Apartamenty wakacyjne w Warszawie

Rozpocznij wyszukiwanie 2 033 homes w Warszawa teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Warszawa

Domek letniskowy dla 2 osób w Warszawa, z ogród i sauna, 3 m²
2 osób
2,7
57 recenzje
Wawer, Warszawa
43 złza noc
Wspaniały willa dla 16 osób w Warszawa, z ogród
16 osób, 6 sypialni
4,8
8 recenzje
Białołęka, Warszawa
477 złza noc
Bajeczny apartament dla 4 osób w Warszawa, z ogród
4 osób, 1 sypialni
4,8
74 recenzje
Wilanów, Warszawa
150 złza noc
Doskonały apartament dla 8 osób w Warszawa, z ogród, 68 m²
8 osób, 2 sypialni
4,9
69 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
301 złza noc
Wygodny apartament dla 4 osób w Warszawa, z sauna
4 osób, 1 sypialni
4,4
22 recenzje
Warszawa
215 złza noc
Wspaniały apartament dla 2 osób w Warszawa, z taras
2 osób, 1 sypialni
4,6
234 recenzje
Warszawa
99 złza noc
Apartament dla 4 osób w Warszawa
4 osób, 1 sypialni
3,0
5 recenzje
Mokotów, Warszawa
142 złza noc
Wspaniały apartament dla 6 osób w Warszawa
6 osób, 2 sypialni
4,6
68 recenzje
Warszawa
305 złza noc
Apartament dla 2 osób w Warszawa, 10 m²
2 osób
2,7
480 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
69 złza noc
Uroczy apartament dla 6 osób w Warszawa
6 osób, 2 sypialni
4,9
83 recenzje
Warszawa
249 złza noc
Wspaniały apartament dla 4 osób w Warszawa, z ogród, 44 m²
4 osób, 1 sypialni
4,8
98 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
150 złza noc
Apartament dla 6 osób w Warszawa
6 osób, 2 sypialni
4,5
21 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
133 złza noc
Przytulny apartament dla 2 osób w Warszawa, z ogród, 30 m²
2 osób, 1 sypialni
4,6
29 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
150 złza noc
Fantastyczny apartament dla 4 osób w Warszawa
4 osób, 1 sypialni
4,6
51 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
219 złza noc
Doskonały apartament dla 10 osób w Warszawa
10 osób, 3 sypialni
4,5
40 recenzje
Warszawa (Śródmieście), Warszawa
589 złza noc
Doskonały apartament dla 4 osób w Warszawa
4 osób, 1 sypialni
4,7
41 recenzje
Targówek, Warszawa
120 złza noc
Fantastyczny apartament dla 8 osób w Warszawa, z taras
8 osób, 2 sypialni
4,6
28 recenzje
Warszawa
593 złza noc
Piękny apartament dla 2 osób w Warszawa, z ogród
2 osób, 1 sypialni
4,1
624 recenzje
Warszawa
82 złza noc
Pokaż wszystkie

Porównuj bezpłatnie 2 033 domów i apartamentów wakacyjnych w Warszawa

Podkreśla w Warszawa

  • Stare Miasto
  • Łazienki Królewskie
  • Muzea
  • Kultura
  • Sztuka
  • Rozrywka

Najpopularniejsze w Warszawa

Internet 2 005
Zwierzęta dozwolone 717
Balkon/ taras 361
Klimatyzacja 249
Ogród 261
Parking 1 542
Ogrzewanie 1 437
Winda 1 291

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Warszawie

Mieszkania i apartamenty w pobliżu Starego Miasta

Wokół warszawskiej Starówki znajduje się wiele mieszkań i apartamentów, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią być blisko najważniejszych zabytków i atrakcji miasta. Na ulicach Rycerskiej i Piwnej znajdziesz zarówno apartamenty w klasycznym stylu zlokalizowane w odrestaurowanych kamienicach, jak i bardziej nowoczesne studia i mieszkania. Decydując się na nocleg w okolicach ul. Wybrzeże Gdańskie, pozostaniesz nie tylko w bliskim sąsiedztwie Starówki, ale będziesz mógł cieszyć się pięknym widokiem na Wisłę.

Apartamenty i studia w centreum Warszawy

Jeśli lubisz zgiełk wielkiego miasta najlepszym wyborem będzie mieszkanie lub apartament w pobliżu skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi. W tej lokalizacji bez problemu dostaniesz się do każdej części miasta publicznym transportem. Wybierając nocleg w tej okolicy, ze względu na bliskość stacji kolejowej, możesz wybrać się poza miasto i zwiedzić okolice Warszawy.

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki

Położenie i komunikacja

Stolica i największe miasto Polski

Warszawa, będąca stolicą Polski, znajduje się w środkowo-wschodniej części województwa mazowieckiego. Jest to największe pod względem ludności i powierzchni miasto w Polsce. Centralne położenie Warszawy sprawia, że bez problemu można dotrzeć stąd w inne rejony kraju. Dzięki szybkim połączeniom kolejowym w kilka godzin znajdziesz się w Gdańsku lub Krakowie. W Warszawie znajdują się też dwa lotniska, które oferują wiele połączeń zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Tętniąca życiem metropolia

Administracyjnie Warszawa składa się z 18 dzielnic, między którymi możesz poruszać się miejskimi środkami komunikacyjnymi. Do dyspozycji masz autobusy, tramwaje oraz dwie linie metra. Będąc w dzielnicy Śródmieście możesz zwiedzić większość najważniejszych zabytków Warszawy. Tutaj też znajdziesz najpopularniejsze restauracje i kluby. Jeśli wolisz spędzić czas aktywnie i chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku, Mokotów będzie najlepszym wyborem. W tej dzielnicy znajdziesz liczne parki i obszary zieleni, gdzie z pewnością złapiesz oddech po całodziennym zwiedzaniu.

