Domy i apartamenty wakacyjne w Szczawnie-Zdroju

Domy i apartamenty wakacyjne w Szczawnie-Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 29 homes w Szczawno-Zdrój teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Szczawno-Zdrój

Główne atrakcje w w Szczawno-Zdrój

  • Uzdrowisko, Góry Wałbrzyskie, Zamek Książ, Gross Rosen, Hala spacerowa

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Szczawno-Zdrój

328 złdla 27 kwi - 4 maj
493 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Szczawno-Zdrój

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Szczawnie-Zdroju

Nocleg z (mikro)klimatem

Szczawno-Zdrój to jedno z magicznych dolnośląskich uzdrowisk. Sam pobyt w przepięknych domach i apartamentach wakacyjnych poprawia dobrostan! Zwłaszcza jeśli wynajmiecie jeden z apartamentów znajdujących się w samym centrum miasta pośród zabytkowej zabudowy. Nocleg w centrum nie oznacza również, że musicie zdecydować się na apartament. W Szczawnie-Zdroju znajdziecie położne w sercu miasta wille z zacisznym ogrodem! Atrakcyjne są również noclegi położone przy Parku Szwedzkim, które jest świetnie ocenianym miejscem spacerów i relaksu. Jeśli zaś każdego ranka chcecie jak najszybciej znaleźć się na szlaku, wybierzcie dzielnicę Biały Kamień.

Zamieszkaj w uzdrowiskowym pałacu

W Szczawnie-Zdroju dopasujecie nocleg do Waszych preferencji. Macie tu okazję zamieszkać w perełkach architektury uzdrowiskowej wykończonych murem pruskim lub nie rozstawać się z miejskimi nawykami i zamieszkać w nowoczesnym apartamencie. Znajdziecie tu zarówno nocleg dla rodzin z dziećmi z wyposażoną kuchnią, TV, przestronnym parkingiem i ogrodem z placem zabaw, jak i gustowny apartament dla dwóch osób z internetem oraz szerokim tarasem. Warto zdecydować się na nocleg z ogrodem, by zmaksymalizować czas przebywania w szczawieńskim mikroklimacie.

Wakacje w Szczawnie-Zdroju

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Magiczny klimat Dolnego Śląska

Szczawno-Zdrój to przylegająca do Wałbrzycha miejscowość uzdrowiskowa na Dolnym Śląsku.Miejscowość położona jest u stóp Gór Wałbrzyskich. Jeszcze w granicach miasta wznosi się Chełmiec, a samo Szczawno-Zdrój leży już na 400 m n.p.m. Szczawno-Zdrój zachwyca zabytkową zabudową. Jej punktem kulminacyjnym jest niesamowita Pijalnia Wód Mineralnych. To kwintesencja architektury uzdrowiskowej, której trudno nie docenić. Od niej odchodzi ogromna Hala Spacerowa, która niegdyś umożliwiała kuracjuszom zaznanie trochę wysiłku fizycznego w kontrolowanych warunkach. Kręgosłup miasteczka stanowi deptak. Prowadzi on m.in. do wystawnego Domu Zdrojowego, który w czasach niemieckich był znany jako Grand Hotel.

Zieleń u stóp gór

W mieście znajdują się aż 3 doskonale utrzymane parki. Sercem miasta jest naturalnie Park Zdrojowy, w którym znajduje się neogotycka wieża św. Anny ze wciąż działającym zegarem z 1835 r.! W parku rozciąga się Słoneczna Polana. Mieści się tu także otwarty tor 4-krossowy, po którym można jeździć bezpłatnie. Odwiedzających oczarowuje także Park Szwedzki ze swoimi licznymi stawami i wzniesieniami. Można się tu naprawdę poczuć jak w XIX w., ponieważ to częsta trasa przejażdżek konnych!

