Domy i apartamenty wakacyjne w Norymberga

Rozpocznij wyszukiwanie 355 homes w Norymberga teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Norymberga

Apartament dla 2 osób, z balkon
2 osób, 1 sypialni, 33m²
5,0
17 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
327 złza noc
Apartament dla 6 osób, z balkon
4,4
3 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
924 złza noc
Apartament dla 8 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
5,0
58 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
640 złza noc
Dom dla 2 osób, z taras
4,9
58 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
215 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
5,0
97 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
430 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,3
150 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
241 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
5,0
74 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
378 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
3 osób, 1 sypialni
4,5
20 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
361 złza noc
Apartament dla 6 osób
4,9
57 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
503 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni
4,9
13 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
516 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
645 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
4,9
38 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
211 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 3 sypialni
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
640 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 1 sypialni
5,0
56 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
473 złza noc
Apartament dla 8 osób
8 osób, 3 sypialni, 125m²
5,0
60 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
456 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,9
101 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
271 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
297 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,9
13 recenzje
Norymberga, Środkowa Frankonia
od
258 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Norymberga

 • Miła historyczna
 • Kajak
 • Zamek w Norymberdze
 • Niebieska noc
 • Piernik norymberski

Najpopularniejsze w Norymberga

Internet 73
Zwierzęta dozwolone 12
Balkon/ taras 36
TV 66
Ogród 10
Parking 54
Pralka 44
Ogrzewanie 66

Mieszkania wakacyjne w Norymberdze

Mieszkanie w historycznej atmosferze.

Norymberga jest najbardziej znana ze swojego starego miasta z historyczną milą, gdzie można wynająć mieszkanie. W ten sposób w kilka minut dotrzesz do wielu zabytków architektury, średniowiecznego zamku i licznych muzeów. Jeśli wolisz znaleźć naturę na wyciągnięcie ręki, najlepszym wyborem jest domek letniskowy na Wöhrder See lub Pegnitz.

Znajdź odpowiedni apartament w Norymberdze.

W drugim co do wielkości mieście Bawarii znajduje się duży wybór apartamentów wakacyjnych, które są odpowiednie zarówno dla par, jak i całej rodziny. W centrum miasta znajdują się głównie komfortowo urządzone apartamenty. Dom wakacyjny na obrzeżach miasta jest zazwyczaj wyposażony w ogród, w którym można odpocząć od codziennego życia. Ponadto Norymberga oferuje możliwość wynajęcia mieszkania w zacumowanym zamku z fosą.

Skorzystaj z zalet prywatnego domu letniskowego.

W przeciwieństwie do pobytu w hotelu, apartament wakacyjny lub domek oferuje tę zaletę, że możesz zjeść śniadanie, kiedy tylko zechcesz. Taki domek letniskowy jest również idealnym miejscem do naładowania baterii energetycznych po długim spacerze po mieście. Rodziny z dziećmi będą zachwycone tarasem lub ogrodem, a właściciele psów mogą zabrać swojego czworonożnego przyjaciela do zakwaterowania po wcześniejszym uzgodnieniu.

Wakacje w Norymberdze

Lokalizacja i orientacja

Wakacje w Regionie Metropolitalnym Norymbergi

Norymberga znajduje się w bawarskim okręgu administracyjnym Środkowej Frankonii i liczy ponad pół miliona mieszkańców. Leży na północ od Monachium i na południe od Lipska. Granica z Republiką Czeską jest oddalona od Norymbergi o około 150 kilometrów. Do Frankfurtu nad Menem dotrzesz na zachodzie po dwóch godzinach jazdy samochodem.

Rzeki, pola i drzewostany charakteryzują krajobraz miejski.

Rzeka Pegnitz przepływa przez Norymbergę i wznosi się na północny wschód od miasta. Ponadto Pegnitz i Rednitz spotykają się w Fürth. Pegnitz jest szczególnie widoczny w północnej i północno-zachodniej części miasta, gdzie krajobraz miejski charakteryzuje się występowaniem złóż aluwialnych. Ponadto na północy znajduje się tzw. ziemia czosnkowa, ważny obszar uprawy warzyw, oraz region Norymbergi Reichswald, który otacza miasto z południa na wschód i północ.

Lokalne tereny rekreacyjne Reichswald i Dutzendteich

Reichswald jest idealnym miejscem na wycieczkę, aby zasmakować świeżego powietrza w lesie. Posiada duży zasób drewna iglastego i z ponad 25.000 hektarów jest największym w Europie lasem kulturowym. Staw Dutzendteich w południowo-wschodniej części Norymbergi, który został zbudowany jako zbiornik wodny w XV wieku, a dziś wraz z Luitpoldhain jest prawdziwym naturalnym rajem, nadaje się również do wypoczynku.

Most dla kata w Norymberdze.
Most dla kata w Norymberdze.

Podróżni i działalność

Miejsce przeznaczenia dla rodzin z dziećmi

Z Norymbergi można łatwo dotrzeć do parków rozrywki, w których można korzystać z licznych atrakcji i przejażdżek przez wiele godzin. Szczególnie polecany jest park rozrywki "Schloss Thurn", który oferuje kolejki górskie i niektóre strefy relaksu. Geiselwind jest największym parkiem rozrywki w Bawarii i oferuje ponad sto atrakcji. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również Playmobil FunPark, raj zabaw dla dzieci oraz ojczyzna z trampoliną, areną do softballu i zamkiem rycerskim.

Kąpiele i wellness wakacje dla całkowitego głębokiego relaksu

W Norymberdze znajduje się kilka basenów wypoczynkowych i łaźni termalnych, dzięki czemu można cieszyć się gwarantowanymi chwilami relaksu o każdej porze roku. Wśród nich jest Altmühltherme Treuchtlingen, jedna z największych łaźni termalnych w Niemczech. W basenie rekreacyjnym Aquella znajdziesz zabawę i zabawę, szczególnie w unikalnym basenie z falami. Ponadto do dyspozycji gości jest odkryty basen Naturgarten, odkryty basen Stadion, odkryty basen West i Fürthermare, gdzie można się odświeżyć w chłodnej wodzie.

Odkrywanie krajobrazu za pomocą kajaka.

Norymberga to również miasto, które ma wiele do zaoferowania dla żeglarzy. Wybierz się na przejażdżkę kajakiem po Pegnitz i rozkoszuj się pięknym krajobrazem. W Norymberdze są również firmy oferujące wycieczki statkiem-smokiem, np. przez kraj norymberski lub z Norymbergi do Fürth.

W Norymberdze mówi się dialekt pochodzący z grupy dialektów wschodniofrankijskich, ale o silnych cechach północno-bawarskich. Dialekt ten jest do dziś utrzymywany przez autorów takich jak Klaus Schamberger i Fitzgerald oraz członków Collegium Nürnberger Mundartdichter.

Pięć najlepszych wskazówek dotyczących podróży

Kościół Sebaldus
Kościół Sebaldus
1. Przejdź się po starym mieście

Miasto Norymberga znane jest ze swojej historycznej mili. Jest to kulturowo-historyczna wycieczka po mieście z oznakowaniem, na którym można zwiedzać najważniejsze zabytki. Wzdłuż historycznej mili dojdziesz do średniowiecznych fortyfikacji miejskich, kościoła w Marcie i hali poboru opłat. Warto zobaczyć także Dom Nassauera, kościół Lorenzkirche i Heilig-Geist-Spital z XIV wieku.

2. Przejść do punktu orientacyjnego miasta

Zamek Norymberga jest zamkiem podwójnym, składającym się z Burggrafenburga i Kaiserburga. Pierwsze ślady strukturalne można było określić z okresu około 1000 lat. Dziś uważany jest za jeden z najwybitniejszych fortyfikacji architektonicznych i historycznych w Europie. Jego charakter architektoniczny sprawia, że jest to zamek cesarski, twierdza, rezydencja cesarska i siedziba burgrabiego.

3. Spędzić dzień w największym muzeum historii kultury.

Niezwykle duża kolekcja ponad 1,3 miliona eksponatów zostanie zaprezentowana w Muzeum Narodowym Germanisches w Norymberdze. Eksponaty pochodzą z okresu od początku do chwili obecnej i są prezentowane w wielu różnych salonach wystawienniczych. Należą do nich obrazy i rzeźby do 1800 r., wszystko o dawnej jurysdykcji, grafika, historyczne instrumenty muzyczne i meble, szafka na monety i kolekcja zabawek.

4. Spojrzeć na miasto w innym świetle

Błękitna noc jest co roku szczególnie ważnym wydarzeniem kulturalnym w Norymberdze. Z okazji imprezy, której temat zmienia się co roku, w niezliczonych muzeach i instytucjach kulturalnych, od wieczora do wczesnych godzin porannych, można przeżyć urozmaicony program kulturalny. Z okazji "Błękitnej Nocy" całe stare miasto świeci w niebieskim świetle.

5. Spróbuj norymberskich specjalności

Jednym z najbardziej znanych przysmaków kulinarnych miasta jest Norymberga Rostbratwurst, który psuje podniebienie typową nutą majeranku. Podaje się ją głównie z kiszoną kapustą, kapustą kiszoną i musztardą, ale czasami również z chrzanem. Nie można zapomnieć o norymberskim pierniku, który jest tradycyjnym słodkim wypiekiem, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia i jest produkowany w Norymberdze od XIII wieku.

 1. Mieszkania wakacyjne
 2. Niemcy
 3. Bawaria
 4. Franken
 5. Środkowa Frankonia
 6. Norymberga