Apartamenty wakacyjne w Gdańsku

Rozpocznij wyszukiwanie 1 664 homes w Gdańsk teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Gdańsk

Apartament dla 6 osób w Gdańsk, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 700m do plaży
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk
189 złza noc
Duży dom dla 6 osób w Gdańsk, z taras, zwierzęta dozwolone, 140 m²
6 osób, 3 sypialni, 1,4km do plaży
4,5
1 recenzja
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk
258 złza noc
Apartament dla 1 osób w Gdańsk
1 osób, 1,9km do plaży
3,4
29 recenzje
Jelitkowo, Gdańsk
125 złza noc
Apartament dla 1 osób w Gdańsk
1 osób, 1,2km do plaży
4,5
31 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
82 złza noc
Piękny apartament dla 4 osób w Gdańsk, z jacuzzi i taras oraz sauna, 60 m²
4 osób, 1 sypialni, 5km do plaży
4,2
1323 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
150 złza noc
Przytulny apartament dla 3 osób w Gdańsk, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób, 4,8km do plaży
4,3
115 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
39 złza noc
Dom dla 6 osób w Gdańsk, z ogród
6 osób, 2 sypialni, 2,2km do plaży
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk
279 złza noc
Wspaniały apartament dla 1 osób w Gdańsk, 8 m²
1 osób, 4,2km do plaży
4,6
465 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
69 złza noc
Apartament dla 2 osób w Gdańsk, zwierzęta dozwolone
2 osób, 2,9km do plaży
4,4
22 recenzje
Wrzeszcz Dolny, Gdańsk
150 złza noc
Wygodny apartament dla 3 osób w Gdańsk, 18 m²
3 osób, 5,1km do plaży
4,3
135 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
69 złza noc
Wygodny apartament dla 3 osób w Gdańsk
3 osób, 900m do plaży
4,5
35 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
107 złza noc
Bajeczny apartament dla 1 osób w Gdańsk, 10 m²
1 osób, 2,9km do plaży
4,7
294 recenzje
Oliwa, Gdańsk
73 złza noc
Doskonały dom dla 6 osób w Gdańsk
6 osób, 3 sypialni, 6,8km do plaży
5,0
6 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
348 złza noc
Doskonały apartament dla 5 osób w Gdańsk
5 osób, 3 sypialni, 6,8km do plaży
4,7
29 recenzje
Gdańsk Siedlce, Gdańsk
120 złza noc
Przytulny apartament dla 4 osób w Gdańsk, z taras
4 osób, 2 sypialni, 2,1km do plaży
4,2
9 recenzje
Przymorze, Gdańsk
228 złza noc
Apartament dla 3 osób w Gdańsk, z ogród
3 osób, 1,3km do plaży
4,1
27 recenzje
Wyspa Sobieszewska, Gdańsk
112 złza noc
Apartament dla 4 osób w Gdańsk, Dla rodziny, 40 m²
4 osób, 5,5km do plaży
4,0
523 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
159 złza noc
Bajeczny apartament dla 6 osób w Gdańsk, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 9,7km do plaży
4,5
10 recenzje
Gdańsk, Morze Bałtyckie
150 złza noc
Pokaż wszystkie

Porównuj bezpłatnie 1 664 domów i apartamentów wakacyjnych w Gdańsk

Podkreśla w Gdańsk

  • Bałtyk
  • Miasto Główne
  • Westerplatte
  • Solidarność
  • Sztuka
  • Rozrywka

Najpopularniejsze w Gdańsk

Internet 1 614
Zwierzęta dozwolone 662
Balkon/ taras 418
Ogród 325
Parking 1 443
Sauna 146
Ogrzewanie 1 113
Winda 715

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Gdańsku

Mieszkania i apartamenty z widokiem na morze

Najatrakcyjniesze domy i apartamenty wakacyjne w Gdańsku, to oczywiście te w pobliżu morza. Jeśli chcesz cieszyć się widokiem Bałtyku, to najlepszym wyborem będą mieszkania w okolicach ulic Wypoczynkowej i Jantarowej. Taka lokalizacja zapewni nie tylko piękne widoki, ale też bliskość do plaży i wody. W tej części Gdańska znajdziesz głównie apartamenty i studia w nowoczesnych, luksusowych budynkach.

Apartamenty i studia przy Głównym Mieście

Dla tych, którzy swoje wakacje planują spędzić nie tylko na plaży, ale także na zwiedzaniu miasta, najlepszym wyborem będzie mieszkanie lub studio w okolicy Głównego Miasta. Nie brakuje tu pięknych widoków, ponieważ w niedalekiej odległości znajduje się rzeka Motława. Decydując się na tę lokalizację zapewnisz sobie bliskość najważniejszych zabytków. Szukając noclegu w tej części miasta, warto wziąć pod uwagę ulice: Długą, Ogarną i Mariacką.

Widok na Miasto Główne
Widok na Miasto Główne

Położenie i komunikacja

Miasto portowe i stolica Północy

Gdańsk, będący stolicą województwa pomorskiego, leży nad Zatoką Gdańską. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy kompleks miast nazywany Trójmiastem. Wszystkie trzy miasta są ze sobą połączone szybką koleją miejską, stąd wybierając się do Gdańska, warto uwzględnić w planie zwiedzanie całego Trójmiasta. W pobliżu Gdańska znajduje się również port lotniczy, który oferuje połączenia międzynarodowe i krajowe. Z Gdańska, będącego miastem portowym, odpływają również promy do Szwecji i Danii. Istnieje też możliwość odbycia krótkiego rejsu po Bałtyku.

Od morza aż po lasy

Administracyjnie Gdańsk podzielony jest na 34 dzielnice. Najbardziej popularną z nich jest dzielnica Śródmieście, która ze swoimi zabytkami stanowi reprezentacyjną część miasta. W północnej części metropolii, przy samym Bałtyku, znajduje się dzielnica Przymorze Wielkie, która ze względu na bliskość do plaży i morza jest niezwykle popularna wśród odwiedzających Gdańsk. Wrzeszcz Dolny to dzielnica położona w północno-środkowej części miasta. Urodził się w niej i wychował Gunter Grass, który w swoim najgłośniejszym dziele pt. „Blaszany bębenek” zawarł jej opisy. Na terenie Gdańska znajdują się również Lasy Oliwskie, będące częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Gdańsk, Żuraw
Gdańsk, Żuraw

Ciekawe miejsca i zabytki

Gdańsk dla miłośników historii

Z Gdańskiem wiąże się wiele wydarzeń historycznych, które znacząco wpłynęły na dzieje Polski. Jednym z miejsc o szczególnym znaczeniu jest półwysep Westerplatte, który stanowi symbol wybuchu II wojny światowej oraz polskiego ruchu oporu. Do dziś, każdego 1. września przy Pomniku Obrońców Wybrzeża odbywają się uroczystości upamiętniające poległych w walkach o obronę ojczyzny. Gdańsk to także symbol historii współczesnej. To właśnie ze Stoczni Gdańskiej wywodzi się NSZZ Solidarność, który walczył z systemem totalitarnym i w dużym stopniu przyczynił się do jego obalenia. Gdańsk to także wspaniałe zabytki Głównego Miasta – Ratusz, Kościół NMP, Dwór Artusa czy Złota Brama to tylko niektóre z nich.

Gdańsk dla kochających kulturę

Gdańsk, tak jak i całe Trójmiasto, ma dla mieszkańców i turystów szeroką ofertę kulturalną. Kina, teatry, muzea, galerie sztuki, filharmonia lub opera – wybór jest naprawdę ogromy. Będąc w Gdańsku warto zobaczyć najcenniejszy obraz z gdańskiego zbioru dzieł sztuki – tryptyk Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”, który znajduje się w Muzeum Narodowym. Jeśli interesujesz się kulturą ludową, na pewno zaciekawi Cię kultura kaszubska. W Gdańsku, będącym częścią Kaszub, możesz zapoznać się z jej elementami m.in. ciekawym folklorem, rzemiosłem i oryginalnymi haftami. Co ciekawe, Kaszubi do dziś, obok języka polskiego, używają swojego dialektu.

Gdańsk dla miłośników natury

Każdemu, kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku, Gdańsk ma do zaoferowania liczne obszary zieleni, znajdujące się nie tylko na obrzeżach, ale też w centrum miasta. Obecnie w Gdańsku znajduje się 21 parków o łącznej powierzchni ponad 180 hektarów. Jednym z najmłodszych i najpopularniejszych jest położony blisko morza Park Ronalda Reagana, przy którym znajdziesz też plac zabaw dla dzieci. Innym parkiem wartym odwiedzenia jest Park Oliwski, na którego terenie rośnie wiele rzadko spotykanych gatunków roślin i drzew. Niezwykłą atrakcją tego miejsca są tzw. groty szeptów, które dzięki niezwykłej akustyce umożliwiają osobom znajdującym się w przeciwległych grotach prowadzenie rozmowy szeptem.

Gdańsk podobnie jak Piza ma swoją krzywą wieżę - dom mieszkalny na rogu ulic Lawendowej i Świętojańskiej odchyla się od pionu nawet do 50 cm.
Fontanna Neptuna
Fontanna Neptuna

5 rzeczy do zrobienia w Gdańsku

1. Zwiedzanie Głównego Miasta

To, co w innych miastach nazywa się „Starówką”, w Gdańsku określane jest jako Główne Miasto. Jest to najbardziej reprezentacyjna część miasta, w której zwiedzisz najważniejsze zabytki Gdańska. Do najbardziej znanych należą: renesansowy Ratusz Głównego Miasta, Bazylika Mariacka oraz zabytkowa oś Drogi Królewskiej, na którą składają się ul. Długa i Długi Targ. Nie zapomnij też o znajdującej sie przed Ratuszem fontannie Neptuna, która jest często uwieczniana na zdjęciach i widokówkach.

2. Westerplatte, czyli polskie Termopile

Nieco dalej od centrum miasta znajduje się wspomniany już wcześniej półwysep Westerplatte. Ze względu na swoją historię jest to jeden z obowiązkowych punktów zwiedzania Gdańska. Według źródeł historycznych to tam 1 września 1939 roku rozpoczęły się walki II wojny światowej. Przez 7 dni polscy żołnierze toczyli z góry przegraną walkę z siłami niemieckimi – stąd mowa o polskim Termopile. Na półwyspie znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża, który upamiętnia ofiary tego wydarzenia.

3. Śladami Solidarności, czyli zwiedzanie Stoczni Gdańskiej

Solidarność to jeden z najważniejszych społecznych zrywów, który doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Tłem dla wydarzeń tamtych czasów była Stocznia Gdańska, będąca niegdyś największym zakładem pracy w tym regionie. Pracował w niej sam Lech Wałęsa, którego skok przez stoczniowy płot stał się symbolem wielkich zmian. To tutaj podpisano w 1980 roku porozumienia sierpniowe, które były początkiem upadku komunizmu nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem i chciałbyś dowiedzieć sie więcej, udaj się do Europejskiego Centrum Solidarności.

4. Gdańskie bramy

W średniowieczu bramy pełniły funkcje obronne, dziś są z kolei ciekawą atrakcją dla odwiedzających Gdańsk. Niegdyś było ich aż 40, do dzisiaj zachowało się jedynie 12. Bramy miejskie ze względu na swoje położenie dzieliły się na lądowe i wodne. Do czasów dzisiejszych zachowało się 5 bram lądowych – Więzienna, Wyżynna, Nizinna, Żuławska i Złota. Bramy wodne, zlokalizowane wzdłuż rzeki Motławy, zamykały ulice dochodzące do rzeki. Stąd na końcu ulicy Ogarnej znajduje się Brama Krowia. Idąc zgodnie z biegiem rzeki napotkamy kolejno bramy: Zieloną, Chlebnicką, Mariacką, Św. Ducha, Świętojańską i Straganiarską. Spacerując szlakiem gdańskich bram, natkniesz się na jedną z najcharakterystyczniejszych budowli tego miasta – Żuraw, który służył mieszkańcom za główny dźwig miejski. Jego sylwetka bardzo często zdobi pamiątkowe fotografie z Gdańska.

5. Pamiątki z Gdańska

Będąc w Gdańsku warto zaopatrzyć się w kilka charakterystycznych przedmiotów. Pierwszym z nich jest bez wątpienia bursztyn, nazywany potocznie bałtyckim złotem. Bursztyn od wielu lat jest wykorzystywany do wyrobu biżuterii lub przedmiotów dekoracyjnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym kamieniu i jego właściwościach, możesz odwiedzić Muzeum Bursztynu przy ul. Długiej. Kolejną pamiątką z Gdańska może być tzw. „Goldwasser”, czyli „złota woda”. Jest to obecnie najsłynniejszy gdański trunek, który łączy w sobie alkohol, rozmaite zioła, korzenie i…płatki złota. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na jego zakup, warto wstąpić do jednej z licznych gdańskich restauracji, żeby go spróbować.