Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra

Główne atrakcje w w Jelenia Góra

  • Karkonosze
  • Piesze wędrówki
  • Aktywny wypoczynek
  • Uzdrowisko

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Jelenia Góra

394 złdla 10 cze - 17 cze
501 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Jelenia Góra

50%dla 10 cze - 17 cze
54% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty i domy wakacyjne w Jeleniej Górze

Apartamenty wakacyjne blisko Cieplic

Jedną z atrakcji Jeleniej Góry są Cieplice słynące z wód termalnych. Osoby pragnące korzystać z dobrodziejstw jeleniogórskiego uzdrowiska mogą rozważyć wybór apartamentów wakacyjnych w okolicach Cieplic. Obiekty noclegowe w tej okolicy zapewniają możliwość korzystania z parkingu, a także dysponują w pełni wyposażoną kuchnią.

Domy wakacyjne w sercu Jeleniej Góry

Planując zwiedzanie zabytków Jeleniej Góry, warto wybrać domy wakacyjne położone w centrum miasta. Obiekty w tej okolicy są często usytuowane w starych budynkach wpisujących się w zabytkowy charakter starówki. Domy wakacyjne w centrum Jeleniej Góry zapewniają możliwość korzystania z Internetu oraz są otwarte na przyjazd osób ze zwierzętami.

Widok na Jelenią Górę
Widok na Jelenią Górę

Położenie i komunikacja

Położenie Jeleniej Góry

Jelenia Góra to miasto w województwie dolnośląskim, położone malowniczo w Kotlinie Jeleniogórskiej. Miasto otoczone jest górami: od południowej strony znajdują się Karkonosze, od północnej Góry Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, a od zachodu Góry Izerskie. W centrum miasta zbiegają się dwie rzeki: Kamienna i Bóbr.

Dojazd do Jeleniej Góry i komunikacja na miejscu

Jelenia Góra jest ważnym drogowym węzłem komunikacyjnym, dlatego bez problemu można tu dojechać komunikacją autobusową lub własnym autem. Amatorzy podróży koleją mogą dotrzeć do Jeleniej Góry na jeden z czterech dworców kolejowych. Po mieście można przemieszczać się korzystając z 26 linii autobusowych. W Jeleniej Górze znajduje się lotnisko sportowe, które dysponuje ofertą czarterowych lotów krajowych i zagranicznych. Godne polecenia są wypożyczalnie rowerów, dzięki którym łatwo można poruszać się po mieście i okolicy, korzystając z sieci tras dla rowerzystów.

Warto wiedzieć

Klimat Jeleniej Góry

Klimat w Jeleniej Górze jest zbliżony do tego występującego na terenach podgórskich. Wieją tu wiatry z zachodu i południa. Lato trwa około 70 dni i zaczyna się średnio 15 czerwca. Opady deszczu występują tu częściej niż w innych regionach kraju. Średnie roczne opady to aż 650 mm.

Kiedy najlepiej odwiedzić Jelenią Górę?

Najlepszy czas na odwiedzenie tej malowniczej okolicy to lipiec i sierpień, ale i jesień jest tu wyjątkowo piękna. Wielbiciele górskich wypraw poza sezonem doceniają jesienne wędrówki ze względu na spektakularne widoki i mniejszą ilość turystów na szlakach.

Śląskie Kamienie to szczyt w Sudetach o charakterystycznym warstwowym kształcie, przez który przebiega granica Polski z Czechami. Legenda mówi o śmierci w tym miejscu młodej dziewczyny, stąd nazwa «Kamienie Dziewczęce».
Starówka w Jeleniej Górze
Starówka w Jeleniej Górze

5 rzeczy do zrobienia w Jeleniej Górze

1. Zwiedzanie zamku Chojnik

Podczas pobytu w Jeleniej Górze warto odwiedzić zamek, który znajduje się na szczycie karkonoskiej góry Chojnik na wysokości 623 m n.p.m. Nagrodą za półgodzinną wspinaczkę jest niezwykły widok na panoramę okolicy. Od południowo-wschodniej strony widać urwisko opadające do Piekielnej Doliny. Warownia usytuowana jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Historia zamku i jego mieszkańców była inspiracją dla wielu legend i utworów literackich. Najbardziej znana jest legenda o Księżniczce Kunegundzie, córce właściciela zamku i rycerzach ubiegających się o jej rękę. Na dziedzińcu zamkowym znajduje się szesnastowieczny pręgierz, a jedną z atrakcji jest możliwość strzelania z kuszy.

2. Odwiedzić Cieplice

Cieplice to część Jeleniej Góry, będąca uzdrowiskiem znanym z najcieplejszych w Polsce wód leczniczych. Ich temperatura osiąga nawet 86 stopni Celsjusza. Na terenie uzdrowiska znajdują się sanatoria i zakłady przyrodolecznicze. Niezwykłą atrakcję stanowią termy, w których wykorzystuje się gorące źródła. Duże wrażenie robi też kąpiel na dworze, gdy temperatura otoczenia spada poniżej zera. Rodziny z dziećmi chętnie spędzą czas w nowoczesnym kompleksie basenów. Atrakcyjność Cieplic wzbogaca ciekawa, zabytkowa architektura uzdrowiskowa i bliskość Karkonoskiego Parku Narodowego.

3. Zwiedzić Muzeum Przyrodnicze

Znajdujące się w centrum miasta Muzeum Przyrodnicze to miejsce pełne atrakcji. Na dwóch kondygnacjach przedstawione są sceny rodzajowe z ptakami w roli głównej. Podczas spaceru po muzeum słychać trele i śpiewy ptaków. Oprócz tego znajdują się tu bogate zbiory minerałów, skamieniałości, muszli, poroży i przekrojów drzew. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, a ciekawa ekspozycja ma duże walory edukacyjne. Warto wiedzieć, że w soboty wstęp jest bezpłatny.

4. Zwiedzić pałac i park w Łomnicy

W odległości 5 km od Jeleniej Góry znajduje się barokowy pałac. Do tej imponującej rezydencji przynależy również piękny park. Można wypożyczyć tu rowery i poznać to romantyczne miejsce przemierzając je na jednośladach. W rodzinnej posiadłości jej właściciele udostępniają do zwiedzania wnętrza, park i zabudowania folwarczne, w których znajduje się restauracja i piekarnia. Co ciekawe, można kupić tu produkty regionalne. Klimat tego miejsca bez wątpienia urzeka harmonią i przenosi w minione czasy.

5. Wyprawa do Karkonoskiego Parku Narodowego

Podczas pobytu w Jeleniej Górze warto wybrać się do pobliskiego Karkonoskiego Parku Narodowego. Kompleks powstał w 1959 roku i obejmuje północne stoki Karkonoszy, górę Chojnik i wodospad Szklarki. Park zapewnia wyjątkowe atrakcje krajobrazowe. Do najciekawszych można zaliczyć wodospady Kamieńczyk i Szklarkę. Szklarka usytuowana jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13 metrów wysokości. Kamieńczyk natomiast cechują trzy nierówne progi o całkowitej wysokości 27 metrów. Baśniowych widoków dostarczają Śnieżne Kotły – skalne formacje polodowcowe. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w parku żyje aż 40 gatunków ssaków. Warto wypatrywać w szczególności nietoperzy, muflonów, bobrów i saren. Ponadto można spotkać tu aż 90 gatunków ptaków, a wśród nich bardzo rzadko widywane cietrzewie i głuszce.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra

Ile średnio kosztowało wynajęcie apartamentu wakacyjnego w Jelenia Góra w poprzednim roku?

Patrząc na nasze dane, Jelenia Góra oferuje noclegi kosztujące średnio 316 zł za noc, to dosyć drogo jak na to miasto w Polska.

W których miesiącach najwięcej zaoszczędzimy na wynajmie wakacyjnym?

Jeśli chcesz jak najwięcej zaoszczędzić na urlopie w Jelenia Góra, wybierz się tam w kwietniu (290 zł średnio za noc), październiku (302 zł), lub wrześniu (304 zł), aby zapłacić najkorzystniejszą cenę za nocleg.

W których miesiącach zapłacimy najwięcej za urlop w Jelenia Góra?

Jeśli szukasz apartamentów wakacyjnych w Jelenia Góra, najdroższymi miesiącami są, w kolejności malejącej, styczeń, luty i marzec, ze średnimi cenami noclegów odpowiednio 350 zł, 345 zł, i 325 zł.

Jaka jest zazwyczaj dostępność apartamentów i domów wakacyjnych w Jelenia Góra?

Wakacje last minute są tutaj możliwe, ponieważ przeciętna dostępność apartamentów wakacyjnych w Jelenia Góra to 68 %, co jest powyżej średniej w tym miejscu, patrząc na dane z poprzedniego roku.

O jakiej porze roku dostępnych jest najwięcej ofert apartamentów wakacyjnych?

W ubiegłym roku, miesiącami z największą liczbą dostępnych apartamentów wakacyjnych w Jelenia Góra był luty, kwiecień i marzec, ze średnią dostępnością miejsc noclegowych odpowiednio 81 %, 75 % i 75 %. W ciągu tych trzech miesięcy będziesz miał możliwość zarezerwowania wymarzonego miejsca na wakacje.

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Noclegi w Jelenia Góra są najczęściej oblegane w następujących miesiącach: lipiec, ze średnią dostępnością noclegów 50 %. Następnie grudzień, ze średnią dostępnością noclegów 62 % i sierpień 62 %. Jednak, spokojnie, nawet podczas miesięcy, które są najbardziej popularne, średnia dostępność noclegów wynosi 58 %. Nie powinieneś mieć zatem problemów ze znalezieniem wymarzonego noclegu o każdej porze roku.

Ile apartamentów wakacyjnych w Jelenia Góra posiada w swojej ofercie Holidu?

W Jelenia Góra możemy Ci zaoferować szeroki wybór prawie 300 apartamentów wakacyjnych, na każdą kieszeń, dzięki współpracy z 4 lokalnymi i międzynarodowymi partnerami.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia GóraHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Jelenia Góra
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Dolny Śląsk
  4. Jelenia Góra