Domy i apartamenty wakacyjne w Bukowinie Tatrzańskiej

Domy i apartamenty wakacyjne w Bukowinie Tatrzańskiej

Rozpocznij wyszukiwanie 205 homes w Bukowina Tatrzańska teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Bukowina Tatrzańska

Główne atrakcje w w Bukowina Tatrzańska

  • Tatry
  • Górskie wędrówki
  • Unikatowa przyroda
  • Termy
  • Sporty zimowe

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Bukowina Tatrzańska, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Bukowina Tatrzańska

426 złdla 20 lip - 27 lip
776 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Bukowina Tatrzańska

< 1%dla 20 lip - 27 lip
8% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Domki i apartamenty wakacyjne w Bukowinie Tatrzańskiej

Apartamenty wakacyjne w Bukowinie Tatrzańskiej przy stoku narciarskim

Fani białego szaleństwa mogą rozważyć wybór apartamentów wakacyjnych w pobliżu ośrodka narciarskiego przy Wierchu Rusińskim. Obiekty w tej okolicy oferują bezpłatny parking dla gości, a także są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i czworonogami. Dodatkowo wiele obiektów w tej okolicy dysponuje własnym ogrodem, w którym można wypocząć po długich górskich wspinaczkach.

Domy wakacyjne z widokiem na góry

Osoby ceniące niezależność z pewnością docenią nocleg w domu wakacyjnym położonym w sercu gór. Imponująca przestrzeń i widok na górskie szczyty to nieodłączny element noclegów w tej okolicy. Wśród proponowanych obiektów nie brakuje domów wakacyjnych z ogrodem i placem zabaw.

Położenie i komunikacja

Malownicze położenie Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to wieś turystyczna na Podhalu, leżąca między Poroninem a Łysą Polaną. Bukowina obejmuje cztery charakterystyczne rejony: Wierch Kurucowy, Olszówkę, Olczański Wierch i Bieńkowski Wierch, które rozciągają się malowniczo na wysokości od 850 do 1000 m n.p.m.

Dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej

Do Bukowiny Tatrzańskiej najlepiej dotrzeć własnym autem, korzystając z drogi krajowej nr 49 oraz dróg wojewódzkich 960 i 966. Amatorzy kolejowych eskapad mogą dojechać do Zakopanego lub Nowego Targu a następnie odległość 15 lub 8 km przebyć komunikacją autobusową. W odległości 120 km znajduje się lotnisko Kraków Balice, a 68 km dzieli miejscowość od międzynarodowego lotniska Poprad.

Warto wiedzieć

Geograficzne ciekawostki o Bukowinie Tatrzańskiej

Gmina Bukowina Tatrzańska charakteryzuje się różnicą wysokości wynoszącą aż 1819 metrów między najniżej i najwyżej położonymi miejscami. Dzieje się tak dlatego, że do gminy należą Rysy. W Bukowinie Tatrzańskiej znajduje się aż osiem tatrzańskich jezior.

Spotkanie z niedźwiedziem

Według statystyk w gminie Bukowina Tatrzańska najłatwiej w Polsce spotkać dziko żyjące niedźwiedzie, które chętnie pojawiają się nawet na uczęszczanych szlakach. Podczas pobytu na łonie natury kilkuset turystów rocznie ma okazję podziwiać te niezwykłe zwierzęta. Należy pamiętać, by nie dokarmiać tych tatrzańskich drapieżników i zachować wobec nich szczególną ostrożność.

Klimat Bukowiny Tatrzańskiej

W Bukowinie Tatrzańskiej dominuje typowy dla tego regionu górski klimat. Lato jest dość krótkie, a temperatura w najcieplejszych miesiącach wynosi średnio 15 stopni Celsjusza. Długie i śnieżne zimy sprzyjają natomiast uprawianiu sportów zimowych. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w Bukowinie śnieg zalega od listopada do marca, a przymrozki obserwowane są także w maju. Wybierając się do Bukowiny warto więc odpowiednio dostosować strój do niskich temperatur panujących w górach przez cały rok. W Bukowinie często pojawia się również ciepły wiatr halny.

Nad Bukowiną Tatrzańską w 1938 roku ukazała się zorza polarna.

5 rzeczy do zrobienia w Bukowinie Tatrzańskiej

1. Podziwiać unikatową przyrodę

Podczas górskich wypraw warto zwrócić uwagę na świat przyrody, który w Bukowinie Tatrzańskiej jest niezwykle bogaty. Miejscowość leży w obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego i w swoich granicach obejmuje Morskie Oko, Dolinę Pięciu Stawów czy Dolinę Roztoki. Znaczne wysokości i malownicze krajobrazy pociągają za sobą obecność zwierząt takich jak niedźwiedzie, kozice, orły czy świstaki. Wśród roślin warto wspomnieć o limbach, szarotkach i goryczce.

2 Odwiedzić baseny termalne

W Bukowinie Tatrzańskiej całoroczną atrakcję stanowią termy. Można zażyć tu leczniczych kąpieli, a najmłodsi będą się tu dobrze bawić. Nowoczesny aquapark w Bukowinie jest zasilany gorącą wodą zawierającą chlorki, siarczany, sód i wapń. Dobroczynne właściwości bukowińskich basenów termalnych wpływają na poprawę kondycji psychicznej oraz lepsze funkcjonowanie układu krążenia. Kompleks obejmuje aż dwadzieścia basenów, a część z nich usytuowana jest na zewnątrz. Można korzystać z nich także zimą.

3. Wziąć udział w góralskim przedstawieniu

Jednym ze znaków rozpoznawczych Bukowiny Tatrzańskiej są przedstawienia teatralne, w których grają tutejsi górale. Sztuki można oglądać raz w tygodniu w miesiącach wakacyjnych oraz zimowych chętnie obleganych przez turystów. Górale mierzą wysoko i sięgają po klasykę. Moliera czy Fredrę odgrywają jednak w góralskich strojach, posługując się lokalną gwarą. Tak nietypowe połączenie to gwarancja poprawy nastroju.

4. Wybrać się na wyprawę do Morskiego Oka

W obrębie Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się Morskie Oko – jedno z najbardziej charakterystycznych jezior w Tatrach. Co ciekawe, jest to jedno z dziesięciu najgłębszych jezior w Polsce. Charakteryzuje się również bardzo wysoką przejrzystością. Warto wybrać się na spacer nad Morskie Oko, by podziwiać rzadko spotykane limby i kosodrzewinę, a także pływające w akwenie pstrągi i trocie.

5. Dać się porwać białemu szaleństwu

Bukowina Tatrzańska to doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku zimą. W miejscowości znajduje się ośrodek narciarski usytuowany na zboczu Rusińskiego Wierchu. Na wzniesieniu o wysokości niespełna 950 m n.p.m. można jeździć na nartach i snowboardzie, a kilka wyciągów o różnej długości umożliwia dostosowanie zjazdów do własnych umiejętności. W Bukowinie można korzystać z wyciągów krzesełkowych i talerzykowych. Obiekt posiada również stok dla dzieci o długości 80 metrów.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Bukowina Tatrzańska

Ile średnio kosztowało wynajęcie apartamentu wakacyjnego w Bukowina Tatrzańska w poprzednim roku?

W oparciu o średnią cenę wynajmu za noc wynoszącą 300 zł, Bukowina Tatrzańska nie jest miastem uważanym za przystępny cenowo w Polska.

W których miesiącach najwięcej zaoszczędzimy na wynajmie wakacyjnym?

Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi, miesiącami najkorzystniejszymi cenowo w Bukowina Tatrzańska są październik, listopad i lipiec, ze średnią ceną za noc odpowiednio 254 zł, 261 zł i 267 zł.

Kiedy wzrastają ceny noclegów w Bukowina Tatrzańska?

Jeśli szukasz apartamentu wakacyjnego do wynajęcia w Bukowina Tatrzańska, najwyższe ceny za nocleg są w miesiącach styczeń (ze średnią 412 zł za noc), luty (389 zł) i grudzień (308 zł).

Czy trzeba planować wakacje w Bukowina Tatrzańska z dużym wyprzedzeniem?

Lepiej zarezerwować pobyt w Bukowina Tatrzańska z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ tylko 34 % zakwaterowań jest zazwyczaj dostępna.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

W ubiegłym roku, miesiącami z największą liczbą wolnych noclegów w Bukowina Tatrzańska był wrzesień, październik i listopad, ze średnią dostępnością miejsc noclegowych odpowiednio 89 %, 82 % i 64 %. W ciągu tych trzech miesięcy będziesz miał możliwość znalezienia idealnego miejsca na urlop.

Ile domów i apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Bukowina Tatrzańska?

Holidu oferuje około 500 domów i apartamentów wakacyjnych w Bukowina Tatrzańska od 1 różnych partnerów. Z nami znajdziesz swój idealny apartament na wakacje!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej