Domy i apartamenty wakacyjne w Bolesławcu

Domy i apartamenty wakacyjne w Bolesławcu

Rozpocznij wyszukiwanie 41 homes w Bolesławiec teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Bolesławiec

Główne atrakcje w w Bolesławiec

  • Dolny Śląsk, Ceramika, Architektura, Zamki i pałace, Święto Ceramiki

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Bolesławiec

324 złdla 27 kwi - 4 maj
391 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
paź
lis
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Bolesławiec

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
paź
lis
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Bolesławcu

Niezrównana ceramika

Stary piastowski gród, który zachwycił cały świat swoją nieśmiertelną kamionką. Mowa o jednym z najciekawszych miast Dolnego Śląska – Bolesławcu. Najwięcej domów i apartamentów wakacyjnych znajdziecie w obrębie starego miasta i tu też najlepiej się zatrzymać, by wychodzić z zakwaterowania prosto na uroczy bolesławiecki rynek. Jeśli chcecie poznać bliżej dolnośląską prowincję, zatrzymać możecie się także w okolicznych miejscowościach – w Kruszynie, gdzie znajduje się okazały kompleks pałacowy, zacisznych Łaziskach, obok których znajdują się Pokutujące Skały, lub w zielonych Łąkach.

Kawa w kamionce

Przyjeżdżając do Bolesławca, nie musicie się martwić o komfortowy nocleg. Czekają tu na Was przytulne domy gościnne oraz nowocześnie urządzone apartamenty. Zamieszkać możecie tu nawet w okazałej...piramidzie strzeżonej przez Sfinksa. Oferta noclegowa skierowana jest przede wszystkich do par i grup 4- lub 6-osobowych. Domy i apartamenty w Bolesławcu są wyposażone we wszystko, czego możecie potrzebować podczas Waszego pobytu: dostęp do internetu przez Wi-Fi, kuchnię, parking i TV. Większe obiekty oferują gościom obszerne tarasy oraz ogród z przestrzenią rekreacyjną. Możecie też być pewni, że kawę wypijecie w najlepszej bolesławieckiej ceramice.

Wakacje w Bolesławcu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Malowniczy Dolny Śląsk

Przez miasto przepływa Bóbr. W przeszłości tereny Bolesławca zamieszkiwało plemię Bobrzan. W granicach miasta wznosi się okazały, zabytkowy wiadukt nad Bobrem. Na północ od Bolesławca rozciągają się terenu przepięknego Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie można m.in. podziwiać...wydmy lądowe. Miasto słynie z wyrabianej z kamionki zdobionej ceramiki. Najczęściej przybiera ona granatowo-białe barwy. Narodziny rzemiosła były możliwe dzięki pokaźnym złożom gliny, występującym w okolicy.

Ceramiczny gród

Perełką Bolesławca jest przepięknie odrestaurowany rynek z rzędem kolorowych barokowych kamieniczek oraz XVIII-wieczny ratuszem z piękną wieżą. Ceramiczne dziedzictwo miasta widoczne jest tu na każdym kroku. Znajdziecie tu liczne kramy i sklepy z najlepszymi bolesławieckimi wyrobami, po które zgłaszają się zachwyceni odbiorcy z całego świata. Stare miasto zdobi efektowna fajansowa ławka. Starówkę zaś okalają zachowane fragmenty murów obronnych i planty. Do czasów dzisiejszych zachowała się XIV-wieczna baszta, w której obecnie mieści się siedziba Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego. Tuż obok znajdują się uwielbiane przez mieszkańców i turystów bolesławieckie termy.

Podróżujący i aktywności

Bolesławiec dla miłośników kultury i sztuki

Jeśli interesujecie się designem, nie ma możliwości, byście nie pojawili się w Bolesławcu. Najlepiej podczas dorocznego Święta Ceramiki, które odbywa się w sierpniu. Jeśli jednak Wasz kalendarz festiwalowy jest zbyt przepełniony, zajrzeć tu możecie w dowolny weekend i zanurzyć się w fascynującym świcie bolesławieckiej ceramiki oraz fajansu. A dowiedzieć można się tu absolutnie wszystkiego na temat rzemiosła, które obecne jest na bolesławieckich ziemiach nieprzerwanie od końca XIV w.! Przystanek w Muzeum Ceramiki to oczywisty punkt podczas zwiedzania. W proces produkcji możecie bezpośrednio zagłębić się w Żywym Muzeum Ceramiki, a całym mieście znajdziecie wiele punktów, gdzie można wziąć udział w warsztatach wyrobu ceramiki.

Bolesławiec dla miłośników architektury

Bolesławiec ujmie Was już od pierwszych kroków zwiedzania. Bardzo możliwe, że pierwsze dwie godziny spędzicie na odkrywaniu elementów zdobiących wyjątkowy ratusz. Składa się on aż z trzech budynków o barokowym charakterze z elementami gotyckimi oraz wyjątkowej wieży. Kawałek dalej Wasze oczy skuszą gustowne lukarny kamieniczek, chyba że szybciej dojrzycie wyróżniającą się na tle pastelowych fasad ciemną Bazylikę Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja. Gotycki kościół również wyróżnia charakterystyczna wieża oraz fasadowy zegar słoneczny. Także w okolicy czeka na Was wiele przepięknej architektury. Dolny Śląsk to wszak kraina pałaców i zamków. Ok. 20 kilometrów od Bolesławca znajdziecie dumną konstrukcję Zamku Grodziec, w okolicach Ołomuńca możecie natrafić na opuszczony pałac, a w Kruszynie utrzymany w dobrej kondycji pałac rodziny von Reuss.

Nazwa Bolesławiec pochodzi od imion dwóch władców – Bolesława Wysokiego i Bolesława Rogatki, którzy zakładali miasto.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Bolesławcu

1. Zobacz Bolesławiec o zmroku

Koniecznie wybierzcie się na wieczorny spacer na bolesławiecki rynek. Wszystkie jego elementy są przepięknie podświetlone. Do tego stopnia, że w 2011 r. miasto wygrało pierwszą nagrodę w konkursie na najlepiej oświetlone miasto w Polsce! Równie efektownie podświetlony jest wiadukt nad Bobrem. Oświetlony nocą Bolesławiec idealnie obrazuje tezę o tajemniczości Dolnego Śląska.

2. Naładuj baterie w termach

W Bolesławcu działa kompleks termalny znajdujący się w przepięknie zdobionym, zabytkowym budynku. Dach sali basenowej wypełniają szklane witraże, a ściany pokryte są płaskorzeźbami.

3. Zobacz bajkową wież

Nieco na uboczu miasta wznosi się zakończona wspaniałymi wypustkami wieża. To neogotycka budowla z XIX w. nosząca tajemnicze imię „Jenny”. Wieża jest malowniczo położona w miejskim lasku i prezentuje się znakomicie o każdej porze roku i z uwagi na swój neogotycki charakter wygląda dość bajkowo.

4. Z perły do perły

Będąc w Bolesławcu, warto odwiedzić inna okoliczną dolnośląską perełkę – Lwówek Śląski, gdzie zobaczycie nie tylko piękną starówkę i zamek, ale także Szwajcarię Lwówecką – fascynujący kompleks skalny. Na koniec dnia możecie się tu napić piwa z lokalnego browaru, który kultywuje wielowiekową tradycję browarniczą miasteczka.

5. Zobacz roztańczone sosny

Zanim urosły posadzone w XIX w. drzewa parkowe, z wieży Jenny można było podziwiać Bory Dolnośląskie. To największy teren leśny w Polsce! W okolicach Pieńska, na ich terenie, można spotkać „tańczące sosny” – drzewa o fantazyjnie powyginanych pniach. Geneza zjawiska nie jest do końca jasna.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej