Agroturystyka w Istebna

Agroturystyka w Istebna

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Istebna, które mogą być interesujące

Agroturystyka w Istebna

Istebna – Beskidzka Trójwieś

Baza noclegowa w Istebnej składa się głównie z obiektów agroturystycznych. Duża ilość takich miejsc znajduje się w sąsiedztwie kompleksu Zagroń oraz Złoty Groń. Są to obiekty działające przez cały rok. Latem świetnie sprawdzają się jako baza wypadowa do pieszych wędrówek, zimą zaś atutem jest bliskość do stacji narciarskich. Nowoczesna infrastruktura co roku przyciąga tutaj wielu fanów sportów zimowych. Ośrodki agroturystyczne znaleźć też można w takich miejscowościach jak Jaworzynka, Koniaków i Stecówka. Położone są one w pięknych okolicznościach przyrody. Wystarczy krótki spacer, by znaleźć się w jednym z licznie tu występujących punktów widokowych

Rodzinne wakacje na krańcu Beskidów

Istebna to wyjątkowa miejscowość. Zatrzymując się w tutejszych ośrodkach agroturystycznych, można poczuć ten wyjątkowy klimat Podkarpacia. Usłyszeć tu można lokalną muzykę i spróbować potraw regionu. Dostępne w naszej ofercie obiekty zapewniają nocleg nawet większym grupom, liczącym 6-8 osób. Są one w pełni wyposażone, a wiele z nich oferuje takie udogodnienia jak prywatny basen czy saunę. Jest to idealny sposób na relaks po dniu spędzonym na wędrówce po okolicy. Z balkonów i tarasów podziwiać można zaś widok na góry. Na terenie obiektów dostępne są także place zabaw dla najmłodszych turystów. Dodatkowym atutem są bezpłatne parkingi oraz możliwość zabrania ze sobą czworonoga. W obiektach agroturystyczne w Istebnej zwierzęta są zawsze mile widziane.

Podróżujący i aktywności

Istebna dla rodzin

Atrakcje turystyczne w Istebnej są na tyle zróżnicowane, że tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli podróżujecie z dziećmi, nie musicie rezygnować z podziwiania pięknych widoków. Łatwo dostępne są punkty widokowe Stecówka i Kubalonka. Najmłodszych turystów z pewnością zainteresują stada owiec, które są w pobliżu przeganiane po halach. Niedaleko Przełęczy Kubalonki znajduje się również Izba Pamięci Jerzego Kukuczki, słynnego polskiego himalaisty. Warto odwiedzić także Ogród Roślin Beskidu Śląskiego, gdzie zapoznać się można z fauną i florą tego regionu. Alejkami ogrodu przejść można dalej do Akacjowego Placu Zabaw. Dostępne tu drewniane zjeżdżalnie i huśtawki z pewnością przypadną do gustu dzieciom.

Istebna dla fanów jazdy na rowerze

Istebna znana jest ze świetnych warunków do uprawiania turystyki rowerowej. Na obszarze polsko-czeskiego pogranicza wytyczono wiele tras rowerowych. Liczba tych szlaków oscyluje wokół 211 i wciąż powstają nowe! Cyklicznie odbywają się tu także zawody w kategorii kolarstwa górskiego MTB. Jedną z ciekawszych tras jest ta prowadząca z Istebnej na Pilsko. Jej długość to 120 km i prowadzi na sam szczyt Pilska. Idealna propozycja dla fanów MTB. Dużo mniej wymagająca jest z kolei trasa w kierunku źródeł Olzy. Prawie w całości prowadzi asfaltowymi drogami, które łagodnie wznoszą się, nie przysparzając rowerzystom większych trudności. Jest też dużo krótsza, gdyż jej długość to jedyne 13 km. Po drodze prowadzącej wzdłuż rzeki mija się ośrodki wypoczynkowe, w których można zrobić sobie przerwę i odpocząć przy herbacie.

Miejscowość Istebna może mylić się z brzmiącym podobnie miasteczkiem położonym na Słowacji – Istebné.

Top 7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Istebna.

1.Punkt widokowy Złoty Groń

Złoty Groń to góra, z której roztacza się najbardziej widowiskowa panorama na całą okolicę nazywaną Trójwieś Beskidzka. Na jej stokach znajdują się także wyciągi narciarskie, a w sezonie zimowym działa tu ośrodek narciarski.

2. Odwiedź mini zoo

W kompleksie Zagroń odwiedzić można mini zoo. Chociaż jest ono niewielkie, to zobaczyć tu można takie zwierzęta jak muflony czy daniele. Jest to także świetne miejsce na spacer po spokojnej, niezwykle zielonej okolicy.

3. Zabytkowa Kuźnia w Istebnej

Kuźnia w Istebnej to unikatowe miejsce na mapie Polski. Można tu nie tylko zobaczyć na żywo, na czym polega praca kowala-artysty, ale też wysłuchać lokalnych ciekawostek. Warto także zakupić tu ręcznie przygotowaną podkowę, której zadaniem jest przynosić szczęście.

4. Spacer wzdłuż Olzy

Wzdłuż rzeki Olzy prowadzi przepiękna trasa, której długość wynosi 6 km. Jest to idealna ścieżka na spacer z dala od ruchu samochodowego. Dojść nią można aż do źródeł rzeki, która stanowi symbol podziału Śląska Cieszyńskiego między Polskę a Republikę Czeską. Dodatkowo woda ze źródła Olzy jest niezwykle smaczna!

5. Muzeum etnograficzne Kawuloków

Chata Kawuloków to prywatne muzeum, w którym prezentowane są elementy wyposażenia dawnej chaty góralskiej. Regularnie odbywają się tu także warsztaty koronkarskie oraz pokazy rzemiosła ludowego.

6. Centrum Pasterskie

Centrum Pasterskie w Koniakowie to miejsce, w którym poznać można charakterystyczny sposób wytwarzanie oscypków, ale także dowiedzieć się, do czego służy owcza wełna. Na miejscu odbywają się też liczne warsztaty między innymi z tworzenia dekoracji z wełny owczej wraz z degustacją lokalnych serów.

7. Trójstyk

W Istebne znajduje się ciekawy region nazywany Trójstykiem. Obejmuje on tereny przygraniczne Czech, Polski oraz Słowacji. Na terenie tym nie brakuje wiat turystycznych wraz z paleniskami.

FAQs: Agroturystyka w Istebna

Jakie typy udogodnień można zazwyczaj znaleźć w agroturystykach w Istebna?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można powiedzieć, że agroturystyki w Istebna oferują wszystko czego podróżujący pragną! Tutaj, agroturystyki posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: widok (91%), ogród (91%) i grill (82%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jakie są opinie na temat agroturystyk w Istebna?

Agroturystyki w tym miejscu mają bardzo dobre opinie od odwiedzających. 91% z agroturystyk posiada ocenę 4.5 gwiazdki!

Czy agroturystyki w Istebna są przyjazne dla dzieci?

Dane ze strony Holidu pokazują, że 100% agroturystyk w Istebna jest odpowiednia na urlop z dziećmi, więc bez problemu znajdziesz agroturystykę dla siebie i całej rodziny.

Czy agroturystyki w Istebna są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Oczywiście! W Istebna, 64% agroturystyk oferuje podróżnym możliwość zabrania ze sobą zwierząt domowych, 91% ma również ogród!

Czy agroturystyki w Istebna zazwyczaj oferują dostęp do internetu?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, 82% z agroturystyk w Istebna ma dostęp do internetu. Bez problemu będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

Ile trzeba zapłacić za pobyt w agroturystyce w Istebna?

Większość agroturystyk w Istebna (64%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. To idealne miejsce na zarezerwowanie agroturystyki!

Czy agroturystyki w Istebna zwykle oferują kominek lub basen?

Tak! Według danych z ubiegłego roku, agroturystyki w Istebna są idealne przez cały rok. Tutaj, 18% noclegów posiada kominek i 36% basen.

Czy agroturystyki w Istebna są odpowiednie na wakacje z dużą grupą znajomych czy raczej na wakacje we dwoje?

Według danych zebranych w ubiegłym roku, 100% agroturystyk jest odpowiednia dla czterech gości. W tej lokalizacji, około 82% agroturystyk ma przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Istebna to idealne miejsce dla małych grup znajomych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w agroturystykach w Istebna?

Tak, to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 82% agroturystyk posiada tutaj balkon lub taras, a 91% oferuje piękny widok. Ponadto, 91% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku. Jeśli lubisz delektować się posiłkiem na zewnątrz, szczególnie potrawami z grilla, 82% agroturystyk posiada grill.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej