Domy i apartamenty wakacyjne w Ratyzbona

Rozpocznij wyszukiwanie 104 homes w Ratyzbona teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Ratyzbona

Apartament dla 3 osób, z balkon
3 osób, 48m²
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
330 złza noc
Apartament dla 3 osób, z balkon
3 osób, 1 sypialni, 63m²
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
355 złza noc
Apartament dla 5 osób, z balkon/ taras
5 osób, 1 sypialni, 85m²
4,9
19 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
428 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 1 sypialni, 75m²
5,0
20 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
415 złza noc
Apartament dla 5 osób, z balkon
5 osób, 2 sypialni, 105m²
4,7
20 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
505 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni, 33m²
4,5
14 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
257 złza noc
Apartament dla 1 osób
4,2
65 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
364 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon
2 osób, 1 sypialni, 30m²
4,7
57 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
295 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,7
25 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
257 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni, 28m²
4,1
104 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
214 złza noc
Dom dla 4 osób, z taras i balkon/ taras
4,9
74 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
664 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 20m²
4,9
20 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
235 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni
4,8
38 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
321 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
4,8
36 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
295 złza noc
Apartament dla 3 osób, z taras
4,8
7 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
295 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni
4,4
33 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
685 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 30m²
5,0
3 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
492 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
3 osób, 1 sypialni, 28m²
4,1
179 recenzje
Ratyzbona, Górny Palatynat
od
193 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Ratyzbona

  • Raj dla miłośników kultury
  • Przyjazny rodzinie ośrodek wypoczynkowy
  • Warto wybrać się na wycieczkę przez cały rok
  • Różnorodny krajobraz muzealny

Najpopularniejsze w Ratyzbona

Internet 31
Zwierzęta dozwolone 8
Balkon/ taras 20
TV 33
Ogród 8
Parking 25
Pralka 22
Ogrzewanie 25

Mieszkania wakacyjne w Ratyzbonie

Wakacje w historycznym centrum Ratyzbony

Między innymi dzięki statusowi Ratyzbony jako miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Regensburg oferuje szeroki wybór zakwaterowania wakacyjnego. Oferta obejmuje zarówno przytulne mieszkanie dla dwóch osób, nowocześnie urządzone mieszkanie wakacyjne na historycznej starówce, jak i domy wakacyjne na wsi. W szczególnie idyllicznym otoczeniu wśród licznych budowli z muru pruskiego w średniowiecznym centrum miasta. Otoczeni historycznymi budynkami rozbijają Państwo namioty w samym środku zabytków Ratyzbony, do których można dotrzeć tak samo łatwo, jak do licznych restauracji w mieście. Alternatywnie można się wprowadzić do mieszkania wakacyjnego nad brzegiem Dunaju lub w pobliżu parku miejskiego.

Domek letniskowy na wsi

Jeśli podoba Ci się trochę ciszej lub jeśli podróżujesz z rodziną, rozejrzyj się w poszukiwaniu mieszkania lub domu letniskowego poza centrum. Dzielnice Galgenberg, Obergrisling i Burgweinting na południu, idylliczne obrzeża Sallern-Gallingkofen na północy i zachodzie, skąd jest tylko kilka kroków do Dunaju i miejskiego jeziora kąpielowego, oferują idealne warunki do rodzinnego wypoczynku. Nowocześnie urządzone obiekty często mają również ogrodzone działki, na których zarówno dzieci, jak i psy rodzinne mogą odparować do woli.

Wakacje w Ratyzbonie

Podróżni i działalność

Regensburg dla miłośników kultury

Podróżujący, którzy interesują się historią, sztuką i architekturą, zyskają w Ratyzbonie na wartości, ponieważ praktycznie całkowicie zachowane zabytkowe stare miasto składa się z 1200 zabytkowych budynków, z których część można również zwiedzać. Piotra, kolegiata św. Jana czy zamek św. Emmerama Thurn und Taxis z przytulną kawiarnią muzealną i "książęcym piwowarstwem". Oprócz Porta Praetoria, dawnej bramy północnej Rzymu, willi królewskiej i najstarszej na świecie piekarni kiełbasek, warto odwiedzić słynny na całym świecie "Kamienny Most" z bramą mostu. Budynek ten, pochodzący z 1135 roku, jest jednym z najważniejszych średniowiecznych mostów i był wzorem praskiego Mostu Karola.

Rodzinne wakacje w metropolii naddunajskiej

Ratyzbona to idealne miejsce na spędzenie rodzinnego urlopu z połączeniem zabawy, akcji i szczypty kultury. Szczególnie polecane są przyjazne dla dzieci zwiedzanie miasta za pomocą myszki miejskiej, podczas którego aktorzy odwzorowują część historii miasta. Alternatywnie, wraz z dziećmi można zwiedzić Muzeum Historii Naturalnej Wschodniej Bawarii, które oprócz bogatej kolekcji oferuje również imprezy dla dzieci, takie jak strzelanie z łuku, obóz indyjski lub różne letnie warsztaty. Ofertę dopełniają liczne teatry oraz gadowe zoo niedaleko Państwa mieszkania w dzielnicy Burgweinting.

Brama w Ratyzbonie
Brama w Ratyzbonie

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Korzenie Regensburga

Ze względu na swoje odsłonięte położenie u ujścia rzek Naab i Regen, obszar dzisiejszego Regensburga był już w epoce neolitu ważnym obszarem osadniczym. Rzymianie uznali również znaczenie osady i zbudowali ją około 90 r. n.e., aby stać się ważnym legionowym fortem Castra Regina, czyniąc z Regensburga jedno z najstarszych miast w Niemczech i tym samym tchnieniem jak Kolonia, Moguncja, Trewir i Ksanten. Nawet po wycofaniu się Rzymian Regensburg był konsekwentnie ważnym miastem, a nawet pierwszą stolicą Bawarii. Centrum miasta, charakteryzujące się architekturą wielu epok, do dziś jest zwierciadłem historii.

Regularne wydarzenia

Różnorodny program imprez w Ratyzbonie rozpoczyna się od targów konsumenckich DOÑA w marcu i festiwalu folklorystycznego "Dult", podczas którego można podziwiać malowniczą panoramę starego miasta z gondoli diabelskiego koła. Kontynuujemy Dni Regensburga Teatru Szkolnego, "Bawarski Weekend Jazzowy" i "Regensburskie Dni Muzyki Dawnej" w czerwcu. W lecie regularne imprezy kinowe na wolnym powietrzu oraz odbywający się zawsze w nierównych latach Bürgerfest przyciągają dziesiątki tysięcy gości do Dunaju. Rok imprezy dopełnia tradycyjny targ Christkindl w grudniu.

Każdego roku ponad 500.000 turystów przybywa do Ratyzbony.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

Katedra w Ratyzbonie
Katedra w Ratyzbonie
Zwiedzanie Muzeum Reichstagu

Wizyta w Starym Ratuszu, którego najstarsza część pochodzi z połowy XIII wieku, jest częścią każdego urlopu w Ratyzbonie dla osób zainteresowanych kulturą. Wejdź do jednego z pierwszych parlamentów na ziemi niemieckiej i dowiedz się o znaczeniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego w Muzeum Reichstagu. Punktem kulminacyjnym dla poszukiwaczy przygód jest nie tylko zbrojownia, ale także sala przesłuchań z przerażającymi narzędziami tortur.

Odkryj krajobraz muzealny Regensburga

Muzealnicy dostają swoje pieniądze w Ratyzbonie. Oferta sięga od muzeum historycznego, Domu Pamięci Johannesa Keplera i Muzeum Skarbca Katedralnego po oddziały Bawarskiego Muzeum Narodowego w zamku Thurn und Taxis. Ponadto, Muzeum Nawigacji Dunaju, Muzeum Zegarków, Muzeum Golfa oraz Muzeum Szpitala Okręgowego przyciągają turystów. Mali i duzi astronomowie mogą również spojrzeć na odległe gwiazdy, planety i galaktyki podczas wizyty w Volkssternwarte Regensburg.

Specjalności regensburskie

Jeśli miasto nad Dunajem jest z czegoś sławne, to z powodu swojej regensburskiej kiełbasy. Według legendy, specjalność ta, znana również jako "Regensburger Knacker", została po raz pierwszy wyprodukowana na początku XIX wieku i otrzymała swoją nazwę od produkcji mięsa szyi. Warto również spróbować sałatki regensburskiej, którą przygotowuje się z ostrą marynatą z musztardy, octu, pokrojonej cebuli i oleju. Natomiast ci, którzy wolą słodycze, mogą skorzystać z cukiernictwa Reichstag, wynalezionego w 1663 r. przez nadwornego szefa kuchni księcia.

Rozwiąż tajemnicę Illuminati.

Jesteś w Ratyzbonie z przyjaciółmi lub rodziną i szukasz przygód? Następnie zmierzyć się z wyzwaniem z sali wyzwań i odkryć tajemnice Illuminati. Masz godzinę, aby rozwiązać tajemnicę, jak crack zamki, rozszyfrować tajne rytuały porządku i stopniowo pracować drogę przez pokoje oświetlone migoczącymi świecami. Możesz rozwiązać zagadkę, zanim skończy się czas?

Statkiem na Dunaju.

Wejdź na pokład jednego ze statków regensburskiej floty kryształowej i ciesz się podróżą po jednej z największych rzek w Niemczech. Podziwiaj malownicze stare miasto z wody lub rozpocznij dłuższą wycieczkę na strome klify przełomu Dunaju.