Domy i apartamenty wakacyjne w Kudowie Zdroju

Domy i apartamenty wakacyjne w Kudowie Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 193 homes w Kudowa-Zdrój teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Kudowa-Zdrój

Główne atrakcje w w Kudowa-Zdrój

  • Górskie spacery
  • Doskonały klimat
  • Aktywny wypoczynek
  • Imprezy muzyczne
  • Lokalny koloryt

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kudowa-Zdrój, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kudowa-Zdrój

436 złdla 27 kwi - 4 maj
513 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Kudowa-Zdrój

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Kudowie Zdroju

Apartamenty w pięknych budynkach

Kudowa Zdrój zachęca do wizyty ze względu na walory turystyczne, krajoznawcze i architektoniczne. Spokój i ciszę zapewnią apartamenty wakacyjne zlokalizowane niedaleko Parku Zdrojowego, przy ulicach takich jak Al. Jana Pawła II, Zdrojowa czy Poznańska. Część z dostępnych mieszkań umieszczona jest w zabytkowych budynkach, a co za tym idzie, ich wyposażenie koresponduje z tradycyjnym stylem. Apartamenty wakacyjne mieszczące się w domach wolnostojących dysponują również balkonami, tarasami i ogrodami. Dzięki temu, na wymarzony urlop można zabrać ze sobą kota albo psa.

Domy wakacyjne dla całej rodziny

W ciszy i w zieleni - wielu marzy o takim wypoczynku. Idylliczna bliskość przyrody, spokój oraz relaks zapewnią domy wakacyjne w Kudowie Zdroju i jej najbliższych okolicach. Takie miejsca - nad wodą, z widokiem i ze spokojnym czasem w pakiecie, można znaleźć na obrzeżach miasteczka, kierując się w stronę miejscowości Jakubowice. Natomiast osoby lubiące nowoczesne podejście do architektury, z pewnością będą pozytywnie zaskoczone przestronnymi domami o ogromnych oknach w Gołaczowie, na południowy-wschód od Kudowy. Każda z wymienionych opcji posiada miejsce na zaparkowanie samochodu, a także umożliwia pobyt ze zwierzęciem.

Uzdrowisko w Kudowie Zdroju
Uzdrowisko w Kudowie Zdroju

Położenie i komunikacja

Na granicy Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego

Ulokowanie na granicy dwóch przepięknych krain geograficznych sprawia, że Kudowę Zdrój cechuje łagodny klimat, który tak bardzo doceniają miłośnicy gór z całej Polski. Miasto należy do województwa dolnośląskiego, zaś jego malownicze położenie podkreśla niewielki potok, Bystra. Przez Kudowę Zdrój biegnie droga krajowa numer 8 oraz trasa europejska E67, łącząca Helsinki z Pragą. Kolej łączy miasto z Dusznikami Zdrojem. Dalekobieżną komunikację międzymiastową obsługują autobusy.

Na górskim szlaku

Przez Kudowę Zdrój biegnie pięć szlaków turystycznych, które obejmują swoim zasięgiem pobliskie miejscowości i wzniesienia. Kudowa leży na wysokości ponad 400 m n.p.m. Jej umiarkowany klimat, doskonała lokalizacja oraz bliskość gór sprawiają, że każdego roku ciągną doń turyści nastawieni na długie wędrówki. W XVII w. w Kudowie odkryto źródła lecznicze, które z upływem czasu zyskały sobie zasłużoną sławę. Obecnie miasto posiada bogatą ofertę nie tylko dla osób leczących się na serce, ale także dla tych, którzy chcą każdego dnia robić wycieczki w różne miejsca. Sprawdzi się ona jako doskonały punkt wypadowy na zwiedzania Pragi oraz wędrówki po Górach Stołowych.

