Domy i apartamenty wakacyjne w Oświęcimiu

Domy i apartamenty wakacyjne w Oświęcimiu

Rozpocznij wyszukiwanie 92 homes w Oświęcim teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Oświęcim

Główne atrakcje w w Oświęcim

  • Oświęcim
  • Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau
  • Muzeum Zamek
  • Wieża Obronna Oświęcim
  • Synagoga Chewra Lomdei Misznajot
  • Jakob Haberfeld Story
  • Bulwary nad Sołą

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Oświęcim

409 złdla 20 lip - 27 lip
511 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Oświęcim

100%dla 20 lip - 27 lip
91% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Oświęcimiu

Noclegi po zachodniej stronie Soły

W Oświęcimiu znajdziemy dużą bazę noclegową po wschodniej i zachodniej stronie rzeki Soły, która dzieli miasto na pół. Zachodnia strona jest blisko do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau oraz muzeum Miejsce Pamięci. Osoby podróżujące pociągiem lub autobusem docenią bliskość dworca kolejowego i przystanku MZK, a także liczne restauracje, sklepy spożywcze, supermarkety i inne udogodnienia dzielnicy Oświęcim Monowice.

Noclegi po wschodniej stronie Soły

Równie bogata oferta noclegów znajduje się po drugiej stronie rzeki, nieopodal Muzeum Żydowskiego i Synagogi, Muzeum Zamek oraz Cmentarza Żydowskiego. Miejsce wypoczynku i rekreacji Bulwary nad Sołą znajduje się także po tej stronie rzeki. Parking przy ul. Bulwary będzie udogodnieniem dla podróżujących samochodem. Liczne restauracje, sklepy, apteki, a także Rynek Główny i starówka to tylko niektóre z ważniejszych miejsc, które otaczają bazę noclegową po tej stronie Oświęcimia.

Apartamenty wakacyjne w Oświęcimiu

W Oświęcimiu znajdziemy głównie apartamenty wakacyjne w kamienicach i innych budynkach mieszkalnych oraz domy wakacyjne. Wystrój wnętrz jest różnorodny, a gospodarze postarali się, aby kwatery zostały urządzone stylowo. Przeważają wnętrza nowoczesne, minimalistyczne, a także tradycyjne, romantyczne i vintage. Obiekty są w pełni wyposażone, idealne dla par lub podróżujących w dwójkę oraz rodzin 3-4-osobowych. Spora oferta kwater dla większych grup ugości nawet 8 osób. Wszystkie posiadają dostęp do Internetu oraz parking dla gości.

Wakacje w Oświęcimiu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Miasto historyczne

Oświęcim to miasto o ośmiotysięcznej historii położone między Katowicami, Krakowem i Bielsko-Białą. Rzeka Soła posiadająca swoje ujście w Wiśle dzieli centrum Oświęcimia na pół. Zachodnia część miasta znana jest z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do obozu wchodzi się przez bramę wejściową z symbolizującym napisem “Arbeit macht frei”. Droga i plac otoczony jest ceglanymi i drewnianymi budowlami przypominającymi o zbrodni, która się tu wydarzyła. Zachowały się także baraki, komory gazowe, ogrodzenia z drutów kolczastych, a także przedmioty osobiste więźniów.

Wschodnia część Oświęcimia

Oświęcim posiada długą historię, która sięga znacznie dalej niż druga wojna światowa. Przykładem na to jest Wieża Obronna zbudowana w XIII w. wzniesiona na planie kwadratu o grubych ścianach, odbijająca się w tafli rzeki, tworząc malowniczy, średniowieczny krajobraz. Na wzgórzu zamkowym zachowały się resztki murów obronnych oraz znajduje się Muzeum Zamek z gotycką wieżą. Z zamku najlepiej udać się na starówkę. Malowniczy Rynek Główny w Oświęcimiu został przebudowany kilka lat temu i góruje nad nim kościół salezjański. Znajdziemy na nim lodziarnie, restauracje i fontannę oraz odnowione, różnokolorowe kamienice z piękną kamienicą Ślebarskich przypominającą pałacyk.

Podróżujący i aktywności

Oświęcim dla zainteresowanych dziejami Żydów

Oświęcim przyciąga miłośników historii, których interesują dzieje Żydów współtworzących miasto już od XVI w. Na uwagę zasługuje Cmentarz Żydowski i Synagoga Chewra Lomdei Misznajot z 1913 r. która jest jedyną synagogą niezniszczoną podczas wojny. Wynika to z tego, że podczas wojny służyła jako niemiecki magazyn amunicji i została zniszczona tylko w środku. W Muzeum Żydowskim można poznać bliżej historię społeczności żydowskiej oraz posłuchać wspomnień byłych żydowskich mieszkańców Oświęcimia.

Oświęcim dla zainteresowanych drugą wojną światową

Oświęcim przyciąga polskich i zagranicznych turystów, którzy chcą poznać lepiej wydarzenia mające miejsce w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau podczas drugiej wojny światowej. Miejsce Pamięci oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau zdecydowanie należy odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Chociaż doświadczenie to nie należy do najprzyjemniejszych, warto upamiętnić minione wydarzenia. Jest to miejsce do edukacji przyszłych pokoleń, które pokazuje nam, że należy pamiętać, jak ważna jest tolerancja oraz wspólny dialog.

W przedwojennym Oświęcimiu produkowano samochody, a oryginalny model Praga Baby z 1936 r. znajduje się Muzeum Ratusz.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Oświęcimiu

1. Szlakiem murali

Jeśli interesuje Cię sztuka, pójdź na spacer ulicami Oświęcimia podążając szlakiem murali znanych artystów, które powstawały w ramach kolejnych edycji festiwalu Life Festival.

2. Poznaj historię wódki

Będąc na wzgórzu zamkowym, koniecznie odwiedź Jakob Haberfeld Story, czyli muzeum wódki i pub muzyczny, a przed wojną Parową Fabrykę Wódek i Likierów. Na miejscu zobaczysz dawne przedmioty do wytwarzania wódki i napijesz się trunku opartego na przedwojennej recepturze.

3. Spacer wzdłuż rzeki Soła

Bulwary nad Sołą to przepiękne miejsce, jeśli lubimy spacery w otoczeniu przyrody bez opuszczania miasta lub chcemy odpocząć po całodziennym zwiedzaniu.

4. Tunele pod zamkiem piastowskim

Pod wzgórzem zamkowym kryją się podziemne tunele z czasów okupacji niemieckiej, której atrakcją jest ciekawa trasa interaktywna “Gra o niepodległą”.

5. Wizyta w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau z edukatorem

Decydując się na wizytę w obozie koncentracyjnym, warto skorzystać z wiedzy edukatorów, którzy pomogą lepiej poznać historię obozu i skłonią do głębszej refleksji.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej