Domy i apartamenty wakacyjne w Kudowie Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 2 homes w Kudowa-Zdrój teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Kudowa-Zdrój

Dom dla 9 osób, z ogród
9 osób, 3 sypialni, 90m²
Machov, Nachod region
od
357 złza noc
Dom dla 8 osób
od
888 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Kudowa-Zdrój

  • Górskie spacery
  • Doskonały klimat
  • Aktywny wypoczynek
  • Imprezy muzyczne
  • Lokalny koloryt

Ceny i dostępność

Ceny

sierpień
wrzesień
październik
listopad
grudzień
386 zł
04 lip - 11 lip
273 zł za noc
11 lip - 18 lip
245 zł za noc
18 lip - 25 lip
237 zł za noc
25 lip - 01 sie
204 zł za noc
01 sie - 08 sie
195 zł za noc
08 sie - 15 sie
0 zł za noc
15 sie - 22 sie
229 zł za noc
22 sie - 29 sie
0 zł za noc
29 sie - 05 wrz
0 zł za noc
05 wrz - 12 wrz
386 zł za noc
12 wrz - 19 wrz
0 zł za noc
19 wrz - 26 wrz
0 zł za noc
26 wrz - 03 paź
0 zł za noc
03 paź - 10 paź
0 zł za noc
10 paź - 17 paź
0 zł za noc
17 paź - 24 paź
0 zł za noc
24 paź - 31 paź
0 zł za noc
31 paź - 07 lis
0 zł za noc
07 lis - 14 lis
0 zł za noc
14 lis - 21 lis
0 zł za noc
21 lis - 28 lis
0 zł za noc
28 lis - 05 gru
0 zł za noc
05 gru - 12 gru
0 zł za noc
12 gru - 19 gru
0 zł za noc
Średnia cena za tydzień

Dostępność

sierpień
wrzesień
październik
listopad
grudzień
0 %
04 lip - 11 lip
0 %
11 lip - 18 lip
0 %
18 lip - 25 lip
0 %
25 lip - 01 sie
0 %
01 sie - 08 sie
0 %
08 sie - 15 sie
0 %
15 sie - 22 sie
0 %
22 sie - 29 sie
0 %
29 sie - 05 wrz
0 %
05 wrz - 12 wrz
0 %
12 wrz - 19 wrz
0 %
19 wrz - 26 wrz
0 %
26 wrz - 03 paź
0 %
03 paź - 10 paź
0 %
10 paź - 17 paź
0 %
17 paź - 24 paź
0 %
24 paź - 31 paź
0 %
31 paź - 07 lis
0 %
07 lis - 14 lis
0 %
14 lis - 21 lis
0 %
21 lis - 28 lis
0 %
28 lis - 05 gru
0 %
05 gru - 12 gru
0 %
12 gru - 19 gru
0 %
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Kudowie Zdroju

Apartamenty w pięknych budynkach

Kudowa Zdrój zachęca do wizyty ze względu na walory turystyczne, krajoznawcze i architektoniczne. Spokój i ciszę zapewnią apartamenty wakacyjne zlokalizowane niedaleko Parku Zdrojowego, przy ulicach takich jak Al. Jana Pawła II, Zdrojowa czy Poznańska. Część z dostępnych mieszkań umieszczona jest w zabytkowych budynkach, a co za tym idzie, ich wyposażenie koresponduje z tradycyjnym stylem. Apartamenty wakacyjne mieszczące się w domach wolnostojących dysponują również balkonami, tarasami i ogrodami. Dzięki temu, na wymarzony urlop można zabrać ze sobą kota albo psa.

Domy wakacyjne dla całej rodziny

W ciszy i w zieleni - wielu marzy o takim wypoczynku. Idylliczna bliskość przyrody, spokój oraz relaks zapewnią domy wakacyjne w Kudowie Zdroju i jej najbliższych okolicach. Takie miejsca - nad wodą, z widokiem i ze spokojnym czasem w pakiecie, można znaleźć na obrzeżach miasteczka, kierując się w stronę miejscowości Jakubowice. Natomiast osoby lubiące nowoczesne podejście do architektury, z pewnością będą pozytywnie zaskoczone przestronnymi domami o ogromnych oknach w Gołaczowie, na południowy-wschód od Kudowy. Każda z wymienionych opcji posiada miejsce na zaparkowanie samochodu, a także umożliwia pobyt ze zwierzęciem.

Uzdrowisko w Kudowie Zdroju
Uzdrowisko w Kudowie Zdroju

Położenie i komunikacja

Na granicy Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego

Ulokowanie na granicy dwóch przepięknych krain geograficznych sprawia, że Kudowę Zdrój cechuje łagodny klimat, który tak bardzo doceniają miłośnicy gór z całej Polski. Miasto należy do województwa dolnośląskiego, zaś jego malownicze położenie podkreśla niewielki potok, Bystra. Przez Kudowę Zdrój biegnie droga krajowa numer 8 oraz trasa europejska E67, łącząca Helsinki z Pragą. Kolej łączy miasto z Dusznikami Zdrojem. Dalekobieżną komunikację międzymiastową obsługują autobusy.

Na górskim szlaku

Przez Kudowę Zdrój biegnie pięć szlaków turystycznych, które obejmują swoim zasięgiem pobliskie miejscowości i wzniesienia. Kudowa leży na wysokości ponad 400 m n.p.m. Jej umiarkowany klimat, doskonała lokalizacja oraz bliskość gór sprawiają, że każdego roku ciągną doń turyści nastawieni na długie wędrówki. W XVII w. w Kudowie odkryto źródła lecznicze, które z upływem czasu zyskały sobie zasłużoną sławę. Obecnie miasto posiada bogatą ofertę nie tylko dla osób leczących się na serce, ale także dla tych, którzy chcą każdego dnia robić wycieczki w różne miejsca. Sprawdzi się ona jako doskonały punkt wypadowy na zwiedzania Pragi oraz wędrówki po Górach Stołowych.

Ciekawe miejsca i zabytki

Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju

W centrum miasta znajduje się zabytkowy Park Zdrojowy, który stanowi miejsce wypoczynku dla przyjezdnych i mieszkańców. Najpiękniejsza jest jego centralnie położona część, z promenadą rozpoczynającą swój bieg tuż przy parkowej Pijalni Wód Mineralnych. Główna arteria parku została wzbogacona takimi budowlami jak muszla koncertowa oraz piękne budynki - sanatorium Polonia i Zameczek. W obrębie parku mieści się również Teatr Zdrojowy oraz tzw. "Teatr Pod Blachą", czyli otwarta konstrukcja, będąca miejscem licznych koncertów. Z biegiem czasu Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju zatracił swój dawny blask, ale na szczęście od kilku lat trwają intensywne prace renowacyjne, które mają przywrócić mu wygląd z okresu świetności, czyli z lat 20. ubiegłego stulecia.

Kudowa Zdrój - miasto muzyki

Od 1962 roku w Kudowie Zdroju odbywa się słynny Festiwal Moniuszkowski. Jego treścią są arie i symfonie autorstwa Stanisława Moniuszki w najlepszych aranżacjach. Odbywa się on głównie na ternie Parku Zdrojowego, a dokładnie w Pijalni Wód Mineralnych oraz w "Teatrze Pod Blachą", a także w kościołach. Każdego roku na imprezę przyjeżdżają artyści z całego niemalże świata. Wielką atrakcją jest Korowód Moniuszkowski. Ulicami miasta przechodzą jego mieszkańcy, przedstawiciele władz oraz artyści ubrani w polskie stroje szlacheckie. Festiwal Moniuszkowski odbywa się przeważnie w drugiej połowie sierpnia.

W Kudowie Zdroju, a dokładnie w dzielnicy Czermna, przy ul. Kościuszki 101 w chacie w stylu sudeckim, można oglądać ruchomą szopkę bożonarodzeniową autorstwa samouka czeskiego pochodzenia, Franciska Stephana. Zawiera ona 250 ruchomych figurek wyrzeźbionych w drewnie lipowym i pochodzi z końca XIX w. Budowa szopki zajęła jej autorowi 20 lat.
Park zdrojowy w Kudowie
Park zdrojowy w Kudowie

3 rzeczy do zrobienia w Kudowie Zdroju

1. Kaplica Czaszek

To miejsce mocno działa na wyobraźnię. Jest to nieduży budynek w barkowym stylu, który pochodzi z przełomu XVIII i XIX w. Zgromadzono w nim kości ofiar pochodzących prawdopodobnie z wojny trzydziestoletniej oraz z licznych epidemii. Obecnie ściany i sufit kaplicy pokrywają kości oraz czaszki w liczbie ok. 3000. Ponad 20 000 szkieletów leży w umieszczonej pod kaplicą krypcie. To swojego rodzaju wspólna mogiła bezimiennych osób, która w tak niecodzienny sposób przechowuje pamięć on nich. Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju to jedno z trzech tego rodzaju miejsc w Europie.

2. Wizyta w Muzeum Żaby

To niecodzienne miejsce znajduje się przy ul. Słonecznej 31, a ekspozycja obejmuje wszystko, co związane jest z żabami, w tym oczywiście gatunki występujące na ternie Kudowy Zdroju i w jej okolicach. Oprócz fachowej wiedzy o tych płazach, można także podziwiać przedmioty codziennego użytku z żabą w roli głównej lub w formie żaby. Muzeum powstało po to, aby przybliżyć zwiedzającym doniosłą rolę żaby w ekosystemie oraz naświetlić problematykę związaną z ich czynną ochroną. Muzeum Żaby może poszczycić się naprawdę sporą ilością eksponatów - ponad 3000 różnych przedmiotów ze wszystkich kontynentów.

3. Szlakiem ginących zawodów

Przez Kudowę Zdrój wiedzie szlak drewnianych chatek, dzięki którym można przyjrzeć się zawodom odchodzącym w przeszłość. Kowalstwo, tkactwo, garncarstwo to tylko kilka z nich. Można na własne oczy przyjrzeć się, jak pracuje tradycyjna pracownia garncarska oraz spróbować świeżego chleba domowej roboty, tworzonego w oparciu o sekretną recepturę.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Czechy Wschodnie
  4. Dolny Śląsk
  5. Kudowa-Zdrój