Domy i apartamenty wakacyjne w Karpaczu

Domy i apartamenty wakacyjne w Karpaczu

Rozpocznij wyszukiwanie 809 homes w Karpacz teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Karpacz

Główne atrakcje w w Karpacz

  • Śnieżka
  • Świątynia Wang
  • Sporty zimowe
  • Trekking
  • Anomalie grwaticayjne

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Karpacz, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Karpacz

416 złdla 15 cze - 22 cze
1513 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Karpacz

90%dla 15 cze - 22 cze
85% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne i domki w Karpaczu

Apartamenty wakacyjne w Karpaczu doskonałe dla rodzin

Osoby ceniące spokój, ciszę i malowniczy widok z okna wprost na góry mogą rozważyć wybór apartamentu na terenie Bierutowic, czyli jednej z dzielnic Karpacza graniczącej z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Ta lokalizacja to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, bowiem można znaleźć tu obiekty przystosowane do potrzeb najmłodszych w postaci placu i pokoju zabaw czy ogrodu. Dodatkowe atuty noclegów w tej lokalizacji to parkingi, baseny czy sauny.

Domki dla narciarzy z licznymi udogodnieniami

Najlepszym miejscem dla narciarzy będzie wybór domku lub apartamentu w pobliżu stoku. W Karpaczu panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych dzięki licznym wyciągom. Można więc rozważyć nocleg w pobliżu Wyciągu na Kopę, Białego Jaru czy Karpatki. By jeszcze lepiej poczuć górski klimat warto zdecydować się na domek o klasycznej drewnianej architekturze. W tym przypadku również można spodziewać się udogodnień takich jak parking, ogród czy plac zabaw. Taki nocleg to doskonały wybór dla dużej rodziny. Dodatkowy atut stanowi możliwość zabrania ze sobą czworonoga.

Świątynia Wang w Karpaczu
Świątynia Wang w Karpaczu

Położenie i komunikacja

Położenie Karpacza

Karpacz to miasto w Sudetach Zachodnich w województwie dolnośląskim. Malownicze położenie w Karkonoszach sprawia, że Karpacz to doskonałe miejsce dla wielbicieli górskich wędrówek i aktywnego zimowego wypoczynku. Miasto znajduje się u podnóża Śnieżki, której wysokość przekracza 1600 m n. p. m. Karpacz leży wzdłuż pełnej górskich zakrętów drogi, a zmiany wysokości w obrębie miasta obrazuje fakt, iż jego dolna część znajduje się 550 m n.p.m., zaś górna aż 900 m n.p.m.

Dojazd do Karpacza

Do Karpacza z różnych części kraju można dojechać na kilka sposobów. Najszybszy to bez wątpienia samochód i autostrada A4. Choć do Karpacza nie można bezpośrednio dostać się pociągiem, z odległych krańców Polski można dojechać koleją do pobliskiej Jeleniej Góry, a następnie przesiąść się w jeden z autobusów kursujących do Karpacza. Tę trasę można pokonać w około 20 minut.

Wakacje w Karpaczu

Ciekawe miejsca i zabytki w Karpaczu Karpacz pełen atrakcji dla rodzin

Karpacz to doskonałe miejsce, by pokazać dzieciom uroki białego szaleństwa. Najlepsze miejsca, w których można postawić pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie to wyciągi Baby-Lift i Bambino-Ski, a także Stok Rodzinny. Zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice, będą zachwyceni wizytą w Miejskim Muzeum Zabawek, które kryje w sobie ponad dwa tysiące eksponatów. Można zobaczyć tu porcelanowe lalki czy urocze misie. Nieco starsze dzieci będą zachwycone salą kolejnictwa, w której można podziwiać miniaturowe kolejki, a także trzymetrowy wagon towarowy. Kolejna atrakcja dla najmłodszych to Park Bajek, który oprócz bajkowej ścieżki kryje w sobie tor pontonowy i liczne gry wodne dla maluchów.

Karpacz dla aktywnych latem i zimą

Karpacz to miasto doskonale przystosowane do potrzeb osób ceniących aktywny wypoczynek. Zimą warto skorzystać z kilkunastu ośrodków narciarskich ze Stacją Narciarską Biały Jar i Kompleksem Narciarskim Kopa na czele. Poszczególne ośrodki dysponują wyciągami o długości od 80 do ponad 900 metrów. Ponadto na terenie miasta można przez cały rok korzystać z lodowiska i aquaparków. Wielbiciele prędkości z pewnością chętnie spróbują swoich sił na letnim torze saneczkowym. Bez względu na porę roku Karpacz z otaczającymi go Karkonoszami stanowi doskonały rejon do dla fanów pieszych wycieczek. Malownicze krajobrazy można podziwiać wędrując aż siedmioma trasami. Do najciekawszych należy zielony szlak prowadzący obok Świątyni Wang.

