Domy i apartamenty wakacyjne w Murzasichle

Rozpocznij wyszukiwanie 59 homes w Murzasichle teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Murzasichle

Domek letniskowy dla 5 osób w Murzasichle, z ogród
1,1km do jazdy na nartach, 5 osób, 2 sypialni
4,9
9 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
99 złza noc
Domek letniskowy dla 9 osób w Murzasichle
4,6
16 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
231 złza noc
Domek letniskowy dla 9 osób w Murzasichle, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
42 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
96 złza noc
Apartament dla 6 osób w Murzasichle
4,7
53 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
78 złza noc
Domek letniskowy dla 10 osób w Murzasichle, z ogród
250m do jazdy na nartach, 10 osób, 3 sypialni
5,0
7 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
145 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Murzasichle, z ogród, zwierzęta dozwolone
700m do jazdy na nartach, 6 osób, 1 sypialni
4,9
56 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
101 złza noc
Apartament dla 1 osób w Zakopane
4,6
236 recenzje
Zakopane, Karpaty
od
22 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Zakopane, z ogród
2,1km do jazdy na nartach, 6 osób, 2 sypialni
4,9
35 recenzje
Zakopane, Karpaty
od
113 złza noc
Willa dla 10 osób w Murzasichle, z ogród
1,1km do jazdy na nartach, 10 osób, 3 sypialni
4,9
18 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
134 złza noc
Apartament dla 4 osób w Murzasichle
1,3km do jazdy na nartach, 4 osób, 2 sypialni
4,8
10 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
63 złza noc
Duży dom dla 12 osób w Zakopane, z ogród
5,0
5 recenzje
Zakopane, Karpaty
od
181 złza noc
Apartament dla 2 osób w Murzasichle, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
81 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
18 złza noc
Apartament dla 5 osób w Murzasichle, z ogród
1km do jazdy na nartach, 5 osób, 1 sypialni
4,9
37 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
64 złza noc
Apartament dla 7 osób w Zakopane, z ogród
4,6
10 recenzje
Zakopane, Karpaty
od
112 złza noc
Apartament dla 4 osób w Murzasichle, z ogród
900m do jazdy na nartach, 4 osób, 1 sypialni
4,8
13 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
45 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Murzasichle
4,7
84 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
43 złza noc
Apartament dla 4 osób w Murzasichle
4,5
75 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
50 złza noc
Apartament dla 4 osób w Murzasichle, z ogród
900m do jazdy na nartach, 4 osób, 1 sypialni
4,9
23 recenzje
Murzasichle, Karpaty
od
52 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Murzasichle

  • Góry
  • Piesze wędrówki
  • Szlaki rowerowe
  • Aktywny wypoczynek
  • Kultura i sztuka Podhala

Najpopularniejsze w Murzasichle

Internet 5
Zwierzęta dozwolone 3
Balkon/ taras 4
TV 5
Ogród 5
Parking 5
Widok 4

Apartamenty wakacyjne w Murzasichlu

Wygodne apartamenty w cichym otoczeniu

Tatry to dobry sposób na spędzenie wolnych dni o każdej porze roku. Lato umożliwia długie piesze wycieczki, a zima śniegowe szaleństwo na narciarskich stokach. Aby w pełni cieszyć się wolnym czasem, warto wybrać apartamenty wakacyjne w Murzasichlu, które cechują się nie tylko doskonałym wyposażeniem, ale również miłą okolicą. Lokalizacje pozwalające na spokojny rodzinny urlop w towarzystwie domowego czworonoga, można znaleźć w okolicach takich ulic jak Sądelska, Budzowa lub Tatrzańska.

Domy wakacyjne dla spragnionych spokoju

Domy wakacyjne w Murzasichlu to spotkanie z tradycyjną podhalańską architekturą w nieco nowoczesnym wydaniu. Wypoczynek, czy to w sposób aktywny, czy raczej w formie błogiego lenistwa, z pewnością uświetnią przydomowe ogrody oraz tarasy przeznaczone do leżakowania. Domy wakacyjne z w pełni wyposażonymi kuchniami spełnią przede wszystkim oczekiwania rodzin z dziećmi. Domy posiadające poza wymienionymi udogodnieniami, także miejsca parkingowe lub garaże można znaleźć w samym centrum Murzasichla, a także na jego obrzeżach lub w sąsiadujących miejscowościach.

Przepiękne, górskie widoki w okolicy Murzasichla
Przepiękne, górskie widoki w okolicy Murzasichla

Położenie i komunikacja

U stóp majestatycznych Tatr

Wieś Murzasichle położona jest w województwie małopolskim, a dokładnie w powiecie tatrzańskim. Jest to miejscowość wypoczynkowo-turystyczna, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników górskich szlaków. Komunikację lokalną zapewniają autobusy oraz busy prywatnych przewoźników, natomiast najbliższa stacja kolejowa ulokowana jest w Poroninie, niespełna 7 kilometrów od Murzasichla. Aby dotrzeć do tej miejscowości, w Poroninie należy zjechać z Zakopianki na drogę wojewódzką 961.

Blisko gór i przyrody

Miejscowość Murzasichle leży w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, na wysokości między 820 a 950 m n.p.m, na zboczach dwóch niezalesionych wzgórz - Budzowy Wierchu i Za Sichłą. Jej niewątpliwą atrakcją jest wspaniały widok na Tatry, a dokładnie na szeroką panoramę ciągnącą się od Murania, poprzez Zawrat oraz Świnicę, aż do Czerwonych Wierchów i majestatycznego Giewontu. Przez Murzasichle przechodzi kilka szlaków turystycznych, w tym łatwych do przejścia ścieżek, takich jak na przykład ścieżka do Małego Cichego albo przez Galicową Grapę.

Ciekawe miejsca i zabytki

Wyjątkowy kościół

Podhale cechuje ciekawa i charakterystyczna regionalna architektura. Do dziś domy buduje się w stylu podhalańskim, jednak na przestrzeni lat przeszedł on wiele zmian formalnych i obecnie w projektowaniu stosuje się o wiele więcej praktycznych rozwiązań. Przykładem wspaniale zachowanej architektury rodem z Podhala jest kościół pw. Najświętszej Marii Panny. Budowla jest drewniana i posiada spadzisty dach. Powstała ona w 1955 roku - można pomyśleć, że wcale nie tak dawno, ale miłośników góralskiego stylu na pewno zaskoczy fakt, że wewnątrz świątyni mieści się kopia tryptyku pochodzącego z XIII w. z kościoła w Opatówku. Warto wspomnieć, że kościół w Murzasichlu powstawał w czasach intensywnego komunistycznego terroru, a budowano go z wielkim poświęceniem i zacięciem, a na dodatek bez jakichkolwiek urzędowych pozwoleń. W czasie budowy, górale ostrzegali pracujących majstrów przed zbliżającym się patrolem policji za pomocą sygnałów świetlnych. Warto być w Tatrach podczas Świąt Bożego Narodzenia, aby obejrzeć jasełka wystawiane w kościele przez mieszkańców Murzasichla.

Murzasichle dla aktywnych

Urlop w Tatrach bez względu na porę roku, to zawsze czas pełen ciekawych wyzwań i możliwości. Zimą bez końca można oddawać się narciarskim lub snowboardowym szaleństwom na okolicznych stokach. Dobrym pomysłem na niespodziankę dla całej rodziny będzie kulig. Zimowa aura, wieczór, zapalone pochodnie i sanie mknące przez zimowy krajobraz - obrazek jak z bajki. Wycieczkę może zakończyć ognisko z ciepłym jedzeniem, grzanymi winem i góralską muzyką. Latem natomiast, na zapalonych piechurów czekają górskie szlaki i ścieżki. Do Tatrzańskiego Parku Narodowego prowadzą wejścia w Brzezinach lub w Jaszczurówce, i można się do nich dostać na piechotę z centrum Murzasichla. Maniacy dwóch kółek natomiast, mogą śmiało pędzić po tatrzańskich ścieżkach rowerowych.

Murzasichle to dziwne i trochę obco brzmiąca nazwa. Dlatego wiele osób ma trudności z prawidłowym wypowiedzeniem jej. Składa się ona z dwóch członów: "Mur" odnosi się na nazwy wsi położonej niedaleko Murzasichla, "za" to przyimek, zaś "zasichle" to słowo pochodzące od rumuńskiego słowa oznaczającego "gęsty las". W gwarze podhalańskiej znalazło zastosowanie wiele słów o rumuńskim rodowodzie.
Murzasichle jest piękne także zimą
Murzasichle jest piękne także zimą

3 rzeczy do zrobienia w Murzasichlu

1. Serowa uczta w góralskich karczmie

Podhale słynie z wyrobu ciekawych w smaku serów. Zaliczają się do nich oscypki, bryndza oraz bunz. Cechuje je wyrazisty smak i w niczym nie ustępujący mu zapach. Warto spróbować w towarzystwie kubeczka grzanego wina z przyprawami korzennymi. Dobrze również spróbować moskoli, czyli pieczonych placków, hałusek, czyli klusek na zimno, oraz kwaśnicy, zupy przyrządzanej z kiszonej kapusty.

2. Wyzwania w parku linowym

Jeśli góry to mało, dobrze poćwiczyć swoją wytrzymałość w profesjonalnym parku linowym Stary Bór w Murzasichlu. Park posiada trasy dla dużych i małych oraz kolejki tyrolskie w liczbie trzech. Po udanym przejściu wszystkich tras można posilić się w działającej parku małej gastronomii.

3. Nauka góralskiego rzemiosła

Chcąc wniknąć bardziej w codzienność i kulturę Podhala można skorzystać z wielu ofert nauki lokalnego rzemiosła. Są to zajęcia prowadzone z myślą o wszystkich miłośnikach tatrzańskiej kultury i sztuki. W Murzasichlu można więc wziąć udział w procesie przygotowywania oscypków, lekcjach rzeźbienia a nawet tańca juhaskiego.