Ciekawe miejsca i zabytki

Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju

W centrum miasta znajduje się zabytkowy Park Zdrojowy, który stanowi miejsce wypoczynku dla przyjezdnych i mieszkańców. Najpiękniejsza jest jego centralnie położona część, z promenadą rozpoczynającą swój bieg tuż przy parkowej Pijalni Wód Mineralnych. Główna arteria parku została wzbogacona takimi budowlami jak muszla koncertowa oraz piękne budynki - sanatorium Polonia i Zameczek. W obrębie parku mieści się również Teatr Zdrojowy oraz tzw. "Teatr Pod Blachą", czyli otwarta konstrukcja, będąca miejscem licznych koncertów. Z biegiem czasu Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju zatracił swój dawny blask, ale na szczęście od kilku lat trwają intensywne prace renowacyjne, które mają przywrócić mu wygląd z okresu świetności, czyli z lat 20. ubiegłego stulecia.

Kudowa Zdrój - miasto muzyki

Od 1962 roku w Kudowie Zdroju odbywa się słynny Festiwal Moniuszkowski. Jego treścią są arie i symfonie autorstwa Stanisława Moniuszki w najlepszych aranżacjach. Odbywa się on głównie na ternie Parku Zdrojowego, a dokładnie w Pijalni Wód Mineralnych oraz w "Teatrze Pod Blachą", a także w kościołach. Każdego roku na imprezę przyjeżdżają artyści z całego niemalże świata. Wielką atrakcją jest Korowód Moniuszkowski. Ulicami miasta przechodzą jego mieszkańcy, przedstawiciele władz oraz artyści ubrani w polskie stroje szlacheckie. Festiwal Moniuszkowski odbywa się przeważnie w drugiej połowie sierpnia.

W Kudowie Zdroju, a dokładnie w dzielnicy Czermna, przy ul. Kościuszki 101 w chacie w stylu sudeckim, można oglądać ruchomą szopkę bożonarodzeniową autorstwa samouka czeskiego pochodzenia, Franciska Stephana. Zawiera ona 250 ruchomych figurek wyrzeźbionych w drewnie lipowym i pochodzi z końca XIX w. Budowa szopki zajęła jej autorowi 20 lat.
Park zdrojowy w Kudowie
Park zdrojowy w Kudowie

3 rzeczy do zrobienia w Kudowie Zdroju

1. Kaplica Czaszek

To miejsce mocno działa na wyobraźnię. Jest to nieduży budynek w barkowym stylu, który pochodzi z przełomu XVIII i XIX w. Zgromadzono w nim kości ofiar pochodzących prawdopodobnie z wojny trzydziestoletniej oraz z licznych epidemii. Obecnie ściany i sufit kaplicy pokrywają kości oraz czaszki w liczbie ok. 3000. Ponad 20 000 szkieletów leży w umieszczonej pod kaplicą krypcie. To swojego rodzaju wspólna mogiła bezimiennych osób, która w tak niecodzienny sposób przechowuje pamięć on nich. Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju to jedno z trzech tego rodzaju miejsc w Europie.

2. Wizyta w Muzeum Żaby

To niecodzienne miejsce znajduje się przy ul. Słonecznej 31, a ekspozycja obejmuje wszystko, co związane jest z żabami, w tym oczywiście gatunki występujące na ternie Kudowy Zdroju i w jej okolicach. Oprócz fachowej wiedzy o tych płazach, można także podziwiać przedmioty codziennego użytku z żabą w roli głównej lub w formie żaby. Muzeum powstało po to, aby przybliżyć zwiedzającym doniosłą rolę żaby w ekosystemie oraz naświetlić problematykę związaną z ich czynną ochroną. Muzeum Żaby może poszczycić się naprawdę sporą ilością eksponatów - ponad 3000 różnych przedmiotów ze wszystkich kontynentów.

3. Szlakiem ginących zawodów

Przez Kudowę Zdrój wiedzie szlak drewnianych chatek, dzięki którym można przyjrzeć się zawodom odchodzącym w przeszłość. Kowalstwo, tkactwo, garncarstwo to tylko kilka z nich. Można na własne oczy przyjrzeć się, jak pracuje tradycyjna pracownia garncarska oraz spróbować świeżego chleba domowej roboty, tworzonego w oparciu o sekretną recepturę.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej