Domy i apartamenty wakacyjne w Legnicy

Domy i apartamenty wakacyjne w Legnicy

Rozpocznij wyszukiwanie 58 homes w Legnica teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Legnica

Główne atrakcje w w Legnica

  • Legnica, Stare Miasto, Kamienice Śledziowe, Park Miejski w Legnicy, Kozi Staw, Mała Moskwa, Katedra św. Ap. Piotra i Pawła, Muzeum Miedzi

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Legnica

335 złdla 20 lip - 27 lip
385 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
kwi
maj
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Legnica

< 1%dla 20 lip - 27 lip
0% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
kwi
maj
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Legnicy

Noclegi w Legnicy

Legnica oferuje pokaźną bazę noclegową na Starym Ratuszu, w okolicy katedry św. Ap. Piotra i Pawła, blisko Wyspy nad Kozim Stawem i dworca kolejowego. Dużą ofertę noclegów znajdziemy na dzielnicy Fabrycznej w północno zachodniej części miasta oraz dzielnicy Tarninów sięgającej aż do Parku Miejskiego. Tarninów i Śródmieście mogą okazać się ciekawą opcją ze względu na zabytki i udogodnienia dla turystów, bary, restauracje, sklepy, Park Miejski z Palmiarnią oraz placem zabaw. Poza centrum znajdziemy kilka ofert noclegowych przy ul. Chojnowskiej, na Bielanach oraz na osiedlu Piątnica.

Apartamenty wakacyjne w Legnicy

W Legnicy przeważa oferta apartamentów wakacyjnych w zabudowie kamienicznej i budynkach mieszkalnych. Kwatery w południowej części Tarninowa to głównie kamienice z początku XX w. zaś w dzielnicy Fabrycznej przeważają kamienice robotnicze z XIX w. Największy wybór będą mieli podróżujący w dwójkę lub w trzy i cztery osoby np. rodziny. Grupy 5-6-osobowe nie będą miały problemu z zarezerwowaniem noclegu. Mieszkania i pokoje są dobrze wyposażone, wszystkie oferują gościom dostęp do Internetu i parking, a niektóre z nich ogród lub balkon z widokami.

Wakacje w Legnicy

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Stare miasto

Zabytkowe Stare Miasto to jedna z perełek Legnicy, w którym łączy się architektura średniowieczna, renesansowa, barokowa, a także neoklasycystyczna. Zwiedzanie zaczynamy od ceglanego Zamku Piastowskiego, do którego wejdziemy przez średniowieczną bramę wjazdową z misternymi medalionami i zdobieniami renesansowymi. Średniowieczny klimat czuć przy wznoszącej się ceglanej wieży Bramy Głogowskiej, a także na placu Katedralnym dzięki majestatycznej katedrze św. Ap. Piotra i Pawła przebudowanej w stylu neogotyckim. Wyjątkowego charakteru dodają specyficzne, wąskie i różnokolorowe Kamienice Śledziowe zdobione motywami roślinnymi, medalionami i herbami.

Park Miejski w Legnicy

Główne miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców Legnicy i odwiedzających miasto turystów. Rozpoczyna się w obrębie Starego Miasta i ciągnie się przez lewy brzeg rzeki Kaczawa. W części północnej znajduje się Wenecja, czyli Kozi Staw otoczony zielenią z wyspą obsadzoną wysokimi wierzbami. Aleja spacerowa parku otoczona jest koronami lip, buków i dębów oraz cennych pomników przyrody. Prowadzi Aleją Orła białego przez palmiarnię z rzadko spotykaną roślinnością zorganizowaną według ogrodów tematycznych oraz muszlę koncertową, której estrada gości latem artystów.

Podróżujący i aktywności

Legnica dla rodzin

Legnica to miasto kultury, które oprócz historycznych zabytków oferuje niezliczone atrakcje dla dzieci. Park Miejski to jedno z ulubionych miejsc dla najmłodszych. Znajdują się tutaj palmiarnia z egzotyczną roślinnością, wystawa ptaków i kolorowych papug, plac zabaw, a także skatepark i alejki przystosowane do jazdy na desce lub łyżworolkach. O rozrywkę nietrudno w Nibylandii, gdzie znajdziemy salę zabaw i basen oraz w Parku Rozrywki Play City, dużym kompleksie z gokartami, ścianką wspinaczkową, salonem gier i miejscem na bitwy laserowe.

Legnica dla miłośników aktywnego wypoczynku

Oprócz spacerów i odpoczynku w Parku Miejskim, warto pójść na osiedle Kopernika, gdzie znajduje się Park Bielański. Jeśli nawet podczas urlopu nie rezygnujemy z codziennych treningów, możemy skorzystać ze Street Workout Parku. Z kolei miłośnicy przyrody znajdą swoje miejsce w zabytkowym Lasku Złotoryjskim, szczególnie pięknym jesienią, w którym można odpocząć spacerując i delektując się ciszą i spokojem. W upalne dni warto udać się na ul. Kąpielową 1, na której znajduje się kąpielisko Kormoran ze strzeżonymi plażami, boiskiem i wypożyczalnią sprzętów wodnych oraz zjeżdżalnią.

Wojska radzieckie przebywały w Legnicy przez 48 lat i dopiero w 1993 r. zajmowana przez nich część miasta zwana Kwadratem została włączona ponownie do Polski.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Legnicy

1. Spacer po Kwadracie

Spacer po Małej Moskwie, czyli willowej części Tarninowa, kompleksach zajętych przez wojska radzieckie, w których zamieszkiwali żołnierze z rodzinami i do których Polacy nie mieli dostępu aż do 1993 r.

2. Spacer po Parku Miejskim

Legnica otrzymała miano zielonego miasta, między innymi dzięki słynnemu Parku Miejskiemu. Spacer aleją lipową należy do pozycji obowiązkowych, jeśli odwiedzamy Legnicę.

3. Odwiedź Muzeum Miedzi

Muzeum znajduje się w ciekawym architektonicznie zabytkowym pałacu opatów cysterskich. Tutaj poznasz historię Legnicy, zobaczysz, jak wygląda współczesne złotnictwo oraz wszystko związane z wydobywaniem i przetwarzaniem miedzi.

4. Poskacz w Jump Heaven

Jeśli lubisz nietypowe atrakcje i mnóstwo zabawy, odwiedź park trampolin Jump Heaven. Skakanie rekreacyjne lub akrobatyczne umożliwia 80 różnych trampolin w tym skośnych oraz tory przeszkód.

5. Podziwiaj panoramę Legnicy z wieży Kościoła Mariackiego

Zabytkowy, jedyny w Legnicy kościół ewangelicko-augsburski z ciekawym wnętrzem umożliwia wejście na jedną z wież i sfotografowanie miasta z góry.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej