Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna

Główne atrakcje w w Muszyna

  • Dolina Popradu
  • Beskid Sądecki
  • Turystyczna Pętla Muszyńska
  • Popradzki Park Krajobrazowy

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Muszyna

381 złdla 30 wrz - 7 paź
860 zł średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Muszyna

< 1%dla 30 wrz - 7 paź
0% średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Muszynie

Kwatery w dolinie Popradu

W naszej ofercie znajdziecie zakwaterowanie zarówno w samej Muszynie, jak również w okolicznych miejscowościach. Kwatery zapewniają gościom wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych atrakcji. Z obiektów noclegowych położonych w środkowej części miejscowości można wygodnie dotrzeć do dworca kolejowego oraz Ogrodów Sensorycznych, zakwaterowanie znajdujące się w północnej części tej miejscowości znajduje się w pobliżu Góry Zamkowej, zaś w południowej – nieopodal sezonowej pijalni wody. W pobliżu znajdują się też kwatery w takich lokalizacjach jak Krynica-Zdrój, Tylicz, Szczawnik czy Żegiestów.

Wypoczynek w gronie bliskich w Beskidzie Sądeckim

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu oraz sieci połączeń z Muszyny łatwo jest dotrzeć do każdego zakątka otaczającego ją powiatu nowosądeckiego. Na całym terenie miejscowości znajdziecie różne rodzaje zakwaterowań: od kameralnych mieszkań dla dwojga po większe, przeznaczone dla średnich i liczniejszych grup obiekty noclegowe, w sam raz dla rodzin z dziećmi. Do waszej dyspozycji pozostają zarówno liczne zabudowania wolnostojące, jak i wygodne kwatery w ośrodkach o zróżnicowanym standardzie. Możecie liczyć na dostęp do Internetu oraz miejsca parkingowe.

Wakacje w Muszynie

Położenie i komunikacja

Malowniczo położona miejscowość uzdrowiskowa

Licząca nieco ponad pięć tysięcy stałych mieszkańców Muszyna leży w południowej Polsce, w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim, na wysokości 450 m n.p.m. w dolinie rzeki Poprad oraz jej dwóch dopływów: potoków Szczawnik i Muszynka. Od granicy ze Słowacją miejscowość dzieli około 5 kilometrów. Do oddalonej o około 11 kilometrów od Muszyny Krynicy-Zdrój można dojechać pociągiem w zaledwie kilkanaście minut, a do położonego o 50 km na północ Nowego Sącza – w nieco ponad godzinę. Trasę do oddalonego o 150 km Krakowa można wygodnie pokonać samochodem w około trzy godziny.

Raj dla miłośników aktywnego wypoczynku

Z uwagi na swoje niezwykłe walory geograficzno-przyrodnicze, Muszyna cieszy się popularnością wśród turystów przez cały rok. W okresie zimowym można skorzystać doskonale rozwiniętej infrastruktury narciarskiej, obejmującej ośrodek narciarski oraz ponad 10 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. W sezonie letnim na zwolenników aktywnego wypoczynku czekają liczne trasy spacerowe oraz rowerowe. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce obfitujące w propozycje pozwalające ciekawie spędzić czas zarówno we dwoje, w towarzystwie przyjaciół, jak i w rodzinnym gronie z dziećmi.

Podróżujący i aktywności

Muszyna dla miłośników narciarstwa

Muszyna to malownicza górska miejscowość, stanowiąca nie tylko świetny punkt startowy do wędrówek po Beskidzie Sądeckim, ale i doskonałą bazę wypadową do uprawiania narciarstwa. Muszyna oferuje kilkanaście kilometrów atrakcyjnych tras o znakomicie rozwiniętej infrastrukturze. Kompleks narciarski Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla dysponuje wyciągami krzesełkowymi, talerzykowymi i bezpodporowymi. Tutejsze trasy są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Użytkownicy stoków mogą też korzystać z punktów gastronomicznych. W Wierchomli znajduje się także szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz bezpłatne parkingi. Podobne udogodnienia i usługi można znaleźć też w Szczawniku.

Muszyna dla zwolenników aktywnego wypoczynku

Udając się na wypoczynek do Muszyny, warto wybrać się na wycieczkę po okolicy – na własnych nogach albo na dwóch kółkach. Możecie zacząć od niebieskiego szlaku pieszego do granicy ze Słowacją, który liczy niecały trzy kilometry i można pokonać go w godzinę. Bardziej wytrwałym piechurom przypadnie do gustu trasa z Muszyny do Muszynki żółtym szlakiem o długości 22 km. Do Krynicy-Zdroju (i dalej) można wyruszyć z Muszyny popularnym Szlakiem im. Wincentego Pola. Na rowerzystów czeka zaś kusząca pięknymi widokami Turystyczna Pętla Muszyńska o długości około 30 km.

Muszyna to doskonałe miejsce na narty zimą oraz na górskie wycieczki latem

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Muszynie

1. Zwiedźcie ruiny zamku w Muszynie

Pozostałości średniowiecznego zamku z XV wieku, jego wieży i murów znajdują się na szczycie stromego wzniesienia o wysokości 527 metrów, zwanego Basztą lub Zamczyskiem. Legenda głosi, że w czasie potopu szwedzkiego jeden z tutejszych starostów ukrył w podziemnych lochach zamku skarby, których strzeże para skamieniałych dzieci, dziewczynka i chłopiec.

2. Odpocznijcie w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy „Zapopradzie” w Muszynie mieści się przy alei Zdrojowej, w dzielnicy uzdrowiskowej miasta. Możecie tam pospacerować po alejkach, pojeździć rowerami po wytyczonych ścieżkach, a nawet skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu. Miłośnicy kuchni mają do dyspozycji wiatę grillową. Na szczycie wzgórza znajduje się wieża widokowa.

3. Wybierzcie się na spacer po rezerwacie przyrody Las Lipowy

Leśny rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska leży w obrębie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Przez teren rezerwatu wiedzie bardzo ciekawa ścieżka dydaktyczna, obejmująca siedem przystanków wraz z tablicami informacyjnymi. Na pokonanie ścieżki będzie wam potrzebne około dwie i pół godziny.

4. Odwiedźcie Muzeum Regionalne PTTK

Mieszczące się u podnóża wzgórza zamkowego w budynku zrekonstruowanego Zajazdu muzeum działa od końca lat 50. Do dyspozycji zwiedzających są trzy izby – łemkowska, mieszczańska oraz rycerska. Wśród zbiorów oglądać można między innymi szereg artefaktów związanych z lokalną społecznością łemkowską i żydowską, a także dzieła sztuki współczesnej.

5. Podziwiajcie rośliny w Ogrodzie Biblijnym

Nazwa tego ogrodu, działającego od 2015 roku przy kościele parafialnym w Muszynie, wzięła się stąd, że hoduje się w nim rośliny biblijne. Jest to największy tego rodzaju ogród w Polsce, obejmujący pięć ogrodów tematycznych, w których możecie podziwiać miniaturowe krajobrazy i małą architekturę. Na terenie ogrodu znajduje się też źródło wody mineralnej „Maryja”.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w MuszynaHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Muszyna
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Małopolska
  4. Beskidy
  5. Muszyna