęcie apartamentu dla dwóch czy trzech par wychodzi o wiele bardziej korzystnie niż rezerwowanie osobnych pokoi. Apartamenty wakacyjne na terenie Słowacji są powszechnie dostępne oraz relatywnie tanie. Mieszkania możemy wynająć zarówno w Bratysławie, jak i w mniejszych miejscowościach. Rezerwując kwaterę w Bańskiej Bystrzycy lub Liptowskim Mikulaszu mamy właściwie gwarancję na piękne widoki z okna.

Domy wakacyjne na Słowacji

Wakacje nad brzegiem jeziora albo po prostu na zielonej łące z widokiem na góry? Nie ma lepszego zakwaterowania na wczasy pod gruszą niż domy wakacyjne. Większość z nich otoczona jest własnym, niewielkim ogródkiem. Możemy więc wylegiwać się na trawie oraz swobodnie grillować. Domki dają także dużą prywatność. Większość z nich leży w typowych turystycznych miejscowościach. Tego typu kwatery możemy znaleźć w Martinie, Prievidzy i Breznie.

Komunikacja i przejazdy

Jakim środkiem lokomocji pojechać na Słowację?

Zważywszy na popularność turystyczną Słowacji nie powinna dziwić duża ilość linii autobusów do tego kraju. Interbus, Ecolines, TigerExpress i kilku innych przewoźników proponuje komfortowe podróże do Bratysławy, Bańskiej Bystrzycy, Koszyc czy Trsteny. Pociągiem możemy dojechać z Warszawy do Żyliny. Jest to idealne połączenie dla wszystkich turystów wybierających się w Małą Fatrę. W najlepszej sytuacji są jednak wszyscy posiadacze samochodów. Pamiętajmy, że większość atrakcji turystycznych Słowacji znajduje się w małych miejscowościach. Samodzielnie jest więc najłatwiej się do nich dostać.

Przejazdy na Słowacji

Stan słowackich dróg należy zakwalifikować jako dobry. Turyści podróżujący samochodem bez problemu więc dostaną się do każdej właściwie części kraju. Konieczne będzie jedynie wykupienie winiety uprawniającej do poruszania się po autostradach. Osoby bez samochodu mogą jednak liczyć na rozbudowaną sieć kolejową oraz liczne autobusy. Ilość torów łączących nawet niewielkie miasteczka naprawdę zadziwia. Do dyspozycji są też liczne państwowe oraz prywatne busy.

Widok na Bratysławę
Widok na Bratysławę

Warto wiedzieć

Kilka cennych faktów o Słowacji

Dopiero pod koniec dwudziestego wieku powstała pierwsza w pełni niezależna Słowacja (podczas II wojny światowej istniało już państwo o tej nazwie, ale obecnie uważane jest ono za marionetkowy twór Niemiec). Słowacy przez stulecia byli podwładnymi Węgier. W większości zamków znajdziemy ślady madziarskich panów i magnatów. Pamiętajmy, że temat Węgier może być drażliwy. Swoistą urazę część Słowaków żywi także do Czechów, z którymi dzielili socjalistyczne państwo. Pamiętajmy o tych dwóch faktach, jeśli poznamy nowych słowackich znajomych.

Kuchnia Słowacji

Rodzima kultura kraju ma charakter pasterski. W kuchni znajdziemy wiele punktów zbieżnych z tradycją naszych górali. Słowackie dania są ciężkie, ale syte. Skosztować możemy wyśmienitej kapustnicy - zupy z kapusty i kiełbasy. Rolę dania głównego powinny pełnić oczywiście bryndzové halušky - ziemniaczane kluski polane skwarkami i posypane bryndzą.

Według wielu ekspertów to właśnie na terenie Słowacji znajduje się geograficzny środek Europy.
Widok na Szczyrbskie Pleso
Widok na Szczyrbskie Pleso

5 rzeczy do zobaczenia na Słowacji

1. Wycieczka w Tatry

Atrakcja dla wszystkich, którzy w polskich Tatrach przeszli już wszystkie szlaki. Tuż za granicą polsko-słowacką znajdziemy dziesiątki ciekawych tras turystycznych. Można je swobodnie dostosować do wędrowców o każdej kondycji. Słowackie szlaki mają też jedną bardzo istotną zaletę. W porównaniu z polskimi ścieżkami są o wiele mniej zatłoczone. Możemy iść całymi godzinami i nie spotkać właściwie żadnego turysty.

2. Słowacki Raj

Kolejny obowiązkowy punkt dla miłośników górskiej natury. Tutaj do dyspozycji mamy swoisty park linowy zbudowany w sieci kanionów. Wspinamy się po drabinkach, przeciągamy po łańcuchach, przechodzimy po wąskich mostkach. Mijać będziemy niesamowite formacje skalne oraz tryskające ze zboczy wodospady. Wszystko to okrasza widok na Tatry. Słowacki Raj jest świetnym pomysłem dla wszystkich turystów podróżujących z dziećmi.

3. Orawski Zamek

Na Słowacji powszechne są nie tylko góry, ale też zamki. Oferuje ona kilkadziesiąt budowli warownych, z czego większość zachowała się w dobrym stanie. Jako przykład można podać Zamek Orawski. Podobne obiekty ciężko znaleźć w Polsce. Warownia została zbudowana na szczycie stromej góry. Robi oszałamiające wrażenie już z daleka. W środku natomiast znajdziemy średniowieczne komnaty, dobrze zachowane eksponaty oraz całą masę legend…

4. Szlaki winne w Małych Karpatach

Słowacja przez większą część swojej historii była częścią Węgier. Nic więc dziwnego, że znajdziemy tutaj ślady kultury madziarskiej. Jednym z nich jest produkcja wina. Na południu kraju możemy skosztować wyśmienitych, lokalnych trunków. Wiele winnic oferuje także zwiedzanie swoich terenów, które umożliwia zapoznanie się z tradycyjnymi metodami produkcji.

5. Słowacki Kras

Kiedy już przejdziemy wszystkie dziesięć znajdujących się na terenie kraju pasm górskich, możemy zejść pod ziemię. W Słowackim Krasie mamy do dyspozycji kilkanaście fantastycznych jaskiń. Niektóre są przeznaczone dla wszystkich zwiedzających. Inne już posiadają podwyższony stopień trudności. Jako przykład można podać Jaskinię Krasnogórską. Dostarcza ona znacznych ilości adrenaliny, dzięki drabinkom oraz wiszącym nad jeziorkami linom.