Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie

Główne atrakcje w w Stronie Śląskie

  • Sudety Południowo-Wschodnie
  • Masyw Śnieżnika
  • Śnieżnicki Park Krajobrazowy
  • Jaskinia Niedźwiedzia

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Stronie Śląskie

472 złdla 10 cze - 17 cze
576 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Stronie Śląskie

< 1%dla 10 cze - 17 cze
0% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Stroniu Śląskim

Kwatery u podnóża Sudetów

W naszej ofercie znajdziecie zakwaterowanie zarówno w samym Stroniu Śląskim, jak również okolicznych miejscowościach. Kwatery zapewniają gościom wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych atrakcji. Z obiektów noclegowych położonych w południowej części miejscowości można wygodnie dotrzeć do przystanku autobusowego, zaś zakwaterowania znajdujące się w północnej części tej miejscowości znajdują się w pobliżu Centrum Edukacji Turystyki i Kultury oraz krytej pływalni. W pobliżu znajdują się też kwatery w takich lokalizacjach jak Młynowiec, Morawka, Sienna, Bolesławów, Janowa Góra czy Międzygórze.

Wypoczynek w gronie bliskich na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu oraz sieci połączeń ze Stronia Śląskiego łatwo jest dotrzeć do każdego zakątka otaczającego go powiatu kłodzkiego. Na całym terenie miejscowości znajdziecie różne rodzaje zakwaterowań: od kameralnych mieszkań dla dwojga po większe, przeznaczone dla średnich i liczniejszych grup obiekty noclegowe, w sam raz dla rodzin z dziećmi. Do waszej dyspozycji pozostają zarówno liczne zabudowania wolnostojące, jak i wygodne kwatery w ośrodkach o zróżnicowanym standardzie. Możecie liczyć na dostęp do Internetu oraz miejsca parkingowe.

Wakacje w Stroniu Śląskim

Położenie i komunikacja

Najbardziej lesista gmina w Polsce

Licząca niecałe sześć tysięcy stałych mieszkańców miejscowość Stronie Śląskie leży w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, po północnej stronie masywu Śnieżnika. Lądek-Zdrój znajduje się w odległości zaledwie 6,5 km, a do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego można dotrzeć samochodem w niecałe pół godziny. Rezerwat przyrody Jaskinia Niedźwiedzia jest oddalony od Stronia Śląskiego o jedyne 8 km, zaś Bystrzyca Kłodzka około 25 km. Do położonego nieco bardziej na północny-wschód Kłodzka można wygodnie dojechać samochodem w około pół godziny.

Raj dla miłośników gór

Z uwagi na swoje niezwykłe walory geograficzno-przyrodnicze, Stronie Śląskie cieszy się popularnością wśród turystów przez okrągły rok, nie tylko jako baza wypadowa do pieszych wędrówek na Masyw Śnieżnika. W okresie zimowym można skorzystać doskonale rozwiniętej infrastruktury narciarskiej na Czarnej Górze oraz około 300 km tras do narciarstwa biegowego. W sezonie letnim na zwolenników aktywnego wypoczynku czekają liczne trasy spacerowe oraz rowerowe. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce obfitujące w propozycje pozwalające ciekawie spędzić czas zarówno we dwoje, w towarzystwie przyjaciół, jak i w rodzinnym gronie z dziećmi.

Podróżujący i aktywności

Stronie Śląskie dla miłośników narciarstwa

Stronie Śląskie to malownicza górska miejscowość, stanowiąca nie tylko świetny punkt startowy do wędrówek po Sudetach, ale i doskonałą bazę wypadową do uprawiania narciarstwa zarówno zjazdowego, jak i biegowego. Czarna Góra w Siennej oferuje blisko dziesięć kilometrów zjazdowych tras narciarskich o znakomicie rozwiniętej infrastrukturze, obejmującej trzy wyciągi krzesełkowe, siedem talerzykowych i trzy taśmy bieżne dla początkujących. Stacja narciarska Kamienica dysponuje wyciągiem krzesełkowym i trzema talerzykowymi. Zwolennicy narciarstwa biegowego mają do wyboru ponad 300 kilometrów ratrakowanych tras, z których aż 70 km znajduje się po polskiej stronie.

Stronie Śląskie dla miłośników dzikiej przyrody

W rejonie Stronia Śląskiego – najbardziej lesistej gminy w Polsce – leży rezerwat przyrody „Jaskinia Niedźwiedzia”, który obfituje w ciekawe i rzadkie rośliny leśne. Jego najcenniejszą częścią jest sama Jaskinia Niedźwiedzia we wnętrzu wniesienia Stroma. Na szczycie Śnieżnika, najwyższego wzniesienia w polskiej części Sudetów Wschodnich, znajduje się florystyczny rezerwat przyrody „Śnieżnik Kłodzki”. W okolicy Bielic warto odwiedzić rezerwat przyrody Puszcza Śnieżnej Białki na wschodnim zboczu szczytu Iwinki w najdzikszym rejonie w całych Sudetach, gdzie zachowały się ponad 150-letnie buki i jawory.

Leżąca na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego Gmina Stronie Śląskie jest najbardziej lesistą gminą w kraju.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Stroniu Śląskim

1. Odwiedźcie Kościół Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa

Kościół parafialny znajduje się w centrum miasta i leży na wzniesieniu, które dominuje nad miastem. Jest to atrakcyjna wizualnie budowla bazylikowa, nosząca cechy gotyku śląskiego. Pierwszy drewniany kościół w tej okolicy wzniesiono już w XIII wieku, a współczesny budynek pochodzi z XVIII wieku. Wnętrze kościoła jest bogato wyposażone, głównie w stylu barokowym oraz neobarokowym.

2. Złóżcie wizytę w dawnej stacji kolejowej

Zabytkowy budynek nieczynnej od 2004 roku stacji kolejowej w Stroniu Śląskim znajduje się przy ulicy Kościuszki 18. Zarówno stacja, jak i budynki towarzyszące pochodzą z 1897 roku – wówczas kolej połączyła Stronie z pobliskim Kłodzkiem. Na końcu torów kolejowych można podziwiać ceglano-drewnianą wieżę ciśnień z 1909 roku, a także dobrze zachowany żuraw przeładunkowy. Obecnie w budynku działa Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury.

3. Odpocznijcie nad zalewem w Starej Morawie

Strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, pole namiotowe, a także molo i pomosty z wieżą widokową – zalew w Starej Morawie zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników letniego wypoczynku w promieniach słońca. Plażowicze mogą też skorzystać z bogatej oferty punktów gastronomicznych.

4. Wybierzcie się na wycieczkę do dawnej Kopalni Uranu

W latach 50. XX wieku we wsi Kletno działała tajna kopalnia uranu. Od 2002 roku działa na tym terenie podziemna trasa turystyczna w jednej ze sztolni. Zobaczyć tam można wiele atrakcyjnych miejscowych minerałów, między innymi fluoryt, ametyst czy kwarc.

5. Zajrzyjcie do Muzeum Ziemi

Prywatne Muzeum Ziemi w Kletnie prezentuje kolekcję minerałów i skamielin z całego świata, a także lokalne eksponaty z okolicznych gór. Wśród zbiorów można podziwiać między innymi odciski łap dinozaurów z Gór Świętokrzyskich, a także skamieniałą florę sprzed milionów lat.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie ŚląskieHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Stronie Śląskie
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Dolny Śląsk
  4. Stronie Śląskie