Znajdź Wille w Istebna

Główne atrakcje w w Istebna

 • Beskid Śląski
 • Koniaków
 • Izba Pamięci Jerzego Kukuczki
 • Jaworzynka
 • Wisła
 • Przełęcz Kubalonka
 • Chata Kawuloka
 • Złoty Groń

Inne rodzaje obiektów w Istebna, które mogą być interesujące:

Wille w Istebnej

Wille wakacyjne w malowniczej wsi Beskidu Śląskiego

Oferujemy wygodne wille do wynajęcia we wsi Istebna oraz w jej najbliższych okolicach. Duża część z nich znajduje się niedaleko popularnych atrakcji lokalnych: Parku Linowego Base Camp oraz stacji narciarskiej Złoty Groń. Niektóre wille znajdują się w lokalizacjach Kubalowie i Wojtosze, niedaleko skansenu „Chata Kawuloka”. W naszej ofercie znajdziecie także wille położone wzdłuż szosy prowadzącej w kierunku wschodnim do sąsiedniego Koniakowa, oraz na północ od Istebnej, niedaleko Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Oferujemy także wille w pobliskich lokalizacjach: Wiśle i Jaworzynce. Wszystkie wille znajdują się wśród pięknych krajobrazów i niedaleko lokalnych atrakcji turystycznych.

Doskonała opcja na rodzinny urlop

Większość oferty to wille, w których wygodnie zakwaterują się średniej wielkości grupy liczące 6-10 osób. Większość z nich jest dostosowana dla potrzeb użytkowników z małymi dziećmi, znajdziecie tu więc idealne zakwaterowanie na rodzinne wakacje. Wille w naszej ofercie to zazwyczaj urokliwe, drewniane zabudowania wykonane według zasad tradycyjnej architektury góralskiej. Wyposażone są w balkony i tarasy, z których codziennie można podziwiać piękne widoki na okolicę, zaczynając dzień przy porannej kawie lub kończąc go przy relaksującej lampce wina. Prawie wszystkie wille mają dostęp do Internetu. W wielu z zakwaterowań mile widziane będą także wasze domowe zwierzęta.

Podróżujący i aktywności

Istebna dla amatorów pieszych wycieczek

Malownicze okolice Istebnej zachęcają do pieszych wypraw wśród pięknych krajobrazów. Znajdziecie tu wiele oznaczonych, doskonale utrzymanych szlaków turystycznych, którymi warto wybrać się na wycieczkę. Zielonym szlakiem możecie udać się z Istebnej Bucznik lub Zaolzie do Chatki AKT na Pietroszonce, a stamtąd na Baranią Górę, z postojem w schronisku PTTK Przysłop. Szlakiem tym możecie także dojść z Istebnej na Kiczory i Młodą Górę. Żółty szlak poprowadzi was z Głębiec na położoną na wysokości 761 m n.p.m. Przełęcz Kubalonka, a stamtąd przez Istebną Zaolzie aż do Koniakowa.

Istebna dla miłośników wypraw rowerowych

Zwolennicy przemierzania kilometrów na rowerach znajdą w okolicach Istebnej ciekawe trasy. Przez okolice miejscowości przebiegają zarówno krótsze szlaki, jak i fragmenty długich, nieraz międzynarodowych tras. Niedługą, niespełna trzydziestokilometrową trasą jest zielony szlak rowerowy nr 253, prowadzący z Istebnej przez Jaworzynkę do Koniakowa. Możecie także wybrać się czerwonym szlakiem na trasę nr 24: pętlę rowerową Euroregionu Śląsk Cieszyński. Inną opcją jest przejażdżka wybranym fragmentem czerwonego Głównego Karpackiego Szlaku Rowerowego (mierzącego w sumie 621 km) lub międzynarodowej trasy Greenways, prowadzącej z Krakowa przez Morawy aż do Wiednia.

Istebna dla zwolenników sportów zimowych

Istebna jest atrakcyjną destynacją urlopową także w zimie: amatorzy narciarstwa i snowboardu znajdą w tych okolicach dogodne miejsca do uprawiania swoich ulubionych sportów. W okolicy znajdziecie kilka dobrze wyposażonych i popularnych wśród turystów stacji narciarskich. Jednym z największych miejscowych ośrodków jest Zagroń Istebna. Możecie tam skorzystać z wyciągu krzesełkowego. Na terenie ośrodka do waszej dyspozycji pozostają także dodatkowe atrakcje, jak Park Wodny „Olza” czy Centrum Zdrowia i Energii „Meridian”. Innym dużym ośrodkiem jest Złoty Groń. Jednym z elementów jego wyposażenia jest sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy.

Sąsiadujące ze sobą malownicze miejscowości: Istebną, Koniaków i Jaworzynkę, określa się wspólnym mianem „Trójwieś Beskidzka”.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Istebnej

1. Dowiedzcie się więcej na temat lokalnej przyrody

Ciekawym miejscem do zwiedzenia całą rodziną jest Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Dowiecie się tam wiele o miejscowym ekosystemie i sposobach jego ochrony. Warto obejrzeć Panoramę Beskidzką, opowiadającą o lokalnych gatunkach zwierząt i roślin, w tym o charakterystycznym w okolicy „świerku istebniańskim”.

2. Odkryjcie skarby regionalnej kultury ludowej

Szlak Architektury Drewnianej województwa śląskiego to kolekcja eksponatów, dzięki którym lepiej poznacie lokalną kulturę i sztukę. W Istebnej odwiedźcie Chałupę Kawuloków: skansen znajdujący się w oryginalnej dziewiętnastowiecznej chacie góralskiej. Obejrzycie tam między innymi zbiór instrumentów muzycznych: dzieło Jana Kawuloka, lokalnego muzyka i gawędziarza.

3. Poznajcie postać polskiego himalaisty

Słynny polski himalaista Jerzy Kukuczka był właścicielem domu w Istebnej. Obecnie znajduje się tam muzeum poświęcone jego pamięci, prowadzone przez jego żonę. Można tam obejrzeć jego sprzęt wspinaczkowy, a także zdjęcia z wypraw i zdobyte medale. Znajdziecie tam także książki autorstwa Kukuczki.

4. Zaszalejcie w aquaparku

Warto wybrać się całą rodziną do Parku Wodnego Olza. Znajdziecie tam atrakcje odpowiednie dla różnych grup wiekowych. Najpopularniejsze z nich to rwąca rzeka oraz siedemdziesięciometrowa kręta zjeżdżalnia. Możecie tu także skorzystać z sauny suchej lub łaźni parowej.

5. Zabierzcie dzieci do parku zabaw

Na terenie kompleksu Zagroń Istebna znajdziecie przestrzeń zorganizowaną specjalnie dla dzieci i dostępną przez cały rok. Park zabaw, zwany „figloparkiem”, podzielony jest na część przeznaczoną dla najmłodszych i drugą dla nieco starszych dzieci.

6. Odwiedźcie miniaturowy ogród zoologiczny

Najmłodsi będą także zachwyceni wizyta w minizoo należącym do Zagronia Istebna. Spotkają tam kucyki, osiołki, kozy, owce, króliki i inne zwierzęta, które będą mogli pogłaskać, a nawet nakarmić. To wspaniała zabawa, a zarazem rozrywka edukacyjna!

7. Poznajcie sztukę wyrobu koronek

Podobnie jak pobliski Koniaków, Istebna słynie z wyrobu koronek ręcznych. Możecie je obejrzeć na wielu lokalnych wystawach, a także zakupić na pamiątkę przeróżne przedmioty zdobione za pomocą tej techniki.

FAQs: Wille w Istebna

Jakie typy udogodnień można znaleźć w willach w Istebna?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można stwierdzić, że wille w Istebna oferują wszystko czego podróżujący potrzebują! Tutaj, wille posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: grill (100%), widok (94%) i ogród (94%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat willi w Istebna?

Wille w tym miejscu są często dobrze oceniane. 72% z willi posiada ocenę 4.5 gwiazdki!

Czy wille w Istebna są przyjazne dla dzieci?

Według informacji ze strony Holidu, 72% willi w Istebna jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, więc bez problemu znajdziesz willę dla siebie i całej rodziny.

Czy wille w Istebna są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Tak! W Istebna, 33% willi akceptuje zwierzęta domowe, 94% posiada też ogród!

Czy wille w Istebna zazwyczaj posiadają Wi-Fi?

Tak! Według danych z ubiegłego roku, 83% z willi w Istebna ma dostęp do internetu. Oznacza to, że będziesz miał możliwość pozostania w kontakcie w trakcie urlopu!

Ile trzeba zapłacić za pobyt w willi w Istebna?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, jest niewiele willi w Istebna, które kosztują mniej niż 100 zł za noc.

Czy wille w Istebna zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Oczywiście! Według danych Holidu, wille w Istebna mają wszystko, czego potrzebujesz o każdej porze roku. Tutaj, 50% noclegów posiada kominek i 11% basen.

Czy wille w Istebna są odpowiednie na wakacje w kilkanaście osób czy raczej na wakacje we dwoje?

Według danych Holidu, 83% z willi akceptuje maksymalnie do ośmiu gości, 56% z tych willi oferuje przynajmniej cztery sypialnie. Ponadto, 100% willi jest odpowiednia dla czterech gości, a 94% willi oferuje przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to zatem idealne miejsce dla dużych i małych grup urlopowiczów!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w willach w Istebna?

Tak, to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 94% willi posiada tutaj balkon lub taras, a 94% oferuje piękny widok. Ponadto, 94% ma ogród, więc bez problemu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 100% willi posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wille w IstebnaBooking.com Wille w Istebna
Airbnb Wille w IstebnaAirbnb Wille w Istebna
Vrbo Wille w IstebnaVrbo Wille w Istebna
Bookiply Wille w IstebnaBookiply Wille w Istebna
FeWo-direkt Wille w IstebnaFeWo-direkt Wille w Istebna
Abritel Wille w IstebnaAbritel Wille w Istebna
HRS Wille w IstebnaHRS Wille w Istebna
500+ więcej
 1. Mieszkania wakacyjne
 2. Polska
 3. Śląsk
 4. Beskidy
 5. Istebna
 6. Wille Istebna