Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała

Główne atrakcje w w Bielsko-Biała

  • Beskid Mały
  • Beskid Śląski
  • Pogórze Śląskie
  • Kolej gondolowa na Szyndzielnię
  • Studio Filmów Rysunkowych

Najpopularniejsze miejsca w Bielsko-Biała

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Bielsko-Biała

423 złdla 30 wrz - 7 paź
605 zł średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Bielsko-Biała

40%dla 30 wrz - 7 paź
90% średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Bielsku-Białej

Kwatery u stóp Beskidu Śląskiego

W naszej ofercie znajdziecie zakwaterowanie w Bielsku-Białej oraz okolicznych miejscowościach. Kwatery położone są zarówno w centralnej części miasta, jak i na jego obrzeżach oraz oferują wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych miejsc oraz atrakcji. W pobliżu znajdują się obiekty noclegowe w takich lokalizacjach jak Żywiec, Pszczyna, Jaworze czy Skoczów. Kwatery w centralnej części miasta znajdują się w bliskiej odległości od dworca PKP Bielsko-Biała Główna, zaś w północnej części miejscowości niedaleko jednej z popularnych atrakcji turystycznych – Pomnika Reksia.

Wypoczynek w gronie bliskich na Pogórzu Śląskim

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu oraz bardzo rozwiniętej sieci komunikacyjnej z Bielska-Białej łatwo jest dotrzeć do każdy zakątka województwa śląskiego. Na całym terenie miasta znajdziecie różne rodzaje zakwaterowań: od kameralnych apartamentów dla dwojga po większe, przeznaczone dla średnich i liczniejszych grup obiekty noclegowe – w sam raz dla całej rodziny. Do waszej dyspozycji pozostają zarówno liczne zabudowania wolnostojące, jak i wygodne apartamenty czy pokoje hotelowe o zróżnicowanym standardzie. Możecie liczyć na dostęp do Internetu oraz miejsca parkingowe.

Wakacje w Bielsku-Białej

Położenie i komunikacja

Urokliwe miasto u stóp Beskidu Śląskiego

Licząca prawie 170 tysięcy mieszkańców Bielsko-Biała leży w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, nad rzeką Białą, u podnóża Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Jest to główne miasto aglomeracji bielskiej i centralny ośrodek Bielskiego Okręgu Przemysłowego. Od pobliskich miejscowości Skoczów i Żywiec dzieli je niespełna pół godziny jazdy samochodem. Bielsko-Biała jest oddalona o 60 km od Katowic, o około 100 km od Krakowa, zaś z Warszawy można tam wygodnie dotrzeć pociągiem w niecałe pięć godzin.

Raj dla miłośników gór

Z uwagi na swoje niezwykłe walory geograficzno-przyrodnicze, Bielsko-Biała cieszy się popularnością wśród turystów przez cały rok. Tereny zielone, leśne i parkowe stanowią prawie aż jedną czwartą miasta. W jego granicach administracyjnych znajdują się zarówno tereny wyżynne, jak i górskie, w tym aż siedemnaście szczytów, takich jak Palenica, Klimczok, Szyndzielnia czy Łysa Góra. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce obfitujące w propozycje pozwalające ciekawie spędzić czas zarówno we dwoje, w gronie przyjaciół, jak i z dziećmi.

Podróżujący i aktywności

Bielsko-Biała dla miłośników przyrody i gór

Ponad jedna trzecia powierzchni miasta rozciąga się na terenie dwóch parków krajobrazowych: Parku Krajobrazowego Beskidu Małego oraz Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Do tego znajdziecie tu dwa rezerwaty przyrody – Stok Szyndzielni i Jaworzyna. Oba leżą w Dolinie Wapienicy, która jako obszar dzikiej przyrody na terenie dużego miasta sama w sobie jest już atrakcją. Możecie spędzić tam czas z dziećmi, spacerując po specjalnym parku ekologicznym. W całym rejonie znajdziecie rozbudowaną sieć szlaków turystycznych, prowadzących na wszystkie szczyty w mieście i okolicach.

Bielsko-Biała dla rodzin z dziećmi

Komu z was Bielsko-Biała nie kojarzy się ze słynnym Studiem Filmów Rysunkowych? Wielu z Was pamięta jeszcze zapewne bohaterów lubianych dobranocek z lat osiemdziesiątych, jak Bolek i Lolek czy Reksio. Możecie wybrać się wraz z dziećmi na spacer po mieście w poszukiwaniu pomników tych sympatycznych postaci, a oprócz tego odwiedzić studio i zobaczyć, jak powstają filmy animowane. Doskonałym miejscem na spędzenie czasu z rodziną są również pobliskie Błonia czy Cygański Las. Dzieci mogą tam skorzystać z placu zabaw, boisk oraz terenów do jazdy na rowerze.