Podróżujący i aktywności

Szczawno-Zdrój dla podróżników weekendowych

Krótki weekend trzeba wykorzystać na silne doznania. Szczawno-Zdrój skutecznie przeniesie Was do innej, nieco wyśnionej rzeczywistości. Popołudnie możecie tu leniwie spędzić w Pijalni Wód Mineralnych, ciesząc się jej wyrafinowaną architekturą i atmosferą relaksu. Jeśli macie ochotę na poznać dziedzictwo Dolnego Śląska, odwiedźcie Starą Kopalnię w Wałbrzychu – zrewitalizowaną kopalnię, po której oprowadzają byli pracownicy, w której mieszczą się również galerie sztuki, kawiarnia oraz sala koncertowa. W Wałbrzychu działa również Muzeum Porcelany, prezentujące unikatowe dziedzictwo miasta. Lokalne tajemnice poznacie w Osówce i Gross Rosen, a ciało i umysł zresetujecie w kompleksie basenowym Aqua Zdrój.

Szczawno-Zdrój dla miłośników gór

Prawdziwi miłośnicy gór nie zważają na wysokości szczytów, ale na malownicze widoki i atmosferę gór. Ta ostatnia z pewnością jest wyczuwalna w wysoko położonym Szczawnie. Wierzchołki Gór Wałbrzyskich nie osiągają imponujących wyników pod względem liczby metrów nad poziomem morza, ale jest tu co zdobywać! Zwłaszcza jeśli interesuje Was Korona Gór Polskich. Należy do niej Chełmiec (851 m n.p.m.), choć w rzeczywistości najwyższym szczytem pasma jest Borowa, która przewyższa go o 3 metry. Więc aby rzeczywiście zaliczyć sobie Góry Wałbrzyskie, musicie zdobyć oba szczyty! Piękne widoki odnajdziecie na szczycie Trójgarbu, który zachwyca najnowocześniejszą wieżą widokową w okolicy. Zimą w okolicach Szczawna-Zdroju działa tu także kilka ośrodków narciarskich!

Słynny Grand Hotel w Sopocie został zbudowany na wzór Domu Zdrojowego w Szczawnie!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Szczawnie-Zdroju

1. Odwiedź Teatr Zdrojowy

Budynek Teatru Zdrojowego zachwyca zarówno klasycystyczną fasadą, jak i wystawnym neobarokowym wnętrzem. Wybierzcie się na dowolne wydarzenie kulturalne, by tylko móc obcować z tą przepiękną salą!

2. Wypraw się na zamek

Nieopodal Szczawna-Zdroju znajduje się jeden z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska – Zamek Książ, zwany Perłą Śląska. To nie tylko ogromna i świetnie zachowana zabytkowa przestrzeń, ale również miejsce kultury, w którym odbywa się wiele imprez. Nieopodal Książa rozciągają się malownicze ruiny „Starego Książa”, który choć wygląda na okaz średniowieczny, pochodził z XVIII w.

3. Wejdź na wieżę

Trzy główne szczyty Gór Wałbrzyskich okraszone są wieżami widokowymi. Chełmiec (851 m n.p.m.) ma wieżę murowaną, neogotycką. Na Borowej można się wdrapać na tradycyjną konstrukcję drewnianą, a na Trójgarbie pnie się efektowna wieża o fantazyjnym kształcie, która sama warta jest uwiecznienia w kadrze!

4. Zobacz tajne miasto

W Osówce rozciągają się podziemne tunele Riese – z niem. „Olbrzym” – tajemniczego kompleksu militarnego przygotowywanego przez III Rzeszę w siedmiu miastach Dolnego Śląska! W Osówce znajdują się trzy sztolnie, które można zwiedzać trasą historyczną lub ekstremalną i poznać założenia tego gigantycznego projektu.

5. Odwiedź miejsce pamięci

W sąsiedniej Rogoźnicy można zwiedzać teren byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Tu też więźniów witał napis „Arbeit Macht Frei”, a walczący o przeżycie osadzeni pracowali m.in. przy budowie kompleksu Riese.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej