Domy i apartamenty wakacyjne w Dusznikach-Zdroju

Rozpocznij wyszukiwanie 73 homes w Duszniki-Zdrój teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Duszniki-Zdrój

Apartament dla 2 osób w Duszniki-Zdrój, z ogród
4,9
130 recenzje
Duszniki-Zdrój
od
200 złza noc
Apartament dla 6 osób w Duszniki-Zdrój
6 osób, 2 sypialni
4,9
37 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
361 złza noc
Apartament dla 11 osób w Duszniki-Zdrój
11 osób, 3 sypialni
4,9
38 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
357 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój, z taras
4 osób, 2 sypialni
4,9
24 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
285 złza noc
Resort dla 1 osób w Duszniki-Zdrój
4,8
130 recenzje
Duszniki-Zdrój
od
98 złza noc
Apartament dla 5 osób w Duszniki-Zdrój, z taras
5 osób, 2 sypialni, 4,9km do jazdy na nartach
4,9
34 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
251 złza noc
Apartament dla 3 osób w Duszniki-Zdrój, z ogród
4,7
110 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
140 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój
4,7
58 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
289 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój
4,7
84 recenzje
Duszniki-Zdrój
od
298 złza noc
Apartament dla 5 osób w Duszniki-Zdrój, z ogród
5 osób, 1 sypialni
4,2
36 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
157 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój, z ogród
4 osób, 2 sypialni
4,7
14 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
247 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój, z ogród
4 osób, 1 sypialni
4,8
33 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
319 złza noc
Apartament dla 2 osób w Duszniki-Zdrój, z ogród i jacuzzi
2 osób
4,6
218 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
94 złza noc
Apartament dla 2 osób w Duszniki-Zdrój
2 osób, 1 sypialni
4,7
46 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
157 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój
4 osób, 2 sypialni
4,6
14 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
268 złza noc
Resort dla 7 osób w Duszniki-Zdrój
4,5
72 recenzje
Duszniki-Zdrój
od
94 złza noc
Resort dla 2 osób w Duszniki-Zdrój, z sauna i taras, zwierzęta dozwolone
2 osób, 150m do jazdy na nartach
4,5
165 recenzje
Duszniki-Zdrój
od
196 złza noc
Apartament dla 4 osób w Duszniki-Zdrój, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,5
16 recenzje
Duszniki-Zdrój, Sudety (Polska)
od
157 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Duszniki-Zdrój

  • Góry
  • Szlaki rowerowe i piesze
  • Doskonałe miejsce na wypoczynek
  • Uzdrowisko
  • Ciekawe zabytki

Apartamenty wakacyjne w Dusznikach-Zdroju

Komfortowe apartamenty wakacyjne dla wymagających

Decydując się na urlopowy apartament w sercu Duszników-Zdroju, będziesz mógł cieszyć się bliskością największych atrakcji tego niezwykle uroczego miasteczka. Wygodne, ciche i przyjazne apartamenty wakacyjne znajdują się w okolicach ulicy Dworcowej i Sprzymierzonych. Wyróżnia je położenie w ogrodach, a także możliwość zaparkowania samochodu. Nie ma też żadnego problemu, aby w czasie rodzinnego wyjazdu towarzyszył ci pies lub kot - apartamenty wakacyjne w Dusznikach-Zdroju są przyjazne zwierzętom.

Domy wakacyjne dla rodzin z dziećmi

Niezależny domek na wakacje to świetna opcja dla tych, którzy lubią spędzać czas we własnym rytmie. Domy wakacyjne w Dusznikach-Zdroju zlokalizowane są nieco na uboczu, na południowy-wschód od centrum miejscowości. Wszystkie dostępne w miasteczku domy wakacyjne mają ogrody, obszerne tarasy oraz miejsca parkingowe, a na wyjazd można zabrać ze sobą psa. Warto zwrócić szczególną uwagę na te miejsca, które oferują także baseny - wielka atrakcja dla najmłodszych. Domy wakacyjne w Dusznikach-Zdroju umożliwią pełen relaks wśród pięknych

Szczeliniec Wielki
Szczeliniec Wielki

Położenie i komunikacja

Przygraniczne uzdrowisko

Duszniki-Zdrój to miasto o uzdrowiskowym charakterze, położone w województwie dolnośląskim, bardzo blisko granicy z Czechami. Komunikację dalekobieżną i lokalną zapewniają głównie liczne połączenia autobusowe. Kolej ma znaczenie marginalne. Najbliższe lotnisko międzynarodowe mieści się pod Wrocławiem. Warto wiedzieć, że Duszniki-Zdrój słyną z leczniczej wody, która pomaga przy wielu schorzeniach, zwłaszcza tych dotykających serca i płuc.

