Domy i apartamenty wakacyjne w Solinie

Domy i apartamenty wakacyjne w Solinie

Rozpocznij wyszukiwanie 414 homes w Solina teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Solina

Główne atrakcje w w Solina

  • Jezioro Solińskie
  • Bieszczady
  • Zapora wodna
  • Uzdrowisko
  • Natura

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Solina, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Solina

470 złdla 12 paź - 19 paź
673 zł średnia roczna
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Solina

100%dla 12 paź - 19 paź
19% średnia roczna
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze apartamenty wakacyjne i domy w Solinie i okolicach

Apartamenty w górach i nad jeziorem

Domy i apartamenty w Solinie to doskonały wybór dla osób pragnących czerpać wszystko to, co najlepsze z wypoczynku w górach, a zarazem nad wodą. Noclegi w Solinie zlokalizowane są w pobliżu słynnej zapory wodnej, a także Jeziora Myczkowskiego, które łączy się z potężnym Zalewem Solińskim. Wybór apartamentu w tym rejonie to także dobry pomysł dla osób preferujących sporty wodne.

Apartamenty wakacyjne w sercu uzdrowiska

Alternatywą dla Soliny może być położony w pobliżu Polańczyk, który również cieszy się renomą uzdrowiska. Ta malownicza wieś zawdzięcza swój status naturalnym źródłom wód nasyconych cennymi pierwiastkami, które przyciągają osoby cierpiące z powodu chorób układu oddechowego i moczowego. Apartamenty wakacyjne w Polańczyku to także doskonała baza wypadowa dla wielbicieli Bieszczad. W Polańczyku znajduje się również kąpielisko otoczone zielonymi wzgórzami.

Zaciszne noclegi na uboczu

Dla osób poszukujących odpoczynku od miejskiego zgiełku w zaciszu przyrody najlepszym wyborem będą apartamenty w niewielkiej miejscowości oddalonej nieco od Jeziora Solińskiego. Ciekawą propozycją mogą być apartamenty w domach utrzymanych w górskim stylu w Łobozewiu Górnym, a także w Wetlinie, Dwerniku czy Zatwarnicy położonych na skraju Bieszczadzkiego Parku Narodowego słynącego z dzikiej przyrody, a przede wszystkim bogatej fauny unikatowej na skalę całego kraju.

Jezioro Solińskie
Jezioro Solińskie

Położenie i komunikacja

Bieszczadzki kurort

Solina to malownicza miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z dużym górskim jeziorem i Bieszczadami. Ta niewielka osada i okoliczne miejscowości od kilku dekad cieszą się statusem kurortu. Nie bez przyczyny – Solina i jej okolice to miejsca, w których można korzystać z uroków wypoczynku nad wodą, przebywając w górach.

Niezwykłe jezioro otoczone wzgórzami

Jezioro Solińskie zwane także Zalewem Solińskim to wizytówka regionu. Ten nietypowy zbiornik wodny cechuje się znacznymi różnicami poziomu wody, a wahania mogą osiągać nawet 15 metrów. Dla mieszkańców zmiana poziomu tafli z dnia na dzień o metr nie jest niczym niezwykłym. Takie różnice wynikają z przepompowywania wody między pobliskimi jeziorami oraz przepływu Sanu.

Ciekawe miejsca i zabytki

Solina dla żeglarzy

Jezioro Solińskie to mekka zarówno początkujących, jak i zaawansowanych żeglarzy. Akwen zapewnia doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. Jezioro uchodzi za wyzwanie nawet dla doświadczonych żeglarzy ze względu na zmieniające się kierunki wiatru. Ponadto ciekawostkę stanowi dynamicznie zmieniający się poziom wody, do którego trzeba szybko się dostosować. Nietypowe warunki zapewnia również charakterystyczne ukształtowanie terenu w postaci urwistych zboczy, które wpływają na pojawianie się wietrznych niespodzianek.

Solina dla entuzjastów aktywnego wypoczynku

Oprócz uprawiania sportów wodnych rejon Soliny oferuje inne atrakcje dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. W okolicach Soliny i Polańczyka poprowadzono liczne piesze i rowerowe szlaki. Odwiedzający mogą wybrać się na wyprawę wokół Jeziora Myczkowskiego, a także wspiąć się na masyw Michałowca. Osoby wybierające apartamenty wakacyjne w pobliżu Bieszczadzkiego Parku Narodowego mogą również korzystać z uroku górskich wędrówek.

Zalesione zbocza nad jeziorem Solińskim
Zalesione zbocza nad jeziorem Solińskim
Zalew Soliński to strefa ciszy. Oznacza to, że jezioro wolne jest od motorówek i innych hałaśliwych łodzi

4 rzeczy do zrobienia w Solinie

1. Wizyta na niezwykłej zaporze wodnej

Ten wysoki na 82 m obiekt jest połączony z lokalną elektrownią. Z zapory można podziwiać zalew i majestatyczną przyrodę okalającą akwen. Od niedawna zaporę zdobi największy mural na świecie. Ciekawostkę stanowi fakt, iż do stworzenia ogromnych rysunków nie wykorzystano farb, lecz wysokociśnieniową myjkę. Mural powstał poprzez zmycie brudu ze skalnej powierzchni.

2. Podziwianie pionowego urwiska skalnego

W zakolu Sanu w okolicy wsi Myczkowce znajduje się długa na kilkaset metrów skalna ściana. Ten malowniczy pomnik przyrody o niemal pionowym nachyleniu upodobały sobie rzadko spotykane ptaki takie jak zimorodki o tęczowym ubarwieniu czy okazałe puchacze.

3. Rejs po jeziorze

Rejs statkiem turystycznym to atrakcja, która zachwyci zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Trasa kursujących co pół godziny statków biegnie w pobliżu niewielkich wysp. Z perspektywy jeziora można podziwiać dziką roślinność, gdyż w wielu miejscach do brzegu akwenu nie można dostać się od strony lądu.

4. Wizyta w drewnianych cerkwiach

W okolicy Soliny znajduje się kilka starych drewnianych cerkwi. Najbardziej znane świątynie tego rodzaju znajdują się w Bereźnicy Wyżnej i Górzance. Niepozorne z zewnątrz budowle kryją w sobie unikatowe ikony i płaskorzeźby.

Najpopularniejsze w Solina