Domy i apartamenty wakacyjne w Jerozolimie

Domy i apartamenty wakacyjne w Jerozolimie

Znaleźliśmy 3 Ośrodki wypoczynkowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Znajdź Ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Murzasichle, które mogą być interesujące

Domy i apartamenty wakacyjne w Jerozolimie

Jerozolima prastara i nowoczesna

Niezależnie od tego, czy motywuje Was wiara, czy ciekawość świata, Jerozolima to miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Domy i apartamenty wakacyjne można znaleźć nawet w sercu zabytkowej starówki lub w jej ościennych uliczkach! Wyglądanie przez okno na te prastare uliczki to wyjątkowe doświadczenie. Do jednej z najbardziej polecanych dzielnic w Jerozolimie należy Kolonia Niemiecka. Bujne nocne życie odnajdziecie w Nachalat Shiva. Wyjątkowo położone są domy i apartamenty zlokalizowane na zachodnich wzgórzach, nieco poza miastem, z których roztacza się magiczna panorama na miasto.

Z widokiem na Ziemię Świętą

W Jerozolimie znajdziecie przede wszystkim nowoczesne, bardzo jasne apartamenty, choć można tu również znaleźć miejsca o starej duszy. W Jerozolimie zniewalają widoki, dlatego aż połowa wszystkim apartamentów ma taras lub balkon oraz duże okna. Można tu nawet trafić na perełki z basenem na tarasie! Dla Waszego pełnego komfortu 95% obiektów jest klimatyzowanych. Goście mogą tu skorzystać dostępu do Internetu, TV oraz kuchni. Jeśli przyjeżdżacie do Jerozolimy w porze ciepłej, warto wynająć dom lub apartament z zacienionym ogrodem, w którym można się nieco ochłodzić bez konieczności zamykania się w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Wakacje w Jerozolimie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Religijne epicentrum świata

Jerozolima, niezwykły tygiel religii i miasto-symbol trzech religii monoteistycznych przyciąga przede wszystkim swoim ogromnym starym miastem. Stare miasto Jerozolimy podzielone jest na kilka dzielnic: ormiańską, chrześcijańską, żydowską, muzułmańską oraz Wzgórze Świątynne. Każda z nich ma swoją niepowtarzalną atmosferę, dlatego warto zagłębić się we wszystkie części. To tu znajdują się najważniejsze zabytki i miejsca kultu. M.in. ściana płaczu, ostatnia ze ścian zburzonej świątyni żydowskiej. To ostatni przystanek przed Wzgórzem Świątynnym. To tu znajdowała się majestatyczna świątynia Jerozolimska, to tu według wierzeń muzułmańskich prorok Muhammed wstąpił do nieba. Dziś znajduje się tu największa perła Jeruzalem – Kopuła na skale, bogato zdobione muzułmańskie sanktuarium.

Tu, gdzie wszystko się zaczęło

Nieco dalej rozciąga się Góra Oliwna wraz z najstarszym wciąż czynnie grzebiącym zmarłych cmentarzem świata. Tu znajduje się gaj oliwny Getsemani. Wychodząc poza obszar starego miasta, warto zwiedzić Mea Szarim – dzielnicę ultraortodoksyjnych Żydów. Gdy zatęsknicie nieco za nowoczesnym światem, przejdźcie się reprezentacyjną ulicą Bena Jehudy, wzdłuż której znajdziecie mnóstwo restauracji oraz sklepów. Zajrzyjcie też na Mahane Yehuda Market, najstarszy targ Jerozolimy, wypełniony mocnymi zapachami i kolorami. W czwartek wieczorem odbywa się tu miejska impreza z okazji rozpoczęcia szabatu.

Podróżujący i aktywności

Jerozolima dla pielgrzymów

Jerozolima do święte miejsce trzech religii, które naprawdę przeniesie Was do czasów Ewangelii. Głównym miejscem pielgrzymek jest oczywiście Grób Pański, znajdujący się Bazylice Grobu Pańskiego. Przed wizytą warto przejść Via Dolorosa – drogę krzyżową odtwarzającą trasę, jaką Jezus pokonał, niosąc krzyż na Golgotę. Ostatnie pięć stacji znajduje się już w bazylice. U stóp Góry Oliwnej znajduje się z kolei grób Matki Boskiej, tu też znajduje się Grota Zdrady. Nie można pominąć również góry Syjon, w którym według chrześcijańskiej tradycji odbyła się Ostatnia Wieczerza. Tu znajduje się symboliczny grób króla Dawida, a także kościół Zaśnięcia NMP.

Jerozolima dla entuzjastów kultury i sztuki

Jerozolima to tak naprawdę niekończący się park rozrywki dla osób kochających sztukę. Dziełem sztuki jest każda brama w murach miasta. W świątyni etiopskiej zachwycą Was freski. W dolinie Cedronu można zwiedzać stanowisko archeologiczne, którego najstarsze znaleziska sięgają aż 10 tys. lat p.n.e. Zachowały się tu całe okazały fasady dawnych budowli. Wytchnienia od upału na wiele godzin dostarczy Wam Israel Museum – ogromna placówka kulturalna wystawiająca sztukę oraz bardzo istotny ośrodek archeologiczny. Porwie Was szczególnie Sanktuarium Księgi i jego abstrakcyjna siedziba, w którym można podziwiać m.in. rękopisy z Qumran.