W granicach administracyjnych Bielska-Białej znajduje się aż siedemnaście szczytów górskich.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Bielsku-Białej

1. Wjedźcie kolejką gondolową na Szyndzielnię

Całoroczna kolej gondolowa z dzielnicy Olszówka na Szyndzielnię w Beskidzie Śląskim to jedna z trzech tego typu atrakcji w polskich górach. Przeszklone, sześcioosobowe gondole pokonują trasę o długości 1810 metrów oraz prawie 450 metrów różnicy poziomów w nieco ponad 6 minut. Bilety na przejazd można kupić online.

2. Zwiedzajcie okolicę na dwóch kółkach

Bielsko-Biała i okolice to prawdziwy raj dla rowerzystów. Przez teren miasta przebiega Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń, który biegnie przez Wzgórze Trzy Lipki, Stare Bielsko i Wapienicę. Do tego do waszej dyspozycji pozostają liczne ścieżki rowerowe, biegnące najczęściej wzdłuż głównych dróg. Kompleks Enduro Trails Bielsko-Biała oferuje dwanaście ścieżek o różnym stopniu trudności, w tym atrakcyjną trasę podjazdową na Kozią Górę.

3. Odwiedźcie Cafe Maluch

Wnętrze tej jedynej w swoim rodzaju kawiarni poświęcone jest Polskiemu Fiatowi 126p, czyli legendarnemu „maluchowi”, którego między innymi w tutejszej Fabryce Samochodów Małolitrażowych wyprodukowno łącznie w latach 1973-2000 ponad 3,3 mln sztuk. Gablotki są pełne pamiątek związanych z tym poczciwym samochodem, a na ścianach można obejrzeć rysunki techniczne i pamiątkowe zdjęcia.

4. Przymierzajcie kapelusze w Starej Fabryce

Do Starej Fabryki warto zajrzeć nie tylko po to, by zobaczyć obszerną kolekcję zabytkowych maszyn włókienniczych, przedstawiających przemysłowe dziedzictwo Bielska. Na zakończenie zwiedzania czeka bowiem na zwiedzających urokliwy kącik z kapeluszami w rozmaitych kolorach i fasonach, które można przymierzać do woli.

5. Przypomnijcie sobie szkolne lektury w Muzeum Literatury im. Reymonta

Są muzea jedyne w swoim rodzaju i do takich należy właśnie prywatne Muzeum Literatury im. Reymonta w Bielsku-Białej. Jego właściciel od lat przepisuje – piórem maczanym w kałamarzu – między innymi dzieła laureata literackiej Nagrody Nobla, które następnie są ilustrowane i prezentowane jako część ekspozycji. W wolnych chwilach oprowadza także gości po swoim muzeum.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała

Ile średnio trzeba zapłacić za wynajęcie domów i apartamentów wakacyjnych w Bielsko-Biała?

Biorąc pod uwagę średnią cenę wynajmu za noc wynoszącą 803,78 €, Bielsko-Biała nie jest miastem uważanym za przystępny cenowo w Polska.

W których miesiącach najwięcej zaoszczędzimy na wynajmie wakacyjnym?

Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi, miesiącami najkorzystniejszymi cenowo w Bielsko-Biała są grudzień, listopad, i październik, ze średnią ceną za noc 229,6, 240,44 i 443,95.

Kiedy wzrasta cena noclegów w Bielsko-Biała?

Jeśli szukasz apartamentu wakacyjnego do wynajęcia w Bielsko-Biała, najwyższe ceny za nocleg są w miesiącach wrzesień (ze średnią 1045,51 za noc), styczeń (1042,23) i sierpień (1021,83).

Jaka jest zazwyczaj dostępność apartamentów wakacyjnych w Bielsko-Biała?

Myśląc o urlopiew Bielsko-Biała, nie ma potrzeby planować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ ilość zarezerwowanych noclegów to zazwyczaj 23%.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

W 2019 roku, miesiącami z największą liczbą dostępnych apartamentów wakacyjnych w Bielsko-Biała był maj, czerwiec i listopad, ze średnią dostępnością miejsc noclegowych 96 %, 95,75 % i 95,75 %.

W których miesiącach liczba dostępnych apartamentów wakacyjnych w Bielsko-Biała jest najmniejsza?

Patrząc na dane z 2020 roku, miesiące, w których najtrudniej jest znaleźć zakwaterowanie w Bielsko-Biała to, w kolejności lipiec (ze średnią dostępnością noclegów 54 %), sierpień (59,6 %) i grudzień (59,67 %).

Ile domów i apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Bielsko-Biała?

Zebraliśmy dla Ciebie oferty domów i apartamentów wakacyjnych od 6 różnych partnerów w Bielsko-Biała, więc możemy zaoferować około 110 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia. Decyzja, który wybierzesz należy do Ciebie!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-BiałaHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Bielsko-Biała
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Śląsk
  4. Bielsko-Biała