Domy i apartamenty wakacyjne w Czechach

Rozpocznij wyszukiwanie 13 210 homes w Czechy teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Czechy

Dom dla 6 osób, z basen i ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 3 sypialni, 95m²
4,5
5 recenzje
Sudety Czechy, Czechy Północne
od
270 złza noc
Dom dla 12 osób, z ogród i basen
3,8
116 recenzje
Nový Bor, Czechy Północne
od
385 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
17 recenzje
Praga, Środkowe Czechy
od
432 złza noc
Dom dla 12 osób, z taras i basen, zwierzęta dozwolone
12 osób, 5 sypialni, 335m²
4,5
7 recenzje
Kravaře, Czechy Północne
od
377 złza noc
Willa dla 10 osób, z taras
4,9
7 recenzje
Vidochov, Czechy Wschodnie
od
214 złza noc
Willa dla 16 osób, z basen i ogród
5,0
3 recenzje
Nemojov, Czechy Wschodnie
od
390 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 70m²
4,0
1 recenzja
Železný Brod, Czechy Północne
od
167 złza noc
Willa dla 5 osób, z ogród
4,0
1 recenzja
Przybram, Środkowe Czechy
od
373 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
Praga, Środkowe Czechy
od
214 złza noc
Dom dla 4 osób, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
3,8
3 recenzje
Kořenov, Czechy Północne
od
141 złza noc
Dom dla 21 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
21 osób, 8 sypialni, 340m², 4,6km do jazdy na nartach
4,5
2 recenzje
Jiřetín pod Jedlovou, Czechy Północne
od
488 złza noc
Dom dla 9 osób, z ogród
Kraj ustecki, Czechy Północne
od
313 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
8 osób, 3 sypialni, 130m²
4,0
1 recenzja
Blatno (powiat Chomutov), Czechy Północne
od
167 złza noc
Dom dla 14 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
1 recenzja
Kořenov, Czechy Północne
od
501 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 75m²
5,0
3 recenzje
Krásná Lípa, Czechy Północne
od
377 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
4,0
3 recenzje
Skalná, Czechy Zachodnie
od
206 złza noc
Dom dla 10 osób, z basen
5,0
2 recenzje
Kraj Wysoczyna, Morawy Południowe
od
313 złza noc
Dom dla 14 osób
Krásná Lípa, Czechy Północne
od
505 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Czechy

  • Doskonała kuchnia
  • Zabytki kultury i sztuki
  • Rowerowe wycieczki
  • Uzdrowiska
  • Kraina piwa

Najpopularniejsze w Czechy

Basen 779
Internet 1 841
Zwierzęta dozwolone 952
Balkon/ taras 1 162
TV 2 099
Ogród 1 059
Parking 1 695
Pralka 1 184
Ogrzewanie 1 969

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Czechach

Urlop w czeskiej stolicy

Praga każdego roku przyciąga turystów z całego świata, zaś jej urok niejednej osobie skradł serce. W czeskiej stolicy bardzo łatwo znaleźć komfortowe apartamenty wakacyjne, które oferują różnego rodzaju udogodnienia. Lokalizacje, które posiadają możliwość zabrania ze sobą domowego czworonoga mieszczą się głownie na obrzeżach miasta, w takich dzielnicach jak Praga 13 lub Praga 15. Trochę mniej mieszkań tego typu znajduje się w centrum miasta. Praktycznie wszystkie apartamenty wakacyjne w Pradze są wyposażone w stałe łącza internetowe, a co za tym idzie, będąc w tym mieście można połączyć zwiedzanie z pracą zdalną. Metropolia pełna jest zabytków oraz restauracji słynących z wybornej czeskiej kuchni. Warto zatrzymać się tutaj co najmniej na tydzień.

Wakacje w uzdrowisku

Czechy słyną ze swoich doskonałych uzdrowisk i wód leczniczych. Często odwiedzanym miejscem są Karlowe Wary, położone w zachodniej części kraju. Wraz z miejscowościami Mariańskie Łaźnie i Franciszkańskie Łaźnie, Karlowe Wary, stanowią ważny ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny. Domy wakacyjne ulokowane w samych Karlowych Warach są dostosowane do potrzeb osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Mają parkingi i wygodną lokalizację. Z kolei jeśli na urlopie ma towarzyszyć pies lub kot, dobrze wybrać domy wakacyjne dostępne w Mariańskich lub Franciszkańskich Łaźniach. Wszystkie trzy miejscowości łączy niebywały czeski urok oraz piękna architektura.

