Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn

Główne atrakcje w w Ryn

  • Mazury, Jezioro, Zamek krzyżacki, Sporty wodne, Żeglarstwo

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Ryn

528 złdla 1 kwi - 8 kwi
554 zł średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Ryn

33%dla 1 kwi - 8 kwi
53% średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Rynie

Krzyżacka twierdza

Rozpięty między dwoma jeziorami Ryn jest jedną z najbardziej urokliwych miejscowości na Mazurach. Wybór lokalizacji w Rynie nie nastręcza problemów. Gdziekolwiek się nie ruszycie, wszędzie będzie blisko nad jezioro! Większość apartamentów i domów wakacyjnych w Rynie znajduje się w historycznym centrum. Część położona jest bezpośrednio nad jeziorami Ołów oraz Ryńskim. Wokół Rynu znajdują się również siedliska oraz gospodarstwa agroturystyczne. Poza miastem znajdziecie również kilka domków letniskowych położonych w absolutnej mazurskiej ciszy, z dala od ludzkich siedlisk!

W rycerskim stylu

Jeśli macie ochotę wynająć komfortowy nocleg i...w ogóle z niego nie wychodzić, przyjedźcie do Rynu! Miasteczko ma absolutnie zachwycającą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Znajdziecie tu wiele wnętrz, które nawiązują do wystroju krzyżackiego zamku. Mieszkania i domy są bogato wyposażone: internet, TV, parking, często również kuchnia oraz…sauna! To popularny dodatek w Rynie. Do tego widoki na jezioro – z okien oraz z balkonu lub tarasu. Większość obiektów zaprasza również na relaks w ogrodzie. W Rynie znajdziecie oferty zarówno dla par, jak i dla rodzin i większych grup. Można tu przyjechać nawet 12 osób! Połowa obiektów akceptuje też zwierzęta domowe.

Wakacje w Rynie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Między dwoma jeziorami

Ryn jest malowniczo położony między dwoma jeziorami. Od północy miasto oblewa niewielkie Jezioro Ołów, od południa – dużo większe Jezioro Ryńskie, które dalej przechodzi w jezioro Tałty. Oba jeziora...łączy podziemny tunel zbudowany jeszcze w średniowieczu przez Krzyżaków! Niestety nie jest udostępniony zwiedzającym, ale można zobaczyć jego fragment na pl. Wolności. Wokół miasta znajduje się jeszcze kilka pomniejszych jezior. Miasto jest również atrakcyjnie położone na mapie Mazur – między dwoma turystycznymi centrami: Giżyckiem oraz Mrągowem. Ryn zachował jednak dużo bardziej kameralny charakter. Tu można cieszyć się niczym niezmąconą bliskością natury.

Zadość tradycji

Wizytówką Rynu jest okazały zamek krzyżacki z XIV w. Obecnie w 650-letnich wnętrzach mieści się m.in. restauracja i centrum konferencyjne, ale zamek jest udostępniony zwiedzającym. Oba jeziora można kontemplować i fotografować na licznych pomostach. Nad jeziorem Ołów znajduje się obszerna i piaszczysta plaża miejska wraz wyznaczonym i strzeżonym kąpieliskiem. Jezioro Ryńskie z kolei ma swoją Ekomarinę. Ryn ma również rozbudowaną scenę kulinarną, która stawia przede wszystkim na tradycyjną i regionalną kuchnię. Entuzjaści kuchni staropolskiej w najcięższym wydaniu obowiązkowo muszą się stawić w Rynie podczas festynu „Ryńskie smalcowanie z ogórczeniem”.

Podróżujący i aktywności

Ryn dla entuzjastów sportów wodnych

Ryn to jeden z najpiękniejszych przystanków, które można sobie urządzić podczas żeglugi po Mazurach. Miasto znajduje się oczywiście na słynnym mazurskim Szlaku Wielkich Jezior. Na żeglarzy czeka tu 90 miejsc cumowniczych w nowoczesnej ekomarinie z pełnym zapleczem sanitarnym. Latem do Rynu ściągają Oldtimery, czyli zabytkowe i zasłużone jachty żaglowe. Ich zlot na stałe wszedł do bogatego kalendarza ryńskich imprez. W wypożyczalni sprzętu przy jeziorze Ołów wypożyczycie nieco mniejsze jednostki pływające: łódki, kajaki oraz rowery wodne.

Ryn dla rodzin z dziećmi

Przyjedźcie do Rynu, by przeżyć rodzinną rycerską przygodę! Spokojny charakter miejscowości, bliskość natury i właśnie wszechobecne nawiązania do czasów krzyżackich czynią z Rynu świetne miejsce dla rodzin. Główną atrakcją są oczywiście plaża oraz zamek krzyżacki kryjący wiele tajemnic. Regularnie odbywają się tu turnieje rycerskie „Masuria”. Malowniczo położone kąpielisko przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i doglądającym je rodzicom. Przyjemne popołudnie możecie tu spędzić m.in. w zabytkowym młynie, w którym mieści się restauracja. Krótką wycieczkę warto urządzić sobie do zrewitalizowanej wieży ciśnień, która po latach bycia ruiną jest teraz wdzięcznym punktem widokowym. W miasteczku znajduje się również Orlik oraz boisko do plażowej piłki nożnej, który skutecznie zajmie starsze dzieci.

Według legendy zamek w Rynie nawiedza duch księżnej Anny, żony Wielkiego Księcia Litewskiego Witolda, która miała zostać żywcem zamurowana w zamku wraz z dziećmi.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Rynie

1. Zrób pętlę wokół jeziora

Wokół jeziora Ołów wiedzie ścieżka spacerowo-rekreacyjna, którą możecie pokonać pieszo lub rowerem. Pętla liczy 4,1 kilometra. Przy ścieżce znajduje się również miejski amfiteatr, który jest wykorzystywany przy okazji licznych imprez.

2. Wybierz się do stolicy

Giżycko jest nazywane stolicą polskiego żeglarstwa. Bez wątpienia jest również jedną ze stolic regionu mazurskiego. Odwiedźcie to mazurskie miasteczko, by zobaczyć słynną pruską twierdzę Boyen, przepłynąć z jeziora do jeziora wytyczonym kanałem oraz zobaczyć unikalny ręcznie podnoszony most zwodzony!

3. Odwiedź zamek komturów krzyżackich

Malowniczo położony na wzgórzu zamek będzie Wam towarzyszył przez cały pobyt w Rynie. To drugi co do wielkości zamek krzyżacki w Polsce! W sezonie zamek można zwiedzić z przewodnikiem, który opowie Wam, ile prawdy jest w legendzie o zjawie oraz zdradzi inne tajemnice zamku!

4. Wejdź do mazurskiej chaty

W Sądrach pod Rynem znajduje się Muzeum Etnograficzne Chata Mazurska, która odtwarza życie codzienne dawnej mazurskiej osady. Muzeum powstało z inicjatywy prywatnej. Ma w kolekcji niezwykle bogate zbiory.

5. Podejdź pod wiatrak

Jednym z symboli Rynu jest również XIX-wieczny holenderski wiatrak, który wznosi się na wzgórzu przy wjeździe do miasta od strony Olsztyna. To ewenement na skalę ogólnopolską, ponieważ w Polsce pozostało niewiele prawdziwych „holendrów”.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn

Ile kosztowało wynajęcie apartamentów wakacyjnych w Ryn w 2020, rok po kryzysie związanym z koronawirusem?

Patrząc na nasze dane, Ryn oferuje noclegi kosztujące średnio 1 157,48 € za noc, to dosyć drogo jak na ten miasto w Polska.

Kiedy są najlepsze oferty na wynajem wakacyjny w Ryn?

Jeśli szukasz budżetowych wakacji, najbardziej przystępne cenowo miesiące na wakacje w Ryn to listopad (697,96 średnio za noc), grudzień (809,42), i październik (901,65).

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop w Ryn?

Jeśli szukasz apartamentu wakacyjnego do wynajęcia w Ryn, najwyższe ceny za nocleg są w miesiącach wrzesień (ze średnią 1400,77 za noc), luty (1373,26) i marzec (1370,4).

Czy lepiej jest planować wakacje w Ryn z dużym wyprzedzeniem?

Jeśli chcesz odkryć Ryn, rekomendujemy organizacje podróży z wyprzedzeniem, ponieważ noclegi w tym miejscu są bardzo popularne, ze średnią dostępnością noclegów 55% w roku 2020.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

Najlepsze miesiące na znalezienie wolnych noclegów w Ryn to marzec (ze średnią dostępnością miejsc noclegowych 70 % w 2020 roku), luty (66 %) i czerwiec (65 %).

W których miesiącach liczba dostępnych apartamentów wakacyjnych w Ryn jest najmniejsza?

Miesiącem z najwyższą średnią liczbą rezerwacji jest lipiec (średnio 2,5 % wszystkich zakwaterowań było dostępne w 2019 roku). Następny to sierpień (12,4 %) i listopad (12,5 %).

Ile domów i apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Ryn?

Holidu współpracuje z 6 różnymi partnerami i oferuje wybór 10 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia w Ryn.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w RynBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w RynAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w RynVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w RynBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w RynFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w RynAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w RynHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Ryn
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Mazury
  4. Ryn