Do Jerozolimy najlepiej przyjechać, gdy odbywa się tu Festiwal Światła rozświetlający prastare mury jerozolimskiej starówki!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Jerozolimie

1. Zobacz Jerozolimę z góry

Święte miasto to niesamowity konglomerat starych zabudowań, roślinności i dachów świątyń, na który świetnie patrzy się z góry. Do najlepszych punktów widokowych należą Wieża Dawida (Cytadela) oraz zabytkowe mury, które otaczają starówkę. By złapać nieco dalszą perspektywę, wdrapcie się na Górę Oliwną.

2. Daj się porwać zakupom

Ulice starego miasta pełne są kramów i sklepików sprzedających typowe pamiątki, ale też wyjątkowe, orientalne wyroby i dzieła kultury związane z historią Izraela oraz Palestyny. To ogromne centrum handlowe pełne zaskakujących towarów.

3. Zejdź do podziemia

Zanurzcie się w fascynujący świat starożytnych tuneli Miasta Dawida. Poruszając się w kompletnej ciemności przy pomocy latarki, czasami brodząc w wodzie, przejdziecie trasą tuneli wyżłobionych już w 700 r. p.n.e.!

4. Poznaj Sprawiedliwych wobec narodów świata

To słynne odznaczenie, które przyznaje jerozolimski instytut Yad Vashem osobom, które bohatersko ratowały Żydów podczas Holokaustu. Tu właśnie rośnie ogród drzew, symbolizujących każdego bohatera. W monumentalnej siedzibie Instytut mieści również Muzeum Holokaustu oraz Muzeum Sztuki Holokaustu oraz liczne miejsca pamięci.

5. Wyjedź z miasta

Zgiełk Jerozolimy warto na chwilę zostawić za sobą, by udać się nad brzegu światowego fenomenu – Morza Martwego. I swobodnie unosić się na wodzie, chłonąc znajdujące się niej mikroelementy i rozkoszując się nietypowym krajobrazem!

FAQs: Ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle

Jakie typy udogodnień są dostępne w ośrodkach wypoczynkowych w Murzasichle?

Patrząc na opcje dostępne na stronie Holidu, można powiedzieć, że ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle oferują wszystko czego odwiedzający pragną! Tutaj, ośrodki wypoczynkowe posiadają wiele udogodnień, najpopularniejsze z nich to: ogród (100%), internet (100%) i balkon/taras (69%). Nie czekaj, zarezerwuj wymarzone wakacje!

Jak podróżujący oceniają ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle?

Ośrodki wypoczynkowe w tym miejscu często posiadają wiele pozytywnych opinii. 77% z ośrodków wypoczynkowych w Murzasichle ma świetne komentarze i średnią opinię 4.5 gwiazdki!

Czy ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle są przyjazne dla dzieci?

Jak podaje Holidu, 100% ośrodków wypoczynkowych w Murzasichle jest przyjazna dla dzieci, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć ośrodek wypoczynkowy dla siebie i całej rodziny.

Czy ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Patrząc na dane ze strony Holidu, niewielki procent z ośrodków wypoczynkowych w Murzasichle akceptuje zwierzęta domowe. W tym wypadku można stwierdzić , że są bardziej odpowiednie miejsca w Polsce dla właścicieli i ich zwierząt domowych.

Czy ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle zazwyczaj posiadają Wi-Fi?

Oczywiście! Według danych z ubiegłego roku, 100% z ośrodków wypoczynkowych w Murzasichle oferuje dostęp do internetu. Bez problemu będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

Ile kosztuje pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Murzasichle?

Większość ośrodków wypoczynkowych w Murzasichle (62%) kosztuje średnio mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie ośrodka wypoczynkowego!

Czy ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Oczywiście! Według danych zebranych w ubiegłym roku, dużo ośrodków wypoczynkowych w Murzasichle posiada kominek. Dlatego jest to idealne miejsce na zimowy urlop!

Czy ośrodki wypoczynkowe w Murzasichle są odpowiednie na pobyt z dużą grupą znajomych czy raczej na weekendowy odpoczynek w małym gronie?

Według danych z ubiegłego roku, 77% ośrodków wypoczynkowych akceptuje maksymalnie do czterech osób. W tej lokalizacji, około 38% ośrodków wypoczynkowych posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Murzasichle to idealne miejsce dla rodzin czteroosobowych!

Czy można cieszyć się pięknym widokiem i spędzić miły czas na zewnątrz w ośrodkach wypoczynkowych w Murzasichle?

Tak, to idealne miejsce, aby odetchnąć świeżym powietrzem i spędzić czas na zewnątrz! 69% ośrodków wypoczynkowych posiada tutaj balkon lub taras, a 62% oferuje piękny widok. Ponadto, 100% ma ogród, więc bez trudu doświadczysz tutaj wymarzonego odpoczynku.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej