Domy i apartamenty wakacyjne w Bawaria

Rozpocznij wyszukiwanie 12 318 homes w Bawaria teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Bawaria

Dom dla 2 osób w Waldkirchen, z taras, zwierzęta dozwolone
3,6
180 recenzje
Waldkirchen, Dolna Bawaria
od
117 złza noc
Apartament dla 2 osób w Kollnburg, z jacuzzi i sauna oraz basen i taras
4,0
247 recenzje
Kollnburg, Dolna Bawaria
od
209 złza noc
Apartament dla 5 osób w Sankt Englmar, z ogród i basen oraz sauna
5 osób, 2 sypialni, 750m do jazdy na nartach
4,8
20 recenzje
Sankt Englmar, Dolna Bawaria
od
439 złza noc
Zamek dla 2 osób w Küps, z basen
2 osób, 3 sypialni
Küps, Franken
od
2 422 złza noc
Apartament dla 6 osób w Schopfloch, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
22 recenzje
Schopfloch, Środkowa Frankonia
od
591 złza noc
Apartament dla 4 osób w Siegsdorf, z taras, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni, 400m do jazdy na nartach
3,8
102 recenzje
Siegsdorf, Alpy Bawarskie
od
178 złza noc
Duży dom dla 12 osób w Europa, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
34 recenzje
Górna Bawaria
od
613 złza noc
Apartament dla 2 osób w Willanzheim, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
113 recenzje
Willanzheim, Dolna Frankonia
od
174 złza noc
Apartament dla 2 osób w Bayerbach
4,7
11 recenzje
Bayerbach, Dolna Bawaria
od
157 złza noc
Apartament dla 4 osób w Oberstdorf, z ogród i sauna
4 osób, 1 sypialni, 350m do jazdy na nartach
4,6
196 recenzje
Oberstdorf, Alpy Bawarskie
od
557 złza noc
Apartament dla 3 osób w Viechtach, z basen i sauna oraz taras
5,0
26 recenzje
Viechtach, Dolna Bawaria
od
152 złza noc
Apartament dla 10 osób w Philippsreut, z ogród
4,6
11 recenzje
Philippsreut, Dolna Bawaria
od
848 złza noc
Dom dla 8 osób w Warmensteinach, z sauna i taras
4,8
45 recenzje
Warmensteinach, Smreczany
od
261 złza noc
Apartament dla 1 osób w Pfronten
1 osób, 1 sypialni, 150m do jazdy na nartach
4,7
144 recenzje
Pfronten, Alpy Bawarskie
od
261 złza noc
Apartament dla 5 osób w Hauzenberg, z ogród i basen oraz sauna
5 osób, 1 sypialni, 2,1km do jazdy na nartach
4,4
11 recenzje
Hauzenberg, Dolna Bawaria
od
296 złza noc
Apartament dla 8 osób w Immenstadt im Allgäu, z ogród
8 osób, 4 sypialni
4,5
42 recenzje
Immenstadt im Allgäu, Szwabia
od
265 złza noc
Duży dom dla 6 osób w Bischofsmais, z ogród
4,6
75 recenzje
Bischofsmais, Dolna Bawaria
od
565 złza noc
Apartament dla 6 osób w Hauzenberg, z ogród i sauna
6 osób, 2 sypialni, 2,4km do jazdy na nartach
4,7
11 recenzje
Hauzenberg, Dolna Bawaria
od
283 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Bawaria

  • Największy kraj związkowy w Niemczech
  • Różnorodność lasów, jezior i gór
  • Obszar narciarski Alp Bawarskich
  • Wieloaspektowe szlaki turystyczne
  • Bogactwo obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO
  • Przyjazny dla rodziny

Najpopularniejsze w Bawaria

Internet 7 330
Zwierzęta dozwolone 2 836
Balkon/ taras 6 881
TV 8 113
Ogród 4 598
Parking 7 838
Pralka 4 665
Sauna 1 281
Ogrzewanie 5 905

Wakacje w Bawarii

Lokalizacja i orientacja

Największy kraj związkowy w Niemczech

Wolny kraj związkowy Bawaria w południowych Niemczech o powierzchni 70 550,19 km2 rozciąga się wzdłuż granic Republiki Czeskiej, Austrii i Szwajcarii nad jeziorem Bodeńskim. Na wschodzie region wypoczynkowy graniczy z Saksonią, na północy z Turyngią, a na zachodzie z Badenią-Wirtembergią i Hesją. Bawaria podzielona jest na 71 powiatów administracyjnych, w których żyje łącznie prawie 13 milionów mieszkańców. Najbardziej zaludnione miasta to Monachium, Norymberga, Augsburg, Ratyzbona i Ingolstadt.

Rezerwy broni palnej

Ponad połowa powierzchni Bawarii charakteryzuje się zbiornikami wodnymi i lasami, a kraj związkowy posiada wiele naturalnych obszarów chronionych. Na wschodzie Bawarski Park Narodowy Leśny obejmuje obszar 24 250 hektarów. Na południu znajduje się jedyny park narodowy w niemieckich Alpach, który należy do Rezerwatu Biosfery UNESCO Berchtesgadener Land. Na zachodzie, wraz z głównym obszarem Rhön, biegnie kolejny obiekt dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Ponadto, Wolne Państwo posiada dalsze 603 rezerwaty przyrody i 702 obszary ochrony krajobrazu.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Wspaniała zabawa.

Każdego roku we wrześniu tradycyjne zdanie "Ozapft is" otwiera największy festiwal folklorystyczny na świecie na monachijskiej Theresienwiese. Przez szesnaście dni w różnych namiotach Oktoberfest panuje ożywiona atmosfera. Tradycyjne stroje, bawarskie przysmaki, sztuka warzenia piwa i muzyka do kołysania przyciągają miejscowych i międzynarodowych gości do "Wiesn". Około sześciu milionów odwiedzających rocznie cieszy się atmosferą pomiędzy atrakcjami takimi jak przejażdżki, przejażdżki, karuzele i restauracje.

W ślad za Wagnerem....

Punktem kulminacyjnym jest Festiwal w Bayreuth, który odbywa się od 1876 roku. Festiwal teatru muzycznego znany jest również jako Richard Wagner Festival i poświęcony jest ostatnim dziesięciu operom skomponowanym przez Richarda Wagnera. W cztery dni sierpnia na Zielonym Wzgórzu w Bayreuth odbywa się 30 występów, z których może skorzystać około 58 000 widzów. Pożądane bilety są zazwyczaj wyprzedawane w ciągu kilku minut.

Stary gotycki ratusz na Marienplatz.
Stary gotycki ratusz na Marienplatz.
Kraj związkowy obejmuje większy obszar niż kraje europejskie, takie jak Irlandia czy Holandia.

Podróżni i działalność

Bawaria dla rodzin

Cały region wakacyjny kraju związkowego jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji z całą rodziną. Program wypoczynkowy oferuje przyjazny dzieciom program kulturalny i mnóstwo pełnych przygód wycieczek, a także żywiołowe bujanie się w lesie, zabawy w różnych jeziorach kąpielowych. Zabawa dla młodych i starszych gwarantuje Playmobil Park w Zirndorfie, Legoland w Günzburgu i Freizeitpark Ruhpolding. Inne atrakcje to letni tor saneczkowy w Grafenau, rodzinna kraina zimowa w Mitterdorfie oraz park kąpieliskowy Inzell.

Bawaria dla aktywnych turystów

Rozległa dziewicza przyroda jest rajem dla podróżnych, którzy chcą aktywnie przeżyć swój pobyt i uprawiać sport. Szczególnie popularne są obszerne letnie wycieczki piesze, a zimą przyjemność z jazdy na nartach. Pieszo można zwiedzać Voralptal, Fichtelgebirge lub Chiemgau na niezliczonych ścieżkach i wspinać się po wymarzonych ścieżkach widokowych. Do najbardziej popularnych wycieczek należą malownicze trasy między jeziorem Tegernsee a jeziorem Schliersee lub wycieczki objazdowe po Ziemi Berchtesgadener i Allgäu. Zimą całe południe kraju związkowego przekształca się w bajkowy krajobraz 139 ośrodków narciarskich oferujących fantastyczne trasy zjazdowe. W takich wioskach jak Garmisch-Patenkirchen, Lenggries czy Sankt Englmar można wynająć urokliwe schronisko bezpośrednio przy ośrodkach narciarskich.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Senna panorama Ratyzbony we wschodniej Bawarii.
Senna panorama Ratyzbony we wschodniej Bawarii.

1. Würzburg jest metropolią Dolnej Frankonii i cieszy się światową renomą dzięki fascynującym barokowym budynkom. Rezydencja w pobliżu historycznego centrum miasta, zbudowana według projektu słynnego architekta Baltazara Neumanna, jest równie fascynująca, jak kościół pielgrzymkowy "Nawiedzenie Marii Panny", znany jako "Käppele" i twierdza Marienberg, otoczona nad starówką po przeciwnej stronie rzeki Main.

Stare miasto Bamberg, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 roku, uważane jest za największą historyczną osadę miejską w Niemczech, która przetrwała od średniowiecza. Znajdziesz tu nie tylko zabytkową katedrę cesarską ze słynnym "Bamberger Reiter", ale także wiele unikalnych budowli sakralnych i świeckich od XIII do XVIII wieku. Historyczna starówka na dwóch ramionach Regnitza ma niepowtarzalny charakter i oznacza typowo frankońską przytulność.

Stolica kraju związkowego Monachium posiada wyjątkowe atrakcje, takie jak historyczne stare miasto wokół ratusza i placu Marienplatz, słynny Liebfrauenkirche i zamek Nymphenburg ze wspaniałym parkiem. Angielski ogród również zasługuje na wizytę. Monachium posiada legendarne obiekty kulturalne, rozrywkowe i handlowe.

4 Zamki króla Ludwika II są symbolem niemieckiej turystyki w ogóle, zwłaszcza za granicą. Szczególnie "bajkowy zamek" Neuschwanstein niedaleko Füssen, ale także Nowy Zamek Herrenchiemsee i fascynująca "Willa królewska" Zamek Linderhof niedaleko Ettal oferują niezapomniane wrażenia.

5 Wyjątkową atrakcją letnich wakacji kąpielowych są górnobawarskie jeziora. Oprócz "dużych" jezior (Starnberger See, Ammersee i Chiemsee), do których można łatwo dotrzeć z Monachium, szczególnie fascynujące są idylliczne "małe" jeziora alpejskie, takie jak Eibsee, Funtensee i Königsee.

Wspaniała nieruchomość

W Schwangau, niedaleko Füssen, zamek Neuschwanstein, który co roku odwiedza ponad dwa miliony turystów, jest zachwycający. Obecny pałac pochodzi z 1537 roku i ma typową żółtą fasadę. Wspaniały teren można zwiedzać podczas zwiedzania z przewodnikiem.

Historia bogata w tradycję.

Bawarskie Muzeum Narodowe znajduje się w Monachium i prezentuje zbiory kulturalno-historyczne sztuki na powierzchni 13.000 metrów kwadratowych. Do ważnych eksponatów należą rzadkie rzeźby, cenne obrazy i panele z kości słoniowej.

Niesamowity kompleks świątynny

Od 1842 r. pomnik Wallhalla jest jednym z architektonicznych osiągnięć Bawarii. W Donaustauf an der Donauf an der Donau słynne osobistości, czyny lub grupy są uhonorowane 130 popiersiami i 65 tablicami pamiątkowymi.

Bazylika Niebieska

Piotra rozciąga się na stare miasto Bamberg i jest jednym z charakterystycznych budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w starym mieście. W zabytkowym kościele z XI wieku mieści się jeździec Bamberg i przylegające do niego muzeum diecezjalne.

Strona z przypomnieniem o przeprowadzce

Pomnik Dachau jest byłym obozem koncentracyjnym i upamiętnia panowanie terroru nazistowskiego reżimu. W stałej ekspozycji zwiedzający mogą być świadkami losów więźniów i ich cierpienia.