Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój

Główne atrakcje w w Lądek-Zdrój

  • Góry
  • Wypoczynek w naturze
  • Szlaki piesze i rowerowe
  • Lokalny koloryt
  • Bogata historia

Inne rodzaje obiektów w Lądek-Zdrój, które mogą być interesujące:

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Lądek-Zdrój

443 złdla 1 kwi - 8 kwi
616 zł średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Lądek-Zdrój

< 1%dla 1 kwi - 8 kwi
63% średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Lądku Zdroju

Lądek Zdrój - idealne miejsce na relaks

Uzdrowisko Lądek Zdrój to doskonała lokalizacja na spokojny wypoczynek. Zachęcają do tego apartamenty wakacyjne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Te, które posiadają ogrody oraz miejsca parkingowe, znajdują się w okolicach ulic takich, jak Kościuszki lub Graniczna. Jeśli natomiast istotnym punktem wakacyjnego czasu jest spędzenie go z ukochanym psem, warto zapoznać się z mieszkaniami ulokowanymi w niedalekich miejscowościach, takich jak na przykład Stojków lub Bolesławów. Obie mieszczą się na południe od Lądku Zdroju.

Domy wakacyjne dla rodzin w okolicach Lądka Zdroju

Okolice Lądka Zdroju sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury. To doskonała okazja, aby rodzice mogli zabrać swoje pociechy w ten niezwykle malowniczy region Polski na niespieszne wakacje. Ciekawe i dobrze wyposażone domy wakacyjne znajdują się poza Lądkiem Zdrojem, w takich miejscowościach jak Kąty Bystrzyckie, Strachocin czy Stronie Śląskie. Lokalizacje te posiadają wygodne parkingi oraz obszerne ogrody, które będą wprost idealne do codziennych dziecięcych zabaw, zwłaszcza, że niektóre z nich wyróżniają się specjalnie przygotowanymi kącikami dla najmłodszych.

Położenie i komunikacja

Na skraju Dolnego Śląska

Lądek Zdrój to niezwykle urocze miasteczko ulokowane w województwie dolnośląskim. Leży ono 25 km na południe od Kłodzka na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 390 i 392. Aktualnie pociągi nie jeżdżą już do Lądka Zdroju, a dawna stacja funkcjonuje jako obiekt zabytkowy. Pociągi zastąpiła zastępcza autobusowa komunikacja kolejowa oraz PKS.

Lądek Zdrój - wyjątkowe położenie

Lądek Zdrój swoją atmosferę zawdzięcza ciekawemu ulokowaniu. Mieści się on na wysokości między 440 a 500 m n.p.m., a otaczają go łagodne szczyty Gór Złotych oraz Krowiarek. Gęste lasy dają możliwość jeżdżenia rowerami lub odbywania długich wędrówek. Góry Złote schodzą w dolinę rzeki Białej Lądeckiej, która stanowi naturalną granicę między nimi właśnie, a Masywem Śnieżnika. Lądek Zdrój może się także poszczycić piękną zabudową, bogatą historią oraz walorami leczniczymi.

Ciekawe miejsca i zabytki

Lądek Zdrój dla aktywnych

Miłośnicy gór z pewnością poczują się w Lądku Zdroju jak w domu. Niedalekie Góry Złote, zaliczające się do Sudetów Wschodnich, to ciągnące się na długości ponad 50 km, pełne atrakcji pasmo wzniesień. Na szlaku można się spodziewać wielu miejsc wartych odwiedzenia. Są to, przykładowo, piękna Jaskinia Radochowska, ruiny zamku Karpień, czy podziemna kopalnia arsenu i złota w Złotym Stoku. Niewątpliwym plusem tych gór jest ich słabe zaludnienie - sprzyja to wędrówkom w ciszy i spokoju. Pasmo Krowiarek i wędrówki po jego szczytach, to propozycja dla nieco mniej zaawansowanych piechurów. Poza górami, na turystów czekają także okoliczne szlaki rowerowe. Przez Lądek Zdrój przebiega kilka z nich, na przykład ten ze Stójkowa do Orłowca lub pętla obejmująca Wojtówkę i Wrzosówkę. To wyprawa na cały dzień.

Lądek Zdrój - urocze miasteczko uzdrowiskowe

Lądek Zdrój słynie przede wszystkim ze wód, które pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych i ortopedycznych. Trudno mówić o uzdrowisku, bez licznych budynków sanatoryjnych. Najbardziej okazałym z nich jest Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech", który położony jest w przestronnym ogrodzie z parkiem. Warto zwiedzić zarówno sam budynek, jak i jego okolice. Budowla powstała w XVII w. i była wzorowana na łaźniach tureckich w mieście Buda. Około sto lat po wzniesieniu, budynek przeszedł pierwsze przeobrażenia, w efekcie których nadano mu barokowy styl. Kunsztem i zdobieniami wyróżnia się elewacja oraz wysoka kopuła. We wnętrzu budynku ma swoje ujście źródło wody "Wojciech", które zasila basen oraz łaźnię w stylu tureckim. Otoczeniu budynku to piękny park z idealnie przystrzyżonymi trawnikami i klombami pełnymi kwiatów. To świetne miejsce na złapanie oddechu i totalny relaks. Lądek Zdrój był niegdyś niezwykle popularnym uzdrowiskiem. Leczyli się tu przedstawiciele świata kultury, sztuki i polityki, w tym Johann Wolfgang Goethe, Katarzyna Wielka, amerykański prezydent John Quincy Adams czy Józef Cyrankiewicz.

Lądek Zdrój trafił do filmu za sprawą reżysera Stanisława Barei. W kultowym "Misiu" pani na poczcie upiera się, że nie ma takiego miasta Londyn, ale jest "Lądek. Lądek Zdrój". Kwestia przeszła do historii polskiej kinematografii, jako jedna z najbardziej absurdalnych.

3 rzeczy do zrobienia w Lądku Zdroju

1. Wizyta w Arboretum im. Mieczysława Wilczkiewicza

To wspaniały ogród dendrologiczny, który może stać się scenerią odprężających spacerów. Posiada ławki, mostki oraz ścieżki i trawniki, a więc można pozwolić sobie na chwilę słodkiego lenistwa w otoczeniu strzelistych drzew. Arboretum można zwiedzać od maja do października.

2. Wspinaczka na Śnieżnik

Jest to najwyższy szczyt w Sudetach Wschodnich, ponieważ liczy sobie 1426 m n.p.m. Śnieżnik należy do Korony Gór Polski. Przechodzą przez niego trzy piesze szlaki turystyczne. Śnieżnik i cały Masyw Śnieżnika stanowi schronienie dla takich gatunków zwierząt jak salamandra plamista, cietrzew, muflon czy głuszec. Wspinaczka na Śnieżnik to wycieczka na cały dzień, która przyniesie wiele satysfakcji.

3. Skansen Gotwaldówka

W Kątach Bystrzyckich, zaledwie 8 km od Lądka Zdroju, mieści się ciekawy skansen. W jego obrębie znajdziemy dawne gospodarstwa z regionu Sudetów Wschodnich. Obiektom na świeżym powietrzy towarzyszą tematyczne wystawy dotyczące na przykład historii i kultury Sudetów.

Najpopularniejsze w Lądek-Zdrój

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-ZdrójHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Lądek-Zdrój
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Dolny Śląsk
  4. Lądek-Zdrój