Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz

Główne atrakcje w w Pisz

  • Jeziora, Plaża, Sporty wodne, Spływy kajakowe, Wieża ciśnień, Rejsy wycieczkowe, Schron, Piesze wędrówki, Trasy rowerowe

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Pisz

417 złdla 10 cze - 17 cze
442 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Pisz

< 1%dla 10 cze - 17 cze
0% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Piszu

Mazury idealne

Przepis na urlop na Mazurach? Pisz – miasto, które z trzech stron otacza pradawna puszcza, a z czwartej tafla ogromnego jeziora! Znajdziecie tu i noclegi dla tych, którzy lubią być w historycznym centrum i napawać się cegłą neogotyku, jak i dla tych, którzy przyjeżdżają na Mazury w poszukiwaniu kontaktu z naturą i lubią trzymać się na uboczu miejskich ośrodków. Jedną z najlepszych lokalizacji w Piszu są brzegi malowniczej rzeki Pisy. Poza Piszem znajdziecie również klimatyczne mazurskie chaty oraz agroturystyki, w których w pełni zerwiecie kontakt z szarą, miejską rzeczywistością!

Zamieszkaj, jak lubisz

W Piszu znajdziecie spory wybór domów i apartamentów wakacyjnych. Możecie tu zamieszkać w pensjonatach prowadzonych przez gościnnych gospodarzy. Jeśli wolicie mieszankę swobody z hotelową wygodą, wybierzcie aparthotel. Znajdziecie tu także całkowicie niezależnie miejskie apartamenty. Niezależnie od typu zakwaterowania możecie tu liczyć na wyjątkowe warunki pobytu. Wszystkie obiekty wyposażone są w Internet oraz TV. Podstawowym udogodnieniem jest również balkon lub taras, najczęściej z mazurskim widokiem. Większość obiektów oferuje także dostęp do przestronnego ogrodu, w którym można spędzić klimatyczny wieczór. Znajdziecie tu również noclegi z sauną!

Wakacje w Piszu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Brama Mazur

Pisz to malownicze miasteczko położone nad zachodnim brzegiem jeziora Roś. To jest jeden z ostatnich przystanków przed nastaniem majestatu nienaruszonej przyrody, czyli przepastnych terenów Puszczy Piskiej. Miasto jest również zwane Bramą Mazur, bowiem to stąd rusza żeglarski Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Przez miasteczko przepływa rzeka Pisa. Na jeziorze Roś znajduje się główne miejskie kąpielisko z plażą oraz okazałym pomostem. Przy brzegu usytuowana jest również wieża widokowa, z której można bez końca podziwiać rozlewające się po horyzont jezioro.

Neogotyk, puszcza i Prusy

Sercem miasta jest rynek, który zachwyca neogotycką zabudową. Najokazalej wypada zabytkowy ratusz, w którym obok magistratu mieści się Muzeum Ziemi Piskiej. Charakterystyczny wygląd ma również kościół św. Jana Chrzciciela, którego bryła główna to przykład architektury ryglowej, a zachowana wieża kościelna jest najstarszą budowlą w Piszu. Na rynku znajdziecie również nietypowy pomnik – tzw. pruską babę, która jest odwzorowaniem figur, jakie mieszkańcy Prus stawiali w czasach pogańskich. Wizytówką Piszu jest charakterystyczna, zabytkowa wieża ciśnień również wykonana w stylu neogotyckim. Co więcej, to jedna z największych budowli tego typu w Polsce!

Podróżujący i aktywności

Pisz dla kochających spędzać czas nad wodą

Jeśli kochacie wodę, pokochacie Pisz. W sezonie panuje tu leniwy, wakacyjny klimat. Przy kąpielisku działa nowoczesna ekomarina z miejscami cumowniczymi. A to bynajmniej niejedyne jezioro w okolicy. Wprawni żeglarze mogą wybrać się nad legendarne Śniardwy, które znajdują się na północ od miasteczka, a z jeziorem Roś są połączone kanałem przez jezioro Seksty. Po Pisie doskonale pływa się kajakami. W miasteczku znajdziecie mnóstwo ofert organizowanych spływów i wypożyczenia sprzętu. Mazurskie jezioro polecają się na uprawianie wszelkich sportów wodnych, m.in. na pływanie na deskach SUP, niewielkich łódkach czy zdobywanie umiejętności żeglarskich.

Pisz dla rodzin z dziećmi

Pisz to świetne miejsce na spędzenie aktywnych wakacji nad wodą. Główną atrakcją miasteczka jest wyremontowane kąpielisko nad jeziorem Roś z przestronną plażą. Zejście do wody jest odpowiednie dla młodszych dzieci, starsze znajdą tu dla siebie m.in. boisko do siatkówki. Rodzice zaś mogą tu beztrosko spędzać kolejne godziny przy stanowisku do grilla. Okolicy zabezpiecza sporo atrakcji w razie niepogody. W samym Piszu znajdziecie m.in. tor do gry w kręgle oraz kryty basen. Niedaleko znajduje się Park Dzikich Zwierząt. Z Pisza blisko także do jednej z największej rodzinnej atrakcji Mazur – Galindia, która wprowadzi Was w magiczny świat Galindów, dawnego pruskiego plemienia.

Aż 70% zabudowań Piszu zostało zniszczonych podczas zwycięskiego przemarszu Armii Czerwonej przez tereny.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Piszu

1. Wybierz się w klimatyczny rejs

W Piszu „Smętka” znają wszyscy. To niezwykle sympatycznie wyglądający niewielki wycieczkowy statek, który od lat rozwozi gości po okolicy. Rejs zaczyna się na rzece Pisie, a następnie statek zabiera Was na wody jeziora Roś.

2. Poznaj Mazury

Muzeum Ziemi Piskiej da Wam kompleksowe spojrzenie na obszar Mazur. Poznacie tu nie tylko historię Pisza oraz Ziemi Piskiej, ale również faunę i florę puszczy. Jedna z wystaw stałych zaś wprowadzi Was w kulturę ludową Mazur i zapozna Was z gwarą Mazurów!

3. Wybierz się do puszczy

Zanurzając się w gęsty las Puszczy Piskiej, zostawicie za sobą wszelkie oznaki cywilizacji. Do wyboru macie tu mnóstwo szlaków pieszych oraz rowerowych, które doprowadzą Was do malowniczych zakątków, takich jak liczne jeziorka, kryjące się wśród wielowiekowych drzew!

4. Zobacz puszczę z góry

Przed wycieczką warto przyjrzeć się puszczy z dystansu. Umożliwi Wam to widokowa platforma na szczycie wieży ciśnień, z której roztacza się dokładny widok na gęstą puszczę. W wieży działa również restauracja.

5. Przenieś się do czasów II wojny

Na terenie miasta znajduje się Schron bierny Regelbau, który jest częścią „Piskiej Pozycji Ryglowej” – niemieckiej formacji obronnej rozlokowanej po okolicy. W środku znajdziecie niewielką ekspozycję, po której oprowadzi Was przewodnik z lokalnego stowarzyszenia historycznego. Wystarczy zadzwonić pod numer znajdujący się przy drzwiach wejściowych!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w PiszBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w PiszAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w PiszVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w PiszBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w PiszFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w PiszAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w PiszHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Pisz
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Mazury
  4. Pisz