Widok na Pragę
Widok na Pragę

Ciekawe miejsca i atrakcje

Czechy dla miłośników dobrej kuchni

Czeską kuchnię polubią wszyscy miłośnicy tradycyjnego i wolnego gotowania. Z mięs serwuje się tutaj dziczyznę w doskonałej oprawie, a także ptactwo. Szczególne miejsce zajmuje pieczony bażant. Ale Czechy słyną także z knedlików, czyli mącznych klusek wyrabianych na bazie ziemniaków. Potrawę tą można podawać jak dodatek do mięs, ale także na słodko z owocowym nadzieniem, cukrem pudrem i śmietaną. Doskonałym pomysłem jest uczcić czeski obiad kuflem wybornego lokalnego piwa - Czechy to również kraj znany ze świetniej sztuki browarniczej. Aby w pełni poczuć atmosferę czeskiej gospody, dobre porzucić większe miasta i zatrzymać się w takim przybytku w mniejszej miejscowości.

Czechy dla aktywnych

Czechy mają doskonałe warunki dla miłośników jazdy rowerem. Gęsta siatka rowerowych szlaków zadowoli zarówno zaawansowanych mistrzów dwóch kół, jak i rodziny z dziećmi w różnym wieku. Dobrą informacją jest to, że nie trzeba zabierać ze sobą roweru, bo można go wypożyczyć na miejscu.

Dowiedz się więcej

Najlepszy czas na wyjazd

Czeski klimat to ciepłe lato i śnieżna zima. Szczyt ruchu turystycznego przypada na lipiec i sierpień, spokojniej jest zaś wiosną i jesienią. Letnie temperatury dobijają do ponad 30 stopni Celsjusza, natomiast w maju i czerwcu można spodziewać się dobrej i umiarkowanie ciepłej pogody.

Kalendarium wydarzeń kulturalnych

Czechy są bardzo bogate pod względem wydarzeń kulturalnych. Co roku w sierpniu w Pradze odbywa się Jarmark Praski, podczas którego występują zespoły ludowe. To także okazja do spróbowania tradycyjnej kuchni czeskiej. Miłośników klasyki z pewnością zachwyci możliwość udziału w festiwalu muzyku klasycznej Praska Wiosna i Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym. Znajdzie się także coś dla fanów złocistego pienistego - Święto Piwa w Pilznie oraz Festiwal Piwny odbywający się w Humpolcu.

W Czechach produkowanych jest ponad 600 rodzajów piwa.

5 rzeczy do zrobienia w Czechach

Rynek Miejski w Pilznie
Rynek Miejski w Pilznie
1. Wizyta w Pradze

Praga to wizytówka Czech. Miasto ma bogatą historię oraz wiele uroczych zakątków. Wizytując czeską stolicę trzeba koniecznie zwidzieć Stare Miasto, Zamek Praski, Złotą Uliczkę oraz Dzielnicę Żydowską. Na Moście Karola trzeba dotknąć płaskorzeźby i pomyśleć życzenie. Wieść niesie, że najlepiej dotknąć psa.

2. Cesky Krumlov

To jedna z najpiękniejszych czeskich miejscowości, ulokowana w uroczej okolicy. Rodowód Ceskego Krumlova sięga 14 wieku - dziś miasteczko jest już wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc tam, warto zajrzeć do muzeum figur woskowych i Muzeum Marionetek.

3. Wizyta w typowej czeskiej gospodzie

Takiej okazji, jak wizyta w gospodzie w Czechach, po prostu nie wolno przegapić. Warto siąść za grubo ciosanym drewnianym stołem i cieszyć kubki smakowe doskonałym jedzeniem w towarzystwie równie zacnego piwa. Taka uczta nie tylko pozwoli najeść się do syta, ale także umożliwi dogłębne zapoznanie się z bogactwem i różnorodnością czeskiej kuchni.

4. Spokojne Brno i jego zabytki

Brno, położone w południowo-wschodniej części Czech, jest nieco bardziej kameralne niż Praga To miasto, które pełne jest historycznych i architektonicznych perełek. Koniecznie trzeba zobaczyć Zamek Spilberk oraz Pałac Dietrichsteinów.

5. Czeskie jaskinie w Morawskim Krasie

Wspomniane Brno to świetna baza wypadowa na wycieczkę do Morawskiego Krasu. To rejon krajobrazowy, w obrębie którego mieści się ponad 1000 jaskiń. Tylko cztery z nich zostały udostępnione turystom. Koniecznie trzeba zajrzeć do Jaskiń Punkevní - dają one możliwość spływu łódką po podziemnej rzece Punkvi. Jaskinia Kateřinská może natomiast poszczycić się ogromną ilością stalagmitów o kształcie słupa.