Domy i apartamenty wakacyjne w Białce Tatrzańskiej

Rozpocznij wyszukiwanie 159 homes w Białka Tatrzańska teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Białka Tatrzańska

Willa dla 2 osób, z ogród
4,8
19 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
122 złza noc
Apartament dla 3 osób, z sauna i ogród oraz jacuzzi
4,8
174 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
227 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
146 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
205 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
4,8
197 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
205 złza noc
Resort dla 2 osób, z taras i sauna oraz jacuzzi
4,8
1115 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
222 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
8 osób, 2 sypialni, 600m do jazdy na nartach
4,8
13 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
419 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,8
319 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
183 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,7
195 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
92 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,9
9 recenzje
Czarna Góra, Karpaty
od
61 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród
6 osób, 2 sypialni, 80m², 700m do jazdy na nartach
4,6
18 recenzje
Karpaty
od
558 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
5 recenzje
Karpaty
od
61 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 70m², 600m do jazdy na nartach
Czarna Góra, Karpaty
od
140 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,9
99 recenzje
Czarna Góra, Karpaty
od
118 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
4,8
15 recenzje
Karpaty
od
65 złza noc
Apartament dla 3 osób
4,7
57 recenzje
Karpaty
od
113 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,8
325 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
70 złza noc
Apartament dla 3 osób, z widok i balkon
5,0
3 recenzje
Czarna Góra, Karpaty
od
131 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
4,8
152 recenzje
Białka Tatrzańska, Karpaty
od
227 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Białka Tatrzańska

  • Tatry
  • Sporty zimowe
  • Kajakarstwo górskie
  • Baseny termalne
  • Droga Królewska

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Białce Tatrzańskiej

Domy wakacyjne w góralskim stylu

Białka Tatrzańska przyciąga wielbicieli narciarstwa ze względu na cieszący się doskonałą renomą ośrodek narciarski. Fani białego szaleństwa mogą rozważyć wybór domu wakacyjnego położonego w pobliżu Kotelnicy Białczańskiej. Na uwagę zasługują w szczególności domy wakacyjne o tradycyjnej drewnianej architekturze i góralskim wystroju wnętrza, a takich nie brakuje w tej okolicy. Domy wakacyjne w okolicy ośrodka narciarskiego to odpowiednie rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, a także na wypad w góry w grupie przyjaciół. Domy dysponują salonem z kominkiem, a wiele z nich jest dwupoziomowych.

Apartamenty wakacyjne Pod Grapą

Interesującą alternatywę dla domków w pobliżu ośrodka narciarskiego stanowią apartamenty wakacyjnew pobliżu lokalnych rzek: Białki i Czerwonki. W rejonie ulicy Pod Grapą znajduje się wiele obiektów zapewniających możliwość korzystania z atutów miejscowości cenionych zarówno przez narciarzy, jak i kajakarzy. Obiekty w tej okolicy zapewniają możliwość skorzystania z parkingu, a także są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Ponadto odwiedzający mają możliwość korzystania z Internetu, a także wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Górzyste krajobrazy Białki Tatrzańskiej
Górzyste krajobrazy Białki Tatrzańskiej

Położenie i komunikacja

Położenie Białki Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to malownicza podhalańska wieś położona nad rzeką Białką. Miejscowość jest oddalona od Zakopanego o 21 km, od Nowego Targu o 12 km, zaś od Krakowa o 90 km. Wieś dzieli się na trzy części: Pod Grapą, Kaniówka i Grapa. Średnia wysokość nad poziomem morza wynosi w miejscowości około 700 m.

Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej?

Przez Białkę Tatrzańską przechodzi droga krajowa nr 49, co sprawia, że najwygodniej dojechać na miejsce komunikacją autobusową lub własnym autem. Dodatkowo funkcjonuje tu również dobrze działająca sieć busów z Nowego Targu, Zakopanego i Krakowa.

Warto wiedzieć

Klimat Białki Tatrzańskiej

Od południowej części miejscowości rozciąga się szeroka dolina biegnąca w stronę Tatr Bielskich. To powoduje, że w Białce panuje intensywne nasłonecznienie. W efekcie ostry górski klimat nie jest dokuczliwy. Ze względu na intensywne promieniowanie słoneczne Białka cieszy się popularnością wśród wielbicieli kąpieli słonecznych.

Kiedy warto odwiedzić Białkę Tatrzańską?

Oprócz górskich wędrówek i podziwiania przyrody Białka Tatrzańska ma do zaoferowania dużo więcej. W sezonie zimowym warto tak zaplanować wyjazd, by świętować noc sylwestrową na nartach i wziąć udział w zjeździe na wypełnionych sianem workach. W sezonie letnim można natomiast obserwować odbywające się corocznie Mistrzostwa Polski w Spływie Kajakowym na rzece Białce. Lato to także dobry czas dla wędkarzy, bowiem w lokalnej rzece można wówczas łowić pstrągi i lipienie.

W Białce Tatrzańskiej mieszkała i tworzyła znana poetka ludowa Hanka Nowobielska. Za swą twórczość była nagradzana w konkursach poetyckich i odznaczeniami państwowymi.
Okolice Białki Tatrzańskiej
Okolice Białki Tatrzańskiej

5 rzeczy do zrobienia w Białce Tatrzańskiej

1. Wizyta w basenach termalnych

W Białce Tatrzańskiej znajduje się nowoczesny kompleks wewnętrznych i zewnętrznych basenów z wodą termalną o temperaturze sięgającej 34-38 stopni Celsjusza. Wody zawierają cenne mikroelementy wpływające pozytywnie na poprawę kondycji organizmu. Cały obiekt jest podzielony na trzy części zapewniające różne formy wypoczynku. Część relaksacyjna z basenami, gejzerami, biczami wodnymi i licznymi kaskadami to doskonałe miejsce dla odwiedzających pragnących spokoju i wypoczynku. Sekcja rozrywkowa wraz z basenami, karuzelami wodnymi i zjeżdżalniami została stworzona dla amatorów wodnych zabaw oraz dla rodzin z dziećmi. Ponadto w obiekcie znajduje się saunarium dające wyciszenie dzięki saunie fińskiej, tężni solankowej czy koloroterapii.

2. Sportowa rekreacja na miarę alpejskich kurortów

Ze względu na doskonale warunki do uprawiania sportów zimowych Białka Tatrzańska należy do najbardziej interesujących miejscowości turystycznych w kraju. Jej infrastruktura dorównuje bowiem alpejskim kurortom. Ośrodek Narciarski Kotelnia Białczańska w ostatnich latach dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce wśród najlepszych tego typu obiektów w skali kraju. W sezonie zimowym ilość turystów przekracza trzykrotnie liczbę stałych mieszkańców. Amatorom kajakarstwa górskiego i spływów pontonowych rzeka Białka dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Pobliskie wzgórza stanowią natomiast doskonałe miejsce dla wielbicieli paralotniarstwa.

3. Zwiedzanie drewnianego kościoła

W czasie pobytu w Białce Tatrzańskiej warto poświęcić czas na zwiedzenie tradycyjnego drewnianego kościoła pokrytego gontem. Równie interesujące jest jego barokowe wnętrze zwieńczone wieżą. Można tu również zobaczyć wystawę dawnych sprzętów gospodarskich i narzędzi rolniczych. Co ciekawe, w zabytkowej świątyni w sezonie letnim msza odprawiana jest po łacinie.

4. Spacer po Tatrach Drogą Królewską

Ta malowniczo położona góralska wieś stanowi doskonałe miejsce wypoczynku przez cały rok, jednak latem można pokonywać pieszo lub na rowerze liczne szlaki turystyczne, podziwiając urokliwe krajobrazy tatrzańskie. Jednym z najbardziej znanych szlaków górskich jest Droga Królewska, którą król Jan Kazimierz przemierzał, kryjąc się przed Szwedami.

5. Spróbować lokalnej kuchni

Białka Tatrzańska pielęgnuje góralską kulturę, którą można najlepiej poczuć w miejscowych karczmach. Można usłyszeć tu góralską gwarę i muzykę, zobaczyć regionalne stroje, a przede wszystkim skosztować lokalnych specjałów kulinarnych. Warto spróbować w szczególności kwaśnicy, czosnianki, moskali, pieczonej jagnięciny i żętycy.