W malowniczym pejzażu

Duszniki-Zdrój cechują się przepięknym położeniem geograficznym. Leżą ona u stóp Gór Bystrzyckich i Gór Orlickich, w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Miasto otoczone jest wspaniałymi, gęstymi lasami. Podalpejski klimat działa kojąco na zdrowie zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Na terenie miejscowości eksploatuje się źródła wód leczniczych - wodę pozyskuje się z różnych głębokości, ma ona także różne temperatury i to nadaje konkretym wodom określone walory lecznicze. Dodatkowym plusem pobytu w Dusznikach-Zdroju są liczne szlaki piesze i rowerowe. Dzięki nim można spędzić czas aktywnie, dozując sobie wysiłek i adrenalinę.

Ciekawe miejsca i zabytki

Duszniki Zdrój - wśród perełek architektury

Województwo dolnośląskie pełne jest miast i miasteczek o ciekawej architekturze. Duszniki-Zdrój także mogą się poszczycić wieloma ciekawymi obiektami. Spacer warto zacząć na Rynku -jego głównym punktem jest ratusz miejski oraz piękne kamieniczki z XVII i XVIII wieku. Miejscem, w którym warto spędzić więcej czasu jest dusznicki Park Zdrojowy. Rozciąga się on na obszarze niespełna 6 hektarów i jego wyróżnik stanowią wspaniałe, kolorowe kwiatowe dywany. Na terenie parku znajdziemy Pijalnię Wód Mineralnych sprzed ponad stu lat oraz Dworek Chopina. Parkowa fontanna również stanowi nie lada atrakcję - podświetlone strumienie wody wznoszą się na różne wysokości, plątając się w szalonym tańcu.

Nieodparty urok Ziemi Kłodzkiej

Duszniki-Zdrój leżą na Ziemi Kłodzkiej, która stanowi niezwykle atrakcyjny region turystyczno-rekreacyjny. Dwa najbliższe miastu pasma górskie, czyli Góry Orlickie i Góry Bystrzyckie obfitują w liczne gatunki ptaków i zwierząt oraz szlaki piesze. Przebywając na Ziemi Kłodzkiej koniecznie trzeba wybrać się do Rezerwatu Błędne Składy i zgubić w kamiennym labiryncie albo rzucić okiem na szeroką panoramę rozciągającą się ze szczytu Szczelinca Wielkiego w Górach Stołowych. Natomiast w Kopalni Złota w Złotym Stoku można obejrzeć wystawę w niezwykle interesującym Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli (oczywiście wszystko jest pod ziemią). Zawiera ona ogromną ilość tabliczek - wzory i slogany rodem z PRL-u.

Duszniki-Zdrój słyną ze swoich niebywałych walorów w leczeniu chorób płucnych, w tym gruźlicy. Kurację w tym miasteczku przeszedł wielki polski kompozytor, Fryderyk Chopin. Obecnie miasto posiada wiele miejsc upamiętniających artystę - pomniki, Dworek Chopina w Parku Zdrojowym oraz źródło wody leczniczej jego imienia.
Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych
Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych

3 rzeczy do zrobienia w Dusznikach-Zdroju

1. Wizyta w Muzeum Papiernictwa

To jedno z najciekawszych muzeów tego typu w Polsce. Budynek, w którym się ono znajduje, to pochodzący z XVII w. młyn, będący równocześnie ważnym zabytkiem techniki. W kolekcji tego niecodziennego muzeum znajdują się arkusze papieru barwionego dawnymi sposobami, urządzenia do produkowania papieru czerpanego, maszyny papiernicze oraz stare paszporty i exlibrisy. W działającej w muzeum czerpalni papieru można przyjrzeć się procesowi jego powstawania w oparciu o tradycyjne metody.

2. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Wydarzenie to odbywa się corocznie na początku sierpnia. To najstarsza impreza pianistyczna na świecie, której patronuje Fryderyk Chopin. Wszystkie koncerty odbywają się w Dworku Chopina w Parku Zdrojowym.

3. Niecodzienna kościelna ambona

Zwiedzając Duszniki-Zdrój warto zajrzeć do kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z zewnątrz wygląda on zupełnie zwyczajnie, ale wewnątrz można natknąć się na ambonę w przedziwnym kształcie - przedstawia ona wieloryba z otwartą paszczą. Jej wykonanie zlecił działający w kościele w XVIII w. proboszcz Jan Franciszek Heinel, a dzieło wykonał niemiecki rzeźbiarz Michael Kössler. Ambona jest niezwykle zdobna, sam morski stwór ma bardzo dokładnie zarysowane łuski, a także duże oczy.