W Karpaczu znajduje się najwyżej położona ulica w kraju. Droga sięga szczytu Śnieżki, która ma ponad 1600 m wysokości.
Schronisko Samotnia w Karpaczu
Schronisko Samotnia w Karpaczu

5 rzeczy do zrobienia w Karpaczu

1. Wizyta w Świątyni Wang

Świątynia Wang to jeden ze znaków rozpoznawczych Karpacza. Ta niezwykła budowla powstała w Norwegii ponad 700 lat temu i dotarła w Karkonosze drogą wodną. Obiekt z czasów Wikingów można zobaczyć podczas wspinaczki na Śnieżkę. Ciekawostkę stanowi fakt, iż drewniane elementy budowli połączono bez zastosowania gwoździ. Warto przyjrzeć się specjalnym drewnianym złączom, a także niezwykłym rzeźbom smoków, Wikingów i dzikich zwierząt.

2. Podziwianie zapory na Łomnicy

Spacerując czerwonym szlakiem można spodziewać się nie tylko pięknych krajobrazów, lecz także zapory na rzecze Łomnicy. Ta niezwykła górska rzeka płynie przez miasto, tworząc liczne kaskady, a także przełom w postaci wodospadu.

3. Wspinaczka na Śnieżkę

Śnieżka to niewątpliwie symbol Karkonoszy, więc warto wybrać się na ten szczyt należący do Korony Gór Polskich. Na Śnieżkę można dotrzeć czerwonym, żółtym lub czerwonym szlakiem. Warto wybrać najlepszą trasę dopasowaną do własnej kondycji. Przy dobrej pogodzie widoczność ze szczytu sięga nawet dwustu kilometrów.

4. Oko w oko z legendami Himalajów

W sercu Karpacza znajduje się Skwer Zdobywców otoczony deptakiem – ulicą Konstytucji 3 Maja. Można zobaczyć tu odlew buta lub raków legendarnych himalaistów takich jak Maciej Berbeka, Wanda Rutkiewicz czy Jerzy Kukuczka. Ponadto można podziwiać tablicę stanowiącą upamiętnienie pierwszego wejścia na Mount Everest zimą, którego dokonali polscy himalaiści.

5. Sprawdzenie anomalii grawitacyjnej

Na ulicy Strażackiej w Karpaczu odnotowano niezwykłe zjawisko, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Na tej niepozornej trasie samochody, a także ciecze wydają się poruszać pod górę. Jak to możliwe? Według badaczy w tym miejscu grawitacja jest słabsza o 4%. Dodatkowo dochodzi do złudzenia optycznego ze względu na drogę prowadzącą w górę rzeki, jednak w rzeczywistości obniżającą się w ku dolinie.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Karpacz

Jaka jest średnia cena za noc domów i apartamentów wakacyjnych w Karpacz?

Biorąc pod uwagę nasze dane, Karpacz oferuje noclegi kosztujące średnio 382 zł za noc, to dosyć drogo jak na to miasto w Polska.

Kiedy są najlepsze oferty noclegowe w Karpacz?

Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi, miesiącami najbardziej budżetowymi w Karpacz są październik, czerwiec i kwiecień, ze średnią ceną za noc odpowiednio 338 zł, 338 zł i 338 zł.

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop w Karpacz?

Jeśli szukasz apartamentów wakacyjnych w Karpacz, najdroższymi miesiącami są, w kolejności malejącej, styczeń, luty i grudzień, ze średnimi cenami noclegów odpowiednio 511 zł, 457 zł, i 416 zł.

Jaka jest zazwyczaj dostępność apartamentów wakacyjnych w Karpacz?

Wakacje last minute są tutaj możliwe, ponieważ przeciętna dostępność apartamentów wakacyjnych w Karpacz to 58 %, co jest powyżej średniej w tym miejscu, patrząc na dane z poprzedniego roku.

O jakiej porze roku dostępnych jest najwięcej ofert apartamentów wakacyjnych?

Najlepsze miesiące na znalezienie dostępnych noclegów w Karpacz to kwiecień (ze średnią dostępnością miejsc noclegowych 83 % w ubiegłym roku), wrzesień (73 %) i październik (67 %). W ciągu tych trzech miesięcy będziesz miał możliwość znalezienia idealnego miejsca na urlop.

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Patrząc na dane z ubiegłego roku, miesiące z najmniejszą liczbą dostępnych apartamentów wakacyjnych w Karpacz to, w kolejności luty (ze średnią dostępnością noclegów 28 %), styczeń (33 %) i grudzień (47 %).

Ile domów i apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Karpacz?

Holidu oferuje około 800 apartamentów wakacyjnych w Karpacz od 6 różnych partnerów. Z nami znajdziesz swój idealny apartament na wakacje!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej