Domy i apartamenty wakacyjne w Szczawnicy

Rozpocznij wyszukiwanie 206 homes w Szczawnica teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Szczawnica

Dom dla 15 osób
15 osób, 6 sypialni, 550m do jazdy na nartach
5,0
15 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
599 złza noc
Apartament dla 6 osób, zwierzęta dozwolone
6 osób, 1 sypialni, 600m do jazdy na nartach
4,9
13 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
248 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,7
8 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
300 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 1,2km do jazdy na nartach
4,9
6 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
171 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,8
87 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
128 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,8
32 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
146 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni, 400m do jazdy na nartach
4,7
20 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
360 złza noc
Apartament dla 3 osób
4,7
45 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
111 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
7 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
60 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 1,2km do jazdy na nartach
4,6
18 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
128 złza noc
Domek letniskowy dla 10 osób, z taras
10 osób, 3 sypialni, 135m², 1,2km do jazdy na nartach
4,4
21 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
308 złza noc
Dom dla 12 osób, z ogród
12 osób, 3 sypialni, 80m², 900m do jazdy na nartach
4,5
62 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
343 złza noc
Willa dla 6 osób, z sauna i ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 650m do jazdy na nartach
5,0
29 recenzje
Jaworki, Karpaty
od
698 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 45m², 600m do jazdy na nartach
4,4
32 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
240 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
6 osób, 1 sypialni, 55m², 1,1km do jazdy na nartach
5,0
4 recenzje
Krościenko nad Dunajcem, Karpaty
od
458 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,1
7 recenzje
Szczawnica, Karpaty
od
94 złza noc
Domek letniskowy dla 8 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
8 osób, 4 sypialni, 800m do jazdy na nartach
Szczawnica, Karpaty
od
240 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
Szczawnica, Karpaty
od
137 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Szczawnica

  • Trzy Korony
  • Dunajec
  • Palenica
  • Dom Zdrojowy
  • Sporty zimowe

Najlepsze apartamenty w Szczawnicy

Noclegi w Szczawnicy

Apartamenty i domki w sercu Szczawnicy to strzał w dziesiątkę dla osób chcących korzystać z wszystkich atrakcji oferowanych przez cały rok przez to górskie miasteczko. Ciekawą propozycję stanowi wybór noclegu przy historycznej ulicy Zdrojowej lub w pobliżu Parku Zdrojowego, które są jednymi ze znaków rozpoznawczych Szczawnicy. Szczawnica to także doskonały punkt wypadowy do zwiedzania pobliskich miejscowości.

Apartamenty nad Dunajcem

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek ciekawą alternatywę mogą stanowić apartamenty i domki w Krościenku nad Dunajcem. Zaciszne zielone otoczenie i widok na góry to tylko niektóre atuty tej malowniczej miejscowości, z której można łatwo dojechać do Szczawnicy. By w pełni cieszyć się urokiem otaczającej przyrody można zdecydować się na apartament z tarasem lub balkonem. Domy gościnne w tej okolicy dysponują bezpłatnymi parkingami dla gości.

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem

Położenie i komunikacja

Malownicze położenie Szczawnicy

Szczawnica jest położona w Beskidach Zachodnich w powiecie nowotarskim. Miejscowość znajduje się bardzo blisko granicy ze Słowacją. To urocze miasteczko uzdrowiskowe jest malowniczo usytuowane w dolinie Grajcarka między Pieninami a Beskidem Sądeckim na wysokości 430 m n.p.m.

Dojazd do Szczawnicy

Do tej górskiej miejscowości można bardzo łatwo dojechać z każdej części Polski. Można skorzystać z komunikacji kolejowej, autobusowej lub wybrać się własnym autem. Ponadto na miejscu można poruszać się minibusami kursującymi na popularnych lokalnych trasach takich jak choćby często odwiedzany przez turystów spływ przełomem Dunajca do Niedzicy.

Ciekawe miejsca i zabytki

Szczawnica dla fanów mocnych wrażeń

Szczawnica to znakomite miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku zarówno zimą, jak i latem. To właśnie w tej miejscowości swoje początki ma polskie kajakarstwo górskie. Tutejszy klub sportowy organizuje spływy Dunajcem dla amatorów i zaawansowanych. To doskonała atrakcja dla osób lubiących dreszczyk emocji. Podczas spływu z pewnością go nie zabraknie, a dzika przyroda doda wyprawie niezapomnianego uroku.

Szczawnica dla narciarzy

Szczawnica to również atrakcyjne miejsce dla fanów narciarstwa. Stacja narciarska Palenica oferuje aż cztery kilometry tras zjazdowych. Najdłuższy zjazd, tzw. Trasa Rodzinna ma około 1800 m, jednak najbardziej znana jest Palenica 1, zaliczająca się do najciekawszych zjazdowych tras w Polsce. Na te stoki turyści dowożeni są wyciągiem krzesełkowym o dużej przepustowości. Trasa jest czynna bez względu na warunki atmosferyczne dzięki możliwości dośnieżania armatkami śnieżnymi.

Warto wiedzieć

Uzdrowiskowy klimat Szczawnicy

Usytuowanie uzdrowiska w dolinie między łańcuchami górskimi kształtuje w miasteczku unikatowy łagodny, a zarazem ciepły mikroklimat, sprzyjający poprawie kondycji dróg oddechowych. W miejscowości znajdują się źródła dwunastu kwaśnych wód o walorach leczniczych. Na kuracjuszy czeka także Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie można degustować szczawy: sodowe, jodkowe, bromkowe i wodorowęglanowe. W pienińskim kurorcie można skorzystać z usług Zakładów Przyrodoleczniczych i sanatoriów uzdrowiskowych specjalizujących się w terapii chorób dróg oddechowych, układu ruchu i alergii.

Kultura na najwyższym poziomie

W Szczawnicy przez cały rok odbywa się wiele imprez kulturalnych pod patronatem miejscowego domu kultury. Na szczególną uwagę zasługuje Festiwal Kultur Górskich, Letnia Filharmonia, koncerty organowe w miejscowym kościele oraz imprezy upamiętniające lokalne wydarzenia i święta.

W Szczawnicy na domach można dostrzec kolorowe drewniane tabliczki z wizerunkiem zwierząt, ludzi i gwiazd, będące rodzajem herbu domowników. To tak zwane tablice Szalayowskie, które od XIX wieku umieszczano na domach, w których mieszkali kuracjusze.

5 rzeczy do zrobienia w Szczawnicy

Jedna z atrakcji Szczawnicy - wodospad Zaskalnik
Jedna z atrakcji Szczawnicy - wodospad Zaskalnik
1. Podziwianie widoków ze szczawnickiej promenady

W Szczawnicy znajduje się promenada, którą stanowi pięknie odnowiony deptak o długości 1800 metrów. Podczas przechadzki promenadą można podziwiać majestatyczną górską przyrodę i otaczające wzniesienia. Liczne ławeczki i malownicza zieleń sprzyjają wypoczynkowi i wyciszeniu. Ciekawostką jest tu kwiatowy zegar, który oprócz wskazywania czasu umila kuracjuszom pobyt wygrywanymi melodiami.

2. Spacer ulicą Zdrojową

Niepowtarzalny nastrój kurortu tworzy XIX-wieczna zabudowa uzdrowiska, której wyjątkowy charakter podkreślają godła wykonane przez twórcę zdroju Józefa Szalaya. Aby poczuć unikatową atmosferę miasteczka warto przespacerować się ulicą Zdrojową.

3. Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem na tratwach odbywa się na trasie Szczawnica - Dunajec. Rejs trwa średnio dwie lub trzy godziny i bez wątpienia dostarcza niezapomnianych wrażeń dzięki malowniczej przyrodzie otaczającej Dunajec.

4. Relaks w Parku Zdrojowym

Dziewiętnastowieczny Park Górny Zdrojowy został założony w XIX wieku. Ten położony na wzniesieniu zielony kompleks zdobią oryginalne rzeźby, dzięki którym park zyskuje niepowtarzalną atmosferę. Znajduje się tu również muszla koncertowa. Szczawnicki park to oaza spokoju i doskonałe miejsce na relaks po górskich wyprawach. W na terenie obiektu oraz pobliskiej okolicy znajdują się hotele, sanatoria i Dworek Gościnny stanowiący lokalne centrum kultury.

5. Górska wycieczka

Latem pobyt w Szczawnicy można urozmaicić pieszymi i rowerowymi wycieczkami po okolicy. Spośród licznych wytyczonych szlaków o różnym stopniu trudności każdy znajdzie coś dla siebie. Nagrodą wartą wysiłku jest możliwość podziwiania Trzech Koron, doliny Dunajca i licznych schronisk na trasie wędrówki.