Łazienki Królewskie w Warszawie
Łazienki Królewskie w Warszawie

Ciekawe miejsca i atrakcje

Warszawa dla miłośników zabytków

Jeśli interesujesz się historią miasta i jego zabytkami zacznij swój pobyt w Warszawie od wizyty na Starym Mieście. Znajdziesz tu Zamek Królewski, będący niegdyś siedzibą królów, słynną Kolumnę króla Zygmunta III Wazy, pomnik Warszawskiej Syrenki oraz wiele innych ciekawych zabytków. W mieście znajduje się też wiele pięknych zamków i pałaców m.in. Zamek Ujazdowski, Pałac w Wilanowie i Pałac Łazienkowski. Będąc w Warszawie nie zapomnij także o Pałacu Kultury i Nauki, który stanowi jeden z najcharakterystyczniejszych elementów panoramy Warszawy.

Warszawa dla ciekwaskich

Każdy, kto obok zwiedzania najciekawszych miejsc Warszawy, chciałby dowiedzieć się więcej o mieście i polskiej kulturze, powinien udać się do warszawskich muzeów. Jednym z najpopularniejszych jest Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym odwiedzający mogą poznać historię tego wydarzenia, mającego wpływ zarówno na losy samej Warszawy, jak i całej Polski. Szczególnie interesujące jest podejście do przedstawienia Powstania, które skupia się nie tylko na historii, ale także na oddaniu realiów codziennego życia ówczesnej Warszawy. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum Historii Żydów Polskich, które pokazuje wkład kultury żydowskiej na rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Na uwagę zasługuje też sam budynek muzeum, który wielokrotnie był nagradzany za swoje walory architektoniczne.

Warszawa dla aktywnych

Urlop to obok odpoczynku doskonały moment na zadbanie o kondycję fizyczną. Jeśli między zwiedzaniem kolejnych punktów na mapie Warszawy masz ochotę na odrobinę ruchu, to bez problemu znajdziesz aktywność dla siebie. Na terenie miasta znajdują się liczne baseny, aquaparki, kluby fitness i siłownie. Miłośnicy wycieczek rowerowych mogą przejechać się m.in. po wspaniałej Puszczy Kampinowskiej lub Lesie Kabackim. W Warszawie i okolicy znajdziesz też kilkanaście stadnin, gdzie możesz doskonalić swoje umiejętności jeździeckie. Oprócz tego są tu korty tenisowe, pola golfowe, ścianki wspinaczkowe, a zimą także lodowiska.

Pałac Kultury i Nauki mierzy 237 metrów i jest najwyższym budynkiem w Polsce.
Pomnik Syrenki na Starym Mieście
Pomnik Syrenki na Starym Mieście

5 rzeczy do zrobienia w Warszawie

1. Widok z Pałacu Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki zbudowany w latach 50. ubiegłego wieku, stanowił „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Budynek ten, mimo wielu kontrowersji, jest jednym z najcharakterystyczniejszych elementów panoramy Warszawy. W ponad 3000 pomieszczeń znajduje się m.in. kino, teatr i... poczta. Warto skorzystać z tarasu widokowego zlokalizowanego na 30. piętrze Pałacu, z którego możesz podziwiać widok na Warszawę.

2. Łazienki Królewskie

Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc Warszawy, warte zobaczenia zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Imponujący Pałac na Wyspie otoczony parkiem, w którym znajdują się niezwykłe rzeźby i pomniki znanych Polaków, m.in. Fryderyka Chopina. W letnie weekendy możesz tu bezpłatnie posłuchać koncertów fortepianowych, granych na żywo, które cieszą się wielką popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających Warszawę.

3. Zamek Królewski

Zamek Królewski, znajdujący się w centralnej części Starówki, został zbudowany w XV w. i miał stanowić letnią rezydencję króla. Losy samego budynku były niezwykle burzliwe – wielokrotnie rabowany i dewastowany, podczas II wojny światowej niemal doszczętnie zniszczony w wyniku wybuchu. Odbudowa Zamku rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku i wykorzystano do niej ocalałe fragmenty obiektu. Dziś możesz w nim podziwiać uratowane dzieła sztuki i elementy dawnego wyposażenia, a także obrazy wielkiego malarza Rembrandta.

4. Spacer Krakowskim Przedmieściem

Krakowskie Przedmieście stanowi jedną z głównych i najpiekniejszych ulic Warszawy. Wybierz się na spacer szerokim deptakiem, wzdłuż którego znajdują się kubiki z reprodukcjami XVIII-wiecznej Warszawy. Jeśli poczujesz się zmęczony, odpocznij na jednej z czarnych ławeczek, z której rozbrzmiewa muzyka Chopina. Idąc wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia zobaczysz też wiele zabytków m.in. Pałac Prezydencki - stanowiący siedzibę Prezydenta RP, Hotel Bristol - będący najstarszym hotelem Warszawy oraz ocalały w II wojne światowej Kościół św. Józefa Oblubieńca, w którym na organach grywał sam Fryderyk Chopin.

5. Syrenka Warszawska

Będąc w Warszawie nie zapomnij zrobić sobie zdjęcia z symbolem stolicy – Syrenką. W okresie zaborów zabronione było używanie herbu Warszawy, stąd mieszkańcy masowo zaczęli umieszczać wizerunek syreny. Spacerując po mieście możesz znaleźć jej podobizny na budynkach, latarniach i bramach. Na terenie miasta znajdują sie również pomniki Syrenek, jeden z nich znajdziesz na Rynku Starego Miasta.

Pobliskie wakacyjne kierunki
Najpopularniejsze wakacyjne kierunki w Polska